duficek
30.03.07,00:57
urobil som zamestnancom RZD, chcem sa opytat, toto tlacivo odovzdavam na tom istom DU, kam podavam stvrtrocne prehlady a koncorocne hlasenie?
dakujem :)
liba2
29.03.07,22:59
urobil som zamestnancom RZD, chcem sa opytat, toto tlacivo odovzdavam na tom istom DU, kam podavam stvrtrocne prehlady a koncorocne hlasenie?
dakujem :)Ročné zúčtovanie dane sa nikam neodovzdáva, zostáva vo firme.
duficek
29.03.07,23:05
este nespis??? :) ani ja. :)
asi mam malu medzeru vo vedomostiach....ale co potom odovzdavam na DU za zamestnancov? (aby si oni nemuseli podavat DP)
myslel som ze odovzdavam to RZD, co mi vytlaci soft + to rocne hlasenie..
liba2
29.03.07,23:07
este nespis??? :) ani ja. :)
asi mam malu medzeru vo vedomostiach....ale co potom odovzdavam na DU za zamestnancov? (aby si oni nemuseli podavat DP)
Nič :--- - Prehľad a Hlásenie je všetko.
RZD predložíš prípadnej daň. kontrole - keď prídu na DZČ.
liba2
29.03.07,23:08
RZD urobené zamestnávateľom je vlastne DP zamestnanca.
duficek
29.03.07,23:18
dakujem za odpoved. to by bol asi trapas keby som im doniesol na DU tlacivo z PC na RZD :)

takze este na zhrnutie : zamestnanci si DP nepodavaju, ja im urobim RZD (ktore si necham zalozene) a na DU odovzdam Hlasenie
OK?

co je este prosim DZČ?
duficek
29.03.07,23:23
asi Dan zo Zavislej Cinnosti? uz mi nepali :)
vdaka
sta
30.03.07,04:46
dakujem za odpoved. to by bol asi trapas keby som im doniesol na DU tlacivo z PC na RZD :)

takze este na zhrnutie : zamestnanci si DP nepodavaju, ja im urobim RZD (ktore si necham zalozene) a na DU odovzdam Hlasenie
OK?

co je este prosim DZČ?

RZD jeden originál musíš odovzdať aj zamestnancovi a jeden si založíš. :)
duficek
30.03.07,15:27
este ma napadlo, ked robim RZD, tak DP typ A za zamestnancov neodovzdavam vsak?
liba2
30.03.07,15:33
este ma napadlo, ked robim RZD, tak DP typ A za zamestnancov neodovzdavam vsak?:D čo máš s tým odovzdávaním?. Vyplníš tlačivo RZD , 1x odovzdáš zamestnancovi a 1x si založíš. Typ A s tým nemá nič spoločné; používa sa len vo vzťahu k DU, teda keď sám zamestnanec podáva :D .
Pekný večer
Zoltán Kovács
30.03.07,15:37
:D čo máš s tým odovzdávaním?. Vyplníš tlačivo RZD , 1x odovzdáš zamestnancovi a 1x si založíš. Typ A s tým nemá nič spoločné; používa sa len vo vzťahu k DU, teda keď sám zamestnanec podáva :D .
Pekný večer

DP typ A sa použije aj vtedy ak urobíš zamestnancovi RZ a potom ho napadne, že mal aj iné príjmy, nie len zo záv.činnosti. Vtedy mzdárka začne hromžiť, že zbytočne robila. :)
liba2
30.03.07,15:39
DP typ A sa použije aj vtedy ak urobíš zamestnancovi RZ a potom ho napadne, že mal aj iné príjmy, nie len zo záv.činnosti. Vtedy mzdárka začne hromžiť, že zbytočne robila. :)No ale ja žijem v predstave, že v takomto prípade sám zamestnanec podáva na DU. A to už je vzťah zamestnanec-Du a tam je typ A namieste.
Zoltán Kovács
30.03.07,15:42
DP typ A sa použije aj vtedy ak urobíš zamestnancovi RZ a potom ho napadne, že mal aj iné príjmy, nie len zo záv.činnosti. Vtedy mzdárka začne hromžiť, že zbytočne robila. :)


No ale ja žijem v predstave, že v takomto prípade sám zamestnanec podáva na DU. A to už je vzťah zamestnanec-Du a tam je typ A namieste.

Opravujem svoj príspevok, v tomto prípade ak zamestnenec mal aj iné príjmy ako zo záv.činnosti tak sa podáva typ B. Jedine vtedy podá typ A aj s dokladom o RZ, ak mal aj iného zamestnávateľa, ktorý nebol uvedený v RZ.
liba2
30.03.07,15:45
Opravujem svoj príspevok, v tomto prípade ak zamestnenec mal aj iné príjmy ako zo záv.činnosti tak sa podáva typ B. Jedine vtedy podá typ A aj s dokladom o RZ, ak mal aj iného zamestnávateľa, ktorý nebol uvedený v RZ.
S týmto súhlasím. Ešte som sa chcela spýtať, že kde v DP/A uvedie tie iné príjmy, lebo som tie listy včera pretáčala hore-dolu a vyšlo mi, že musím vyplniť DP/B. No a teraz si mi to potvrdil že je to tak. Na A-čku môže podávať len závislú činnosť.
duficek
30.03.07,22:19
dakujem Vam
neviem preco, ale neupozornuje ma na nove prispevky v tejto teme, v inych temach mi to slape.

prijemny oddych, hadam nik z vas uz nepojde v pondelok na DU :)