i&g
01.04.07,13:37
Dobrý deň, dom migrénička. Migrénu mi vyvoláva náhla zmena počasia. Máte podobné problémy? Poraďte mi aké lieky Vám najlepšie zaberajú a čo robiť, aby som predišla migréne. Ja užívam denne Sandomigran a pri záchvate migrény Migea rapid.
Muška
01.04.07,11:46
sway
01.04.07,11:57
Dobrý deň, dom migrénička. Migrénu mi vyvoláva náhla zmena počasia. Máte podobné problémy? Poraďte mi aké lieky Vám najlepšie zaberajú a čo robiť, aby som predišla migréne. Ja užívam denne Sandomigran a pri záchvate migrény Migea rapid.

ja mám od neurologa RELPAX 40mg
sú to doslova čarodejné tabletky - aspoň mne ohromne zaberajú, sú to len 4 tabletky, po užití 1 hneď pri prvom príznaku migrény zaberá a hotovo.
Máš veľkú výhodu, že vieš čo ti ju vyvoláva, ja to stále identifikovať neviem..., ale rozhodne skús neurológa a spýtaj sa ho na tieto tabletky.
Mne dokonca môj internista hovoril, že je už viacero nových prípravkov a čudoval sa, že mi Relpax tak dobre vyhovuje.
no držím palec nech to poriešiš - lebo migréna je hrôza!!! :):---
bobo1
11.04.07,14:19
Ja trpím na migrénu 16 rokov - zatiaľ. Niekedy je interval medzi záchvatmi len zo 3 týždne-čo je skutočne zlé, ale niekedy mám pokoj aj cez pol roka. Najlepšie obdobie bolo keď som bola tehotná - to som nemala záchvat ani jeden, už som dúfala, že sa to nevráti, ale márne.
Stále to u mňa začne bolesťou pravého oka a rozlezie sa viac menej po celej hlave - no a to vraj nie je typické pre migrénu - tá bolesť oka - má to aj niekto iný?
Lieky sa mi neosvedčili žiadne - ku "kvalitnému" záchvatu u mňa totiž patria aj žalúdočné problémy - nauzea a slušne povedané....preháňanie - takže žiadne lieky by ani nestačili zabrať. Pomôže len ticho, tma a vyspať sa zo 18 hodín.
Spúšťačom je zrejme stres - pozitivný aj negatívny a to sa príliš kontrolovať nedá - veď by som sa bála aj na niečo tešiť - tak to už tak nesledujem.
Nemám rada rady typu - ako boli aj horné linky - že pomôže sex ( akýkoľvek ) - vraj to rozšíri cievy. Keď nemáte skoro silu a energiu na dýchanie, ako mám zvládnuť sex to naozaj netuším.
maik
11.05.07,05:14
Zdravim Vás migreňáci, lieky, ktoré beriete väčšina z nich len potláča migrenu, ale nikdy ju neodstráni - nevylieči, samozrejme plus vedľajšie účinky, ktoré sú opísane v letáku. Ak budete mať záujem napište mi, pošlem Vám v prílohe spracovaný prispevok lekára o migrene aký účinok maju jednotlivé lieky a zároveň piše spôsob, ako sa dá migrena vyliečiť. Majte sa pekne.
Janiča
11.05.07,06:52
Maik, pošli, prosím, ten príspevok od lekára o migréne. My migrenici, si radi prečítame akúkoľvek novú informáciu o našej diagnóze. Aj keď ja mám preštudované všetko, k čomu som sa dostala.
JAJA11
11.05.07,10:08
Maik, pošli, prosím, ten príspevok od lekára o migréne. My migrenici, si radi prečítame akúkoľvek novú informáciu o našej diagnóze. Aj keď ja mám preštudované všetko, k čomu som sa dostala.

moja dcéra tiež trpí migrénou - :mee: už od malička (bolesti hlavy a vracanie), preštudovali sme už veľa literatúry, ale nič nepomohlo. Bola aj viackrát na vyšetreniach, ale nič nezistili.
Tweety
11.05.07,10:35
moja dcéra tiež trpí migrénou - :mee: už od malička (bolesti hlavy a vracanie), preštudovali sme už veľa literatúry, ale nič nepomohlo. Bola aj viackrát na vyšetreniach, ale nič nezistili.
S migrénou mám svoje skúsenosti tiež, bohužiaľ, ona je verná družka po celý život.:mad:
jenny7
11.05.07,10:56
Dúfam, že Tweety v tomto prípade nebude mať pravdu - s tou vernou družkou, a že nám maik pošle nové informácie o tejto diagnoze...a že to viacerím pomôže....takže čakáme...
JAJA11
11.05.07,12:18
S migrénou mám svoje skúsenosti tiež, bohužiaľ, ona je verná družka po celý život.:mad:

Problémy s bolením hlavy som ako dieťa mávala aj ja, dnes mám väčšinou problémy len počas dní, "ktoré my holky zrovna nemilujem" a ešte ak cestujem, ale inak je to O.K., tak verím, že to bude tak aj u mojej dcéry. (U mňa sa to zmenilo narodením detí.) :) :)
Tweety
11.05.07,12:23
Problémy s bolením hlavy som ako dieťa mávala aj ja, dnes mám väčšinou problémy len počas dní, "ktoré my holky zrovna nemilujem" a ešte ak cestujem, ale inak je to O.K., tak verím, že to bude tak aj u mojej dcéry. (U mňa sa to zmenilo narodením detí.) :) :)
Nemyslela som tým, že prenasleduje stále, aj ja som mala obdobie bez tej potvory, ale neopustila ma celkom. Hlási sa pri zmene počasíčka, strese, a tak....:mad:
brezňanka
15.05.07,10:40
Iba dnes som objavila túto tému, ja keďže som astmatik s nedostatočnou cirkuláciou kyslíka, prejavilo sa to aj mojou nie práve obľúbenou migrénou. Chvalabohu mám lekárku, ktorá sa mi tento problém snaží čo najviac uľahčiť, ale keď to príde tak by som aj skočila z okna (ak by to pomohlo). Nedávno som čítala v nejakom časopise o tom, čo je vhodné a písali že treba nadvihnúť pokožku od hlavy jemným poťahovaním za vlasy. V sobotu som to vyskúšala, lebo tabletka nezaberala a potrebovala som normálne fungovať a neviem či som si to nahovorila, alebo to bolo naozaj ale migréna sa porúčala. Takže skúste.
mgm
15.05.07,11:20
Ja som problémami hlavy trpela od malička. Potom v 13. rokoch prišla vážnejšia choroba a problémy trocha ustúpili, až som si myslela, že už aj zanikli. V čase tehotenstva prišli zase a trápia ma doteraz a stále. Najviac to pociťujem pri zmene počasia, stresu a našich milovaných dní /hlavne pred/. ale vyvoláva mi to niekedy aj káva, cibuľa ... Tabletky nepomáhajú žiadne a niekedy si myslím, že radšej trpieť bolesťami hlavy ako niečim iným. Človek si zvykne na veľa vecí a niekedy si už ani neuvedomujem, keď sú bolesti celkom obstojné.
Maruška54
19.05.07,14:10
Zdravim Vás migreňáci, lieky, ktoré beriete väčšina z nich len potláča migrenu, ale nikdy ju neodstráni - nevylieči, samozrejme plus vedľajšie účinky, ktoré sú opísane v letáku. Ak budete mať záujem napište mi, pošlem Vám v prílohe spracovaný prispevok lekára o migrene aký účinok maju jednotlivé lieky a zároveň piše spôsob, ako sa dá migrena vyliečiť. Majte sa pekne.
Prosím si poslať príspevok od lekára o migréne. Ja ju mám asi tak 15 rokov, záchvaty mávam pravidelne každých štrnásť dní, štyri až päť dní. Navštevujem pravidelne neurologa, od bolesti som vyskúšala už Imigran, Relpax, Migeu, Maxalt, napokon mi začal zaberať Fromaven. Na vyliečenie som už vyskúšala rôzne preparáty cez Depakine, Nemotan, Cinarisin, Stugerom a ja už ani neviem koľko ich bolo. Skúšala som už tiež aj osvedčené babské recepty ako napr. prikladať na spánky servitky namočemé v slivovici a posypané korením, takže budem vďačná za každú radu.:)
Maruška