Alina99
01.04.07,15:43
Som v siedmom tyzdni a chcela by som sa informovat od ktoreho mesiaca je mozne ist na rizikove tehotenstvo a ci je to formou vyplacania nemocenskych davok. Beria sa to ako praceneschopnost? dakujem
Alina99
01.04.07,14:09
Som v siedmom tyzdni a chcela by som sa informovat od ktoreho mesiaca je mozne ist na rizikove tehotenstvo a ci je to formou vyplacania nemocenskych davok. Berie sa to ako praceneschopnost? dakujem
Tweety
01.04.07,14:10
Som v siedmom tyzdni a chcela by som sa informovat od ktoreho mesiaca je mozne ist na rizikove tehotenstvo a ci je to formou vyplacania nemocenskych davok. Berie sa to ako praceneschopnost? dakujem

Áno, je to PN.
Juliska2
01.04.07,20:07
Som v siedmom tyzdni a chcela by som sa informovat od ktoreho mesiaca je mozne ist na rizikove tehotenstvo a ci je to formou vyplacania nemocenskych davok. Beria sa to ako praceneschopnost? dakujem
Ak máš v tehotenstve zdravotné problémy, môže ťa lekár vypísať na PN, až do nástupu na materskú dovolenku, t.j. najdlhšie do 8., príp. 6. týždňa pred nástupom na materskú dovolenku. Rozumieš? Na materskú dovolenku ťa môže vypísať najskôr 56 dní pred predpokladaným dňom pôrodu, t.j. 8 týždňov.
Chobot
02.04.07,06:06
Som v siedmom tyzdni a chcela by som sa informovat od ktoreho mesiaca je mozne ist na rizikove tehotenstvo a ci je to formou vyplacania nemocenskych davok. Beria sa to ako praceneschopnost? dakujem

Aby to bolo jasné, "rizikové tehotenstvo" je neoficiálny názov, ZP ani zákon o SP také niečo nepozná. Je to iba pomenovanie PN-ky počas tehotenstva pred nástupom na riadnu MD (ako písala Juliska2). "Rizikové tehotenstvo" je teda PN-ka a vypláca sa aj rovnako - nemocenskými dávkami.
gurbalka
08.12.08,18:54
Dobry den ja by som sa chcela opytat ak mam rizikove tehotenstvo, cize som na PN, musim byt stale doma a von mozem ist len v urcitom case ako za normalnych okolnosti PN?Alebo to nie je nijak obmedzovane v tomto pripade......zacala som totiz studovat externe a neviem teraz ako, ak by mi nahodou dosla nejaka kontrola alebo cosi take.........dakujem...
brčko
08.12.08,19:02
Dobry den ja by som sa chcela opytat ak mam rizikove tehotenstvo, cize som na PN, musim byt stale doma a von mozem ist len v urcitom case ako za normalnych okolnosti PN?Alebo to nie je nijak obmedzovane v tomto pripade......zacala som totiz studovat externe a neviem teraz ako, ak by mi nahodou dosla nejaka kontrola alebo cosi take.........dakujem...

je to normálna PN-ka, vrátane vychádzok. Takže aj kontrola ti môže prísť. Aj ked sa hovorí, že tehotným "zväčša" nechodia, no nie je to všade a vždy pravidlom.
Chobot
09.12.08,09:09
Dobry den ja by som sa chcela opytat ak mam rizikove tehotenstvo, cize som na PN, musim byt stale doma a von mozem ist len v urcitom case ako za normalnych okolnosti PN?Alebo to nie je nijak obmedzovane v tomto pripade......zacala som totiz studovat externe a neviem teraz ako, ak by mi nahodou dosla nejaka kontrola alebo cosi take.........dakujem...

Lekár pri vyplňovaní dokladu o práceneschopnosti priamo na doklad zvykne vyznačiť čas vychádzok (napr. medzi 16-18 hod. denne). Ak to nemáš, môžeš zbehnúť za lekárom, nech ti napíše vychádzky. Ale býva to len pár hodín (2-3) denne, takže nerátaj s tým, že počas vychádzok vyštuduješ školu. Ak si skutočne na rizikovom, tak by si nemala ani chodiť do školy. Nemal by byť problém prerušiť štúdium.
alexander.r
26.03.09,12:57
Poprosim o radu. Som tehotna a predpokladany termin je 10-15.06.2009, momentalne pracujem, avšak k 31.03.2009 zamestnmavatel oznamil že budem prepustena z dovodu ukončenia pracovnej zmluvy /na dobu určitu/. Ako postupovať ďalej, je rozdiel ak pojdem na rizikove tehotenstvo počas platnosti pracovnej zmluvy alebo až po ukončeni zmluvy, Vďaka za každu radu!