fanky
02.04.07,06:27
Chystáme sa zrealizovať kúpu osobného auta ktoré je upravené na kategóriu N1 (možný odpočet DPH). Predávajúci je Česká firma. Kupujúci je Slovenská firma. 1. - Automobil má najazdené viac ako 6000 km, takže sa považuje za ojazdený a preto sa v takom prípade zaplatí DPH v krajine nákupu, čiže v ČR. Vie niekto poradiť ako je to potom s odpočtom DPH, kedže ide o kategóriu N1 ? 2. - Ak by automobil bol považovaný za nový, čiže mal najazdené menej ako 6000 km alebo od jeho prihlásenia neubehlo viac ako 6 mesiacov, DPH by sa platilo v SR. V takom prípade by problém s odpočtom DPH nemal nastať. Postačí ale zaradenie vozidla do N1 ktoré mu bolo pridelené v ČR ? Má niekto skúsenosti s prihlasovaním takého vozidla ? Vopred vďaka.
fanky
04.04.07,05:41
Informácia, citujem :

" V prípade kúpy ojazdeného motorového vozidla sa daň odvádza v štáte kúpy vozidla. Ojazdeným vozidlom sa rozumie vozidlo, u ktorého odo dňa jeho prvého prihlásenia do evidencie vozidiel uplynulo viac ako 6 mesiacov alebo ktoré najazdilo viac ako 6 000 km."

, je podla vyjadrenia DÚ NESPRÁVNA.

Zdrojom citovanej informácie je ústredný portál verejnej správy www.portál.gov.sk (http://www.portál.gov.sk).

Pri odpočte DPH sa aj v takom prípade vychádza z §43....
Čiže DPH sa platí v krajine nakúpujuceho.