Katka_M
31.03.07,19:35
som začínajúca účtovníčka a chcela by som sa poradiť. dostala som faktúru od dodávateľa. tú som naúčtovala a tovar som prijala na sklad. medzitým som už vystavila našu faktúru, a daný tovar vyskladnila. žial tá faktúra nebol originál (iba z mailu) a dodávateľ mi teraz poslal na tento tovar dve samostatné faktúry. v programe mi to však nejde zmeniť, resp. neviem to. (účtujem v Money S3) viete mi poradiť ako mám teraz zaúčtovať tie dve "ostré" faktúry? tú pôvodnú mi nejde zmazať, pretože už som ten tovar vyskladnila.
vopred ďakujem za rady
Timka1
31.03.07,17:42
Najprv otvor vašu faktúru, kde si predala tovar. Zmaž tento tovar čo si mala vyskladnený a faktúru ulož. Potom prejdi do prijatej faktúry od dodávateľa a už budeš mať vysvietený tento tovar, takže môžeš zmazať ktorý chceš. Potom si nahoď aj tú druhú faktúru od dodávateľa a napokon otvor zase vašu faktúru a vyskladni čo si tam mala predtým. Dúfam, že som to napísala zrozumiteľne, ak nie, ozvi sa.
Timka1
31.03.07,18:44
Tak ako, opravila si?
Katka_M
31.03.07,19:36
no už som to opravila a ide to!!!:D straaasne pekne ti dakujem za radu a este by som sa teda spytala na predkontacie. som z nich trocha mimo. na karte zasoby sa ma pyta na predkontaciu pre nakup a predkontaciu pre predaj. mam tam dat obstaranie tovaru 131/321 alebo zaskladnenie tovaru 132/131?
Timka1
31.03.07,19:59
Ja účtujem zásoby spôsobom B, takže do faktúry dám 501,343/321 a v zásobach už neuvádzam pohyby.
Katka_M
31.03.07,20:02
no smola, my mame sklad A. ale aj tak dik moc;)
betka
01.04.07,06:19
no už som to opravila a ide to!!!:D straaasne pekne ti dakujem za radu a este by som sa teda spytala na predkontacie. som z nich trocha mimo. na karte zasoby sa ma pyta na predkontaciu pre nakup a predkontaciu pre predaj. mam tam dat obstaranie tovaru 131/321 alebo zaskladnenie tovaru 132/131?

Ak Vám s obstaraním tovaru vznikajú vedľajšie náklady na obstaranie, tak účtujete cez 131. (napr. poistné tovaru, provízie za sprostredkovanie kúpy, prepravu tovaru, Prevzatie na sklad urobíte na základe príjemky v OC) 132/131.
Ak Vám nevznikajú náklady v súvislosti s obstaraním:131,343/321 Prevzatie na sklad na základ epríjemky 132/131.