MIRY
31.03.07,16:25
Keďze je najvyšší čas, chcel by som si overiť :
Paušálna náhrada za 1 km je za celý rok 6,20 Sk? /pri súkromnom aute, ktoré sa používa na služobné účely/.
Od 08/2006 používam firemné auto.Jednod. účtovníctvo a jazdy robím a Alfe.Chcel by som sa opýtať či mi musia sedieť presne kilometre s tachometrom /stav nádrže, tankovanie podľa bločkov, či musí byť uvedený aj čas výkonu, stav nádrže, rozpisovať jazdu v meste a mimo neho/.
V osvedčení o evidencii vozidla mám uvedenú len jednu spotrebu paliva, beriem ju vždy ako kombinovanú spotrebu.je to správne?
Evidencia jásd sa mi zdá dosť pracná, poradte ako sa musia viesť jazdy s firemným autom čo najjednoduchšie resp. čo sa vyžaduje pri kontole DÚ.
Keď som mal súkromné auto, rozpisoval som len kilometre bez evidencie stavu nádrže /nemal som ani bločky o tankovaní PH/ a pri kontrole to v roku 2002 nebol problém. :confused:
annna
31.03.07,15:05
Mám podobný problém. Pri firemnom aute asi musia sediet kilometre s tachometrom , spotreba podľa Tp /kombinovaná/ bločky dávam do prev.rézie, ked niečo zostane dám to do zásob???