dara
01.04.07,20:41
Manželka a odpočet 90.816-57500-350= 32.966,-- odpočet?

Poistná udalosť, nič k tomu nemám, iba údaj na výpise z účtu, že obrdžal peniažky od poisťovne, minulý rok mal zápis od polície aká vznikla v hotel škoda (jednalo sa krádež), nemá žiaden doklad o kúpe, bude teda náhrada od poisťovne v plnej výške POZD?
dara
01.04.07,18:57
v zákone číam, že tieto príjmy sú oslobodené, prosím poradte až to môžem uzavrieť
Juliska2
01.04.07,19:21
v zákone číam, že tieto príjmy sú oslobodené, prosím poradte až to môžem uzavrieť
Chceš vedieť či príjmy za poistné plnenie sú oslobodené od dane, alebo či ich máš zarátať do príjmu manželky pre odpočet od 90816? Ak áno, tak do príjmu manželky sa rátajú - podľa mňa.
Muška
01.04.07,19:23
Dara myslíš, že je nutné zakladať 2x tú istú tému.
Ak niekto bude vedieť - určite Ti odpovdie

klikni
http://www.porada.sk/t49517-nezdanitelna-ciastka-na-manzelku-ostatne.html?highlight=hotel
dara
01.04.07,19:30
no viem, že to nie je nutné, ale je tu toho toľko, potrebovala osm poradiť, ale už som pekne domotaná, takže sa ani nečudujem, že robím zmätky.

Chcem vedieť či sa príjem za nemocenské (PN) započítava do príjmu manželky, ak si uplatŇuje na ňu nezdaniteľnú čiastku manžel.

Ale ako som vyčítala tak áno, len som si to potrebovala odobriť.

Muška PREPÁČ
Muška
01.04.07,19:34
Dara, ja len, že je lepšie rozprúdiť jednu tému, ako 2 ..

Do vlastného príjmu manželky (manžela) sa nezapočítava len daňový bonus, zvýšenie dôchodku pre bezvládnosť, štátne sociálne dávky (rodičovský príspevok, prídavok na dieťa, a pod.), štipendium poskytované študujúcim sústavne sa pripravujúcim na budúce povolanie.

Do vlastného príjmu manželky (manžela) sa započítavajú všetky ostatné príjmy, napr. dávka v nezamestnanosti, nemocenské, materské, ošetrovné, úrazová renta, úroky z vkladov, príjem z prenájmu, z podnikania, dôchodok, atď... .
_______ autor Janka Motyčková
dara
01.04.07,19:42
ANO Muška viem, viac sa to nestane, len som už bola zúfalá, ale ja som si to už našla. Nemáš skúsenosti s Alfou a jej DP po minulé roky ho na daňovom u nás nechceli brať, nevieš či ho berú? lebo ku každému tlačenému vypisujem aj ručné.
Richard
01.04.07,19:43
nielen založenie dvoch tém, ale ešte aj ten názov témy... hlavne že mne poradia čo ma po ostatných, ktorí budú hľadať to isté....
Muška
01.04.07,19:48
Dara, veď si tu nie nováčik :) žeby to bol taký stres??

No ja som urobila všetky v Alfe a aj úspešne odovzdala
dara
01.04.07,19:49
viac sa to nestane, stalo sa mi to prvý krát, jak ste ma zvozili, prepáčte!!!! omlúvam sa.
Muška
01.04.07,19:51
OK Dara,
Ale vidíš, že Ti aj "medzi rečou" :D odpovedám
dara
01.04.07,20:03
no nie som, ale tento rok mám Muška totálny stres, ešte teraz dorábam posledné daŇové, a mám samé "maliny" tak si to vieš predstaviť, igelitkár a podobné :).

V alfe Ti ich aj na DÚ zobrali, aj výkazy? u nás mi vždy po minulé roky robila problémy.
Richard
01.04.07,21:23
žiaľ ani nás to neteší napomínať niekoho, zvlášť Poraďáka so 760 príspevkami...

považujeme to však za dobrú investíciu do budúcna :)