bábika
01.04.07,11:11
Veľmi sa mi páči Thajsko zaujímalo by ma či tam už niekto cestoval na vlastnú päsť a ako to výde cenovo, či sa oplatí vlastne ísť s cestovkou alebo lepšie na vlastnú päsť. Vopred ďakujem za všetky informácie. S pozdravom Bábika
2ge
12.11.07,18:06
ja som tam bol, urcite nechod cez cestovku. ak chces, tak ti poradim co a ako.
bábika
09.01.10,21:56
ahoj mozes mi na teba poslat mail chcela by som poradit ohladom thajska dakujem babika
pivko
10.01.10,11:27
ahoj mozes mi na teba poslat mail chcela by som poradit ohladom thajska dakujem babika
9.2. letím 26.krát ;););) tak sa pýtaj;)
marko182
10.01.10,17:22
Neviem sice, kolko to vychadza cez cestovku, ale pokial to nie je nejaky last minute, tak ta to urcite vyjde lacnejsie na vlastnu past.
Najvacsia cast nakladov je asi letenka. Ceny ubytovania a stravovania tam dost zavisia od toho, do ktorej casti pojdes a aky luxus chces mat, ale ceny su tam dost nizke.
My sme sa nedavno vratili, vsetko sme zabezpecovali sami a nemali sme najmensi problem.
Baca1966
10.01.10,22:09
V ziadnom pripade necestuj do Thajska, ak sa o teba menej ako tri mesiace obtrel policajt. Co ked cvicil a na tebe zostal kontraband ?? :-)
bábika
11.01.10,19:09
ahoj takze ja by som potrebovala vediet takmer asi vsetko chcem si to do predu vsetko zistit aby som sa podla toho zariadila, cize ist by sme chceli2 dospele osoby a jedno dieta asi vo veku 3 a viac rokov, nechcem ist cez cestovku i ked mozno by to bola istota ale, chcem to skusit bez cestovky, nemam presne miesto preto chcem v prvom rade poradit miesto kde je pekne, ako a kde hladat letenku za prijatelnu sumu, ako je to s dietatom /neviem ci mas deti/ cetovat do thajska, co je potrebne z lekarskeho hladiska aj pre dieta aj pre dospeleho ockovania, vhodne ubytko, ci sa lepsie oplati ist na tyzden ci na viac, ceny ubytovania a pod. pocula som ze let je viac ako 11 hod. da sa to zvaldat?, takisto som pocula ze je tam lacne oblecenie a moznost prania je nutne si brat vela toho z domu na oblecenie?zaujima ma aj co je dobre ist pozriet a vakych cenach sa vylety pohybuju, kde ist nakupovat, na co si davat pozor, zaujima ma ostrov phi phi a pod. dakujem za vsetko info.
Macka
12.01.10,12:10
ahoj takze ja by som potrebovala vediet takmer asi vsetko chcem si to do predu vsetko zistit aby som sa podla toho zariadila, cize ist by sme chceli2 dospele osoby a jedno dieta asi vo veku 3 a viac rokov, nechcem ist cez cestovku i ked mozno by to bola istota ale, chcem to skusit bez cestovky, nemam presne miesto preto chcem v prvom rade poradit miesto kde je pekne, ako a kde hladat letenku za prijatelnu sumu, ako je to s dietatom /neviem ci mas deti/ cetovat do thajska, co je potrebne z lekarskeho hladiska aj pre dieta aj pre dospeleho ockovania, vhodne ubytko, ci sa lepsie oplati ist na tyzden ci na viac, ceny ubytovania a pod. pocula som ze let je viac ako 11 hod. da sa to zvaldat?, takisto som pocula ze je tam lacne oblecenie a moznost prania je nutne si brat vela toho z domu na oblecenie?zaujima ma aj co je dobre ist pozriet a vakych cenach sa vylety pohybuju, kde ist nakupovat, na co si davat pozor, zaujima ma ostrov phi phi a pod. dakujem za vsetko info.

Ahoj, odprúčam stránku:
http://exotika.orbion.cz/thajsko/diskuse/
a to z vlastnej skúsenosti. Moc mi tí úžasní ľudkovia a skúsení cestovatelia na tejto stránke pomohli.Vlani v marci sme boli s manželom na ostrove Koh Samui ,čo je v thajskom zálive /pre deti ako stvorený/. Prvýkrát bez cestovky ,všetko som zabezepčovala sama ,a nebol najmenší problém.Určite sa do Thajska ešte vrátim a určite zase bez cestovky.Najväčšia položka je samozrejme za letenku ,no v dnešnej dobe sa dá zohnať za lepšiu sumu, ako keď som ich bookovala ja. Bolo to ešte v 6/2008 kedy bola cena ropy vysoká.Bookovala som cez Student Agency a vyšla ma aj s poistením okolo 30 000 SK na osobu.Dnes sa dá zohnať za polovicu.Môžem odporučiť leteckú spoločnosť Eva Air s odletom z Viedne .Je to priamy let buď do BKK, alebo sa dá zaplatiť prelet priamo až na ostrovy, v tvojom prípade na Krabi, keďže chceš na Phi-Phi. Na nákupy odporúčam BKK ,ale až pri návrate domov ,aby si sa s tým všetkým čo nakúpiš netrepala celú dovolenku. Ak by si si nevedela s niečim poradiť , na tejto českej stránke je aj odkaz na vynikajúceho Daniela35 ,ktorý je Čech a má cestovku v Thajsku a ktorý Ti vie zabezpečiť všetko cez letenku, ubytko až po vnútroštátne lety, alebo inú dopravu a často ti vie zabezpečiť ceny, aké si niekedy nezostavíš ani ty.A pomôže s itenárom, poradí kde a kedy a tak...Ja osobne som jeho služby nevyužila ,ale keď pôjdem znovu /a to určite áno/ obrátim sa naňho ,lebo je skvelý,viacero ľudí je s ním spokojných.
Tu je odkaz na ich stránku:http://www.thajskoonline.cz/.
Je fakt kopa možností ako sa do Thajska dostať.A jedno je isté, ak sa tam raz vyberieš, budeš sa chcieť vrátiť, to Ti zaručujem! Tak pekne vyberaj, a plánuj , ja som celú cestu chystala asi 1 rok ,ale to plánovanie bolo úžasné, v ničom čo som očakávala, ma Thajsko nesklamalo.Tak v dobrom závidím.
pivko
12.01.10,12:16
ahoj takze ja by som potrebovala vediet takmer asi vsetko chcem si to do predu vsetko zistit aby som sa podla toho zariadila, cize ist by sme chceli2 dospele osoby a jedno dieta asi vo veku 3 a viac rokov, nechcem ist cez cestovku i ked mozno by to bola istota ale, chcem to skusit bez cestovky, nemam presne miesto preto chcem v prvom rade poradit miesto kde je pekne, ako a kde hladat letenku za prijatelnu sumu, ako je to s dietatom /neviem ci mas deti/ cetovat do thajska, co je potrebne z lekarskeho hladiska aj pre dieta aj pre dospeleho ockovania, vhodne ubytko, ci sa lepsie oplati ist na tyzden ci na viac, ceny ubytovania a pod. pocula som ze let je viac ako 11 hod. da sa to zvaldat?, takisto som pocula ze je tam lacne oblecenie a moznost prania je nutne si brat vela toho z domu na oblecenie?zaujima ma aj co je dobre ist pozriet a vakych cenach sa vylety pohybuju, kde ist nakupovat, na co si davat pozor, zaujima ma ostrov phi phi a pod. dakujem za vsetko info.
Tak že za radom. S dieťaťom Ko Samui ,alebo Ko Phuket v žiadnom prípade Pattaya:eek:/Ja idem do Pattaye:rolleyes:/Týždeň???na týždeň sa do Thajska nechodí lebo prvé 3 dni sa spamatávaš z cesty a časového posunu, tak že min.2;)/ja idem na mesiac:D/očkovanie stači Hepatitída A a B ja som donedávna nemal žiadne a nikdy som neochorel.Letenky už 5.rok kupujem http://www.studentagency.sk/ /momentálne Egypt air mám za 620 EUR ale rezerváciu som robil v septembri/Oblečenie značkové cca 70% ako u nás ,ale nie všetko. Práčovne na každých 50m/ kraťasy 10Bath,tričko 7Bath pred odchodom domov dám vyprať všetko aby žena nemala robotu.Výlety lacné z Phuketu odporúčam Phi Phi islands, James Bond island, ZOO , podmorské aquarium a prejsť všetky pláže.najlepšie stredisko Patong Beach. Zatiaľ asi toľko.
bábika
16.01.10,20:13
óóó ďakujem za všetky rady mooc mi pomožu, jasne že neplanujem Thajsko na 1 tyždeň len som sa pytala ako je najlepšie ísť, i keď si to síce neviem s dieťaťom v tom lietadle predstaviť 11 hod. lebo to moje neobsedí ani min. keď si to ešte popreštudovávam dopodrobna určite sa pýtať ešte budem takže ďakujem za všetky rady, mne pomôžu.
pivko
17.01.10,05:37
óóó ďakujem za všetky rady mooc mi pomožu, jasne že neplanujem Thajsko na 1 tyždeň len som sa pytala ako je najlepšie ísť, i keď si to síce neviem s dieťaťom v tom lietadle predstaviť 11 hod. lebo to moje neobsedí ani min. keď si to ešte popreštudovávam dopodrobna určite sa pýtať ešte budem takže ďakujem za všetky rady, mne pomôžu.
Ja osobne by som s 3 ročným dieťaťom ani nešiel. Bude to pre neho utrpenie a to nehovorím o horúčave .Stači keď vyjdeš v BKK na letisku pred halu a ako by ťa oliali vodou na veľkú noc:D:D:D
tiger111
01.02.10,21:36
prosim vas mozete sem niekto hodit orientacne ceny stravovania a ubytovania v thajsku.......ma to zaujima,lebo kazdy radi ist na vlastnu past,ale nemam ponatia o cenach....jedine co sa da zistit cez net je cana letenky :)
pivko
02.02.10,03:58
prosim vas mozete sem niekto hodit orientacne ceny stravovania a ubytovania v thajsku.......ma to zaujima,lebo kazdy radi ist na vlastnu past,ale nemam ponatia o cenach....jedine co sa da zistit cez net je cana letenky :)
Tu sa dozvieš všetko : http://www.orbion.cz/
Ja letím zajtra:D 26. krát;)
magnum
02.02.10,05:39
s trojročným dieťaťom by som nešiel vôbec. inak doporučujem krabi. a aspoň 3 týždne ak chceš aj trocha spoznávať thasjsko inak na krabi, pláže, ostrovy, fosils 2 týždne v pohode. a letenku doporučujem cez emirates priamo na ich stránke do BKK a potom cez AirAsia na Krabi. Ubytovanie zoženieš na mieste, strava najlacnejšia na ulici od stánkárov cca od 20-50 € na osobu a deň podľa luxusu rátaj a plus nejaké peniaze na darčeky ;)
pivko
15.01.11,04:51
Pre všetkých milovníkov Thajska;)a milovníkov Thajskej kuchyne;) Dávam do pozornosti túto stránku:
http://importfood.com/videos/MusicVideo006.html
je to asi najlepšie čo som kedy v živote pozeral:D
scalper
15.01.11,14:48
Do Thajska mozes ist v pohode aj na vlastnu past. Ja osobne som bol cez cestovku, islo o poznavaci zajazd, no da sa to zvladnut aj bez cestovky. Thajsko ponuka kulturu, dobre jedlo, super plaze aj zabavu. Okrem rusnych letovisk doporucujem aj menej rusne Krabi, kde sa mne osobne pacilo najviac...
Viper
20.01.11,19:42
Teraz sa da zohnat letenka do BKK z Viedne za cca 580 eur.
pivko
21.01.11,05:21
Teraz sa da zohnat letenka do BKK z Viedne za cca 580 eur.
Zabudol si dodať že EVA AIR a že odlet jún-september čo je monzúnove obdobie.:mee:
Do konca marca za 580 nemáš šancu iba keby si bol šikovný;) ako ja a kupoval letenku v auguste 2010:D
natal969
21.01.11,05:30
Ahoj ,
v Thaisku som bola niekolko krat , zo zaciatku s cestovkou a posledne razy uz chodim len na vlastnu past. Neusetris sice nejake ohromne peniaze oproti last minute s cestovkou , ale mozes si vyberat luxusnejsie ubytovanie za veeelmi vyhodne ceny priamo na mieste , co ti cestovka neposkytne; sprievodcu v podstate nepotrebujes , ak vies slusne po anglicky a letenka je najvyhodnejsia z Viedne ( napr. China airlines) , len top treba kupovat s predstihom. Naposledy som bola marec-april 2010 a mala som taky mensi problem s ich strajkovanim a strielanim , takze na tie povstania si treba davat pozor:))))
Tak nech ti to vyjde
Viper
21.01.11,07:59
pivko: Nie, neni to Eva Air :)
Teraz som to pozrel a napr. 27.2 - 8.3 alebo 11.4 - 21.4 cena co som spominal.Niekedy je akcia na letenky a kupis lacnejsie ako nakup polroka dopredu.
pivko
21.01.11,09:26
Skus si to naťukať až po posledný krok či to je aj z poplatkami aby si nebol prekvapeny.
Viper
21.01.11,09:45
Keby to bol RyanAir tak sa necudujem drobnym pismenkam :D
Je to celkova suma za letenku.


Total price in EUR, including return airfare, taxes, and fees for 1 passenger(s). Conditions may apply for each fare.
pivko
21.01.11,10:16
OK , máš pravdu -Emirates , ale tu cenu ti dá len na odlet 27.2:mee:
Viper
21.01.11,10:30
Rano platil aj ten druhy termin.Ceny sa menia pomaly kazdu minutu :(
Pokial ma clovek cas tak si sadne na 1 den k pc a hlada naj cenu a naj spolocnost.
Pokial cas nema najde si niekoho kto to prenho najde :)
pivko
21.01.11,15:30
Ja som na tom aj tak lepšie, 550EUR a odlet Budapešť;) nemusím sa trepať do Viedne 460km + platiť parkovisko ,ale len do Pešti 260;)