katarina.j
31.03.07,23:16
Ahojte poraďáci , napíšete mi skúsenosti s vašími lcd televízormi?Nejaký plánujeme kúpiť a nevieme sa rozhodnúť. Mal by byť v cene cca 25.000sk, uhlopriečka cca 81 cm, musí mať digitálny tuner, svietivosť aspoň 1200 ku 1.Ostatné špecifikácie niesú až tak podstatné. Ale len lcd- o plazmu a crt nemám moc záujem. Dopredu díky za skúsenosti:confused: :confused: :confused:
jojom
01.04.07,06:53
Chceš kúpiť súrne LCD TV? Čítaj a rozhodni sa : http://www.isdn.cz/clanek.php?cid=6926 .
katarina.j
01.04.07,11:49
ĽUDIA, TO TU FAKT NIKTO NEMáTE, LCD? JOJOM, DíK ZA LINK, POZRELA SOM SI TO A TEORETICKY SOM NABITá VEDOMOSŤAMI,ALE MYSLELA SOM, ŽE MI NIEKTO PORADÍ AJ SO SKÚSENOSŤAMI, I KEĎ VIEM, ŽE EŠTE NIEJE MOC MÓDA MAŤ LCD, EŠTE NA SKK PREVLÁDAJÚ CRT.
UGO
01.04.07,16:23
nasiel som taky pre teba vhodny je to LG 32LE2R a je na stranke
robik
03.04.07,15:52
nekupuj nic s nizkym kontrastom!!! vlastna skusenost! pri tmavych scenach nic neuvidis!
plazmy su OK ... tam je kontrast cca. 10tisic:1 .. ale treba dat pozor na rozlisenie, teda nizke nekupovat, lebo je pixely moc vidiet
pri LCD je zvacsa rozlisenie OK, ale kupil by som jedine masiny s vysokym kontrastom ... to je modely Samsung 5000:1 a viac alebo najnovsie Sony sice pisu 1600:1, ale ten kontrst je pocitany inym sposobom ... avsak tie stoja min. 50tisic
jojom
11.04.07,06:44
Pozri na stranke : http://forum.zive.sk/viewtopic.php?t=61792&highlight=lcd
alebo : http://forum.zive.sk/ a daj vyhladať LCD a Plazma je tam toho dosť.
Osobne budem čakať na SED :).
Dnes mi konečne došlo Stereo a video č.4/2007 je tam test 13tich LCD TV možno sa oplaí prečítať si .
daqo
14.08.07,09:07
kúpil som plazmu LG 42PC55 (106cm) a 15000:1 statický kontrast chcem sa opýtať či som neurobil hlúposť, lebo som sa rozhodoval medzi Samsungom LCD LE-37S86BDX (93cm) a 7000:1 dynamický kontrast a doteraz mám možnosť si ho vymeniť ! pls poradte (255-432-785)
Chobot
14.08.07,09:41
ĽUDIA, TO TU FAKT NIKTO NEMáTE, LCD? JOJOM, DíK ZA LINK, POZRELA SOM SI TO A TEORETICKY SOM NABITá VEDOMOSŤAMI,ALE MYSLELA SOM, ŽE MI NIEKTO PORADÍ AJ SO SKÚSENOSŤAMI, I KEĎ VIEM, ŽE EŠTE NIEJE MOC MÓDA MAŤ LCD, EŠTE NA SKK PREVLÁDAJÚ CRT.

ALe áno, mámes kúsonosť.

Napíšem ti moju. Synovi som kúpil LCD monitor so zabudovaným TV tunerom, lebo doteraz mal klasickú CRT telku a dostal nový PC. Tak aby nemal 2 obrazovky v izbe, tak sme mu to skombinovali.

Ak porovnám obraz na LCD s CRT, tak musím povedať, že veľmi záleží na kvalite signálu. Pokiaľ máš digitálny zdroj (DVD prehrávač, PC), alebo veľmi kvalitný signál, tak na LCD dosiahneš kvalitný a pekný obraz.

Pokiaľ však prehrávaš niečo z analógového zdroja (videoprehrávač) alebo je TV signál slabší, budeš sklamaná obrazom, ktorý je evidentne horší ako na CRT - rozmazaný, divoké farby. Je to dané tým, že CRT monitor dokáže menej kvalitný signál "vyladiť" a chyby nie sú tak evidentné.

Takže pokiaľ máš ešte fungujúcu CRT telku, počkaj s nákupom LCD alebo plazmy, kým nebude všetko vysielanie digitálne. Inak môžeš byť sklamaná zhoršeným obrazom.

Treba si uvedomiť, že čo vidíš v obchodoch ukážky na LCD telkách, tei prehrávajú vždy nejaký film z DVD prehrávača. Keby tam pustili film z VCR, tak asi by si LCD nikto nekúpil.

My ešte máme starú OTF (14 rokov), už som mohol kúpiť LCD, ale ešte počkám.

Ak však ale musíš kúpiť novú telku, tak už CRT nekupuj, ale vyber nejakú LCD, ale takú, ktorá má panel z čo najposlednejšej generácie (teda nie najlacnejšiu).
katarina.j
18.08.07,18:28
Chobot, dakujem za mimoriadne rozsiahly príspevok, minulý týžden sme kúpili v Nay, to Sony kdl 32s2530 a sme s ním zatial celkom spokojný a v tom o tom vysielaní máš pravdu, ale máme doma už maggio, tak to pekne fičí...Ešte raz dík
M3G
18.08.07,21:07
Len dodám, stačí sa pozrieť do hociktorého tesca, majú tam 32" lcd-tv takmer z každej značky, bohužiaľ všetky nemajú dostačujúce parametre. Pri zapnutých pár kusov lcd-tv vedľa seba môžeš porovnávať kvalitu.

Dnes som sa tam náhodou chvíľku zastavil a pozoroval obrazy. Bol som rozhodnutý kúpiť niečo také, avšak po dnešku už nie.

Dôvody:
1. Pri klasickej televízii 99 % času nie je širokouhlý obraz, to znamená, že pri formáte obrazovky "prispôsobiť veľkosti obrazovky" sú postavy rozťahané, a ak nechceme mať postavy rozťahané, bude sa nám zdať obraz malý a televízor nevyužitý. Kombinácia LCD-TV alebo aj plazma TV mi pripadá ako trabant-motor z ferrari.

2. Pri lacnejších typoch slabý kontrast, svietivosť a latencia. Čo som dnes videl jeden Noname LCD-TV, bola to katastrofa. Aj napriek latencii 8ms obraz nepatrne sekal. Keď som ešte porovnával kvalitu obrazu a vernosť farieb s klasickými CRT televízormi, všetkých 8 rôznych 32" LCD televízorov malo otrasné farby. Vyhovoval iba 42" Samsung, ten však stál okolo 40 tisíc.

Môj názor: LCD-TV je super na pozeranie DVD filmov, prípadne do budúcnosti HD filmov, na pozeranie programov je však nevhodný.
katarina.j
18.08.07,22:08
M3G- len vieš nam odišla stara OVP-čka a oprava by stala 5000sk a zasa kupovat teraz crt-čko?A o 3 roky k nemu dalšiu bedničku?(MYSLíM TýM DVB-T)
To sony-čko je celkom vydarené- za tých 24 tisíc celkom fajn, a na take pozeranie ako my pozeráme správy atak je to fajn. A či je v správach Fico roztiahnutý alebo nie, to už je vlastne jedno, chichi
BOND
19.08.07,03:57
Ja osobne by som LCD nekupoval.Plazma je urcite lepsia.skus sa pozerat na LCD z uhla a Plazmu z uhla a porovnaj.
tuxik senior
19.08.07,06:59
na temu ci vybrat CRT, LCD, Plazmu sa da pisat prispevkov a prispevkov.

kazda z tehcnologii ma svoje vyhody a nevyhody, len v skratke:

CRT
- vyhody - vysoky kontrast, oble a ostre hrany obrazu, verne podanie farieb, velke pozorovacie uhly, vysoka svietivost - vsetky tieto vyhody vyplyvaju z konsktrukcneho riesenia, elektronoveho dela, luminiscencnej mriezky, a vzdy ciastocne zakrivenej obrazovky

- nevyhody - u starsich typov nizsia obnovovacia frekvencia - blikanie, pri vacsich uhloprieckach obrovska hmotnost a rozmery, nizke rozlisenie, obmedzena zivotnost elektronoveho dela (najcastejsi dovod oprav CRT)

LCD
- vyhody - vysoke rozlisenie aj pri mensich rozmeroch, vysoka svietivost, neobmedzena zivotnost tekutych krystalov(potrebne vymenit len podsvetlovaciu trubicu, ci ledky), moznost pracovat s digitalnym signalom bez upravy, maticove riadenie pixelov, neblika, vynikajuce rozmery

- nevyhody - horsie podanie farieb, horsi kontrast (nie vsetky krystaly sa dokazu natocit tak aby neprepustali svetlo), horsie pozorovacie uhly, odozva

Plazma
- vyhody - vynikajuci kontrast(pomaly sa blizi k CRT), lepsie podanie farieb(kvalitne LCD maju uz porovnatelne farby), velke uhlopriecky, slusna odozva, digitalny signal bez upravy, maticove riadenie

- nevyhody - nizka svietivost pri vyssich rozliseniach z konstrukcneho dovodu, obmedzenost HD rozlisenia len na vacsie uhlopriecky, pozorovacie uhly tiez niesu na spicke, cena


su to tri uplne odlisne tehcnologie a porovnavat ich je dost obtiazne, pretoze porovnanie urcitych parametrov sa da zmiast pouzitou technologiou a jej limitami. kazda z technologii ma svoje miesto, no v pripade, ze sa v dnesnej dobe prechodu na digital pokazi CRT nema zmysel kupovat ho znova, najlepsia volba je LCD, ktore v dnesnej dobe znacne zlepsili svoje parametre, pochopitelne je potrebne vybrat kvalitu a nevyberat podla znacky.
Sony uz dlho neponuklo nic prevratneho za rozumnu cenu a skor maju premrstene ceny no nie je to zla volba, medzi spicku LCD televizorov patri Samsung.

rozhodne bude zaujimave sledovat dalsi vyvoj technologii, kde pomaly ale isto zacinaju nastupovat OLED displeje ktore spajaju vyhody a snazia sa eliminovat nevyhody doterajsich technologii, momentalnym problemom pri OLED je ich nizka zivotnost pri zachovani pociatocnych parametrov.

vitaz medzi TV rozhodne nie je!! je to na uvazeni kazdeho cloveka.
Ľubomír
19.08.07,07:00
Ahojte poraďáci.

Plánujem kúpiť LCD TV. Som rozhodnutý pre Smasung 82 cm uhlopriečkou. Momentálne tieto TV sú na trhu najkvalitnejšie. Majú vysoký kontastný pomer /8000 : 1/. Mám informácie z niekoľkých predajní o tomto TV. Vraj je to tak ako s Mercedesmi mi ostatnými značkami. Nedávno som čítal testy LCD TV. 1.Sharp / to bolo pre mňa šok/, 2. Sony Bravia, 3. Samsung. Takže .....
tuxik senior
19.08.07,07:06
Ahojte poraďáci.

Plánujem kúpiť LCD TV. Som rozhodnutý pre Smasung 82 cm uhlopriečkou. Momentálne tieto TV sú na trhu najkvalitnejšie. Majú vysoký kontastný pomer /8000 : 1/. Mám informácie z niekoľkých predajní o tomto TV. Vraj je to tak ako s Mercedesmi mi ostatnými značkami. Nedávno som čítal testy LCD TV. 1.Sharp / to bolo pre mňa šok/, 2. Sony Bravia, 3. Samsung. Takže .....

udaj o kontraste 8000 : 1 ide len o dynamicky kontrast, realny kontrast moze byt uplne iny, u samsungu je kvalitny obraz, a cierna sa fakt blizi k ciernej. pouzite technologie sharpu a samsungu su podobne, rozdiel je len v pouziti technologie rychlych scen, kde sa snazia vyrobci zabranit "dozvukom" obrazu. kontrastny pomer nieje vsetko ;) a televizor je fakt treba vidiet v reale a postavit k nemu iny. pokial si videl samsung uz niekde v regale vedla ostatnych tak urcite vies sam posudit, ze nidky v zivote clovek nenajde ihlu v kope sena. myslim ze si sa rozhodol spravne.
katarina.j
19.08.07,10:31
Tuxik, je nejaký promoter samsungu asi keď ho tak propaguje.
Tuxik-ber to ako žart
tuxik senior
19.08.07,11:47
budem to brat ako srandu.

promoter niesom.
to by som tu potom propagoval MS Windows Vista a ostatne produkty microsoftu, co nerobim taktiez.

skor ide o to, ze mam prehlad v pouzitych technologiach, viem ako pracuju, kazdy den mi prechadzaju rukami.
Playstation 3 je lepsi ako Xbox, Samsung je lepsi nez Sony v TV, Nikon je lepsi nez samsung v digitalnych fotoaparatoch, a tak sa da pokracovat v ktorejkolvek oblasti. avsak, ja osobne mozem pokracovat len v oblasti IT, strojariny a elektroniky.
Ľubomír
19.08.07,11:48
Viem,
že ide o dynamický kontrast. Väčšina výrobcov ho uvádza. Myslím si, že Samsung je dobrá kúpa. Cena je tiež prijeteľná.
katarina.j
19.08.07,13:16
Ja sa s tebou Tuxík nehádam a nakolko vidím, že sa tomu rozumieš, ani by som si to nedovolila,ja na techniku nie som odborníčka,
chcela by som sa ťa ešte opýtať ohľadne veci ktorá sa pri porovnávaní typov tv(lcd, crt, plazma) neuvádza- podla teba, ako je lcd odolný, myslím najma obrazovku. Totiž vieš, mne ako laičke sa zdá že lcd je také trošku jemné a že sa može ľahko pri už menšom údere poškodiť- ale to je možno len laický názor, keďže som bola celý život zvyknutá na poriadne sklisko(crt), myslíš , že odolnosťou sa lcd vyrovná crt? Dík za názor
tuxik senior
19.08.07,14:21
LCD je urcite nachylnejsie na mechanicke poskodenie, je to sice sklo ale na nom je vrstva tekutych krystalov, pri vacsom tlaku moze dojst k poskodeniu resp. pri vysokom a dlhotrvajucom tlaku na malu plochu.

taktiez je pri naraze rohu LCD kde sa moze poskodit struktura skla dojde k tzv. vyteceniu krystalov, kde uz nie je cesta spat.

u klasickeho CRT bola vakuova obrazovka zo skla za ktorou je kovova matica - mriezka a potom dlho dlho nic, len vaakum. takze sa mohlo po nej "packat" kolko chcelo aj ked tiez s rezervou, u crt bolo taktiez pouzivane sklo hrubsie, z dovodu moznej implozie.

bezne cistenie, alebo cistiace prostriedky LCD neublizia, a televizor predsa nieje dotykovy displej aby sa po nom packalo rukami ze? tvrdsi naraz moze naozaj poskodit LCD jednoduchsie ako CRT obrazovku.

Plazma je na tom podobne ako LCD. V plazmovej televizii je pozity velky pocet malych baniek naplnenych plynom.
BOND
20.08.07,04:28
budem to brat ako srandu.

promoter niesom.
to by som tu potom propagoval MS Windows Vista a ostatne produkty microsoftu, co nerobim taktiez.

skor ide o to, ze mam prehlad v pouzitych technologiach, viem ako pracuju, kazdy den mi prechadzaju rukami.
Playstation 3 je lepsi ako Xbox, Samsung je lepsi nez Sony v TV, Nikon je lepsi nez samsung v digitalnych fotoaparatoch, a tak sa da pokracovat v ktorejkolvek oblasti. avsak, ja osobne mozem pokracovat len v oblasti IT, strojariny a elektroniky.
zaujimal by ma tvoj nazor na znacku HITACHI.
da sa z Nemecka doniest plazma 107 za necelych 40.000 Sk
v Nemecku bol vraj v nejakom casopise vyhlaseny za plazmu roka.
konkretne je to tento:http://www.hitachidigitalmedia.com/DMG/viewProduct_1.jsp?productid=531
vopred dakujem za radu.
tuxik senior
20.08.07,05:47
zaujimal by ma tvoj nazor na znacku HITACHI.
da sa z Nemecka doniest plazma 107 za necelych 40.000 Sk
v Nemecku bol vraj v nejakom casopise vyhlaseny za plazmu roka.
konkretne je to tento:http://www.hitachidigitalmedia.com/DMG/viewProduct_1.jsp?productid=531
vopred dakujem za radu.

prvotne plazmove televizory boli nachylne na vypalenie no v dnesnej dobe je to otazka skor chybnych kusov.
zivotnost najkvalitnejsich panelov sa udava okolo 60 000 hodin, pricom ale ide o zivotnost pocas ktorej sa svietivost obrazovky znizi na polovicu (cca 700cd/m^2 - v pripade vaseho modelu porovnatelne so svietivostou LCD televizorov takze dostacujuca), na rozdiel od LCD kde to svieti alebo nie.

ide tiez o to aky ste divak. ale predpokladam ze nesedite pri TV 6 hodin denne.

inak parametry su porovnatelne s parametrami LCD televizorov, vsetko potrebne to ma. mohol by mat vyssi kontrast, no je vyssi ako v pripade niektorych LCD.

moj nazor je asi takyto. za tu cenu by som ho bral aj ja, cena porovnatelna s LCD o 20 cm mensich s rovnakymi parametrami. za 10 rokov, ktore to urcite vydrzi bude uz ina technologia o mnoho vyspelejsia. tak preco to nekupit.
BOND
20.08.07,18:30
prvotne plazmove televizory boli nachylne na vypalenie no v dnesnej dobe je to otazka skor chybnych kusov.
zivotnost najkvalitnejsich panelov sa udava okolo 60 000 hodin, pricom ale ide o zivotnost pocas ktorej sa svietivost obrazovky znizi na polovicu (cca 700cd/m^2 - v pripade vaseho modelu porovnatelne so svietivostou LCD televizorov takze dostacujuca), na rozdiel od LCD kde to svieti alebo nie.

ide tiez o to aky ste divak. ale predpokladam ze nesedite pri TV 6 hodin denne.

inak parametry su porovnatelne s parametrami LCD televizorov, vsetko potrebne to ma. mohol by mat vyssi kontrast, no je vyssi ako v pripade niektorych LCD.

moj nazor je asi takyto. za tu cenu by som ho bral aj ja, cena porovnatelna s LCD o 20 cm mensich s rovnakymi parametrami. za 10 rokov, ktore to urcite vydrzi bude uz ina technologia o mnoho vyspelejsia. tak preco to nekupit.
Tak som ho kupil za 40,ak by ste mal zaujem da sa este zabezpecit.dovaza to do KE jeden chlapik, je tam aj zaruka 2 roky.
chlap
20.08.07,19:42
Ahojte poraďáci , napíšete mi skúsenosti s vašími lcd televízormi?Nejaký plánujeme kúpiť a nevieme sa rozhodnúť. Mal by byť v cene cca 25.000sk, uhlopriečka cca 81 cm, musí mať digitálny tuner, svietivosť aspoň 1200 ku 1.Ostatné špecifikácie niesú až tak podstatné. Ale len lcd- o plazmu a crt nemám moc záujem. Dopredu díky za skúsenosti:confused: :confused: :confused:

Takže ja som pred cca. 2 mesiacmi kúpil Sony KDL-32S2530 - je to super TV. Dal som za neho 29.900,- Teraz som ho videl v TPD v akcii za 27.999,-.

Tvoje požiadavky spĺňa všetky (okrem tej ceny) - svietivosť má dokonca 1300:1.
katarina.j
20.08.07,20:06
Ahoj chlap. aká náhoda, keď si pozreš moje predchádzajúce príspevky, zistíš, že aj ja som ho kúpila a v Nay-ke.A za koľko?Nechcem to sem písať- uškrtil by si ma, chichi
chlap
24.08.07,07:06
Ahoj chlap. aká náhoda, keď si pozreš moje predchádzajúce príspevky, zistíš, že aj ja som ho kúpila a v Nay-ke.A za koľko?Nechcem to sem písať- uškrtil by si ma, chichi

Hmmm, aj ja som ho kupoval v NAY :rolleyes: Ale kľudne môžeš povedať cenu, neuškrtím ťa - ak je niekto šikovnejší, nie je to dôvod ubližovať mu :D
MilanH
24.08.07,11:52
Keď LCD tak určite by som nekupoval LG. Cena na úkor kvality. Ak chceš kvalitu pozri sa po značke LOEWE. Je síce drahší ale je to to najlepšie čo môžeš dostať.
bepo
25.08.07,13:13
UPC plánuje spustiť digitálne káblové pripojenie - v BA už pár staníc vysiela- takže ten spomínaný Sony KDL 32S2530 už nestačí, treba 32S3000 alebo 32D3000 len to Dčko stojí vyše 40tis čo je na 32 palcový lcd dosť.
chlap
25.08.07,18:35
UPC plánuje spustiť digitálne káblové pripojenie - v BA už pár staníc vysiela- takže ten spomínaný Sony KDL 32S2530 už nestačí, treba 32S3000 alebo 32D3000 len to Dčko stojí vyše 40tis čo je na 32 palcový lcd dosť.

Zaujímalo by ma, prečo ten spomínaný SONY nestačí ? :o
Ľubomír
25.08.07,19:22
Ahoj,

Pravdepodobne preto, lebo nemá zabudovaný dekóder na digitálne vysielanie.
tuxik senior
25.08.07,20:52
Ahoj,

Pravdepodobne preto, lebo nemá zabudovaný dekóder na digitálne vysielanie.

IMHO ROFL

to je az tak zle?
jedina vec, ktoru tie televizory maju naviac je digitalny tuner pre kablovku + dalsie nepodstatne veci pre bezneho cloveka.

inak ked uz spominate, ze nema digitalny tuner - nedisponuje len tunerom v DVB-C, tuner DVB-T maju vsetky uvedene modely.
predpokladam ze UPC po zavedeni digitalneho vysielania po kabli bude poskytovat aj prislusny tuner v podobe ciernej malej skrinky za par supov, ktora to vsetko zariadi.

alebo zacnu hrat smerom KUPTE SI NOVE LCD?to by si to asi moc ludi nezaobstaralo.

pripada mi to trochu ako kupovat cele nove auto v pripade ze by sa prestal dodavat 95 oktanovy benzin a zostal by len 98 a vyssi.
bepo
26.08.07,16:58
SONY KDL 32S2530 ešte nemá dekodér na satelitné digitálne káblové vysielanie tzv DVB-C, S3000 už áno. Väčšina lcd má DVB-T čo je terestriálne vysielanie ktoré sa zatiaľ na Slovensku skoro vôbec nevysiela a DVB-C je káblové ktoré sa už vysiela a skoro v každom meste je nejaká káblovka kde je veľká pravdepodobnosť že prejde na digitálne vysielanie takže ak v súčastnosti už sú LCD TV s DVB-C prečo to nevyužiť? Treba využiť to čo v reáli je a mám k tomu prístup, HDTV nebude ešte aspoň 5 rokov a aj tak sú možnosťou príjmu v HD kvalite vybavené skoro všetky nové TV. Pri tých "krabičkách" na digitál si je potrebné uvedomiť že ku každému TV treba jednu "krabičku", jedno diaľkové, jednu zástrčku a jeden kábel navyše. A to treba aj niekomu zaplatiť. Ak si chce niekto zapratať voľný priestor zbytočnými somarinami nech tak urobí.
tuxik senior
26.08.07,17:37
SONY KDL 32S2530 ešte nemá dekodér na satelitné káblové vysielanie tzv DVB-C, S3000 už áno. Väčšina lcd má DVB-T čo je terestriálne vysielanie ktoré sa zatiaľ na Slovensku skoro vôbec nevysiela a DVB-C je káblové ktoré sa už vysiela a skoro v každom meste je nejaká káblovka kde je veľká pravdepodobnosť že prejde na digitálne vysielanie takže ak v súčastnosti už sú LCD TV s DVB-C prečo to nevyužiť? Treba využiť to čo v reáli je a mám k tomu prístup, HDTV nebude ešte aspoň 5 rokov a aj tak sú možnosťou príjmu v HD kvalite vybavené skoro všetky nové TV. Pri tých "krabičkách" na digitál si je potrebné uvedomiť že ku každému TV treba jednu "krabičku", jedno diaľkové, jednu zástrčku a jeden kábel navyše. A to treba aj niekomu zaplatiť. Ak si chce niekto zapratať voľný priestor zbytočnými somarinami nech tak urobí.
urcite radsej zapracem priestor zbytocnou somarinou, ktoru neskor vymenim podla poziadaviek, a nebudem kupovat cely tv, holt niektori ludia nemaju na to aby mohli pri zmene akehokolvek standardu menit cele zariadenia.

ako som uz spominal, 80% ludi nevyuziva zariadenia v plnej miere.

inak "satelitné káblové vysielanie tzv DVB-C" oprav si to myslim, ze si myslel digitalne kablove vysielanie, satelitne je nieco ine DVB-S
bepo
26.08.07,19:33
Už je to opravené, myslel som som digitálne káblové vysielanie. My sa tu bavíme o kúpe nového TV nie zo srandy a zato aby sa každý rok kupoval nový ale preto že je potreba kúpiť nový. Aj družicové vysielanie prešlo pred pár rokmi z analógového na digitálne, to neznamená že analógové prijímače sú zlé alebo nevhodné pretože ešte sa vysiela aj analógovo ale odporúčať teraz kupovať analógový satelitný prijímač a nie digitálny by bolo nelogické, to isté platí aj pri LCD. A že Samsung je najlepší LCD TV je iba zbožné nevyslyšané želanie výrobcu a pár predajcov.
tuxik senior
26.08.07,20:55
o to ci je samsung najlepsi alebo nie sa priet nebudem. kto vidi si urobi svoju mienku, kto nevidi nevidi.
je to moj nazor a menit ho nebudem (cena/vykon).

prirovnanie o satelitnom vysielani je dost mimo casove kontinuum. musel by si to porovnat s odporucanim kupit digitalny satelitny prijimac pred 4 a viac rokmi, kedy bolo rozsirenie DVB-S take, ako v dnesnej dobe DVB-C, cize v zaciatkoch. imho, preco satelitne prijimace ked sa tu hovori o DVB-C, ktore je v kazdom meste uz len krocik od spustenia?

ovladanie viacerych zariadeni pomocou jedneho dialkoveho ovladaca je taktiez distukabilne, preco ludia neprejdu na ovladanie pomocou bluetooth? vela ludi ma mobil s bluetoothom a technologia je.
prenos elektrickej energie bezdrotovo je tiez technicky mozny a dostupny, takze staci v pohode jedna zasuvka, otazka technickeho riesenia.
energeticka narocnost vstavaneho alebo externeho prijimaca je zas otazkou technickeho riesenia. vysledna spotreba je porovnatelna.

tak by sa dalo pokracovat pri vsetkych moznych technologiach a ich implementacii. presadzovanie displejov v automobiloch, OLED displeje v domacnostiach, inteligentne domy, homecare systemy.
kazda vec ma svoje vyhody a nevyhody, kazdy z nas musi zvazit co mu vyhovuje.

kto vie co vsetko prinesie DVB? kto bude vyuzivat vsetko jeho sluzby?
dpet
27.08.07,11:36
Ahoj,

Pravdepodobne preto, lebo nemá zabudovaný dekóder na digitálne vysielanie.

Všetky SONY LCD televízory majú zabudovaný digitálny dekodér.
BTW uvedený LCD Sony KDL-32S2530 som kúpil v akcii 24.8.2007 za 18890,- :)
credo9999
25.11.07,14:17
Po dlhom uvazovani o znacke LCD televizora som si vytipoval
Sony KDL32D3000, zistil som si o nom vsetky technicke informacie a bol som rozhodnuty prave pre tento typ televizora. Vcera som sa rozhodol ze si ho pojdem pozriet "nazivo". V predajni Datart bolo asi 50 LCD televizorov roznych znaciek. Zacal som hladat ten "svoj". Hned nato sa ma ujal aj predavac a zacali sme debatu o technickych parametroch. Upozornil ma, ze najpredavanejsim modelom je znacka Samsung. Bral som to z jeho strany ako mozny reklamny tah. Ten Samsung bol postaveny hned vedla Sony. Mal som moznost si ich porovnat. Na prvy pohlad som ostal prekvapeny v prospech Samsungu. Obraz bol omnoho lepsi ako mal Sony. Krajsi, ostrejsi, farebnejsi. Obraz na televizore Sony sa mi zdal ako keby bol na nom nejaky sivy zavoj, alebo ako keby sa jednalo o nejaky starsi typ televizora. S kludom mozem povedat, ze podla mna LCD znacky Samsung patrili medzi znacky s najlepsim obrazom. Predavac mi povedal ze ma obraz ako o radu vyssi model. Ostal som tam stat este asi 5 minut. Rozhodovat sa uz netrebalo. Ten televizor si ma uplne "vzal". Este som prejednal s predavacom nejake technicke informacie ohladom funkcii ktore by mal mat. A dnes mi uz "svieti" v obyvacke. Jedna sa o typ Samsung LE32R87BDX. Takze toto je pre Vas moj typ. Urcite stoji za to si ho vsimnut, urcite Vam pomoze pri rozhodovani. Mne to rozhodovanie netrvalo dlho.;)
cloe
25.11.07,15:39
My sme boli s manželom kupovať nový LCD v piatok a pravdepodobne sme urobili chybu vo veľkosti uhlopriečky. Kúpili sme 94 cm a úplne by postačila 82 cm, lebo si dívame na TV zo vzdialenosti 3 m. V tom obchode pri všetkých tých veľkých sa zdala 82 cm uhlopriečka malá, dosť to klame. No ale zvykneme si.
KEJKA
25.11.07,15:54
neboj, nám syn kúpil 92 cm na Vianoce pred dvoma rokmi a na Silvestra sa nám zdala už malá....
nie doslova, ale zvykli sme si, a dívame sa cca 3,5 m a manžel 2,5m. Je to super.
Ak by bola väčšia, tiež by sa nič nestalo.
ekopo
25.11.07,15:54
To je v poriadku, mám 94 druhý rok a za menší by som nemenil. Ak je dobrý príjem, tak je to v pohode. Najlepšie by bolo dať si nie analóg, ale digitálny príjem TV. Doteraz som mal analog a idem na optiku.
holubička1
26.11.07,08:22
Credo9999 naozaj je ten Samsung dobrý??? Aj my uvažujeme nad ním stojí okolo 30 tis? Je lepší ako ten Sony, Alebo Philips 3220?
uskoboh
26.11.07,10:21
Zdravím, pred 2 týždňami som bol tiež nútený riešiť otázku kúpy nového TV. Bolo v tom jedno zásadné obmedzenie - veľkosť uhlopriečky maximálne 82 cm, viac sa do daného priestoru nevojde. Takže padla verzia s plazmou (najmenšie sú s 94 cm uhlopriečkou). Najviac predávaným podľa predavačov v obchodoch je práve Samsung LE32R86BDX (resp. 32R87, rozdiel má byť len v dizajne). Obišiel som viacero obchodov a nakoniec sme sa rozhodli tiež pre Samsunga, ale LE32M87BDX. V tých najznámejších kamenných obchodoch stojí 39.990,-Sk. Na internete som ho však zohnal za 34.199,-Sk (cez mametotu.sk, a neskôr ešte jedna ponuka za 32.600, ale už bolo neskoro), čo je viac ako 5 tisícový rozdiel. Podobne to bolo aj s tým typom LE32R86BDX - v kameňákoch za 29.990,-Sk, na internete za 24.299,-Sk. Čiže oplatí sa pozrieť na internet. Objednávka bola robená cez mail, telefonicky potvrdená a do dvoch dní nás vyzvali k jeho prevzatiu, platba až pri prevzatí. Zatiaľ je s ním spokojnosť, pripojil som k nemu káblovku (UPC), dvd, aj počítač, ide o.k. Pri káblovke však vidieť rozdiel medzi jednotlivými kanálmi, niekde to je lepšie, inde horšie, zvlášť pri čiernej farbe. Rozdiel medzi M a R v typovom označení je v tom, že M je 100 Hz, ale neviem, či to je také podstatné a spozorovateľné pri bežnej prevádzke. Jedna vec mi tam však vadí. Som zvyknutý na PIP, ale tu sa mi to zatiaľ podarilo rozbehnúť len v prípade, keď je pripojený počítač, pri dvd nie - možno to nechce prepojiť cez scart.
credo9999
26.11.07,15:55
Holubicka1 Skuste zajst do predajne a porovnavajte. Dnes som bol opat v Datarte a bavil som sa s jednym predavacom o LCD-ckach. Opat potvrdil moje rozhodnutie. Pre zaujimavost: http://www.zive.sk/default.aspx?article=270145
Pravdepodobne bude nieco na tej kvalite ked su svetovou jednotkou.
taurus1
04.12.07,02:32
Zdravim,
tak si citam tuto diskusiu a kedze uz dlhsiu dobu uvazujem nad kupou noveho lcd tak mam dva typy a potreboval by som poradit ...

Samsung 40M86BD
Sharp 42LC42X20

signal bude DVB-T cez tuner v TV a DVB-S2 cez PC (HDMI).

Nasiel celkom dobre ceny na stranke www.diskontklick.at (http://www.diskontklick.at) mate niekto nejaku skusenost?

Za akukolvek radu dakujem.
duves
04.12.07,04:49
Podla mna treba pockat.Okrem toho aj z dovodu, ze LCD TV co maju rozlisenie 1366x768 su oznacovane ako HD READY. Pricom definicia HD rozlisenia je 1920x1080 a ako pozeram, tie televizory HD FULL su este echt drahe. SONY KDL-40V3000 uhl.102 cm cena cca 56 tisic pricom tie s nizsim rozlisenim sa daju zohnat pod 30 litrov pri tej istej uhlopriecke.
http://akcia.predajpc.com/?Mode=Sti&StiId=49546
Anja111
04.12.07,05:32
Tento problém rieši aj moja dcéra. Keďže mali požiadavku, aby mal TV, okrem dobrých parametrov, aj možnosť nahrávania filmov a PIP, obraz v obraze pre dva TV programy, vybrali si 2-tunerový, podľa priloženého linku... Stretávajú sa však s protichodnými názormi... Preto prosím aj ja, ak má niekto vedomosti, alebo skúsenosti s týmto TV, alebo s podobným typom, pripojte sa do diskusie. Vopred ďakujem.
Prikladám link:
http://www.shop-it.sk/predajpc/?Mode=Sti&StiId=86424
Chobot
04.12.07,08:45
Tento problém rieši aj moja dcéra. Keďže mali požiadavku, aby mal TV, okrem dobrých parametrov, aj možnosť nahrávania filmov a PIP, obraz v obraze pre dva TV programy, vybrali si 2-tunerový, podľa priloženého linku... Stretávajú sa však s protichodnými názormi... Preto prosím aj ja, ak má niekto vedomosti, alebo skúsenosti s týmto TV, alebo s podobným typom, pripojte sa do diskusie. Vopred ďakujem.
Prikladám link:
http://www.shop-it.sk/predajpc/?Mode=Sti&StiId=86424

Je to presne ako písal duves - aj tento má len rozlíšenie 1366x768, teda nie je FullHD. Má oba tunery - alalog aj digi plus kombinuje zároveň aj kúsok z funkcie DVD rekordéra s HDD (ale nemôže napáliť DVD).

Dvojtunerový PIP je dobrá vec, ak chce pozerať jedne kanál a jedným okom sledovať, čo sa deje na inom. Ale využije digitálny tuner? Aký typ pripojenia má? Pokiaľ to je kábel alebo satelit, tak digitálny tuner jej je zbytočný. To väčšinou ľudia nechápu, mýlia si pojmy HD ready, FullHD a DigiTuner.

Ľudia často chcú vlastniť LCD telku s funkciou HDready, pričom dnes ešte funkciu HD ledva využijú a FullHD skoro vôbec. FullHD sú totiž len filmy na BlueRay alebo HD DVD diskoch. Aj bežný TV signál nedosahuje taký počet riadkov, ako je pre HDready. Preto, kto má ešte funkčný CRT televízor a káblovku, tak nemusí sa ponáhľať s kúpou LCD alebo plazmy. Netreba tak zatracovať CRT telky. Až to bude naozaj potrebovať, bude si môcť kúpiť model novšej generácie.

Nehovorím, že ten LG je zlý, len ja by som asi bral samostatný DVD rekordér a nie vstavaný HDD. A funkciu dual tuner PIP chcem mať v budúcnosti aj na telke. (Zatiaľ máme klasický OTF471).
Anja111
04.12.07,10:38
Je to presne ako písal duves - aj tento má len rozlíšenie 1366x768, teda nie je FullHD. Má oba tunery - alalog aj digi plus kombinuje zároveň aj kúsok z funkcie DVD rekordéra s HDD (ale nemôže napáliť DVD).

Dvojtunerový PIP je dobrá vec, ak chce pozerať jedne kanál a jedným okom sledovať, čo sa deje na inom. Ale využije digitálny tuner? Aký typ pripojenia má? Pokiaľ to je kábel alebo satelit, tak digitálny tuner jej je zbytočný. To väčšinou ľudia nechápu, mýlia si pojmy HD ready, FullHD a DigiTuner.

Ľudia často chcú vlastniť LCD telku s funkciou HDready, pričom dnes ešte funkciu HD ledva využijú a FullHD skoro vôbec. FullHD sú totiž len filmy na BlueRay alebo HD DVD diskoch. Aj bežný TV signál nedosahuje taký počet riadkov, ako je pre HDready. Preto, kto má ešte funkčný CRT televízor a káblovku, tak nemusí sa ponáhľať s kúpou LCD alebo plazmy. Netreba tak zatracovať CRT telky. Až to bude naozaj potrebovať, bude si môcť kúpiť model novšej generácie.

Nehovorím, že ten LG je zlý, len ja by som asi bral samostatný DVD rekordér a nie vstavaný HDD. A funkciu dual tuner PIP chcem mať v budúcnosti aj na telke. (Zatiaľ máme klasický OTF471).

Neviem prečo sa ľu
Mám dojem, že zostalo niečo nedopovedané (zvýraznené), ale napísal si to pekne. Škoda, že sa nedá prideliť bodík, lebo Tvoja odpoveď pomohla. Ďakujem veľmi pekne. Dcéra povedala, že sa s kúpou zatiaľ nebude ponáhľať... Pripojenie má digi-tv...
Chobot
04.12.07,10:52
Mám dojem, že zostalo niečo nedopovedané (zvýraznené), ale napísal si to pekne. Škoda, že sa nedá prideliť bodík, lebo Tvoja odpoveď pomohla. Ďakujem veľmi pekne. Dcéra povedala, že sa s kúpou zatiaľ nebude ponáhľať... Pripojenie má digi-tv...

To bolo pozostatok z tvorby príspevku. Tú vetu som potom sformuloval inak.

Ak má DigiTV, tak digitálny tuner nepotrebuje (hoci by si to podľa pojmov niekto mohol myslieť). Škoda je vyhadzovať starú telku, pokiaľ je funkčne dobrá. Kúpou LCD si nič nezlepší, ba skôr by som povedal, že pohorší.

Syn mal v izbe klasický CRT televízor 36cm. Pred pol rokom sme mu kupovali PC a aby nemal dve obrazovky v izbe (z hľadiska malého priestoru), tak sme mu kúpili monitor so zabudovaným TV tunerom. Keď to porovnáme s pôvodnou telkou, tak môžeme povedať, že stanice, ktoré nemajú až tak kvalitný signál (Jetix, Hallmark a pod.) majú horší obraz na LCD než na tej pôvodnej. CRT TV dokáže korigovať slabšiu kvalitu signálu, kým nekvalita signálu na LCD sa ešte viac prejaví. Pre LCD treba mať veľmi kvalitný signál, čo DigiTV podľa toho, čo naokolo čítam, nemá (darmo majú názov "DIGI", je to skôr zavádzajúce).
Anja111
04.12.07,10:57
To bolo pozostatok z tvorby príspevku. Tú vetu som potom sformuloval inak.

Ak má DigiTV, tak digitálny tuner nepotrebuje (hoci by si to podľa pojmov niekto mohol myslieť). Škoda je vyhadzovať starú telku, pokiaľ je funkčne dobrá. Kúpou LCD si nič nezlepší, ba skôr by som povedal, že pohorší.

Syn mal v izbe klasický CRT televízor 36cm. Pred pol rokom sme mu kupovali PC a aby nemal dve obrazovky v izbe (z hľadiska malého priestoru), tak sme mu kúpili monitor so zabudovaným TV tunerom. Keď to porovnáme s pôvodnou telkou, tak môžeme povedať, že stanice, ktoré nemajú až tak kvalitný signál (Jetix, Hallmark a pod.) majú horší obraz na LCD než na tej pôvodnej. CRT TV dokáže korigovať slabšiu kvalitu signálu, kým nekvalita signálu na LCD sa ešte viac prejaví. Pre LCD treba mať veľmi kvalitný signál, čo DigiTV podľa toho, čo naokolo čítam, nemá (darmo majú názov "DIGI", je to skôr zavádzajúce).
Ešte raz Ti ďakujem.
Chobot
05.12.07,09:51
Zdravim,
tak si citam tuto diskusiu a kedze uz dlhsiu dobu uvazujem nad kupou noveho lcd tak mam dva typy a potreboval by som poradit ...

Samsung 40M86BD
Sharp 42LC42X20

signal bude DVB-T cez tuner v TV a DVB-S2 cez PC (HDMI).

Nasiel celkom dobre ceny na stranke www.diskontklick.at (http://www.diskontklick.at) mate niekto nejaku skusenost?

Za akukolvek radu dakujem.


Ospravedlnujm sa nepresny nadpis, Dakujem za odkazy, no v tom ako co zapojit alebo konektoroch mam jasno.
Chcel by som len pocut radu odbornika, ktory zo spominanych dvoch LCD TV je lepsi ? Pripadne ak ma niekto nejaku skusenost, lebo porovnanie alebo test toho Sharpu sa mi nepodarilo najst a predsa som na neho dostal nejake to odporucanie hlavne od predajcov ...

Este by som sa chcel opytat co je pravdy na tom ze dnesne Full HD TV by mohli mat problemy (nestihaju spracovavat) s FULL HD signalom, teda plnej kvality HDTV? Ma s tym niekto prakticku skusenost ?

Vopred Dakujem.

V čom lepší? Parametre majú skoro rovnaké, oba majú FullHD, Dig. tuner. Takže si vyber, ktorý sa ti viac páči alebo ktorý je cenovo výhodnejší.

A určite potrebuješ digitálny tuner? Odkiaľ máš signál? Z káblovky?

Prečítaj si moje príspevky vyššie.

Full HD signál zatiaľ je len na BlueRay a HD DVD diskoch. Každý iný signál ti TV skonvertuje tak, že na 1080-tich riadkoch ti zobrazí tých 625 - čo má bežný TV signál v norme PAL (či už terestriálny, káblový alebo satelitný).
Gapet
05.12.07,10:27
Ahojte poraďáci,
rozhodol som sa kúpiť LCD televízor. Pretože to považujem za dlhodobejšiu investíciu uvažujem nad typom s vhodnými parametrami televízora do bytu uhlopriečka 82 cm), ktorý má zavedenú káblovku, aby som nemusel po digitalizácii vysielania dokupovať ďalšie zariadenia.Z ponuky som si vybral SONY 32T3000K, ktorý podľa mojej laickej úvahy spĺňa parametre iných typov LCD televízorov a myslím, že má aj DVB-C.
Mohol by mi niekto poradiť či je moja voľba správna alebo navrhnúť nejaký iný typ podobných parametrov.
ďakujem
Chobot
05.12.07,11:05
Ahojte poraďáci,
rozhodol som sa kúpiť LCD televízor. Pretože to považujem za dlhodobejšiu investíciu uvažujem nad typom s vhodnými parametrami televízora do bytu uhlopriečka 82 cm), ktorý má zavedenú káblovku, aby som nemusel po digitalizácii vysielania dokupovať ďalšie zariadenia.Z ponuky som si vybral SONY 32T3000K, ktorý podľa mojej laickej úvahy spĺňa parametre iných typov LCD televízorov a myslím, že má aj DVB-C.
Mohol by mi niekto poradiť či je moja voľba správna alebo navrhnúť nejaký iný typ podobných parametrov.
ďakujem

V prvom rade, ak máš káblovku, tak teba sa digitalizácia vôbec nedotkne. Kupovať televízor s digitálnym tunerom sú pre teba úplne zbytočne vyhodené peniaze, digitálny tuner pri káblovom signáli nepotrebuješ.

Dobre si prečítaj moje predošlé príspevky, možno sa tam dočítaš niečo nové.

A prečo chceš nový televízor? Máš zatiaľ CRT televízor funkčný? Ak áno, tak nemusíš kupovať nový LCD, hore som písal prečo.
Gapet
14.12.07,06:50
Ďakujem za radu. Rozhodol som sa kúpiť nový televízor, lebo starý mi už odišiel a mám len malé prenosné CRT. Aký je tvoj názor na SONY KDL-32S3000. Všade ma presviedčajú na SAMSUNG. Aký je tvoj názor? A ešte niečo. Čo si mám všímať pri kúpe, ktoré parametre sú rozhodujúce.
tonkat
19.12.07,08:33
Prosím skúsenejších o radu. Chceme si kúpiť Samsung, ale neviem aký je rozdiel v týchto značkách:
LE 32R81B - LE 32R81BX - LE 32R84BX

Mohol by mi to niekto vysvetliť? Nevyznám sa v tom, mne sa zdajú rovnaké. Ďakujem vopred.
Chobot
19.12.07,09:43
Prosím skúsenejších o radu. Chceme si kúpiť Samsung, ale neviem aký je rozdiel v týchto značkách:
LE 32R81B - LE 32R81BX - LE 32R84BX

Mohol by mi to niekto vysvetliť? Nevyznám sa v tom, mne sa zdajú rovnaké. Ďakujem vopred.

Tu máš porovnanie prvých dvoch:

http://www.videoexpert.sk/porovanie/?vids=5050074,5162688

Hlavný rozdiel je v možnostiach pripojenia a počte konektorov. Ostatné rozdiely, ako som tak pozeral, sú pre bežného používateľa nepodstatné.
tonkat
19.12.07,09:53
ďakujem za bleskovú odpoveď.
fateman
04.01.08,16:41
ja by som sa chcel opytat na LCD TV znacky Philips, cital som na viacerych strankach ze su tiez celkom kvalitne, tak by ma zaujimalo co je na tom pravdy. a ked by sa dalo nejake porovnanie so samsungom. konkretne modely: PHILIPS 32PFL5522D a SAMSUNG LE32R87BD. Vdaka
vyr skalny
05.01.08,21:29
Nepovedal by som ze digitalny tuner je zbytocny ked sa jedna o taku dlhodobu investiciu, za par rokov bude digitalne vsetko. Uz teraz ludia na juhu smutia za ORF ked rakusania vypli analog, no ti s dig. tunerom maju cely rakusky multiplex ako fotku. Ku kablovke bude sice externy setbox koli kodovaniu ale v pripade nejakeho vypadku ta zase zachrani svoj dig. tuner. Alebo si predplatis len rozsirenu ponuku a slov.+ceske+rak.+mad. programy (podla lokality) pozeras na dvb-t. Digitalny tuner v TV zacina byt samozrejmostou a urcite by som nekupoval bez toho, casom sa to sice da vyriesit externe ale to su dalsie naklady a doma dalsia "skrinka".
Katabaticky
10.01.08,05:37
a preco LCD?

co tak pouvazovat nad plazmou? ;)

v dnesnej dobe uz cenovy roziel je minimalny... ako som pozeral predvianocne ponuky ceny sa pohybovali za rovnake zariadenia okolo +10 az 20% za plazmu ktora ma daleko lepsi obraz ak si clovek dobre vyberie...

ja osobne by som do lcd nesiel ak by som isiel kupovat nieco poriadne uz :cool:
jacaja
14.05.08,16:45
Ja by som potrebovala pomoc v rozhodovani. Ma niekto skusenost s LCD Toshiba 32 AV505DG? Celkom sa mi pozdavaju jeho vlastnosti a, samozrejme, cena, ktora je v porovnani napr. so Samsung LE32A559 podstatne nizsia. Lebo najprv ma zaujal ten Samsung, ale aj ta Toshiba ma porovnatelne vlastnosti. A stoji min. o 10 000,-Sk menej.
duves
14.05.08,18:31
Dnes som konzultoval LCD versus plazma s kamošom, čo ma plazmu. Vraj jeho kolega vratil LCD, lebo to v tme ťaha oči. Čo tam "ťahá" oči? Je ten obraz z LCD nejaky divny alebo čo?. Ešte mam čas, neponahla to, možno stihnem kupit full HD DVD za rozumnu cenu.
luptob
07.10.08,12:28
Ahojte poraďáci.

Plánujem kúpiť LCD TV. Som rozhodnutý pre Smasung 82 cm uhlopriečkou. Momentálne tieto TV sú na trhu najkvalitnejšie. Majú vysoký kontastný pomer /8000 : 1/. Mám informácie z niekoľkých predajní o tomto TV. Vraj je to tak ako s Mercedesmi mi ostatnými značkami. Nedávno som čítal testy LCD TV. 1.Sharp / to bolo pre mňa šok/, 2. Sony Bravia, 3. Samsung. Takže .....



aHOJTE.. Moj prispevok do diskusie..
Ako byvali pracovnik firmy ktora skoncila na bronzovom stupni {dalej len "firma"} Vam chcem povedat len to, ze SHARP ako 1. vyrobca LCD TV na svete ma naskok oproti technologiam "firmy" asi tak 1 resp. 1.5 roka. Z osobnej skusensti viem to , ze sami zamestanci v centrale "firmy" v Juznej Korei maju vsetci doma LCD tv SHARP. LCD-cka korejskej firmy co tyka hlavne FULL HD modelov su na vysokej kvalitativnej urovni. Ale pri HD modeloch by som volil radsej LCD znacky SHARP. Tato kvalita sa odzrkadluje aj v cene, kde su SHARP LCD radovo o niekolko par tisic drahsie. :o
Vlado.s
23.08.09,21:54
Vážení poraďáci, dávam do pozornosti túto tému, nakoľko by som potreboval poradiť. V Novembri budem kupovať novú telku. Mám dosť presnú predstavu čo sa parametrov týka, len netuším akú značku.Malo by to byť v duchu: Čo najviac muziky za čo najmenej peňazí. V Preklade, čo najviac funkcii. Zatiaľ čo som surfoval tak mi to vychádza na Samsung. Ten asi ponúka najviac funkcii za tú istú cenu pri tej istej uhlopriečke. Či má niekto iné poznatky? Sem s nimi.

1. Cena do max. 800 Eur
2. Full HD LCD TV 1080p o uhlopriečke 37-39". Nie viac a nie menej. Full pre budúcnosť, kupujem to na najbližších 5-10 rokov.
3. Odozva max. 5 ms
4. Dynamický kontrast min. 50000:1
5. Obraz a obraz + Obraz v obraze
6. Signál do toho pôjde z interného DVB-T alebo DVB-C tunera. Preferujem obidva. Taktiež občas pozriem DVD a bude používaný na prepojenie s Notebookom kvôli filmom a hraniu hier. Samozrejme analog, ale to nie je podstatné. To viem, že analóg bude hrôza.
Pozorovacia vzdialenosť bude 2,5 - 3m, v budúcnosti o trochu viac, preto 37".

Ešte by som poprosil o vysvetlenie:
1. Ktorý parameter udáva rozlíšenie? Veď podľa mňa je pri full HD rozlíšenie tých 1920 x 1080, nie? A na čo a aký má vplyv rozlíšenie?
Alebo záleží na tom v akom rozlíšení ide signál do TV?
2.Farebná hlbka 650 dpi (to je len príklad). Čo presne to znamená? Sýtosť farieb, alebo čo?

Vopred ďakujem za všetky príspevky.

Ešte ma napadlo, nenatrafil som na stránku, kde by bolo zhrnuté napríklad, že Samsung má vo svojích telkách takéto funkcie, Sharp má takéto ... . Dajte prosím link, ak ste na podobnú natrafili.

Ja viem, veľa toho na kope, ale nechcem robiť veľa vlákien.
Fero11
24.08.09,05:46
odpoved na otazku 1
Ano full hd je 1920x1080 ..... Velmi zjednodusene Full HD ak si to spocitas, tak 1920x1080=2073600 bodov (pixelov) na monitore a ak bues pozerat nas PAL (napr SkyLink) tak 720x576=414720. Ked si tieto 2 vysledky podelis, tak zistis, ze sa to =5. To znamena 5x nekvalitnejsi vysledok na monitore, cize co mas na Full HD v piatich pixeloch to budes mat v PAL na jednom...... Viac pozri wiki http://cs.wikipedia.org/wiki/High-definition_television
bobino38
25.08.09,04:50
Ešte ma napadlo, nenatrafil som na stránku, kde by bolo zhrnuté napríklad, že Samsung má vo svojích telkách takéto funkcie, Sharp má takéto ... . Dajte prosím link, ak ste na podobnú natrafili.

Na také niečo som ešte nenarazil, ale ak chceš tak sleduj stránky www.avmania.cz alebo www.tvfreak.cz, inak dosť odborné časopisy na HD čo dostať sú HDworld alebo Stereo a Video, je tam toho dosť popísané.
bobino38
25.08.09,04:55
Vážení poraďáci, dávam do pozornosti túto tému, nakoľko by som potreboval poradiť. V Novembri budem kupovať novú telku. Mám dosť presnú predstavu čo sa parametrov týka, len netuším akú značku.Malo by to byť v duchu: Čo najviac muziky za čo najmenej peňazí. V Preklade, čo najviac funkcii. Zatiaľ čo som surfoval tak mi to vychádza na Samsung. Ten asi ponúka najviac funkcii za tú istú cenu pri tej istej uhlopriečke. Či má niekto iné poznatky? Sem s nimi.

1. Cena do max. 800 Eur
2. Full HD LCD TV 1080p o uhlopriečke 37-39". Nie viac a nie menej. Full pre budúcnosť, kupujem to na najbližších 5-10 rokov.
3. Odozva max. 5 ms
4. Dynamický kontrast min. 50000:1
5. Obraz a obraz + Obraz v obraze
6. Signál do toho pôjde z interného DVB-T alebo DVB-C tunera. Preferujem obidva. Taktiež občas pozriem DVD a bude používaný na prepojenie s Notebookom kvôli filmom a hraniu hier. Samozrejme analog, ale to nie je podstatné. To viem, že analóg bude hrôza.
Pozorovacia vzdialenosť bude 2,5 - 3m, v budúcnosti o trochu viac, preto 37".

Ešte by som poprosil o vysvetlenie:
1. Ktorý parameter udáva rozlíšenie? Veď podľa mňa je pri full HD rozlíšenie tých 1920 x 1080, nie? A na čo a aký má vplyv rozlíšenie?
Alebo záleží na tom v akom rozlíšení ide signál do TV?
2.Farebná hlbka 650 dpi (to je len príklad). Čo presne to znamená? Sýtosť farieb, alebo čo?

Vopred ďakujem za všetky príspevky.

Ešte ma napadlo, nenatrafil som na stránku, kde by bolo zhrnuté napríklad, že Samsung má vo svojích telkách takéto funkcie, Sharp má takéto ... . Dajte prosím link, ak ste na podobnú natrafili.

Ja viem, veľa toho na kope, ale nechcem robiť veľa vlákien.
...inak podľa tvojich požiadavok na LCD telku ti doporučujem Samsung LE32A756R1F, síce len 82cm uhlopriečka ale v pohode telka do 800€.
Vlado.s
25.08.09,11:35
Ďakujem za príspevky. Už som sa blížil výberom k Samsungu, lebo fakt vyzerá, že u nich dostane človek najviac muziky za najmenej peňazí, no keď som to spomenul manželke, jej reakcia bola: "Samsung??????? To nemyslíš vážne?" Tak som bol späť na začiatku.
Tým pádom som vylúčil i LG, tiež o nej nechce ani počuť. Panasonic je predražený, Sony funkciami priemerný. A tak som sa dostal k Philipsu. Značka sa pozdáva i manželke, čo je polovica úspechu. Čo sa týka množstva funkcii v porovnaní Samsung:Philips je to 10:9. Cena za 37" je, bez terajšej 100Eur akcie Samsungu, rovnaká. Aj tak ju nestihnem, lebo budem kupovať pred Vianocami. Ale je veľmi pravdepodobné, že bude iná akcia.
Tak po takejto redukcii som sa dostal k http://www.consumer.philips.com/consumer/sk/sk/consumer/cc/_productid_37PFL8404H_12_SK_CONSUMER/LCD-TV+37PFL8404H-12

Som pre tento TV rozhodnutý na 90%. Samozrejme idem surfovať ďalej, ale zatial som nič extrémne negatívna nenašiel, tak uvidíme.

Ak by ste niekto mali tento TV, dajte vedieť ako ste spokojní, či Vám niečo vadí... . Vopred Ďakujem.
Vlado.s
25.08.09,12:26
Našiel som rozdiely v tom Ambilight ktorý je v Philipsoch tak to sem dávam aj pre ostatných, lebo sa to dá dosť ťažko nájsť. Je to v Angličtine, ale ak to niekomu vadí, stačí povedať.

Do you know that Ambilight technology comes in many version? Most of the LCD TVs do not state what kind of Ambilight technology they are using.

Ambilight Mono or Ambilight 1 - same light effect at right and left, no light effect at top and bottom


Ambilight Stereo or Ambilight 2 - right and left have different light effect, no light effect at top and bottom

Ambilight Surround or Ambilight 3 - right, left and top have different lighting effects, bottom has no effect

Ambilight Full Surround or Ambilight 4 - right, left, top and bottom have different effects

Ambilight Spectra - the most powerful Ambilight technology developed by Phillips. But, the problem is... I can't see much difference.
kvalitar
25.08.09,17:02
odpoved na otazku 1
Ano full hd je 1920x1080 ..... Velmi zjednodusene Full HD ak si to spocitas, tak 1920x1080=2073600 bodov (pixelov) na monitore a ak bues pozerat nas PAL (napr SkyLink) tak 720x576=414720. Ked si tieto 2 vysledky podelis, tak zistis, ze sa to =5. To znamena 5x nekvalitnejsi vysledok na monitore, cize co mas na Full HD v piatich pixeloch to budes mat v PAL na jednom...... Viac pozri wiki http://cs.wikipedia.org/wiki/High-definition_television

No mne ma yajtra prist Samsung LE40B651 lepsi som nenasiel a to som dost surfoval co a akz TV.

Ale k veci yaujali ma tvoje pixeli. Vsade na forach davam jednoduchu otazku na ktoru mi nikto nevie odpovedat. Aky resp. od koho TV signal prijmat aby som dosiahol najkvalitnejsi obraz. Mam natihnute kable od SATRO,UPC, PEEM (IPTV), a nebranim sa ani satelitu so SKYlink kartou. Vie mi niekto povedat od koho budem mat najkvalitnejsi prijem aby mi taka draha telka nestala v obyvacke len tak? DAKUJEM
mpca
25.08.09,17:32
Co sa tyka rozlisenia vsetci poskytovatelia TV (nie HD) "posielaju! rozlisenie to iste,,, napr STV1 bude mat vzdy rozlisenie PAL (720 bodov x 576 riadkov)..
Rozdiel je akurat v tom aký je dátový tok (bitrate),,, čím vyšší tým lepší (:-)) to znamená priepustnoť dát alebo inak povedané koľko dát prjímate za sekundu..
Pri pomalom internete je bitrate nizky a obraz sa javí ako rozkockovaný lebo sa nestihnú preniest vsetky data od poskytovatela vo vacsine pripadoch "prehravace" tento obraz prehaju ale napr. futbalova lopta sa sklada zo styroch kociek a pri odkpopnuti je za nou dvojmetrova biela ciara...
Vpodstate sa neda exaxtne povedat aky bitrate staci,,, lebo zalezi aj od pouziteho "kodeku" teda akym komprimacnym suborom boli data "zbalene"...
ci je to mpeg2, mpeg4, alebo h.265... pri vytvarani kodekov sa hlada cesta co najmensieho objemu dat pri co najvyssej pouzitelnej kvatlite,,,
btw: nekomprimovany celovecerny fiml (cca1:30h) ma 260GB...
Je to sice technicky najvyssia kavlita ale technicky zatial nieje mozne distribuovat dake giganticke mnozstvo dat k divakom...
mpca
25.08.09,17:43
Ešte by som poprosil o vysvetlenie:
1. Ktorý parameter udáva rozlíšenie? Veď podľa mňa je pri full HD rozlíšenie tých 1920 x 1080, nie? A na čo a aký má vplyv rozlíšenie?
Alebo záleží na tom v akom rozlíšení ide signál do TV?
2.Farebná hlbka 650 dpi (to je len príklad). Čo presne to znamená? Sýtosť farieb, alebo čo?


ad1: ano full DH ma rozlisenie 1920x1080, HD ready ma 1280x720, PAL ma spominanych 720x576... (btw: ak su kupite LCD alebo plazmu a budu sa vam zdat ty herci skaredy to neje preto zeby ste mali zly prijem na tv ale preto ze vidite viac detajlov ako na starej CRT tv ;) )
ad2: Farebná hĺbka obrázku je určená počtom farieb, ktoré je možné v obrázku uplatniť. Každý bod obrázku je daný hodnotou, v ktorej je zakódovaná farba. Údaje sú vyjadrené v bitoch, napr. pre farebnú hĺbku s názvom TrueColor je každý bod reprezentovaný 24 bitovou hodnotou, teda každá zložka RGB (R- červená, G-zelená, B-modrá) obsahuje 256 odtieňov. Toto je paleta, pri ktorej už ľudské oko nie je schopné zaregistrovať prípadné vylepšenie. neudáva sa v DPI ale v bitoch...

Dots per inch (DPI, dpi) alebo počet bodov na palec je merná jednotka rozlíšenia používaná v počítačovej technike na vyjadrenie presnosti vstupných a výstupných zariadení napr. obrazoviek, skenerov, tlačiarní. Udáva počet vytlačiteľných (zobraziteľných, rozlíšiteľných) bodov (pixelov) v jednom riadku na jednotku dĺžky jeden palec (inch) čo je cca. 2.54 cm. V skutočnosti majú zariadenia dvojaké rozlíšenia - v horizontálnom a vertikálnom smere. Ak je uvedená len jedna hodnota dpi, je tým myslené rovnaké dpi v oboch smeroch čiže 300 dpi = 300x300 dpi. Ak sa hodnoty dpi zariadenia v horizontálnom a vertikálnom smere líšia, udáva sa dpi ako násobok napr. 600x1200 dpi.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/dc/Wikipixel.png
Fero11
25.08.09,17:52
No mne ma yajtra prist Samsung LE40B651 lepsi som nenasiel a to som dost surfoval co a akz TV.

Ale k veci yaujali ma tvoje pixeli. Vsade na forach davam jednoduchu otazku na ktoru mi nikto nevie odpovedat. Aky resp. od koho TV signal prijmat aby som dosiahol najkvalitnejsi obraz. Mam natihnute kable od SATRO,UPC, PEEM (IPTV), a nebranim sa ani satelitu so SKYlink kartou. Vie mi niekto povedat od koho budem mat najkvalitnejsi prijem aby mi taka draha telka nestala v obyvacke len tak? DAKUJEM
Najkvalitnejsie na tom vyzneje video v rozliseni HD, tam uvidis moderatoke aj fuzy ktore si zabudla depilovat :D :D Nepoznam aky signal dodava satro ani upc(kablovka). Poznam len signal cez satelit.
UPC je asi najhorsie, este maju k tomu aj nejake blbe rozlisenie.
Ale zato maju na kazdom programe EPG na niekolko dni dopredu a ku kazdemu programu celkom slusny opis. Takmer na kazdom programe teletext
(Ja mam TV plazma panasonic viera 107cm (nechce sa mi ist pozerat na typove cislo :))), ale na tom TV to celkom ujde.
DIGI je o nieco lepsie rozlisenie maju 704x576 ale castejsie zaseky vypadky, kdezto u upc asi vypadok, alebo zasek nehrozi.
Velmi biedne EPG a len na par programoch opis ziadny, alebo velmi biedny.
SKY LINK/CS LINKKonecne normalne rozlisenie 720x576 najvissi bit rate, ziadne vypadky, perfektny EPG, vsade teletext. U mna asi vyhrava tento provider.
Nevidel som upc na LCD FULL HD, ale co som cital, tak ze je to pekna prasarna, na FULL HD by z tychto providerov mohol vyzniet najlepsie sky link, zavisi to hlavne od VBR (variable bit rate), cim vyssi, tym lepsi.
Ak mas zaujem, mozem to zajtra zmerat a dam ti vediet
kvalitar
25.08.09,18:34
Ahoj, ja som rozhodnuty pre ten Skylink dlhsie ale stale ma nikto nepresvedcil. No skus zmerat (aj ked neviem co to je :) ) Pocuj ak sa vyznas trocha do satelitov vedel by si mi aj poradit nejaku zostavu co vsetko potrebujem? (nieco konkretne typ znacka...)
velka vdaka
mpca
25.08.09,19:31
kvalitar ak si rozhodnuty pre skylink tak momentalne je za velmi dobru cenu (cca 240€) Topfield HF 7700 HSCI (s moznostou prerobenia na PVR(len flasnut novy firmware)) alebo
Dreambox DM-800HD PVR (ma moznost menit tunery DVBT-S/T/C) za 439,00 € respektive Topfield TF 7710PVR (ma dva tunery) HD+ 250 GB disk za 499,00 €.
Fero11
25.08.09,19:54
Ahoj, ja som rozhodnuty pre ten Skylink dlhsie ale stale ma nikto nepresvedcil. No skus zmerat (aj ked neviem co to je :) ) Pocuj ak sa vyznas trocha do satelitov vedel by si mi aj poradit nejaku zostavu co vsetko potrebujem? (nieco konkretne typ znacka...)
velka vdaka
pozri PM
kvetinka
22.11.10,07:03
Vidím, že už dlhšie tu nikto neprispieval, ale našiel som tu dobré odpevede. Tak sa pokúsim niečo spýtať... Viem mi niekto poradiť s funkciou PIP?

Chcem si kúpiť LCD s touto funkciou, ale mám len kábel v paneláku - takže 1x analóg (koaxiál). Chcem vedieť sledovať súčasne dva obrazy z antény. Mnohé televízory majú písané, že majú PIP, ale v poznámke je potom že len 1-tunerový. Ako to môže fungovať?? Ak mi jeden tuner naladí napr. JOJ ako môžem v druhom okne pozerať Markízu... Ak to nedokáže, načo je potom taký PIP vlastne?

Ďakujem za vysvetlenie
Fero11
22.11.10,08:08
V analogu sa moze konat pip len s dvoma tunermy. V digitale sa teoreticky moze konat aj viacnasobny PiP na jednom tunery, je to ale podmienene tym, ze vsetky pidy su na jednej frevencii (transpondery, alebo u DVB-T sa tomu hovori multiplex). Samozrejme je ich mozne vsetky aj zaznamenavat.
V analogu to nieje mozne, pretoze na jednej frekv. sa moze prenasat len jeden kanal (cize pri analogu moze byt pip len s dvoma tunermy).
Toto co pises, ze v poznamke je len 1-tunerovy pip, je zrejme uvedene pre DVB-T tuner, ale tento nema s kablovkou nic spolocne. Ak by si pouzival DVB-T, tak by ti PiP fungoval

Len pre zaujmavost, prikladam screenshot, ako mi to napr. ide v PC s DVB-S2 kartou (jednotuner).
Nikdy som PiP nevyuzival, toto som dnes skusil prvy krat a bol som celkom prekvapeny, ze stabilita je celkom dobra, CPU pri styroch kanaloch je na 25% (ale pouzivam HW akceleraciu na lacnej radeon HD4550) a pamat nebere ani 1GB
tvr25
09.05.11,22:26
Prečítal som si to celé, je to dosť poučné, ale ja som stará škola. Pre tých čo majú málo peňazí a chcú mať za nich veľa muziky a plánujú si kúpiť novú TV, tak odporúčam plazmu. Prečo nie? Za krásne prachy sa dajú kúpiť napríklad 50 palcové Samsungy. Za 500 euro, možno už aj menej. A plazma aj keď má vyšší odber, čo v dnešnej dobe snáď nikoho netrápi tých 7 halierov naviac na hodinu spálených oproti LCD, tak na plazme sú verné farby. Na plazme je čierna vždy čiernou farbou, nie ako na LED alebo LCD. Čo sa týka rozlíšenia pri HD príjme, tak sa skúsme baviť o napríklad nemeckých programoch, čo taká BRAVA HD, alebo ANIXE HD? Tam to rozlíšenie bude asi vyššie ako sa tu písalo a môže to mať každý užívateľ zadarmo už dnes. Stačí mať satelit, s motorom alebo bez. Čiže starú telku môžete zahodiť ako dedo v tomt videu http://www.solideurope.sk/news.php?readmore=267 a hor sa kúpiť novú a poriadnu.