sybila3
30.03.07,08:58
Ahojte, chcela by som sa opýtať, že keď mi 2x uhradili omylom faktúru aj cez pokladňu aj cez účet, či dám 2x úhradu fa, aby som vydela, že je tam preplatok a to treba vrátiť, alebo zaúčtujem len, že duplicitná úhrada fa a neuhradím ju ešte raz. Ale asi lepšie by bolo keby som ju aj v softe tak uhradila aspoň by som videla, kde sú preplatky? Čo vy nato, ako to riešite, alebo ste ešte nemali taký prípad? díky
síce, teraz upravujem, aby veď sa mi nezobrazuje v neuhradených, hm?????????
tinaM
30.03.07,07:01
Ahojte, chcela by som sa opýtať, že keď mi 2x uhradili omylom faktúru aj cez pokladňu aj cez účet, či dám 2x úhradu fa, aby som vydela, že je tam preplatok a to treba vrátiť, alebo zaúčtujem len, že duplicitná úhrada fa a neuhradím ju ešte raz. Ale asi lepšie by bolo keby som ju aj v softe tak uhradila aspoň by som videla, kde sú preplatky? Čo vy nato, ako to riešite, alebo ste ešte nemali taký prípad? díky
síce, teraz upravujem, aby veď sa mi nezobrazuje v neuhradených, hm?????????

Duplicitné úrady faktúr účtujem ako 2x uhr.fa v knihe záväzkov.
betka
30.03.07,07:03
Ide o Váš PNZD, môžete sa rozhodnúť, či vrátite omylom uhradenú FA spať na účet VNZD, alebo sa rozhodnete, či si to započítate s odberateľom pri ďalšom nákupe.
klaudia
30.03.07,07:09
Treba to zauctovat, aby si videla, ze tam mas preplatok, ktory by ste mali vratit. Normalne zauctujes uhrady s fakturou.
sybila3
30.03.07,08:00
Ale ked si dám cez 3 bodky neuhrad fa, tak tam už nemám uhradené, alebo si otvorím fa a dám cez záložku úhrady?