grušina
31.03.07,18:54
Dobrý večer,
mám takú dilemu. FO - ukončil živnosť v 07/2006. Za rok 2006 nemal zo živnosti žiaden príjem. Od januára do konca roka má príjmy len podľa §5. Na potvrdeniach o príjmoch má uplatnený bonus od 02 az 12. Môže si uplatniť v DP bonus za 01/2006 ak nevykázal základ dane ako živnostník?
Neviem čo je prvoradejšie v takom prípade živnosť alebo kategória dosiahnutých príjmov.
Dakujem za rady.
Timka1
31.03.07,18:57
Môže si uplatniť daňový bonus aj za január aj keď nevykázal ZD ako živnostník, ale určite dosiahol min. príjmy podľa § 5 - ak mal vyplatený 2-12/2006.