moncici121
30.03.07,12:22
Ako mám správne zapisovať do knihy došlých faktúr, keď mi prišla faxom zálohová faktúra na str. lístky, ja som ich uhradila a spolu s nimi mi o pár dní prišla faktúra, na ktorej je k úhrade 0,- Sk. Mám zapísať aj tú zálohovú (ktorá je z dňa 20.3.) a potom aj tú originál (ktorá je z 26.3.) ?
jana007
30.03.07,10:36
Ja do knihy došlých faktúr evidujem iba faktúry vyúčtovacie, predfaktúry a zálohové si k nim pripnem.
moncici121
30.03.07,10:52
A potom tam,kde sa píše suma, napíšeš 0,- ako je na faktúre alebo sumu, aká bola na predfaktúre?
betka
30.03.07,11:20
Ako mám správne zapisovať do knihy došlých faktúr, keď mi prišla faxom zálohová faktúra na str. lístky, ja som ich uhradila a spolu s nimi mi o pár dní prišla faktúra, na ktorej je k úhrade 0,- Sk. Mám zapísať aj tú zálohovú (ktorá je z dňa 20.3.) a potom aj tú originál (ktorá je z 26.3.) ?

Ja si evidujem zalohovu platbu do došlých FA a označím si, že ide o zálohovú FA-nedaňový doklad. Uhradou sa mi zníži závazok. Keď mi príde Fa ako daňový doklad, aj túto si zaevidujem do FA, pričom si dám poznámku uhr zal FA č.xxx dńa, aby som mala závazok 0.
domany
09.04.07,15:38
Betka a ako to potom zaevidujes v peňažnom denníku JÚ?
Dáš tam obe faktúry alebo len jednu z nich?
betka
09.04.07,17:46
Betka a ako to potom zaevidujes v peňažnom denníku JÚ?
Dáš tam obe faktúry alebo len jednu z nich?

Domany, ako môžem zaúčtovať obidve, veď účtujem na základe VU, alebo hotovosti, Zálohovú (nedaňový doklad) ostrú FA (daňový doklad) mám v závazkoch, .... Divná otázka..