adagergely
26.01.05,11:47
prosim vas, poradte mi. Moze ma zdravotna poistovna pokutovat za to, ze som nedala vypis z danoveho, ked podnikam popri zamestnani a v podnikatelskej cinnosti som nevykazala ziadny prijem?Za kolko rokov dozadu ma mozu sankciovat?Zamestnavatel za mna pravidelne odvadza vsetky odvody.
monika-s
26.01.05,19:07
Ja si myslím, že vzhľadom k tomu, že im nič nedlžíš, nejaké sankcie do úvahy ani veľmi nepripadajú. Ale naprav to čím skôr. Zašli im to s nejakým "rozumným" vysvetlením, akože "pri kontrole účtovných dokladov si dodatočne zistila tento nedostatok - tlačivo pripravené na odoslanie sa v návale pracovných povinností neodoslalo". :o)
ik-a
27.01.05,17:15
Ak si na poistovniach neoznamila, ze si aj zamestnana, mozu od teba ziadat nedoplatok na poistnom. Do roku 2003 si musela platit aj ako SZCO do Soc.poistovne. A od roku 2004 iba dobrovolne. Zdravotne poistenie do r.2004, ak vykazes, ze uz bolo platene z ineho titulu napr.zamestnanec, tak uz nedoplacas. Do socialky, ale bohuzial.
mirka16
27.01.05,17:45
Ahojte. Som zacinajuci zivnostnik - popri zamestnani. Som povinna odvadzat do socialnej a zdravotnej poistovne, ked uz za mna zamestnavatel odvadza? Mesacny prijem zo zivnosti budem mat asi 6-8 tisic Sk.
ik-a
27.01.05,17:50
mirka16
27.01.05,18:07
Dakujeeem za odpoved.