ali
26.01.05,11:59
Ahojte vsetci,

som tu prvykrat (cerstvo zaregistrovana), ale nasla som tu uz vela podnetnych informacii.
Mam taky problem - teda ani nie problem, ale potrebujem nejake tipy. Ide o to: moja znama ma poziadala, aby som je vyhotovila uctovnu zavierku i danove priznanie. Je zivnostnicka (krajcirstvo). Doniesla mi blocky a faktury za cely rok 2004. Teda musim spracovat cely rok 2004.
Kedze to budem robit prvykrat - jednoduche uctovnictvo, chcela by som vas poprosit o rady a tipy ako na to, aby som na nic nezabudla.

Potrebuje viest aj skladovu evidenciu (skladove karty), ak nakupuje material, ktory vlastne hned spotrebuje, napr. nakup latky, zipsov, ...

Vopred dakujem za pomoc...
saman
26.01.05,11:05
Pokial nevedies skladovu evidenciu A (povinnost pre firmy ktore musia mat overenu UZ auditorom) tak vedies skladovu evidenciu B, ktorej podmienky nie su nikde upravene. Je len napisane myslim v zakone o uctovnictve alebo postupoch uctovania, ze mas viest taku evidenciu, aby si bola schopna v priebehu roka zistit stav tovaru na sklade. Ja to vzdy riesim excelovskou prehladnou tabulkou. Ale myslim, ze v tvojom pripade, evidovat zipsy a gombiky je trosku crazy, takze ja by som pri krajcirke nechala sklad na pokoji, len by som asi k 31.12.2004 urobila inventuru, ze co vsetko mam (aj ked to neovplyvni zaklad dane - lebo asi tazko niekto urci manko ci prebytok).
Paula
26.01.05,14:42
A a B - to je prípad PÚ. V jednoduchom účtovníctve treba zaúčtovať konkrétne platby - príjmy (služby) a výdaje (réžia -telefón, nájom, materiál, poštovné, cestovné , pohonné hmoty, poistenie majetku, mzdové výdavky...... ) Ak je aj majetok, zaúčtovať ročný odpis interným dokladom.
Emma
26.01.05,18:21
Tiež začínam a neviem ako má vyzerať zmluva.Hľadám tu už dosť dlho a neviem sa k tomu dopátrať.Niekde už bola uverejnená,ale neviem ako to nájsť.Dik