Gong
30.03.07,05:53
Ahoj konečne som dobojovala s DP typu B, daň mi vyšla 7673 Sk, ktorú zaplatím do 2.4.2007 a preddavky mi vyšli 19125 Sk. Moja otázka znie preddavky z DP roku2006 mám tiež zaplatiť do 4.2.2007, alebo do 4.2.2007 mám zaplatiť preddakvy za 4.Q2005? Mýli ma to.
jajko50
30.03.07,05:56
preddavky za rok 2005 --termín tiež do 2.4,2007.
Gong
30.03.07,06:02
preddavky za rok 2005 som zaplatila ešte v januári 2007, v DP za rok 2006 mi vyšla daň 76500SK čiže v roku 2007 musím tiež platiť preddavky 1. preddavok zaplatím do 30.6.2007 za rok 2007 však? Je to správne?
Janiča
30.03.07,06:18
Áno. FO-ám začína preddavkové obdobie od prvého dňa nasledujúceho po uplynutí lehoty na podanie DP za predcháczajúce zdaň. obdobie a končí posledným dňom lehoty na podanie DP v nasledujúcom zdaň. období. (§ 34 ZoDzP).
ľ.u.b.a.
01.04.07,11:37
všetky štyri splátky preddavkov vypočítaných z DP 2005 som uhradila v roku 2006 (do 31.3.06,do 30.6.06,do 30.9.06, do 31.12.06 - tú prvú splátku som uhradila chybne, ale niekto mi poradil, že to musím uhradiť hneď s daňou za rok 2005:) - takže sa chcem opýtať - nemusím zaplatiť poslednú splátku do 2.4.07 (keďže vlastne boli všetky uhradené)?
KEJKA
01.04.07,11:45
musíš zaplatiť.
To čo si platila v roku 2006, si si odpočítala v DP za rok 2006, takže to máš vysporiadané.
V roku 2007 platíš preddavky tak, ako tu už bolo uvedené.
Výnimkou môže byť (ale neuvádzaš), že tie nesprávne predčasné platby si si vykonzultovala na DU a správca dane ti uznal preddavok z decembra, že je to preddavok na I.Q.2007. V takom prípade by si však v DP za rok 2006 si mala odpočítať len tri preddavky.
ľ.u.b.a.
01.04.07,11:59
ďakujem za rýchlu odpoveď, takže aby som to správne pochopila - teraz zaplatím preddavok vo výške 18000 (z DP roku 2005) a do 30.6.07 zaplatím 25000 (z DP roku 2006) - je to OK?