ivanakodajova
02.04.07,01:55
1.)Ja a moj priatel sme obaja zivnostnici - SZCO. Ja vlastnim auto - nezaradene do majetku, sukromne. Na podnikanie ho v r. 2006 pouzival priatel. Ak by si chcel v nakladoch uplatnit spotrebu + pausal, musi mat zaplatenu dan z MV. Kedze sme o tom nevedeli, chcela by som zistit ake su spatne moznosti.
Ak by som s nim napriklad podpisala zmluvu o prenajme od 1.9.2006, kedy mu vlastne vznikla povinnost zaplatit dan z MV? Ako vypocitam pokutu a penale za oneskorenie?
Chcem zistit, ci sa to oplati este spatne riesit.... Auto vyuzival casto. Sme z TN, pracuje hlavne v BA. Cestak by nemal byt problem.

2.)V tomto roku by chceli auto vyuzivat obaja. Asi je potrebne zaplatit dan z MV 2x, za kazdeho zvlast, vsak?

3.) Moze byt zmluva o prenajme so sumou 0,- Sk?
Muška
02.04.07,00:18
1.)Ja a moj priatel sme obaja zivnostnici - SZCO. Ja vlastnim auto - nezaradene do majetku, sukromne. Na podnikanie ho v r. 2006 pouzival priatel. Ak by si chcel v nakladoch uplatnit spotrebu + pausal, musi mat zaplatenu dan z MV. Kedze sme o tom nevedeli, chcela by som zistit ake su spatne moznosti.
Ak by som s nim napriklad podpisala zmluvu o prenajme od 1.9.2006, kedy mu vlastne vznikla povinnost zaplatit dan z MV? Ako vypocitam pokutu a penale za oneskorenie? 2000,- za nepodanie DzMV, penále si vypočítaš na stránke www.drsr.sk - kalkulačka
Chcem zistit, ci sa to oplati este spatne riesit.... Auto vyuzival casto. Sme z TN, pracuje hlavne v BA. Cestak by nemal byt problem. paušál môže použiť iba pri VLASTNOM aute.....čiže pri požičanom do nákladov iba bloky z PHM, samozrejme kniha jázd

2.)V tomto roku by chceli auto vyuzivat obaja. Asi je potrebne zaplatit dan z MV 2x, za kazdeho zvlast, vsak? môžeš zaplatiť Ty, Ty si môžeš dávať do nákladov náhradu za PHM + 6,20/km, a priateľ zasa len bloky z PHM. Len musíte dávať pozor , aby ste tie cesty nemali v rovnakom čase.

3.) Moze byt zmluva o prenajme so sumou 0,- Sk? myslím, že áno
...v texte