alenat
01.04.07,15:34
Ahojte, chcem vas poprosit o viacero odpovedi, tykajucich sa vykazov:
vykaz o prijmoch a vydavkoch - ak je danovnik zamestnany ako poradca stavebneho sporenia na zivnost, jeho prijmy sa uvadzaju do riadku ako predaj výrobkov a sluzieb, alebo ako ostatne prijmy?

vykaz o majetku a zavazkoch - do riadku priebezne polozky - mam tam uvadzat vsetko co som davala do penazneho dennika ako priebezne polozky? (t.j. vyber hotovosti, al. prevod na iny ucet?)

velmi dakujem za vsetky odpovede
Zita5
01.04.07,13:36
Ešte treba objasniť :

- je zamestnaný na TPP
- praucuje aj na základe ŽL
Zita5
01.04.07,13:41
Ahojte, chcem vas poprosit o viacero odpovedi, tykajucich sa vykazov:
vykaz o prijmoch a vydavkoch - ak je danovnik zamestnany ako poradca stavebneho sporenia na zivnost, jeho prijmy sa uvadzaju do riadku ako predaj výrobkov a sluzieb, alebo ako ostatne prijmy?

vykaz o majetku a zavazkoch - do riadku priebezne polozky - mam tam uvadzat vsetko co som davala do penazneho dennika ako priebezne polozky? (t.j. vyber hotovosti, al. prevod na iny ucet?)

velmi dakujem za vsetky odpovede

Priebežné položky uvedieš do Výkazu o majetku a záväzkoch len v tom prípade ak k 31.12.2006 vykazujú nejaký zostatok .Používajú sa ako " peniaze na ceste " čiže pohyb peňazí medzi bankou a pokladňou a opačne , BU a BU .
alenat
01.04.07,13:53
aha, dakujem, uz mi je to trochu jasnejsie. :)
alenat
01.04.07,13:54
a ano, danovnik pracuje iba na Zivnost, je SZCO
Muška
01.04.07,13:55
Alenka, tam môžeš mať zostatok - tak ako píše Zitka.
Ak si napr. vybrala peniaze z účtu 31.12.2006 v sume 1000,- SK účtuješ- príjem do pokladne - výdaj z priebežných položiek.

Na výpise z účtu Ti to príde napr. až 2.1.2007.

Tzn., že k 31.12.2006 máš na priebežných položkách mínus 1000,- Sk
Zita5
01.04.07,13:58
Ahojte, chcem vas poprosit o viacero odpovedi, tykajucich sa vykazov:
vykaz o prijmoch a vydavkoch - ak je danovnik zamestnany ako poradca stavebneho sporenia na zivnost, jeho prijmy sa uvadzaju do riadku ako predaj výrobkov a sluzieb, alebo ako ostatne prijmy?

vykaz o majetku a zavazkoch - do riadku priebezne polozky - mam tam uvadzat vsetko co som davala do penazneho dennika ako priebezne polozky? (t.j. vyber hotovosti, al. prevod na iny ucet?)

velmi dakujem za vsetky odpovede

On vykonáva na základe ŽL sprostredkovanie služby pre stavebnú poisťovňu ...to znamená ,že to bude predaj výrobkov a služieb .