Deny
26.01.05,09:03
Prosim o radu - pracovná cesta do Prahy bola vykonana 9.- 10.1.1.2005, stravné a ubytovanie môže byť vyplatené až 21.1.2005 v slovenských korunách. Aký kurz mám použiť ? Doteraz som dávala kurz druhého dňa prac. cesty na celé vyúčtovanie aj s týmto dátumom do pokladne. Teraz chce majiteľ pokladňu bez vkladov podnikateľa a všetko realne preplácať aj účtovať s dátumami platieb, tak s tým kurzom si nie som istá. Porada, porada, poraď mi. Díky všetkým múdrym hlavám.
babenko1
26.01.05,08:08
Kurzom vyhláseným NBS dňom uskutočnenia prípadu, t.j. ked to bolo vyplatené 21.1., tak tým kurzom...
Deny
26.01.05,08:49
Díky, nie je tam našťastie veľký rozdiel, takže to vyjde po zaokruhleni rovnako, len som chcela správny postup.
misurka
27.04.05,08:33
Nemali by byť cestovné náhrady vyplatené kurzom platným v deň vyúčtovania prac. cesty?
Kurzom vyhláseným NBS dňom uskutočnenia prípadu, t.j. ked to bolo vyplatené 21.1., tak tým kurzom...
vicky
27.04.05,08:45
pokial viem, tak sa vyplacaju dnom uctovania (preplatenia SC) - kurz NBS v tento den
misurka
27.04.05,09:21
Čiže deň vyúčtovania musí byť zhodný s dátumom fyzického vyplatenia cestovných náhrad?

Este jedna otázočka:
Ak som konateľovi poskytla preddavok na zahr. cestu formu čiastkových výberov fin. prostriedkov z bankomatu na uzemi napr. ČR a tieto mi boli prepočítane na korunovom účte kurzom komerč. banky, pri vyúčtovaní poskyt. preddavok prepočítavam kurzom v akom bol poskytnutý alebo kurzom vyúčtoavania prac. cesty a tým pádom mi na účte 335 vznikne kurz. rozdiel?
Vevey
27.04.05,09:51
My davame tie datumy rovnake, konatelovi je jedno, kedy.

Mne na 355 (je i konatelom i spolocnikom a nie je zamestnancom) vychadza casto kurzovy rozdiel, uctujem ho na kurzove straty alebo zisky, ale nasi konatelia chcu i vyuctovat cudziu menu. Podla mna to vsak mas ok, ked ti uctuju komercny kurz, pouzijes ten, inak NBS.
misurka
27.04.05,10:08
Čiže ak su mu preddavky na prac. cestu poskytované priamo z účtu kurzom komerč. banky, napr. 100 EUR = 4000 Sk, tak aj pri vyúčtovaní prac. cesty budem preddavok opočítavať vo výške 4000 Sk, nie kurzom NBS, kt. budem vyúčtovavať prac. cestu? Tym padom by som mala účet 335 bez kurz. rozdielov?
Dakujem za pomoc
Vevey
27.04.05,10:19
Mas i moznost pouzit FIFO a aritmeticky priemer, tam to vzdy vychadza bez kurzovych rozdielov, lebo akym kurzom sa kupi, takym sa valuta 'vyskladni'.
Pri sposobe NBS mi zial vychadza rozdiel, ak ma napr. z tych 100 eur vratit, alebo ja mu mam doplatit. Lenze ja mu vyplacam eura a ty koruny. A verim, ze jemu nie je jedno kolko korun dostane, kdezto ten nas konatel dostane za akychkolvek kurzov vzdy rovnako vela eur. Len 563 alebo 663 mam ine, co ho nezaujima.
misurka
28.04.05,05:48
Diky za usmernenie
piko
28.04.05,10:01
Nemali by byť cestovné náhrady vyplatené kurzom platným v deň vyúčtovania prac. cesty?
uplny suhlas. vyuctovanie zahranicnej cesty sa robi kurzom NBS v den vyuctovania cesty. nie v dni uskutocnenia pracovnej cesty.
stanca
05.05.05,06:39
Ja mám takúto otázku. Konateľ išiel na pracovnú cestu do Londýna a chcel mať libry v hotovosti. išla som do zmenárne, lebo tam bol lepší kurz a vymenila som peniaze. Ako to môžem, prosím Vás, zaúčtovať.
babenko1
13.05.05,03:50
Určite máš o tom potvrdenie, dáš to ako výdaj z korunovej pokladne a príjem do valutovej pokladne a následne aj výdaj - teda zálohu na zahr. prac. cestu...
NADEJKA
26.05.05,06:22
Dobrý deň poradcovia,

poraďte mi prosím,ako bude vyzerať vyúčtovanie cestovného príkazu,keď zamestnanec českej spoločnosti má "vybavovačky" v Bratislave a vo Zvolene,odchádza v piatok ráno,s medzijednaním v BA a potom do ZV, kde súkromne strávi víkend a v pondelok cestou zo ZV dovybavuje veci v BA a vráti sa do Prahy. Pomožte prosím, neviem si rady.Ďakujem.
McMarti
26.05.05,07:54
Ja by som dala cestak samostatne na piatok a potom na pondelok kde bol cez vikend teba mezaujima a nemusí to uvádzať na cesťaku. čiže

Piatok...... Praha - BA- Zv


Pondelok ....Zv-BA-Praha