divak
30.03.07,20:19
Dobry den ,
pocul som, ze do urciteho prijmu SZCO sa nemusia platit odvody do soc. poistovne resp. na starobne poistenie .
Je to pravda? Ak ano, aka je max. vyska tohto prijmu a aky je postup.

Pracujem uz 15 rokov ako SZCO a odvody si platim z min. zakladu .
Teraz som sa dozvedel ,ze pri tak nizkych odvodoch nema toto platenie vyznam, nakolko moj dochodok bude aj tak velmi nizky a soc.davky / ktore budu vyssie ako by bol moj dodchodok/ dostanem tak ci tak .
Rozmyslam teda, ci si tie peniaze radsej nesetrit na vlastny ucet a z neho si potom prilepsovat k dochodku - soc.davkam.

Dakujem za info a rady.
Zoltán Kovács
30.03.07,18:22
Dobry den ,
pocul som, ze do urciteho prijmu SZCO sa nemusia platit odvody do soc. poistovne resp. na starobne poistenie .
Je to pravda? Ak ano, aka je max. vyska tohto prijmu a aky je postup.

Pracujem uz 15 rokov ako SZCO a odvody si platim z min. zakladu .
Teraz som sa dozvedel ,ze pri tak nizkych odvodoch nema toto platenie vyznam, nakolko moj dochodok bude aj tak velmi nizky a soc.davky / ktore budu vyssie ako by bol moj dodchodok/ dostanem tak ci tak .
Rozmyslam teda, ci si tie peniaze radsej nesetrit na vlastny ucet a z neho si potom prilepsovat k dochodku - soc.davkam.

Dakujem za info a rady.

Maximum za rok je 91.200,- Sk(12-násobok min.mzdy). Pod príjmom rozumej hrubý príjem za r. 2006.
Keby si mal príjem 91.201,- Sk už budeš mať povinnosť registrovať sa do SP a platiť odvody.