Tanenka
26.01.05,14:12
Privítam akékoľvek info potrebné k odmenám. Ďakujem
tibor
26.01.05,13:21
zišli by sa stále...
(:

prepáč - ale čo potrebuješ? JU alebo PU, rok 2003 či 2004, tvorbu či použitie?
vladan
26.01.05,13:42
Privítam akékoľvek info potrebné k odmenám. Ďakujem
Tanenka, tak všeobecná otázka tu ešte asi na Porade ani nebola :D ... dávam ti prvenstvo za položenie najvšeobecnejšej otázky Porady :D
Jozef Mihál
26.01.05,14:06
Navrhujem , aby túto tému Richard premiestnil tam, kam logicky patrí - vedľa Humoroly do "Po Porade".
Tanenka
27.01.05,05:38
VLADAN !

Vladan gratulujem, som rada, ze na svet sa rodí toľko múdrych ľudí, ktorý keď prišli do práce hneď všetko vedeli ! Ešte raz sklaniam hlbokú úctu
vladan
27.01.05,05:41
Tanenka, pri všetkej úcte a bez urážky, ak chceš niečo o odmenách, nemôžeš predsa položiť otázku tak ako si ju položila ... veď na to ti človek ani odpovedať nemôže ... ak neviem, čo konkrétne sa pýtaš, tak ako mám odpovedať, hm? A fakt som ti chcela pomôcť ... no vidím, že asi som veľmi iniciatívna ... budem sa krotiť!
Tanenka
27.01.05,07:23
Niektorým veciam nerozumiem a práve s Tebou som sa rozprávala o odmenách, tak som len chcela akékoľvek info o nich, aby som tomu porozumela.
bea
27.01.05,08:06
Tanenka, ozaj sa nehnevaj na Vladan. Ona sa snaží odpovedať vždy, keď je jasná otázka a určite aj viacerí "poraďáci". Len skús presnejšie vyšpecifikovať o čo Ti ide a môžeš si byť istá, že Ti radi odpovieme.
bepo
27.01.05,13:13
Tanenka-tie veci ktorým nerozumieš očísluj 1-10 a dostaneš 1-10 odpovedí.Keby sa niekto opýtal- nerozumiem účtovníctvu,poraďte čo viete- aké odpovede by si očakávala?
tibor
27.01.05,13:18
v Tvojom prípade by som to nepísal, že ktorým veciam nerozumiem - ale napísal by som problém, ktorý potrebuješ riešiť.
napr.: chceme do roku 2004 dať rezervu na odmeny, ktoré budú vyplatené v roku 2005 vo výške 750.000,- SK - otázka by mala znieť - čo všetko musím urobiť v účtovníctve?
accad
27.01.05,14:21
Z dnešného školenia poznámka:

Najprv si musíš vypracovať prémiový poriadok, ktorý schváli predstavenstvo spoločnosti a založí sa vo firme ako záväzná norma pre prideľovanie a výplatu odmien a prémií. V ňom sa určia pravidla odmeňovania vo firme.
Predstavenstvo spoločnosti odsúhlasí nárok na odmeny za r.2004 v zmysle odkazu na schválený prémiový poriadok. Na základe toho zaúčtuješ rezervy na odmeny a prémie vrátane poistného (§ 20 ods.9).
V rozhodnutí predstavenstva musí byť jednoznačne formulované, že sú to odmeny za rok 2004, ktoré budú vyplatené po schválení účtovnej závierky do .... V prípade, že by neboli finančné prostriedky na vyplatenie odmien v čase určenom v danom rozhodnutí, predstavenstvo môže vyplatenie ich nároku písomne predĺžiť napr.do 31.12.2005.
Pozor na to, aby v prípade, že nebudú tieto odmeny vyplatené v termíne, podľa pôvodného rozhodnutia predstavenstva a finančné zdroje na ich výplatu (hoci aj fiktívny zostatok v pokladni) boli riadne v účtovníctve vykázané. Bude to treba riadne zdôvodniť.
Jozef Mihál
28.01.05,09:42
Tanenka, niekto vie, ako treba odpovedať, niekto vie, ako sa treba pýtať.

A niekto nevie nič.

A na Vladan mi tu nesiahaj!

Tanenka, potešili by ste ma, keby ste príspevok č.5 vymazali. Potom rád vymažem i ja tento.