romana R.
31.03.07,09:28
ahojte
prosim vas, ked zaplati zamestnavatel odvody o 3 dni neskor do SP a ZP, ako mal, davaju za to nejaku pokutu alebo len minimalnu?
dakujem
Zoltán Kovács
31.03.07,07:37
ahojte
prosim vas, ked zaplati zamestnavatel odvody o 3 dni neskor do SP a ZP, ako mal, davaju za to nejaku pokutu alebo len minimalnu?
dakujem

Za trojdňové oneskorenie som ešte nevidel vyrúbenú pokutu. Vyčíslená pokuta asi by bola taká minimálna, že ani nevyrúbia (ak tie odvody nie sú vo výške niekoľko 100 tisíc:) )
JDM
31.03.07,07:45
Je dobre, ak zamestnávateľ odvody zaplatí, hoci s 3-dňovým meškaním. Je veľa takých, čo neplatia vôbec. Vtedy po 3 mesiacoh od splatnosti poistného pošle poisťovňa výzvu na zaplatenie,vydá tým v podstate platobný príkaz na úhradu do 15-dní odo dňa doručenia tejto výzvy. No a v prípade neuhradenia ani takejto výzvy nasleduje exekučné konanie, zbytočné náklady pre firmu - trovy exekúcie, a pod.
katarina.j
31.03.07,19:00
JDM-tak to su super rychly v poistovni ak sa po 3 mesiacoch ozvu? ja mam len skusenosti ze sa ozvu po roku a viac:-/
JDM
02.04.07,05:23
Pre Katarina.j:
no vidíš, ja som neklamala, tu u nás /Záhorie/ to funguje super rýchlo, nejaké tie exekúcie už má pár známych za sebou. Prajem krásny deň, a bez exekúcií ....
slovex
23.04.09,10:16
ja som dnes dostala pokutu za oneskorené podanie nulových výkazov do SP - zamestnanec dohoda, problém vidia v tom že som spravila mzdu za 01 a 02/2009 začiatkom marca - resp. žiadnu mzdu som nerobila, vzhľadom an to že dohodár nemal žiadem výkon práce a hneď v ten deň som odoslala nulové výkazy, no a výsledok? cca 650€ pokuta - prosím Vás aké mám šance, keď podám odvolanie?
Sabadka
23.04.09,10:27
ja som dnes dostala pokutu za oneskorené podanie nulových výkazov do SP - zamestnanec dohoda, problém vidia v tom že som spravila mzdu za 01 a 02/2009 začiatkom marca - resp. žiadnu mzdu som nerobila, vzhľadom an to že dohodár nemal žiadem výkon práce a hneď v ten deň som odoslala nulové výkazy, no a výsledok? cca 650€ pokuta - prosím Vás aké mám šance, keď podám odvolanie?
No dúfam že nie nulové. Toto je ten prípad , čo som už dnes v niektorom príspevku spomínala, že zo SP sa dohodneš veľmi ťažko, napíš odvolanie a priebežne nás informuj o situácii, nech vieme čo ako.
Jara
23.04.09,10:49
No aj ja som veľmi zvedavá ako to dopadne. Veď keď maš urobenú DOVP s tým, že mzda bude vyplatená po ukončení dohodnutej práce tak je nutné mu robiť nulové výplaty? No zrejme áno, keď je už v stave... Tá pokuta je podľa čoho taká vysoká? Máš aj rozhodnutie? To je teda sila... 650€ :eek: