PPatricius
01.04.07,16:21
Zdravím všetkých:)

Potrebujem malú radu.
Na našom webe chcem umiestňovať rôzne pozadia(wallpaper), hry na mobily, vyzváňacie melódie, takisto chcem aby prispievala podobným materiálom aj verejnosť(samozrejme bude všetko free k stiahnutiu)... ako je to s autorskými právami?
Môžem na webe umiestňovať takéto veci, alebo to má nejaký háčik?

Ďakujem za radu;)
sunborn
02.04.07,06:58
Ak su tie vytvory tvojim dusevnym vlastnictvom teda vyrobil si ich ty alebo ti ich predal resp. daroval ich vlastnik (mas od toho doklad) tak chod do toho uplne bez problemov. Je len na tebe ci svoje vlastnictvo budes vystavovat k stiahnutiu bezplatne.
Ak si tie vytvory stiahol z ineho webu alebo ti ich posle niektory z navstevnikov tvojho webu bez toho aby dolozil svoj pravny vztah k uvedenym veciam vystavujes sa moznosti postihu za nelegalne sirenie autorizovaneho obsahu. Tym najednoduchsim postihom pre teba moze byt ze sprostredkovatel web hostingu u ktoreho mas web zaveseny ti jednoducho web zrusi. Tie dalsie postihy mozu byt zavaznejsie ak zisti skutocny majitel obsahu tvojho webu ze ide o jeho kusky a bude mat chut dat ti priucku.
Ak aj napriek tomu co som napisal hore mas chut pokracovat vo svojom projekte su dve cesty - 1.legalizacia obsahu
2.ist cez warez hosting
PPatricius
10.04.07,14:08
čo znamená warez hosting?
camelfly
10.04.07,14:52
čo znamená warez hosting?

warez server ti ponuka nelegalne softy a material / cracky / na dalsi predaj alebo sirenie dalsim osobam, cize je to nelegalne
PPatricius
13.04.07,09:20
a to by sme , ale veľmo neradi...

Ako je to potom, ak nám široká verejnosť bude takýto materiál posielať a my ho budeme poskytovať na stiahnutie zdarma.
PPatricius
13.04.07,20:53
V ČR som našiel v spodnej časti webu vyhlásenie citujem:
"Větsina obrazových materiálů byla získána z veřejně dostupných zdrojů a *****.com nejsou vlastníky autorských práv k těmto materiálům. Pokud byly poskozeny vase autorská práva, napiste do diskuze a vse bude napraveno."

Ako to je na Slovensku???
sunborn
14.04.07,06:23
Siroka verejnost ti posle aj zuby A.Lincolna a bude cakat, ze ich vyvesis na svojom webe. To, ze budes poskytovat moznost stiahnutia zadara ta nezbavuje zodpovednosti za sirenie niecoho na com mozu byt autorske prava.
Ako chces zistit odosielatela na tvoj web? Ty budes zodpovedny za svoj web (neviem na domenu akeho radu to chces zavesit). Ak to zavesit na domenu 2.radu tak registrator bude mat o tebe vsetky udaje. Ak to zavesis na domenu nizsieho radu tak poskytovatel priestoru ked zisti ze su tam ilegalne veci ta sam upozorni aby si zjednal napravu a ak nie jednoducho ti zvesi web a smitec.


A to ceske riesenie je papezskejsie od papeza. To ako si predstavujes, ze zavesis nieco na svoj web a potom to zase budes davat dole, ked ta na to niekto upozorni? To nebudes robit nic insie len vesat hore a zvesovat, pretoze taki isti chytraci ako ti to poslu tak ti obratom napisu mail alebo do fora, ze boli porusene ich autorske prava....
PPatricius
14.04.07,13:11
A presne to som chcel vedieť, vďaka za upozornenie. Nerád by som robil zbytočné veci.
korduľa
12.11.07,13:10
chcela by som sa spytat, nejak som to z tohto nepochopila. ked ma niekto web stranku a chcel by na nej uverejnovat informacie napr. da tam clanok a ako zdroj uvedie nejaky casopis, tiez je porusene autorske pravo??dakujem