Nadaj
01.04.07,18:48
Pekne prosim skusenejsich a mudrejsich o odpovede na nasledovne otazky.
Student VS ma uzavretu dohodu o brig. cinnosti studenta na 20 h. tyzdenne, zatial do konca roka:

1. moze mat este iny druh zmluvy, dohody na inu "brigadu"? Kedze uz ma naplnenych 80 hodin prac. casu?
Chce prijat ponuku na obcasnu prilezitostnu pracu od inej firmy, moze este vobec viac pracovat? Na aku zmluvu?
Je nejaka 300 hod. hranica? Tyka sa len 1 zamestnavatela, alebo suhrnne?
Co sa tyka zdravotneho poistenia, alebo platieb do socialnej poistovne...?

2. je mozne, aby zamestnavatel povinne nariadoval obednu prestavku? Kedze student pribehne a pracuje kedy moze [praca zvacsa v kancelarii], nevyhovuje mu, ked mu zamestnavatel z realne odrobenych napr. 5 hodin zaplati len 4 1/4 h., ze mal obednu prestavku. Ako to riesit? Aby boli obe strany spokojne? Dochadzka sa eviduje, samozrejme.

3. ma jeho brigada [velkost prijmu alebo pocet odrobenych hodin] vplyv na poberanie rodinnych pridavkov matkou?


Moc dakujem.
jankasm
01.04.07,18:18
Pekne prosim skusenejsich a mudrejsich o odpovede na nasledovne otazky.
Student VS ma uzavretu dohodu o brig. cinnosti studenta na 20 h. tyzdenne, zatial do konca roka:

1. moze mat este iny druh zmluvy, dohody na inu "brigadu"? Kedze uz ma naplnenych 80 hodin prac. casu?
Chce prijat ponuku na obcasnu prilezitostnu pracu od inej firmy, moze este vobec viac pracovat? Na aku zmluvu?
Je nejaka 300 hod. hranica? Tyka sa len 1 zamestnavatela, alebo suhrnne?
Co sa tyka zdravotneho poistenia, alebo platieb do socialnej poistovne...?
Áno, môže mať kľudne aj 5 dohôd naraz. Hodiny sa posudzujú zvlášť u každého zamestnávateľa. 300 hodinová hranica do roka je u dohody o vykonaní práce.
Do sociálnej poisťovne platí z dohôd odvody len zamestnávateľ /úrazové a garančné/, do zdravotnej sa v priebehu roka neplatí nič. Podľa toho, aký vysoký bude za rok jeho príjem, tak si možno bude musieť urobiť ročné zúčtovanie zdravotného poistenia a zaplatiť 14% z príjmov.

2. je mozne, aby zamestnavatel povinne nariadoval obednu prestavku? Kedze student pribehne a pracuje kedy moze [praca zvacsa v kancelarii], nevyhovuje mu, ked mu zamestnavatel z realne odrobenych napr. 5 hodin zaplati len 4 1/4 h., ze mal obednu prestavku. Ako to riesit? Aby boli obe strany spokojne? Dochadzka sa eviduje, samozrejme.
No ak je v dochádzke preukázateľné, že bol v práci 5 hodín, mal by aj dostať zaplatené za 5 hodín. Nech sa dohodne so zamestnávateľom, ako to riešiť.

3. ma jeho brigada [velkost prijmu alebo pocet odrobenych hodin] vplyv na poberanie rodinnych pridavkov matkou?
Nie, nemá to vôbec žiadny vplyv.


Moc dakujem.

Odpovede máš v texte.
Nadaj
02.04.07,01:39
Moc dakujem za odpovede, Jankasm.
Este doplnujuce oazky:

Cize pri brigadnickej cinnosti studenta nie je ziadne obmedzenie co sa tyka odrobenych hodin rocne, mesacne?

Aka vyska zarobku zaklada povinnost odviest 14% zdravotne poistenie?

Vdaka.
Tweety
02.04.07,05:45
Moc dakujem za odpovede, Jankasm.
Este doplnujuce oazky:

Cize pri brigadnickej cinnosti studenta nie je ziadne obmedzenie co sa tyka odrobenych hodin rocne, mesacne?

Aka vyska zarobku zaklada povinnost odviest 14% zdravotne poistenie?

Vdaka.
Je obmedzenie, nemôže prekročiť v priemere 1/2 určeného týždenného PČ. Z dohôd sa preddavky na ZP neodvádzajú.
azuz
02.04.07,07:36
Je obmedzenie, nemôže prekročiť v priemere 1/2 určeného týždenného PČ. Z dohôd sa preddavky na ZP neodvádzajú.
Z dohôd sa preddavky na ZP síce neodvádzajú, ale ak je to študent a jeho príjem za rok bude viac 1/2 ročnej minimálnej mzdy, bude musieť z príjmu zaplatiť zdravotné poistenie.
Nadaj
03.04.07,02:23
Dakujem pekne za cenne rady.