ivanakodajova
02.04.07,00:32
Som SZČO, neplatca DPH, realne vydavky, nemam elektronicky podpis, nemam vydrz vystat zajtrajsiu radu na DU :( .

Aky je postup pri podavani DP cez internet?

Vyplnim tlaciva na internete, odoslem, prevodom zaplatim dan...a potom? Co, kedy a kam treba zaslat, pripadne priniest vo fyzickej podobe?
Muška
01.04.07,22:33
Prvú stranu DP, treba zaslať na DU
ivanakodajova
01.04.07,22:39
Cize nie je potrebne ziadne prehlasenie s podpisom, pripadne potvrdenie o platbe, atd....?
Po vyplneni DP si vytlacim jeho prvu stranu a tu poslem na DU? A treba im k tomu nieco napisat? Ved na tej 1. strane nie je ani podpis....
Paula
01.04.07,22:45
Ja som to pochopila tak, že elektronicky poslať môže iba ten, kto má vybavený el. podpis...a to vybavenie vraj je na počkanie. A následne dodá prvú stranu ešte.Predpokladám podpísanú...aby mali s čím podpis porovnať zrejme:cool: (to už vymýšľam)
Muška
01.04.07,22:51
Paulinka, ja tiež len vymýšlam
Skúsila som na drsr......a tam je "registrácia"., /ktorá samozrejme fčuleky nefunguje/ a vraj pošlú prístupové heslá, ale potom je tam samozrejme také tlačivko, ktoré treba asik s podpisom poslať
ivanakodajova
01.04.07,22:51
Práve som to "vygooglovala".. Moznosti su dve - bud elektronicky podpis alebo osobná registrácia na DÚ. Cize dozajtra s tym uz nic neporiesim, ale aspon poucenie pre buducnost. V pripade tej osobnej registracie, by to malo fungovat tak, ze sa DP posle elektronicky a do 5 dni je potrebne dorucit tu spominanu 1. stranu.
ivanakodajova
01.04.07,22:55
Paulinka, ja tiež len vymýšlam
Skúsila som na drsr......a tam je "registrácia"., /ktorá samozrejme fčuleky nefunguje/ a vraj pošlú prístupové heslá, ale potom je tam samozrejme také tlačivko, ktoré treba asik s podpisom poslať

takze teoreticky keby fungovala ta registracia - mohla by som ju vykonat aj teraz a zajtrajsiemu vystavaniu v rade na DU sa vyhnut... mhmm pekna predstava...
STRELEC
02.04.07,04:11
Práve som to "vygooglovala".. Moznosti su dve - bud elektronicky podpis alebo osobná registrácia na DÚ. Cize dozajtra s tym uz nic neporiesim, ale aspon poucenie pre buducnost. V pripade tej osobnej registracie, by to malo fungovat tak, ze sa DP posle elektronicky a do 5 dni je potrebne dorucit tu spominanu 1. stranu.Čiže, keby som nahnal klientov na DÚ na registráciu, bolo by možné, aby som ja priamo od seba "odposielal" napr. DPH-čky, hlásenia a tak?
Načo je tá prvá strana? Nedá sa pošte vyhnúť?
orazel
02.04.07,05:21
... a keby som poslal DP poštou... myslím celé aj s potvrdením s dnešným dátumom poštovej pečiatky, bolo by to ok, keby to dostali niekedy v stredu? myslím, že na pošte budú menšie rady...
willma
02.04.07,05:35
... a keby som poslal DP poštou... myslím celé aj s potvrdením s dnešným dátumom poštovej pečiatky, bolo by to ok, keby to dostali niekedy v stredu? myslím, že na pošte budú menšie rady... Rozhodujúci je dátum podania a ten musí byť dnešný. To že DP príde na DÚ až v stredu alebo zablúdi a nepríde vôbec :rolleyes: , je nepodstatné, samozrejme len vtedy ak preukážeš, že si podal DP dnes (podací lístok)
ivab
02.04.07,05:38
No jasné, dnes poslať poštou a je to ok. Najlepšie doporučene s doručenkou.
Paula
02.04.07,06:12
Akorát to, že sme poslali práve DP, nijako nedokážeme :rolleyes: . Na pošte nám na pod. lístok nepotvrdia, čo v obálke bolo :D
STRELEC
02.04.07,21:33
Akorát to, že sme poslali práve DP, nijako nedokážeme :rolleyes: . Na pošte nám na pod. lístok nepotvrdia, čo v obálke bolo :DRovnako by mohol nejaký figliar poslať trebárs prázdnu obálku a "spravodlivo sa rozhorčovať" , že na DÚ majú bordel. Občas možno aj áno, ale majú na to systém - obálka ide s jej obsahom (po zaevidovaní) príslušnému referentovi, napr. správkyni daní.
willma
03.04.07,05:55
Akorát to, že sme poslali práve DP, nijako nedokážeme :rolleyes: . Na pošte nám na pod. lístok nepotvrdia, čo v obálke bolo :D
nestraš , dôkazné bremeno je na nich. Ja mám predsa doma kópiu DP a budem bez začervenania tvrdiť, že originál tam musia mať :D