bubo277
30.03.07,21:35
Zdravim.
Mam problem.. Dodavatelovi platim za sluzbu na rok dopredu. Teraz, v podstate uprostred zaplateneho roka, som chcel od poskytovania odstupit s tym, ze my vrati peniaze za mesiace, pocas ktorych mi sluzbu neposkytoval. On vraj ale ze to nejde.. Nemame uzatvorenu ziadnu zmluvu, je to v podstate len na zaklade objednavky. Nejde mi do hlavy, preco by mi nemohol vratit peniaze za sluzby, ktore nevyuzijem..
Viete mi niekto pomoct prosim? Presiel som obchodny zakonnik, tam ale o tomto ani zmienka, a neviem v ktorom zakone mam pokracovat..
josh
31.03.07,05:49
Uzatvorili ste ustnu zmluvu, tak na com ste sa dohodli, plati.
Moze byt ale problem, ze ste sa nedohodli na odstupeni atd., takze si neviem predstavit, ako to chcete teraz riesit. Nehovoriac o tom, ze to nemate pisomne.
Pisomna je asi iba objednavka, takze dodavatel ma vyhodu, ze ma nieco v ruke.
adv
01.04.07,14:42
treba zistit a aku zmluvu vlastne ide ? tiez som zvedavy, ci by zmluvna strana vobec mohla nejako dokazat, ze medzi vami bol zalozeny nejaky zmluvny vztah a s akym obsahom. treba viac informacii na detailnejsiu radu.
bubo277
18.04.07,17:45
Jediny nas vztah je, ze sme potvrdili objednavku cez internet. Maju pri potvrdeni spomenute nejake podmienky, zial vsak nic co sa tyka platby, ci odstupenia. No a ze platim za sluzbu rocne (da sa aj mesacne, ci stvrtrocne). Klasicka zmluva s uvedenymi stranami a pod. ani nebola uzatvorena.. Momentalne sluzbu vyuzivame prakticky na zaklade faktury, kde je uvedene poskytovanie sluzby od ...2007 do ....2008.