majatko
01.04.07,13:00
Vedel by mi niekto z poraďákov poradiť, čo mám urobiť s nesprávnymi zostatkami čo sa týka banky, pohľadávok aj záväzkov? prišiel za mnou dnes jeden "nešťastník" s papiermi a jeho bývalej účtovníčke nesedia zostatky ku koncu r.2005. v pohľadávkach aj záväzkoch má 0 a rozdiel na jednom bú je +128,- sk a na druhom -324,- sk. ľutujem, že som mu tie papiere zobrala. som zúfalá. nechcem odovzdať DP s nesprávnymi sumami.
ďakujem
Muška
01.04.07,11:06
kontrola roka 2005.
A na výkazoch uviedla správne zostatky?

R. 2006 začať so správnymi zostatkami a opraviť r. 2005
Zita5
01.04.07,11:16
Vedel by mi niekto z poraďákov poradiť, čo mám urobiť s nesprávnymi zostatkami čo sa týka banky, pohľadávok aj záväzkov? prišiel za mnou dnes jeden "nešťastník" s papiermi a jeho bývalej účtovníčke nesedia zostatky ku koncu r.2005. v pohľadávkach aj záväzkoch má 0 a rozdiel na jednom bú je +128,- sk a na druhom -324,- sk. ľutujem, že som mu tie papiere zobrala. som zúfalá. nechcem odovzdať DP s nesprávnymi sumami.
ďakujem

Bolo by dobré zosumarizovať rok 2005 pohľadávky , záväzky , zostatok na BU.... vyhotoviť opravné výkazy odovzdať na DU a rok 2006 vychádzať so správneho počiatočného stavu ....čiže stav za bezprostredne predchádzajúce obdobie uviesť už správne .

Čo sa týka BU .....spočítač zostatky všetkých účtov .....
majatko
01.04.07,11:17
r. 2005 som prekontrolovala. prešla som všetko. na výkazoch uviedla nesprávne zostatky. nesedia jej a teoreticky by som sa mala držať toho, čo bolo ku koncu roka 2005. tak som si aj nahodila počiatočné stavy. a dokonca som prešla peň. denník z roku 2004 a tam jej to tiež nesedelo.
Zita5
01.04.07,11:28
r. 2005 som prekontrolovala. prešla som všetko. na výkazoch uviedla nesprávne zostatky. nesedia jej a teoreticky by som sa mala držať toho, čo bolo ku koncu roka 2005. tak som si aj nahodila počiatočné stavy. a dokonca som prešla peň. denník z roku 2004 a tam jej to tiež nesedelo.


Doporučujem vychádzať zo správnych zostatkov , lebo nesprávne zostatky budú prechádzať z roka na rok ...treba oboznámiť SZČO o čo sa jedná ....
majatko
01.04.07,11:47
Oboznámila som ho s tým a kontaktovali sme jeho bývalú účtovníčku, ale odmietla sa so mnou baviť a jej vyjadrenie bolo také, že to bolo po ústnom dohovore so SZČO. uhradené fa som zaúčtovala ako príjem a tým by to bolo vyriešené. Ale čo s BÚ? Mám ako počiatočný stav nahodiť zostatok k 31.12.2005 alebo to v tomto roku upraviť? Rozdiely zaúčtovať ako POZD a NNZD?
Zita5
01.04.07,12:03
Oboznámila som ho s tým a kontaktovali sme jeho bývalú účtovníčku, ale odmietla sa so mnou baviť a jej vyjadrenie bolo také, že to bolo po ústnom dohovore so SZČO. uhradené fa som zaúčtovala ako príjem a tým by to bolo vyriešené. Ale čo s BÚ? Mám ako počiatočný stav nahodiť zostatok k 31.12.2005 alebo to v tomto roku upraviť? Rozdiely zaúčtovať ako POZD a NNZD?

Ja nevidím dôvod účtovať rozdiely , veď prepokladám že stav BU v PD je správny ..nesprávny je vo výkazoch ....

Ja som svoje k tomu podala , vychádzať zo správnych zostatkov a počiatočných stavov .......iné už ani nemôžem k tomu dodať .Nakoniec zisitíš , že už budeš v poradí druhá účtovníčka , ktorá mu vykázala nesprávne Výkazy k 31.12.2006 .;)