?Martina
30.03.07,06:19
V našej firme by sme chceli zmeniť spôsob predaja stravných lístkov zamestnancom. Doteraz sme ich predávali cez pokladňu v hotovosti a chceli by sme ich poskytovať cez zrážku zo mzdy zamestnanca. Poraďte mi, prosím, ako účtovať o takomto predaji.
Vopred ďakujem.
sta
30.03.07,04:29
V našej firme by sme chceli zmeniť spôsob predaja stravných lístkov zamestnancom. Doteraz sme ich predávali cez pokladňu v hotovosti a chceli by sme ich poskytovať cez zrážku zo mzdy zamestnanca. Poraďte mi, prosím, ako účtovať o takomto predaji.
Vopred ďakujem.


Ja to účtujem takto:
- pohľadávka voči zamestnancom 335/213
- zrážka cez výplaty 331/335

;)
?Martina
30.03.07,04:51
Ďakujem,
môžeš mi povedať, či s tým máte dobré skúsenosti? Podľa mňa je to výhodnejší systém už len z dôvodu, že sa nemusím zaoberať hotovosťou (mám vydať, nemám, kúpi 3 lístky atď...)
sta
30.03.07,04:53
Ďakujem,
môžeš mi povedať, či s tým máte dobré skúsenosti? Podľa mňa je to výhodnejší systém už len z dôvodu, že sa nemusím zaoberať hotovosťou (mám vydať, nemám, kúpi 3 lístky atď...)

My máme síce málo zamestnancov, ale mám s tým len dobré skúsenosti. Každopádne si ušetríš papierovanie a zamestnanci Ti podpíšu iba prevzatie stravných lístkov. Myslím,že aj zamestnancom to takto lepšie vyhovuje, teda aspoň väčšine určite. ;)