polka
01.04.07,18:32
Prosím o radu. Niekoľkoročnej dôchodkyni, ktorá už nemá nárok na nezdaniteľnú časť základu, som neurobila RZD za rok 2006 a ani ona si nepodala daňové priznanie. ČZD v r. 2006 mala u nás okolo 200 000,- Sk. Okrem toho mala ešte jedného zamestnávateľa, kde mala príjem okolo 6000,- zrážané zrážkovou daňou. Je to v poriadku, alebo som urobila chybu a mala som jej spraviť RZD? Moja predchodkyňa - mzdárka - mi povedala, že je bezpredmetné jej robiť RZD. Nie som si istá, či je to správne.
Teraz by sme chceli, aby nám poskytla 2% z dane, ale nemôžem jej vystaviť potvrdenie o zaplatení dane, keďže som jej nerobila RZD, ani ona si nedávala daňové priznanie. Čo mi poradíte?
jamis
01.04.07,16:37
Prosím o radu. Niekoľkoročnej dôchodkyni, ktorá už nemá nárok na nezdaniteľnú časť základu, som neurobila RZD za rok 2006 a ani ona si nepodala daňové priznanie. ČZD v r. 2006 mala u nás okolo 200 000,- Sk. Okrem toho mala ešte jedného zamestnávateľa, kde mala príjem okolo 6000,- zrážané zrážkovou daňou. Je to v poriadku, alebo som urobila chybu a mala som jej spraviť RZD? Moja predchodkyňa - mzdárka - mi povedala, že je bezpredmetné jej robiť RZD. Nie som si istá, či je to správne.
Teraz by sme chceli, aby nám poskytla 2% z dane, ale nemôžem jej vystaviť potvrdenie o zaplatení dane, keďže som jej nerobila RZD, ani ona si nedávala daňové priznanie. Čo mi poradíte?
Rada - ešte je čas, urob jej zajtra DP.
polka
01.04.07,17:33
A musí teda mať urobené aspoň daňové priznanie, alebo nemusí? Je to povinnosť?
jamis
01.04.07,17:46
A musí teda mať urobené aspoň daňové priznanie, alebo nemusí? Je to povinnosť?
Ak bola daň zrážaná preddavkovo je potrebné urobiť DP.
Muška
01.04.07,17:50
A ak chcete 2 % - tak ak jej urobíš RZD - tak musíte jej strnúť aj jednu korunu nedoplatku
Muška
01.04.07,17:51
Veď ešte jej môžeš urobiť ročné zúčtovanie dane.
polka
01.04.07,17:59
Už som urobila RZD všetkým zamestnancom vo februári (okrem tejto dôchodkyne), teda v marci mali preplatky a nedoplatky vysporiadané. Do 31. 3. som podala aj Hlásenie o RZD na daňový úrad. Nestihnem asi tejto dôchodkyni urobiť Daňové priznanie, nemám tlačivo a ani neviem, ako by som si stým poradila, ešte som to nerobila. Môžem jej v apríli (marcové výplaty) robiť dodatočne RZD?(keďže dačo musím urobiť?). Čo potom s Hlásením, ktoré som už podala?
Muška
01.04.07,19:05
Veď v hlásení nie je nič o RZD - iba dátum kedy ste ho robili....a myslím, že to zasa nie je taký problém.
Ja by som jej kľudne urobila v marcovej výplate RZD, alebo jej urob DP typ A a zajtra odošli na jej DU
Juliska2
01.04.07,19:44
ak nemáš tlačivo na danové priznanie urob jej to na internete. tam si to bez problémo vyplníš aj vytlačíš. A zajtra si ho môže podať na Dú. a poriešiš aj 2 % jednou ranou, a nevyrobíš si problém s hlásením.
polka
01.04.07,20:09
Ďakujem Vám veľmi pekne za rady. Aj Muške aj Juliske2, aj Jamisovi, ale este by som Vám bola povďačná, keby ste ma nasmerovali na daňové priznanie na internete tak, aby som nemusela inštalovať nejaký nový softvér.
Muška
01.04.07,20:14
www.drsr.sk
Juliska2
01.04.07,20:23
drsr.sk, vyplnenie tlačív na internete, A, a on ta už bude dalej posúvať. vždy sa ti vysvieti okienko, ktoré máš vyplniť.
polka
01.04.07,20:47
Muška, ďakujem, už som si spojazdnila to vypĺňanie na internete, už mi len treba dúfať, že sa mi to zajtra podarí správne vyplniť, lebo ak tam náhodou napíšem dáky blud, tak to na DÚ nezoberú. A dúfam ,že sa mi to podarí dobre aj vytlačiť. Zajtra je posledný deň na podávanie DP?
Juliska2
01.04.07,20:57
áno posledný, ale určite to hravo zvládneš. držím palce.
Muška
01.04.07,21:02
Polka, keby Ti tam dačo nešlo....sme tu :)
polka
01.04.07,21:14
Ste fakt zlaté, dievčatá, dúfam, že to nejak dovediem do konca, len nechápem, prečo mi tá moja predchodkyňa povedala, že nemusím robiť RZD tejto dôchodkyni, mohla som mať ušetrenú robotu. A čo by sa stalo, keby som nespravila ani DP ani RZD? Mala by som z toho problémy?
Muška
01.04.07,22:17
A čo by sa stalo, keby som nespravila ani DP ani RZD? Mala by som z toho problémy?

No podľa mňa, ak mala príjmy zdanené preddavkovou daňou a tieto príjmy boli vyššie ako 45408 - je povinná buď podať DP , alebo požiadať o RZD
Milan Oravec
02.04.07,04:30
Zdravím poraďákov, viem že je už takmer neskoro, ale svokra si nevie rady. Poberá starobný dôchodok (už nepracuje), ale v r.2006 mala príjem za predaj akcií v hodnote 20000,-Sk - musí podať daňové priznanie??? Prosím o rýchlu reakciu - vopred ď. :confused:
polka
02.04.07,11:51
Milá Muška a Juliska2, tak som dnes vyplnila to DP mojej dôchodkyni na internete, vytlačila a dala jej ho nech odnesie na daňový úrad a už mi aj telefonovala, že všetko bolo dobre. Spadol mi kameň zo srdca, lebo som to robila prvýkrát a bála som sa či to správne vyplním. Stihla som to takpovediac v hodine dvanástej. Vďaka Vám ešte raz, veľmi ste mi pomohli.