matisek77
31.03.07,14:47
Dobry den,

chcem sa poradit, obcianske zdruzenie, ktore je nie je zalozene na podnikanie, malo v roku 2006 tieto prijmy:
1. statna dotacia vo vyske 200.000 Sk
2. prijem z 2 percent vo vyske 4.500 Sk
3. prijem za predaj marketingovych prav vo vyske 90.000 Sk
Vsetky prijmy boli vycerpane na zabezpecenie vydavkov (294.500 Sk)

Moja otazka znie, treba podavat DP alebo staci poslat danovemu uradu oznamenie, ze nenastala povinnost podat DP.

Dakujem!
matisek77
31.03.07,19:54
fnuk, nikto mi neporadi? zajtra mam posledny den na vyplnenie DP. :(
Milan7
01.04.07,13:21
Občianske združenie musí podávať daňové priznanie ak má príjem zo ziskovej činosti. To čo je zisková činnosť musí byť v OZ jasné podľa druhu príjmu. Príjem zo ziskovej činnosti nie je napr. členské , 2% príspevky atď. Píšeš , že máš príjem z marketingovej činnosti , to by už mohla byť zisková činnosť OZ. OZ sú ešte v roku 2006 oslobodené od dani z príjmov , pokiaľ ich príjem zo ziskovej činnosti nepresiahol 300 000 Sk - to je Váš prípad. Pozor na vedenie účtovníctva. Pokiaľ OZ podniká - má ziskovú činnosť - už musí v roku 2007 viesť podvojné účtovníctvo.
matisek77
01.04.07,16:26
Velmi pekne dakujem za radu, aj za upozornenie vies podvojne uctovnictvo. Zdruzenie nepodnika, ma len prilezitostny predaj z reklamy pri akciach, ktore su predmetom jej cinnosti - sportove a kulturne podujatia. Tak teraz nie som si opat isty ci vies JU alebo PU
Chava
01.04.07,18:49
Občianske združenie musí podávať daňové priznanie ak má príjem zo ziskovej činosti. To čo je zisková činnosť musí byť v OZ jasné podľa druhu príjmu. Príjem zo ziskovej činnosti nie je napr. členské , 2% príspevky atď. Píšeš , že máš príjem z marketingovej činnosti , to by už mohla byť zisková činnosť OZ. OZ sú ešte v roku 2006 oslobodené od dani z príjmov , pokiaľ ich príjem zo ziskovej činnosti nepresiahol 300 000 Sk - to je Váš prípad. Pozor na vedenie účtovníctva. Pokiaľ OZ podniká - má ziskovú činnosť - už musí v roku 2007 viesť podvojné účtovníctvo.

Uf, ohľadne toho vedenia podvojného účtovníctva... Pozerala som to v zákone o účtovníctve, parg 9. Neexistuje nejaká hranica (ziskových) príjmov, kedy toto podvojné účto viesť nemusí?
evina
01.04.07,20:47
Neviete mi niekto poradiť, či nájdem niekde editovateľné výkazy pre občianske združenie v JÚ. Všade nachádzam iba vzory. Ďakujem