neta1
30.03.07,19:32
Zdravím poraďákov, otvorila som si živnosť na poradenské služby v oblasti pracovné a personálne poradenstvo, koučing a pod. Teraz by som k tomu rada pridala aj kurzy a školenia na témy marketing seba samého, malá škola pozitívneho myslenia či sebarozvoj. Prosím, poraďte mi, či je na takéto kurzy potrebná akreditácia z MŠ a ak áno, ako sa dá získať, resp. kde by som mohla zistiť podmienky získania akreditácie. Je potrebné mať na túto oblasť nejakého granta....napríklad psychológa? Prosím Vás ak máte s týmto nejaké skúsenosti, poraďte mi. Napríklad ma aj zaujíma, či je v takomto podnikaní vhodnejšie mať s.r.o alebo to môže robiť aj FO?
Inak, ak má niekto podobné ambície, rada uvítam spoločníka (som z KE), pretože časom by som to chcela rozšíriť na rôzne iné druhy kurzov, ale to už by asi chcelo odborných grantov.
Ďakujem všetkým prispievateľom.
Miroslavvelic
08.04.07,13:48
Zdravím poraďákov, otvorila som si živnosť na poradenské služby v oblasti pracovné a personálne poradenstvo, koučing a pod. Teraz by som k tomu rada pridala aj kurzy a školenia na témy marketing seba samého, malá škola pozitívneho myslenia či sebarozvoj. Prosím, poraďte mi, či je na takéto kurzy potrebná akreditácia z MŠ a ak áno, ako sa dá získať, resp. kde by som mohla zistiť podmienky získania akreditácie. Je potrebné mať na túto oblasť nejakého granta....napríklad psychológa? Prosím Vás ak máte s týmto nejaké skúsenosti, poraďte mi. Napríklad ma aj zaujíma, či je v takomto podnikaní vhodnejšie mať s.r.o alebo to môže robiť aj FO?
Inak, ak má niekto podobné ambície, rada uvítam spoločníka (som z KE), pretože časom by som to chcela rozšíriť na rôzne iné druhy kurzov, ale to už by asi chcelo odborných grantov.
Ďakujem všetkým prispievateľom.

Čo sa týka podnikania viacmenej jedno či to robíš ako FO alebo ako s.r.o je tam rozdel v ručení, a tým že firma figuruje ako právnická osoba. A čo sa týka certifikátov je ich mať vhodné hľavne kôli nadnárodným a veľkým spoločnostiam nakoľko oni vyžadujú rozne referencia a potvrdenia predtým ako začnú využívať tvoje služby. Ak máš záujem o spoluprácu kludne ma kontaktuj mám k dispozícii rôzne materíly pre rozšírenie tvojho pôsobenia na trhu /rôzme modelové hry iné . :) miroslav.velic@gmail.com
neta1
11.04.07,07:54
Vdaka za odpoved, poslala som ti mail, tak odpis mi tam.
Najde sa este niekto, kto ma o veci prehlad?
econconsulting
14.04.08,15:24
tiež práve zisťujem nejaké informácie ohľadom akreditácie svojich seminárov, školení a kurzov. Zatiaľ robím len nejaké drobné semináre na čo mám živnosť. Avšak tiež chcem mať akreditované kurzy. Zatiaľ som našla základné informácie na stránke ministerstva školstva .Pozri si tam zákon o vzdelávaní, je tam napísané čo treba všetko spĺňať. Tiež som sa pozrela na zoznam akreditovaných inštitúcií, sú tam rôzne moduly ich vzdelávacích aktivít, dá sa tam pekne inšpirovať. Čo som ešte nenašla je nejaký vzor na vypracovanie projektu. Treba to k žiadosti. Sú tam aj kontakty na zodpovedných ľudí, ktorý majú toto na starosti, teda nejakých poradcov a na akreditačnú komisiu.
emilia09
20.04.08,18:01
ahoj, ak máš záujem tak sa môžme dohodnúť na určitej spolupráci, v minulosti som to plánovala rozbehnuť. Ahoj
rekom
26.04.08,21:01
Akreditačná komisia zasadá raz za kvartál. Dá sa akreditovať kurz. Nedá sa akreditovať vzdelávacia inštitúcia. Cena za kurz je 2000 korún (treba poslať kolok). Žiadosť o akreditáciu vrátane spisu (rozsah, forma, osnova, garanti, lektori, literatúra, technické vybavenie, vstupné a výstupné vedomosti) je potrebná zaslať do 15. dňa v prvom mesiaci kvartálu akreditačnej komisii MŠ SR. Oni posúdia a prípadne schvália kurz. Sú tam akademici, ale myslením normálni ľudia. Vedia veľmi dobre poradiť a majú skúsenosti. Ak si to nestihla teraz, tak stihneš už len termín 15.7. Odporúčam kontaktovať tajomníčku akreditačnej komisie (viď stránku ministerstva školstva). Veľa šťastia !!
capitalservice
02.05.08,16:55
Ide o to čo presne chceš robiť a aký obsah kurzov či školení by mal byť. Akreditácia nie je navyhnutná. Dôležitý je obsah, metodika...
Je po tom, čo ponúkaš dopyt na trhu, alebo robíš kurzy na objednávku?
Sú to zásadné otázky pre ďalšie smerovanie biznisu. Je to veľmi široko postavená téma. To, že si dáš na ministerstve školstva akreditovať nejaký kurz ešte neznamená, že to bude boom na trhu. Len chcem povedať aby si nezarábala len na akreditácie. Ide o to v čom si dobrá, v čom si doma...
V samotnom školení, teda priamej školiacej praxi, alebo skôr v teórii, vypracovávaní, koncepcií, metodík...
Napríklad v oblasti finančného poradenstva, začínajú silnieť tlaky na certifikačný program, ujednotenie koncepcie a obsahu vzdelávania, vytvorenie akreditovaného, viacstupňového kurzu zakončeného skúškou.
Dôvody sú na to jednoduché. Tak ako to bolo s realitnými kanceláriami. Tak dnes je načase urobiť poriadok v oblasti finančné poradenstva, pretože vzhľadom na rôzne pokútne firmičky, ktorých cieľom je bohviečo, sa dnes v oblasti fin. poradenstva môžete strenúť snáď aj s negramotnými...:)
Môžme o tom spolu hodiť reč.
Tiež potrebujeme spolupracujúcu externú školiacu firmu na východe.