svedia
31.03.07,19:55
čauko.. koľko sú pridavky na dve deti, kto ich vypláca? ako?

a ešte aj daňový bonus za 2006, 2007. diky...
evina
31.03.07,17:59
čauko.. koľko sú pridavky na dve deti, kto ich vypláca? ako?

a ešte aj daňový bonus za 2006, 2007. diky...

Prídavky na dieťa sú 540 SK teda na dve deti 1080,-
Vypláca ich Úrad práce rodiny a sociálnych vecí, kde sa podáva aj žiadosť podľa miesta bydliska.

Taká istá je výška DB na dve deti a ten si uplatňuješ priamo u zamestnávateľa podpísaním Vyhlásenia...alebo priamo v DP, ak si ho podávaš sama. Vypláca sa prostredníctvom DÚ /cez zamestnávateľa alebo priamo/..
svedia
31.03.07,18:00
cauko.. prosím, koľko sú prídavky na dve deti? ako sa vyplácajú? Kým?

a šte koľko je daňový bonus? 20006/2007


diki..
svedia
31.03.07,18:08
prosim a keď mám 8300,- hrubého dostanem k čistej mzde( po odpočte poistného+ odpočitatelnej položke+ daň zo mzdy?) aj tento daňový bonus?

diki...
Timka1
31.03.07,18:10
Ak o vyplácanie požiadaš vo Vyhlásení zamestnávateľa, dostaneš bonus. Ešte doplním, treba doložiť zamestnávateľovi rodné listy deti a ak majú viac ako 15 rokov potvrdenie o návšteve školy.
Anja111
31.03.07,18:12
prosim a keď mám 8300,- hrubého dostanem k čistej mzde( po odpočte poistného+ odpočitatelnej položke+ daň zo mzdy?) aj tento daňový bonus?

diki...
Áno. Podmienkou na priznanie DB je dosiahnutie príjmu vo výške aspom polovice minimálnej mzdy.
svedia
31.03.07,18:14
Vo vyhlasení, to som požiadala aj dala kopie rod. listov? takže ak mi nevychádza daň zo mzdy, protože mam málo hrubeho, k čistej mzde dostanem tento daňový bonus+ ktomu?
evina
31.03.07,18:16
prosim a keď mám 8300,- hrubého dostanem k čistej mzde( po odpočte poistného+ odpočitatelnej položke+ daň zo mzdy?) aj tento daňový bonus?

diki...
Pri odpočítaní NČ Ti myslím daň pri tejto mzde nevychádza, tak Ti k čistej mzde zamestnávateľ vyplatí i DB a on si to vysporiadava...Musíš však podpísať Vyhlásenie,,,v ktorom si budeš DB nárokovať...
Timka1
31.03.07,18:17
Dostaneš daňový bonus aj napriek tomu, že ti nevychádza daň. Zamestnávateľ ti vyplatí z úhrnu zrazenej dane za všetkých zamestnancov alebo z vlastných prostriedkov a napokon požiada daňový úrad o vyplatenie jemu.
svedia
31.03.07,18:22
Manžel doteraz poberal daňový bonus, ale za marec by som si ho chcela poberať ja, čo k tomu potrebujem z man. práce, aké potvrdenie? alebo stačí čestné prehlásenie, že si ho neuplatňuj, a ako to má oznámiť zamestnávateľovi,že to budem brať ja....
Timka1
31.03.07,18:25
Manžel požiada zamestnávateľa o zmenu, ktorú podpíše vo vyhlásení u svojho zamestnávateľa. Vy požiadate zamestnávateľa práve podpísaním vo vyhlásení, že si ho budete uplatňovať od marca. Nemusíte dokladovať potvrdením, že manžel nepoberá, ale ak by náhodou chceli, myslím, že nebude problém, aby také potvrdenie vystavili manželovi v práci.