jana32
01.04.07,10:54
Mám netradičný problém, som pozvaná na jednu vernisáž umeleckej fotografie, nidky v živote som na niečom podobnom nebola, v pravidlách spoločenského správania som nič nenašla, tak mi možno tu niekto poradíte.Patrí sa niečo- prípadne čo konkrétne - vziať pre vystavovateľa (muža )ako darček? Nechcem sa blamovať, že tam každý s niečím príde a ja s prázdnymi rukami alebo naopak budem tam svietiť ako jediná s kvetmi .
Evanka
01.04.07,09:21
Neobávaj sa, určite by si nebola jediná s kvetmi na vernisáži.
Eulalia
01.04.07,09:30
Netreba mať obavy. Záleží na tom, kto je vystavovateľ - kamarát, alebo len známy. Kamarátovi môžeš vziať aj niečo viac osobné - ale skutočne len maličkosť, ale kvetmi v žiadnom prípade nič nepokazíš. Je to niečo podobné, ako na premiére v divadle. A s oblečením sa tiež nemusíš trápiť, na vernisáž len niečo vychádzkové, elegantnejší kostým alebo šaty. Nemusia byť ani malé čierne. Záleží aj na celkovej povahe vernisáže - či to bude len úzky okruh známych - to býva úplne neformálne, alebo budú prítomné aj nejaké "celebrity". To je jedno, či politické, či umelecké. Dôležité je, že vystavovateľovi svojou prítomnosťou potvrdíš, že Ti na ňom ako na človeku a umelcovi záleží. Pekný zážitok.
Danielle369
01.04.07,09:34
ja by som kúpila len jednu črevenú ružu
jana32
02.04.07,06:44
Ďakujem za rady, včera som už nestihla odpísať, ale stavila som na kvety a bolo to fajn. Veľmi príjemný zážitok, nádherné fotografie, škoda že na takom malom piestore, aj som sa čudovala, prečo sa kamarát nesnažil nájsť nejaký vhodný priestor niekde v Blave, lebo tie fotografie stoja za to aby ich videlo viac ľudí. V každom príprade všetkým ďakujem.