malalulu
30.03.07,13:40
Prosím Vás, účtuje už niekto vo WINIBEU?
Ja som absolvovala školenie, aj ho už mám nainštalovaný, ale je to tak totálne komplikovaný a neprehľadný program, že uvažujem o zmene účtovného programu pre rozpočtové organizácie. Môžete mi niekto poradiť, aký program pre RO je dobrý? Ďakujem
malalulu
03.04.07,11:53
Neviem, prečo sa mi nikto neozýva? Napíšte, prosím, aké SW používate pre rozpočtové organizácie - školy, aby som vedela, kto ešte robí SW pre RO vo verejnej správe, kde sa mám obrátiť.
Neviem, či ste to zaregistrovali, že firma IVES podporuje dosovskú verziu IBEU už len do konca tohto roku. Namiesto toho si vymysleli si ten komplikovaný WINIBEU (čo je IBEU vo WINDOVS verzii),ktorý je absolútne iný ako IBEU, je to úplne nový program.
Jana Motyčková
03.04.07,12:54
Viem že na účto rozpočtoviek používajú aj soft. URBIS od Made - www.made.sk. Čo poznám účtovníčky, sú s ním spokojnejší ako s IVES. Ale možno existujú aj iné účto pre rozpočtovky.
bef
03.04.07,18:56
Ja používam uvedený softvér (URBIS od Made - www.made.sk (http://www.made.sk/) ) na účtovanie rozpočtovej organizácie a som s ním spokojná.

Pekný deň :)
Ivča
19.04.07,17:06
Neviem, prečo sa mi nikto neozýva? Napíšte, prosím, aké SW používate pre rozpočtové organizácie - školy, aby som vedela, kto ešte robí SW pre RO vo verejnej správe, kde sa mám obrátiť.
Neviem, či ste to zaregistrovali, že firma IVES podporuje dosovskú verziu IBEU už len do konca tohto roku. Namiesto toho si vymysleli si ten komplikovaný WINIBEU (čo je IBEU vo WINDOVS verzii),ktorý je absolútne iný ako IBEU, je to úplne nový program.
Ja som tiež práve tieto dni absolvovala trojdňové školenie na WinIBEU a je mi z toho nanič. Zlatý dosovský program. Tiež by som privítala zmenu programu.
Marianna01
19.04.07,18:22
Neviem, prečo sa mi nikto neozýva? Napíšte, prosím, aké SW používate pre rozpočtové organizácie - školy, aby som vedela, kto ešte robí SW pre RO vo verejnej správe, kde sa mám obrátiť.
Neviem, či ste to zaregistrovali, že firma IVES podporuje dosovskú verziu IBEU už len do konca tohto roku. Namiesto toho si vymysleli si ten komplikovaný WINIBEU (čo je IBEU vo WINDOVS verzii),ktorý je absolútne iný ako IBEU, je to úplne nový program.
tak toto je novinka! na porazenie! ledva som si zvykla na tento soft § dtoeraz som rozpočtovky nemala a je to teda poriadny rozdiel oproti podnikateľskému účtu a už znovu zmena?! :rolleyes::rolleyes::rolleyes:
henika
10.05.07,09:11
nestraste ma...ja na skolenie este len idem...:mee:
helenka11
10.05.07,13:07
Tiež mám soft URBIS, používam ho pre obec, aj školy, som s ním spokojná.
Je v ňom učtovníctvo, majetok,evid.obyvateľov,dane,poplatky, mzdy... Vytvára prefektné výstupy a tlačové zostavy.
jitma
17.05.07,11:11
Tiež mám soft URBIS, používam ho pre obec, aj školy, som s ním spokojná.
Je v ňom učtovníctvo, majetok,evid.obyvateľov,dane,poplatky, mzdy... Vytvára prefektné výstupy a tlačové zostavy.
Tiež som už bola na školení IBEU. Radšej by som prešla na iný program.
Dá sa niekde stiahnuť demo verzia Urbis?
Robí na ňom niekto v Žiline a okolí?
Ďakujem.
skocka
17.05.07,15:02
Sme tvorcami informačného systému pre obce a mestá URBIS. IS URBIS je modulárny a obsahuje aj moduly Podvojné účtovníctvo, Majetok, ktoré používa po celom Slovensku okolo 160 obcí, miest, rozpočtových a príspevkových organizácií. Celkovo máme vyše 300 zákazníkov. Info o nás a kontakt na nás nájdete na www.made.sk. Demo verziu neposkytujeme, ale v prípade záujmu Vám ochotne náš produkt predvedieme.

Prajem pekný deň
Skočka
Vanka
23.05.07,06:48
Od budúceho roka budeme (obce ale aj iné organizácie) účtovať akruálne, bude potrebné aj zmena softvéru a jeho prispôsobenie na tieto nové skutočnosti ako sa firma Made pripravuje na túto zmenu.
skocka
24.05.07,15:23
URBIS už teraz spĺňa podmienky akruálneho účtovníctva.
V URBISe účtujú aj podnikateľské subjekty (napríklad aj my), ktoré akruálne účtujú aj teraz.
Keď Ministerstvo financií vydá presné pokyny (Opatrenie MF SR) o postupoch účtovania a účtovných výkazoch subjektov verejnej správy, upravíme URBIS tak, ako to robíme priebežne už niekoľko rokov.

Skočka
Vanka
25.05.07,05:16
Nové postupy účtovania už boli zverejnené na stránke MF SR na medzirezortné pripomienkovanie. Čas na pripomienkovanie je do 1.6.2007, nám už metodička zaslala postupy aj mailom.
Iveta171
12.07.07,07:44
Od pondelka idem na školenie WinIBEU, nakoľko do konca roka budeme musieť pravdepodobne prejsť na nový program, nič iné asi neostáva.
Koncom minulého roka som absolvovala aj školenie WinPAM a uvažujem o tom, že v týchto mesiacoch by som naň prešla a skúšala to aspoň podvojne do konca roka. Prešiel už niekto na nový program a aké sú vaše skúsenosti?
Rubrika
12.07.07,11:26
Tiež som bola na školení VinIBEU. Je oveľa komplikovanejší ako ten čo používam teraz. A za 2,5 dňa sme "prebrali" všetky moduly. No ani sa nedá povedať, že prebrali, lebo sme len klikali tam kde školujúci hovoril. A keď som mu dávla otázky, lebo mi neboli nejaké veci jasné, tak mi ani odpovedať nevedel. Všetky čo sme tam boli, sme mali dojem, že odverklikoval čo mal čo sa týka školenia, ale odpovedať na naše otázky nedokázal, nevedel. Takže z toho školenia veľa neviem.
Rubrika
12.07.07,11:28
SKOČKA aj vy robíte nejaké školenia na svoje programy čo sa týka účtovníctva?
Môžem si svojvoľne pýtať iný program miesto WinIBEU od svojho šéfstva ?
skocka
12.07.07,13:29
Áno, samozrejme, že robíme školenia ku svojim programom, aj k účtovníctvu.
Skočka
Beata
12.07.07,13:41
SKOČKA aj vy robíte nejaké školenia na svoje programy čo sa týka účtovníctva?
Môžem si svojvoľne pýtať iný program miesto WinIBEU od svojho šéfstva ?
URBIS nemá chybu - perfektný program, perfektný tím, ktorý ten program tvorí a stále vylepšuje, ochotní ľudia, ktorí vedia okamžite aj po telefóne pomôcť, poradiť, ak potrebujete školenie, dohodnú s Vami termín a vyškolia Vás... prosto URBIS je naozaj výborný!
A skočka je úplne najperfektnejšia, mne vždy ochotne a dobre poradí. :)
AntekaK
13.07.07,07:23
Ahojte, chcem sa spýtať, na ten nový soft pre rozpočtovky (teda pre mňa by bol nový, používam program od Ivesu.
Dal by sa napríklad taký majetok preklopiť do toho nového programu URBISU bez toho, aby sa musel znnovu typovať.
Prezerala som si webovú stránku programu, ale nikde som nenašla cenu za tento program. Ďakujem.
skocka
13.07.07,10:22
Majetok z IVESu konvertujeme. Ale konkrétne otázky Vás poprosím poslať na adresu urbis@made.sk a my Vám radi odpovieme. Toto nie je vhodné fórum, aby to niekto nepovažoval za reklamu.
Skočka
AntekaK
17.07.07,07:57
Ahojte, trochu "nacvičujem" winibeu, pri evidovaní došlých faktúr mi tam akosi nechce dať číslo dokladu, zadala som do číslovania dokladov číselný rad faktúr, pri evidovaní samotnej faktúry mi okienko číslo dokladu zostane také sivé, nie biele na vypĺňanie. Neporadíte mi, kde robím chybu? ďakujem.
Iveta171
19.07.07,04:41
Číslo dokladu pri zavedení došlej fak. si program doplní, ak je len jeden číselný rad. Ak je ich viac, tak si treba vybrať z ponuky. Aspoň tak sme to skúšali na školení, ktoré som obsolvovala tento týždeň.
henika
25.07.07,09:14
ahojte..kto mi poradi, ako spustit tu demo verziu winibeu-cka?
anfro11
16.08.07,11:26
Myslím že veľa napr.škôl, zdrav. zariadení pracuje s mzdovym programom od fy. VEMA / www.vema.sk -moznost po registracii nainstalovat bezplatnu verziu PAM-ky i uctovnictva EKOS/ Pre zlozitost spracovania miezd v školstve ako i účtovania asi by bolo najlepšie prejsť aj na ich program EKOS. Výhodou býva napr. autom. zaučtovanie miezd prenosom do účtovníctva ako i zhodne prostredie oboch programov. Mam nainštalovanú verziu WINIBEU a je pravdou že program bude pracnejší pre používateľov ako staré i keď niekedy nevyspytateľné dosovské IBEU
malalulu
17.08.07,14:22
Ahojte, trochu "nacvičujem" winibeu, pri evidovaní došlých faktúr mi tam akosi nechce dať číslo dokladu, zadala som do číslovania dokladov číselný rad faktúr, pri evidovaní samotnej faktúry mi okienko číslo dokladu zostane také sivé, nie biele na vypĺňanie. Neporadíte mi, kde robím chybu? ďakujem.


Presne to sa stalo mne, ja som faktúru nahrala, potom som ju vymazala, ale už ma viac nechce pustiť na to isté číslo, ponúka mi len ďalšie číslo.
Stalo sa mi to tieť v pokladni, keď som nahradal pokladničná doklad. Zabrzdilo ma to, teraz neviem pokračovať ďalej. Som bezradná a čoraz viac uvažujem o tom, že zmením program.
anfro11
04.12.07,07:47
Tento problem sa staval v DOS verzii Ibeu dost casto ale vyriesit sa dal 1. zaslanim "zbalenych" dbf suborov do Ives-u alebo 2.poziadanim niekoho kto vie pracovat s dbf datami aby konkretnu databazu "ocistil" a reindexaciou si uzivatel obnovil indexove subory. 3. obnovou tzv. dennej zalohy z ulozenych poslednych zmien v programe. Pokial by mal niekto zaujem tak VEMA ponuka do k.r. 2007 mimoriadne zlavy pre skoly a skolske zariadenia pre ich PAM a uctovny software Ekos v suvislosti so zmenami uctovania v r. 2008
rum
05.02.08,19:57
Vo WINIBEU účtujem od apríla 2007. Zvykla som si a je to fain. Som spokojná.
mina311
07.02.08,06:10
Citát z portálu IVES:

Oznamujeme používateľom všetkých verzií IBEU DOS, že v súčasnosti pripravujeme novú verziu 1.08, v ktorej budú zohľadnené zmeny v súvislosti s prechodom na akruálne účtovníctvo platné od 1.1.2008.
Ročné uzávierky je potrebné spustiť v súčasných verziách IBEU (C 12.4, M 9.1x, R 3.9); po ukončení ročnej účtovnej uzávierky je potrebné počkať na novú verziu 1.08. Súčasťou inštalácie ver.1.08 bude aj prevodový mostík, ktorý zabezpečí prevod počiatočných stavov a účtovného rozvrhu do účtovnej osnovy platnej od 1.1.2008.
Zmeny v evidencii faktúr, majetku, skladov v r. 2008 je možné robiť aj v súčasných verziách, ale nie je možné ich zatiaľ účtovať - účtovanie bude možné až v novej verzii.
Novú verziu IBEU DOS 1.08 plánujeme distribuovať na prelome januára a februára.


V priebehu roka 2008 plánujeme ukončiť technickú podporu pre APV IVeS, prevádzkované na DOS platforme s tým, že naším používateľom ponúkame možnosť do tohto termínu prejsť na inovované Windows verzie nasledovne:

IPO -> WinIBEU do 1.1.2008
IBEU -> WinIBEU do 1.7.2008
PaM -> WinPaM do 31.12.2008

Z uvedeného vyplýva, že všetky úpravy, ktoré si vyžiada plánovaný prechod na menu euro od 1.1.2009 budú realizované iba vo Windows verziách WinPaM a WinIBEU.

Už som sa to opytovala asi trošku mimotemy v prevodovom mostíku, ale ten systém URBIS je prezentovaný len ako program pre obce a mestá... Je vhodný aj pre školy?!?
skocka
09.02.08,07:53
Áno, je vhodný pre všetky rozpočtové a príspevkové ogranizácie, teda aj pre školy.

Skočka
blazonko
11.02.08,12:50
Aj my sme presli na URBIS.Je prehladny,pekne poprepajany a nezamotate sa v nom. Najlepsie je, ze ak si preddefinujes niektore prípady, ktore uctujes najcastejsie, staci ti to uz len pouzivat a nemusis to neustale natukavat, ako v IBEU.
sojciakova
12.02.08,05:57
Toľko program URBIS chválite, že mám chuť naň prejsť. Škoda, že som o ňom nevedela skôr. Ak sa mi WINIBEU nebude páčiť, aspoň budem vedieť, ktorý program si mám vybrať.
kaola
15.02.08,07:38
Ahojte, som RO pod obcou, od júla 2007 účtujem vo WinIbeu. Zo začiatku som mala problémy si zvyknúť, ale teraz som spokojná. Win verzia je lepšia ako Dos.
sojciakova
15.02.08,08:20
Tiež si myslím, že WIN verzia je lepšia ako Dos. Ale poslala som do Košíc svoje súbory, aby mi Dos preklopili do WIN pred dvoma týždňami, no doteraz mi neprišlo nič. Vtedy mi povedali, že čakajú na nejakú aktualizáciu , hneď ako ju dostanú mi to pošľú. A tak čakám a čakám. Ešte že mi poslali aspoň Dos 1.08. Robím si prevodový mostík v ňom.
Rubrika
15.02.08,10:24
Tí čo pracujú v IBEU, aj prevodový mostík robia v starom programe.
kaola
15.02.08,11:27
Robím ešte aj ZUŠ, kde som robila ročnú uzávierku v Dos. Po odsúhlasení uzávierky daň.úradom som zaslala tiež súbory do Košíc na preklopenie, do týždňa som mala súbory späť. Takže teraz robím prevod. mostík vo Win. Ja sa nemôžem sťažovať na Ives. Chodím si pozerať diskusnú skupinu aj na ich portál.
Dipmomovka
17.02.08,11:18
Tiež si myslím, že WIN verzia je lepšia ako Dos. Ale poslala som do Košíc svoje súbory, aby mi Dos preklopili do WIN pred dvoma týždňami, no doteraz mi neprišlo nič. Vtedy mi povedali, že čakajú na nejakú aktualizáciu , hneď ako ju dostanú mi to pošľú. A tak čakám a čakám. Ešte že mi poslali aspoň Dos 1.08. Robím si prevodový mostík v ňom.

Ja som v stredu (13.2.2008) poobede poslala zalohu z Dosu po rocnej uzavierke spolu s objednavkou do Ivesu a vo stvrtok rano som mala spät mailom zalohu z Winibeu s prekonvertovanymi udajmi. Takze s ich spolupracou som velmi spokojna.
Ak si urobis prevodovy mosti v Ibeu, tak musis prve mesiace uctovat v Ibeu a do Winibeu budes môct prejst asi az v marci.
Mishou
06.03.08,05:40
Chcela by som sa opytat, kto by mi vedel poradit, ktore ucty s ktorymi kontrolujem pri uzavierke. Dakujem
Rozpoctova org.
blazonko
06.03.08,08:22
Neviem.Ja nekontrolujem nič, lebo si v tom neviem nič nájsť. Jediné, čo si viem skontrolovať je 221 SF by sa mal rovnať 472,
a 02x+03x-08x = 355 + 384 (majetkov)
Inak nič kontrolovať nemienim.
Rubrika
06.03.08,09:00
Kontrolujem na konci mesiaca účty
521 mzdové náklady = 222/61analyt. výdavkový účet z čerpania rozpočtu
524 poistné náklady = 222/62analyt. výdavkový účet z čerpania rozpočtu
261 peniaze na ceste by mal byť nulový na konci mesiaca
211 pokladňa = 222/637030 výdavkový účet - preddavky
221/analytika sponzorský účet = 384 účet
213 ceniny = kontrola štvrťročne s pokladníčkou
112 sklad potravín = so spotrebou potravín s vedúcou kuchyne mesačne
evina
23.05.10,12:51
Vychádza mi, že pre rozpočtovky najviac chválite soft URBIS. Pozerala som si ich stránku, len nechápem prečo tam nie je aj cenová ponuka. Viete mi napísať plus mínus cenu programu pre rozpočtovú organizáciu?

Pozná niekto ešte ďalšie softy napr. VEMA?
skocka
24.05.10,05:17
Dobrý deň, IS URBIS sa skladá z mnohých modulov, kde výsledná cená závisí od konečnej konfigurácie licenie a aj od druhu zákazníka. Pre RO a PO mame vypracovanú špeciálnu cenovú politiku s výraznými zľavami.
V prípade záujmu nás kontaktujte na pevnú linku 0692065080.
Skočka