Naďa
16.06.04,13:46
Premýšľala som nad tým, čo robí Poradu "návikovou". Ja som sa ňou stala krátko po zaregistrovaní a ako sledujem príspevky ostatných, je nás viac. Robí to duch Porady.
1. Je to Richard, jeho rýchla reakcia na naše príspevky a neustála snaha Poradu vylepšovať .
2. Sú to diskutujúci. Buď chvála všetkým, ktorí sa neváhajú podeliť o svoje skúsenosti z praxe a naštudovanú odbornú problematiku
3. Je to "jazyk" Porady. Napriet tomu, že laik by povedal, že účtovníctvo a všetko okolo neho je suchárina, pretože čo už s číslami, nie je to pravda. Aj keď sa osobne nepoznáme, komunikujeme ako starí dobrí známi.
A čo na záver? Prianie, aby tento duch sprevádzal Poradu stále. Veď čo budem otvárať ako prvé, keď sa napojím na internet?
Richard
16.06.04,12:27
Ďakujem za všetkých!

Áno, Duch Porady je akýmsi synergickým efektom z úsilia všetkých, ktorí prispievajú k jej životu svojím dielom.
ENJOY
vladan
16.06.04,12:34
pripájam sa k názoru Naďky. Som rada, že som sa na Porade zaregistrovala, lebo od chvíle čo surfujem po jej témach som o čosi múdrejšia. Mnoho otázok, na ktoré som nenachádzala odpoveď (alebo som riešenie len hádala) ste mi už "VY, DISKUTUJÚCI" zodpovedali a to celkom nezištne. To sa mi páči. Prajem pekný deň.
Zuzka
16.06.04,14:13
Naďka a Vladan, pripájam sa taktiež k vašim postrehom. Žiadna iná stránka ma predtým ničím neoslovila. Ale tu je to úplne niečo iné, vždy si tu nájdem tému, ktorá ma zaujme a núti ma premýšľať. Viem, že ak sa mi vyskytne nejaký problém, tu mi určite niekto poradí a pomôže. Začínam byť na Porade závislá. Každý deň začínam a končím Poradou. Srdečná vďaka všetkým.
Mickya
17.06.04,06:57
Nedá mi neprispieť k tomuto príspevku.
Ja tiež som závislá na tejto porade, i keď je pravda, že mám roboty nad hlavu, pravidelne sem mrkám.
Bohužiaľ, som rada, ak napíšem nejakú otázku (aj to sa bojím napísať), pretože doma internet nemám a v robote to mám dosť prísne.
Musím ešte napísať, že môj problém vyriešil p. Mihál, ktorý mi behom 10 min. napísal odpoveď a u daň. poradcu ma to vyšlo 500 Sk a čakala som naňho týždeň, kým bude mať čas.
Takže fakt si veľmi vážim ľudí, kt. mi pomohli.
ĎAKUJEM!!!!!!!!!!!!!!!:p
NADEJKA
17.06.04,07:03
Dobrý deň, ani mne nedá neprispieť k tomuto príspevku.Som tiež závislá na porade,ráno ňou začínam a večer ňou končím.Tiež mám práce vyše hlavy,ale stále sem pozerám.S veľa problémami ste mi už milí poradcovia pomohli a rýchlo.Veľmi si cením túto spoluprácu a aj ja sa snažím sem-tam poradiť. Vďaka Richard za túto stránku,je pomocou pre nás všetkých.
jess
17.06.04,07:19
Ja mám tiež veľmi rada túto stránku. Som tu prilepená skoro stále. Je dobré sem-tam odpovedať,ak viem, alebo aký názor na vec mám ja a tak pomôcť ostatným a tiež je veľmi fajn, keď niečo zase neviem ja a dostanem dobré odpovede od Vás všetkých. Všetkým vrelá vďaka a prajem nám všetkým, nech nám táto stránka dlho vydrží a hlavne diskutujúci na nej, lebo od nich sa všetko odvíja. Prajem pekný deň !
Daniela
17.06.04,08:28
Bože, "návikovou" je dobre napísané? Aj provopis je nutný.
juko
17.06.04,15:48
Daniela, v tej rýchlosti myšlienok, ktoré chce človek hodiť do PC sa hádam nebudeme pozastavovať nad nejakým "y". Omnoho dôležitejší je obsah ako gramatická stránka.
Daniela
18.06.04,04:10
Nemaj "my" za zlé, proste to vidím. A táto téma by mohla byť aj o gramatike. Nie je odborná. Mnohokrát mám problém sama, preto že som zo šolských lavíc takmer 35 rokov von. Vynechať písmenko, to beriem ale Y a I, no neviem. A napísať proste niektoré, hlavne cudzie slová, sú aj pre mňa problém.
Rada uvítam názor aj iných. Veď táto stránka je aj o pive, či nie?
Mimochodom, sama som na túto stránku každý deň veľmi zvedavá. Čo nové sa dozviem.....:confused: Naďa, prepáč.
Stretla som sa už aj v inej téme s takouto debatou.
Beata
18.06.04,04:57
Nemaj my za zlé, proste to vidím. A táto téma by mohla byť aj o gramatike. Nie je odborná. Mnohokrát mám problém sama, preto že som zo šolských lavíc takmer 35 rokov von. Vynechať písmenko, to beriem ale Y a I, no neviem. A napísať proste niektoré, hlavne cudzie slová, sú aj pre mňa problém.
Rada uvítam názor aj iných. Veď táto stránka je aj o pive, či nie?
Mimochodom, sama som na túto stránku každý deň veľmi zvedavá. Čo nové sa dozviem.....:confused: Naďa, prepáč.
Stretla som sa už aj v inej téme s takouto debatou.
Hihi, som sa zasmiala. Daniela, dobre som v "gramatickom okienku"? Chcela by som sa poradiť, aké "I" sa píše v slove "my (všetci)" a aké v slove "mi (mne)"?!
Daniela
18.06.04,05:45
:p HIHI máš pravdu aj majster tesár sa utne. Super. Tak, a mám to tu. Kto akou zbraňou bojuje, takou zahynie. Bea, perfektne. Ešte že sedím.
Je to super zábava na piatok, len škoda že je 8.47.
Keby tak bolo 15,30 .
maja
18.06.04,07:51
Našla som túto poradu len nedávno a odvtedy som tu každý deň.
ĎAKUJEM VÁM VŠETKÝM!!! Dúfam, že to tu vydržíte všetci až do dôchodku, aby ten náš "nudný účtovnícky život" bol ľahučký....
ondrejvla
05.07.05,11:21
Úplne náhodou som z archívu vytiahla túto tému, a viete, že ona je stále aktuálna? Len kiežby sme sa tu stretávali len samí dobrí duchovia! Niekedy mám pocit, že narážam na stenu "mŕtvych" duchov, a ono je tak fajn, keď tu nájdeme aj duchov živých! Takých obyčajných, čo si môžu povedať ČLOVEK!

Preto želám každému "ČLOVEKU" pekný deň!
lenkak
05.07.05,13:42
Porada je moja najobľúbenejšia stránka, moja srdcovka. Okrem rád tu zastihnem aj kopec skvelých ľudí, s ktorými je radosť spolupracovať. Aj pobaviť sa.
zuzi
28.09.05,04:55
Dnes som dostala z Porady gratuláciu k narodeninám, chcem sa veľmi pekne poďakovať.:)
ozon
08.10.05,19:51
http://www.porada.sk/images/icons/icon3.gifSkôr by som povedal ad: Re = radca Porady

- duch je nieco nehmotne a mystifikacia tu nie je na mieste,
kedze sa jedna o chladne danove zakony a vyhlasky.
... tmelom je tu stejna diagnoza t.j.problem pri uctovnictve atd.
ci introvertna povaha z nedostatkom casu a prilezitosti riesit dane
problemy týmto.naj.efekt.spôsobom...

Ale budiž...

aj duch...

ad:Ozon http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif
karol.za
08.10.05,21:06
Som novým členom porady len pár dní,ešte sa v nej orientujem a rád si prečítam príspevky jej členov,moja doména je BOZP a PO,to je práca,ktorú nieje vidno,ale len dovtedy keď príde štátny dozor.Vtedy si hneď šéf na mňa spomenie a moja práca,ktorú vďaka svojmu zaradeniu hlavnej pracovnej náplni vykonávam doma na súkromnom počítači a súkromne plateným internetom je zrazu potrebná.Ale nie o tom,všetci vo svojej profesii máme nejaký problém a vďaka porade sa to jednoduchšie rieši.Ako som zistilže mnohý členovia si pri svojej práci pomáhajú softverom hlavne ekonomika a vôbec im to nazávidim majú toho dosť aj v mojej oblasti existujú programy ktoré by mi uľahčili moju prácu ale pre moje súkromné vrecko sú drahe.V prípade akéhokoľvek problému v tematike ktorej rozumiem sa môžete na mňa obrátiť,lebo v mojej téme EU právo,BOZP,PO je príspevkov menej alebo poradu nenavštevujú kolegovia s mojej brandže.
ajobs
08.10.05,21:08
Tak ako tu už napísali moji predrečníci, superstránka, začínam ňou i končím pracovný deň na PC a nete. Skvelý duch spolupráce a spolupatričnosti.
1at1
09.10.05,16:15
http://www.porada.sk/images/icons/icon3.gifSkôr by som povedal ad: Re = radca Porady

- duch je nieco nehmotne a mystifikacia tu nie je na mieste,
kedze sa jedna o chladne danove zakony a vyhlasky.
... tmelom je tu stejna diagnoza t.j.problem pri uctovnictve atd.
ci introvertna povaha z nedostatkom casu a prilezitosti riesit dane
problemy týmto.naj.efekt.spôsobom...

Ale budiž...

aj duch...

ad:Ozon http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif
Nechcem byť tvojim psychológom, ale toto je nie dobrý duch. Čudný "ozon", čudné názory, čudná diagnóza.
- a provokácia, tebe sa to nezdá?
Jozef Mihál
09.10.05,16:42
ozon mi pripomína malé dieťa, ktoré mama prvýkrát pustí k starším na pieskovisko. Starší sa pekne hrajú, stavajú si hrady a zámky. To malé sa o to pokúša ale nemá na to - tak aspoň starším kazí ich dielka až kým tie napokon znechutené odchádzajú domov (...alias vypínajú svoje PC a idú radšej sledovať reality show).
Ibaka
03.05.06,18:31
Ak mám čas, vždy navštívim Poradu, potom sa neviem odtrhnúť od nej. Pracujem v inej brandži ako väčšina Poraďákov (BOZP, PO), ale odkedy poznám poradu, nepotrebujem čítať zákony, (dosť sa ich načítam zo svojej brandže), tu sa všetko dozviem. Najmä v začiatkoch podnikania ste mi veľmi pomohli. Pre mňa odvody, vedenie účtovníctva a iné , to bola španielska dedina. Vďaka.
bredikova
03.05.06,19:34
;) Musím sa aj ja zapojiť:) . PORADU mám ako domovskú stránku a pozná ju už aj môj sedemročný syn:rolleyes: . Bez nej ani krok. Vždy mi poradila:D :D . Keď môžem aj ja sa snažím poradiť ( i keď poskromne).:mee: :mee: Ale dúfam že s podaou i ja rastiem a stále viem viac a viac.
alla66
05.07.09,14:23
Neviem, či ste zaregistrovali...
Duch Porady pôsobí na poraďákov negatívnym správaním...

1- Skoro v každej téme sa nájde člen, ktorý začne mrníkovať...
2- Ak niektorý člen napíše "nepravdu" a iný poraďák ho upozorní na chybu, neťaží ho svedomie, zavádza ďalej, nemá záujem chybu napraviť a ospravedlniť sa...
3- Množia sa príspevky, ktoré útočia na nováčikov...
4- Vôbec sa nedodržuje Etiketa Porady....
5- Moderátori nemažú nevhodné príspevky...

Neviem ako vám, mne to vadí a mám nepríjemný pocit, ako "určití" členovia útočia ....
Tiež nie som bez viny, už som si "capla" po prstoch a "kúšem" sa do jazyka.
Buďme k sebe lepší, začnime si vážiť jeden druhého a snažme sa pomáhať...Píšeme príspevky, lebo máme problém a chceme správnu odpoveď....
Budem rada, ak napíšete svoj názor, ako to vidíte z vášho pohľadu...nebojte sa písať pravdu....ďakujem
Barbara
05.07.09,15:53
Neviem, či ste zaregistrovali...áno zaregistrovala som
Duch Porady pôsobí na poraďákov negatívnym správaním...veľký súhlas

1- Skoro v každej téme sa nájde člen, ktorý začne mrníkovať...
2- Ak niektorý člen napíše "nepravdu" a iný poraďák ho upozorní na chybu, neťaží ho svedomie, zavádza ďalej, nemá záujem chybu napraviť a ospravedlniť sa...práve naopak, začne útočiť a urážať a to vôbec žiadnemu moderátorovi nevadí, lenže potom nechápem, načo sú tí moderátori, česť výnimkám
3- Množia sa príspevky, ktoré útočia na nováčikov...nielen na nováčikov!
4- Vôbec sa nedodržuje Etiketa Porady....a dôležité body sa stanú neviditeľným ako napr. ten bod, že na Porade sa netolerujú politické témy a veselo sa zakladajú
5- Moderátori nemažú nevhodné príspevky... sa hrajú na mrtvého chrobáka, nič nepočujú, nič nevidia, už to vidím,- ich reakcia bude, že máme tie príspevky nahlásiť, no a čo sa stane? nič !

Neviem ako vám, mne to vadí a mám nepríjemný pocit, dokonca som rozmýšľala nadtým, že pôjdem do Poraďáckeho dôchodku, ale čo už, som závisláčka ako "určití" členovia útočia .... ešte ani napomenutie nedostanú a ani sa nevylúčia a pritom za tie urážky by sa mali aj vylúčiť
Tiež nie som bez viny, už som si "capla" po prstoch a "kúšem" sa do jazyka. ja sa snažím tiež, ale raz som si necapla po prstoch a napísala som môj názor na jedného člena, lebo neurážal len mňa, ale aj ďaľších členov a to tiež nikto nevidel
Buďme k sebe lepší, začnime si vážiť jeden druhého a snažme sa pomáhať...Píšeme príspevky, lebo máme problém a chceme správnu odpoveď.... súhlas
Budem rada, ak napíšete svoj názor, ako to vidíte z vášho pohľadu...nebojte sa písať pravdu.ja sa nebojím to si môžeš byť istá a môžeš sa aj presvedčiť na vlastné oči...ďakujem
reakcia v texte
tutiola
05.07.09,16:40
Plne s tebou súhlasim. Krátko po zaregistrovaní mi vadilo, že v téme okrem" dôležitých vecí som našla veľa omáčky". Aj som to napísala, ale pár starších poraďakov ma hneď uzemnili, že to nie je na škodu veci. Je pravda, že v oddychových témach ako je varenie, prezentácie, srandičky je to OK, ale v odborných je to na škodu veci.
2x sa mi stalo, že som tiež napísala nesprávnu odpoveď a bola som upozornená, že nemám mýliť iných. Nebolo to zámerné. Vzala som si to k srdcu a teraz overujem nie raz, ale viackrát, kým napíšem odpoveď. Za chyby som s ospravedlnila. Môj názor: Etiketa porady - nováčikovia by ju mali naštudovať, aby sa vedeli v porade orientovať a tí, ktorí sú tu už dlho majú pocit, že bez nich by to tu ani nefungovalo a vedia všetko najlepšie by si ju mali znovu prečítať, aby si pripomenuli jej pravidla. (Vlastne teraz Etiketu porušujem, ak kritizujem iných). Sú tu poraďaci, ktorí majú pocit, že niektoré témy sú len ich domenou a ostatní môžu pridávať tak akurát súhlasy alebo body.

Nehádžem všetkých do jedného vreca. Je tu omnoho viac takých, ktorý Etiketu poznajú a aj ju dodržiavajú a snažia sa pomáhať svojími korektnými odpoveďami tým, ktorí to potrebujú a za to im patrí poďakovanie.
Monika Kováčová
05.07.09,17:31
Viac krát mi bolo "poradené" ignorovať témy a príspevky osočujúce iných členov, opakované otázky nováčikov bez toho, aby použili vyhľadávanie, príp. pozreli tri rovnaké témy na tej istej strane v najnovších príspevkoch, príspevky porušujúce etiketu a pod. Keď som ich neignorovala, považovali to niektorí členovia za "drzosť" VIP-károv.
Držím sa ignorácie, a som presvedčená, že nie sama... /iste ste si všimli neprispievajúcich starších členov porady: naozaj to nie je dovolenkami, museli by sme ich mať niekoľkomesačné/.
Myslím, že práve táto ignorácia je dôsledkom toho, aký Duch porady je na tejto stránke v tomto období. Nuž, Richard, tvoje nahlasovanie príspevkov nempomohlo... Škoda - preškoda.
Petra Nová
05.07.09,17:41
reakcia v texte
Barbarka, ako vždy, si presne trafila klinec po hlavičke.
lenkak
05.07.09,17:49
Barbara, Petra,
ja som moderátor ale len v určitých témach. V tých témach presmerúvavam príspevky na správne miesta. Ktoré sú viackrát zadané a nie sú v nich odpovede na otázku vymažem.
Takisto mažem teda vylučim člena, ktorý uráža členov, poprípade má nevhodné príspevky. Pokiaľ má člen ktorého nechem vymazať a chcela by som len vymazať príspevok v skupinách, ktoré neviem moderovať, s tým neviem JA urobiť vôbec nič, akurátne nahlásiť nevhodný príspevok ostatným moderátorom a adminovi - Richardovi.
Kde môžem mazať a upravovať príspevky:
Účtová trieda 0-Dlhodobý majetok, Účtovná osnova - príručka, Jednoduché účtovníctvo, Podvojné účtovníctvo, Zákony, tlačivá, aktuality, Začíname

Je jasné, že všetky príspevky v daných témach nestihnem odsledovať, pri ročnom dieťati a popritom po večeroch účto to sa ani nedá. Ale aj tak sem zbehnem, ale hlavne na stretnutia s priateľmi.
alla66
05.07.09,18:08
Podľa mňa, stačí vymazať prvý príspevok, v ktorom sa mrníkuje...ak začne jeden písať mimo témy, pridajú sa k nemu ostatní...a je z toho guľáš....
...mala som prosbu na admina, ohľadom záložky neželaných osôb a zatiaľ som sa nedostala odpoveď...
Barbara
05.07.09,18:15
Viac krát mi bolo "poradené" ignorovať témy a príspevky osočujúce iných členov, opakované otázky nováčikov bez toho, aby použili vyhľadávanie, príp. pozreli tri rovnaké témy na tej istej strane v najnovších príspevkoch, príspevky porušujúce etiketu a pod. Keď som ich neignorovala, považovali to niektorí členovia za "drzosť" VIP-károv.
Držím sa ignorácie, a som presvedčená, že nie sama... /iste ste si všimli neprispievajúcich starších členov porady: naozaj to nie je dovolenkami, museli by sme ich mať niekoľkomesačné/.
Myslím, že práve táto ignorácia je dôsledkom toho, aký Duch porady je na tejto stránke v tomto období. Nuž, Richard, tvoje nahlasovanie príspevkov nempomohlo... Škoda - preškoda.


Monika ver mi, že aj ja som sa snažila ignorovať tie osočujúce príspevky od toho konkrétného člena na moju osobu , som sa snažila si ho nevšímať, vážne dlho som ho ignorovala, lenže v jednej téme to prehnal až moc s tými urážkami, takže som mu musela odpísať tak od srdca. A musím sa priznať, že sa mi aj uľavilo, nielen za seba, ale aj za tých ostatných členov, ktorých urazil.
Nemám 10 rokov, ani som s ním husy nepásla, aby si ma dovolil takým spôsobom urážať a nemal by urážať predsa nikoho .
ako som spomínala naraz Porada sa robí, že nič nevie, nič nečíta.
Barbara
05.07.09,18:19
Barbara, Petra,
ja som moderátor ale len v určitých témach. V tých témach presmerúvavam príspevky na správne miesta. Ktoré sú viackrát zadané a nie sú v nich odpovede na otázku vymažem.
Takisto mažem teda vylučim člena, ktorý uráža členov, poprípade má nevhodné príspevky. Pokiaľ má člen ktorého nechem vymazať a chcela by som len vymazať príspevok v skupinách, ktoré neviem moderovať, s tým neviem JA urobiť vôbec nič, akurátne nahlásiť nevhodný príspevok ostatným moderátorom a adminovi - Richardovi.
Kde môžem mazať a upravovať príspevky:
Účtová trieda 0-Dlhodobý majetok, Účtovná osnova - príručka, Jednoduché účtovníctvo, Podvojné účtovníctvo, Zákony, tlačivá, aktuality, Začíname

Je jasné, že všetky príspevky v daných témach nestihnem odsledovať, pri ročnom dieťati a popritom po večeroch účto to sa ani nedá. Ale aj tak sem zbehnem, ale hlavne na stretnutia s priateľmi.


Lenočka o čom som písala ja , netýka sa tých odborných tém, ktoré Ty moderuješ.
Týka sa to ""oddychových"" tém.
Petra Nová
05.07.09,18:21
Lenkak, za Barbarku by som asi nemala hovoriť, ale som presvedčená, že nemala na mysli odborné témy, teda tie, ktoré moderuješ. Tam nikto, nikoho neuráža, tam asi každý čaká len radu. Skôr si myslím, že ide práve o oddychové témy. Tam je ring prílíš voľný. A tam sa to len tak hemží titulovaním najprimitívnejšieho razenia. To som mala ja na mysli.
A je mi jasné, že ani moderátor si so všetkým neporadí, ako svojho času Ty, s päťstovkovým nickom.
Petra Nová
05.07.09,18:23
Bola som pomalšia.
lenkak
05.07.09,18:39
Lenočka o čom som písala ja , netýka sa tých odborných tém, ktoré Ty moderuješ.
Týka sa to ""oddychových"" tém.

tak pri tých oddychových som na tom takisto ako ty. Akurátne mažem nicky toho s päťstovkovým nickom ako bolo spomenuté od Petry, keď vystihnem, a tiež mi nedá pokoj.
lenkak
05.07.09,18:45
Neviem, či ste zaregistrovali...
Duch Porady pôsobí na poraďákov negatívnym správaním...

1- Skoro v každej téme sa nájde člen, ktorý začne mrníkovať...
2- Ak niektorý člen napíše "nepravdu" a iný poraďák ho upozorní na chybu, neťaží ho svedomie, zavádza ďalej, nemá záujem chybu napraviť a ospravedlniť sa...
3- Množia sa príspevky, ktoré útočia na nováčikov...
4- Vôbec sa nedodržuje Etiketa Porady....
5- Moderátori nemažú nevhodné príspevky...

Neviem ako vám, mne to vadí a mám nepríjemný pocit, ako "určití" členovia útočia ....
Tiež nie som bez viny, už som si "capla" po prstoch a "kúšem" sa do jazyka.
Buďme k sebe lepší, začnime si vážiť jeden druhého a snažme sa pomáhať...Píšeme príspevky, lebo máme problém a chceme správnu odpoveď....
Budem rada, ak napíšete svoj názor, ako to vidíte z vášho pohľadu...nebojte sa písať pravdu....ďakujem

úplne s Tebou súhlasím, mimo bodu 5, nie všetci moderátori môžu mazať príspevky v oddychových témach.
alla66
05.07.09,18:49
úplne s Tebou súhlasím, mimo bodu 5, nie všetci moderátori môžu mazať príspevky v oddychových témach.
To je chyba...mali by mať väčšiu právomoc:)
lenkak
05.07.09,19:39
Každý moderátor má pridelené skupiny tém, ktoré moderuje. Iba Richard má všetky témy.
Ale zišlo by sa viacej moderátorov, trebárs aj do tých oddychových tém. Ináč aj keby mal každý moderátor väčšiu právomoc ako píšeš, tak by určite nestíhal všetky témy odsledovať, takto sa zaoberá viac menej tými svojmi pridelenými.
tutiola
06.07.09,04:38
Ak je to zlá otázka, alebo inák nevhodná, hneď ju prosím vymažte.

Zaujíma ma ako to je s moderátormi tém. Kto ich poveril moderovaním tém, za čo zodpovedajú, čo môžu a čo nie. Možno okrem mňa je viac takých, ktorý týmto veciam nerozumejú. Možno viníme ľudí, ktorí za to nemôžu.
Olice
06.07.09,05:37
Ak je to zlá otázka, alebo inák nevhodná, hneď ju prosím vymažte.

Zaujíma ma ako to je s moderátormi tém. Kto ich poveril moderovaním tém, za čo zodpovedajú, čo môžu a čo nie. Možno okrem mňa je viac takých, ktorý týmto veciam nerozumejú. Možno viníme ľudí, ktorí za to nemôžu.
http://www.porada.sk/t94279-hladame-moderatorov-pre-porada-sk.html
http://www.porada.sk/t94277-predstavujem-novych-moderatorov.html
DanielaSL
06.07.09,05:51
Aby mohli moderátori robiť to, čo od nich žiadate, nesmeli by žiť svoj život ...pracovný, rodičovský, manželský....aj moderátori a Richard sú len ľudia a nemôžu mať oči prilepené na Porade. A niekedy je tu toho za deň požehnane dosť.......
Skúste sa prihlásiť...Porada ďaľších moderátorov iste potrebuje.....
lenkak
06.07.09,06:34
zoznam moderátorov a pri ich mene sú témy, ktoré moderujú
http://www.porada.sk/showgroups.php
lenkak
06.07.09,06:39
Kto k nám pribudne? Stačí sa ohlásiť Richardovi.
Monika Kováčová
06.07.09,06:42
Mrzí ma, že sa problém otočil proti moderátorom. Tak som svoj príspevok nemyslela:


Myslím, že práve táto ignorácia je dôsledkom toho, aký Duch porady je na tejto stránke v tomto období. Nuž, Richard, tvoje nahlasovanie príspevkov nempomohlo... Škoda - preškoda.
Kedysi (nechcem historzovať...) sme "mrníkovali" otočením vyostrenej debaty na humor a riadnu srandu....
tutiola
06.07.09,07:12
Veru ani ja som to tak nemyslela, ako to teraz tu je. Myslela som, že ak by ľudia vedeli čo to všetko obnáša, možno by sa viac zamysleli nad sebou a nie nad moderátormi. Kto je moderátor to vidíme napísané každý deň. Ja osobne som raz požiadala o službu a vyhoveli mi. Ak sa pozriem na nové príspevky v tejto téme je mi jasné, že tu nemám čo robiť. Som len Poraďak. Na tieto stránky chodím pre rady a relax a nie preto, aby som sa hádala. Normálnmu človeku stačí ak ho niekto upozorní na chybu ktorú robí raz možno 2x a tomu druhému to nepomôže ani keď ho upozornia na chybu 100x.
lenkak
06.07.09,07:18
Tutiola súhlasím, len malá "drobnosť", si taký istý Poraďák ako ja. Žiadne LEN. A vítam tvoje postrehy v každej téme.
evina
06.07.09,07:19
Veru ani ja som to tak nemyslela, ako to teraz tu je. Myslela som, že ak by ľudia vedeli čo to všetko obnáša, možno by sa viac zamysleli nad sebou a nie nad moderátormi. Kto je moderátor to vidíme napísané každý deň. Ja osobne som raz požiadala o službu a vyhoveli mi. Ak sa pozriem na nové príspevky v tejto téme je mi jasné, že tu nemám čo robiť. Som len Poraďak. Na tieto stránky chodím pre rady a relax a nie preto, aby som sa hádala. Normálnmu človeku stačí ak ho niekto upozorní na chybu ktorú robí raz možno 2x a tomu druhému to nepomôže ani keď ho upozornia na chybu 100x.

Súhlasím, vždy by to malo byť predovšetkým o sebareflexii človeka.
Priznám sa, že ja som tu hádky a urážky nevidela a nečítala už niekoľko mesiacov, a to si fakt nevymýšľam...asi som neotvorila témy, kde už názov alebo prvé príspevky hovoria o hromoch bleskoch :)
Monika Kováčová
06.07.09,09:15
Súhlasím, vždy by to malo byť predovšetkým o sebareflexii človeka.
Priznám sa, že ja som tu hádky a urážky nevidela a nečítala už niekoľko mesiacov, a to si fakt nevymýšľam...asi som neotvorila témy, kde už názov alebo prvé príspevky hovoria o hromoch bleskoch :)
evina podpis: "Vypnime nevhodné príspevky a nebudú sa zobrazovať".

Vôbec to nefunguje: Koľko červených palcov musí mať príspevok, aby ho nebolo vidieť???
Ja vidím aj 5 palcové. Nevidím len príspevky neželaných osôb... Nejako to nahlasovanie a spolumoderovanie vypínaním a palcovaním nefunguje...
Barbara
06.07.09,09:50
ahoj Chobot, predbehol si ma, práve som Ťa chcela poprosiť, aby si sem skočil na kus reči, ale vidím, že si už tu.
Mohol by si sa k tomu vyjadriť, prosím
Chobot
06.07.09,10:46
Nebudem reagovať na žiadny konkrétny príspevok, aby si nikto konkrétny nemyslel, že mu oponujem. Keďže som moderátorom porady už dosť dlho, vyjadrím sa k práci moderátorov.

Moderátor je taký istý člen Porady, ako ktokoľvek iný, akurát má väčšie právomoci pri úprave, presúvaní a mazaní cudzích príspevkov, čo člen - nemoderátor nemá, tí si môžu upravovať len vlastné príspevky. Funkcia je dobrovoľná a neexistujú presné pravidlá, ako sa rozhodovať pri moderovaní. Každý moderátor musí vychádzať z vlastného uváženia a "spravodlivo" rozhodnúť. Pritom musíš dbať na dodržiavanie etikety. A práve tu je problém, že užívatelia nahlásia príspevok, ktorý sa im nepáči a žiadajú ho vymazať odvolávajúc sa na etiketu porady. Keď príspevok pozriem, nie vždy sa stotožním s nahlasujúcim - nie každý nahlásený príspevok porušuje etiketu. Je ťažké určiť hranicu, čo už porušením etiekety je a čo ešte nie. Každý už pridal taký príspevok, ktorý by niekto iný mohol považovať za porušenie etikety.

Takže ak nahlásite príspevok, lebo vám sa zdá, že nie je v poriadku (lebo sa diskusia v priebehu predchádzajúcich 10 príspevkoch vyostrila a ten posledný už zašiel "priďaleko"), neznamená to, že ho moderátor musí za každú cenu zmazať. Ja sa na takéto hádky vždy snaží nestranne pozerať a ak je treba, vymažem celú niť príspevkov, ktoré nič nohovoria.

Paradoxne to bol kameň úrazu aj toho náško multinickového člena. On nahlásil jedného iného člena porady, lebo ho poznal osobne a vedel, že vystupuje pod iným menom. Ten nahlásený ale svojimi príspevkami neporušil nič, jeho príspevky boli štandardné, len podľa "multinicka" v nich klamal. Ja nemôžem vymazať niekoho príspevok len preto, že niekto iný mi napíše, že klame. Ako má moderátor a admin vedieť, za akým nickom stojí aká osoba?

Takisto nie je potrebné mazať každý príspevok nejakého nováčika, ak ho zaradí do nesprávnej sekcie. Téma sa presunie a hotovo.

Nebude sa príliš rozpisovať, moderovanie je tiež dobrovoľné a robí sa v rámci voľného času. Úlohou moderátorov je síce udržiavať poriadok na porade, ale nie je to úväzok na 100% a nedá sa na 100% dodržať všetko. Potom by moderátori robili len cenzúru každého príspevku a zreteľne by sa potlačila sloboda prejavu.

Takže nevhodné príspevky nahlasujte ďalej, to, že sa nevymažú, neznamená, že sa nič nerobí. Nahlásením sa nie vždy vymaže príspevok. AK si niekto myslí, že nikdy neporušil slušnú komunináciu, alebo nebalansoval na hrane etikety (osočovanie iného člena, sarkastické poznámky, urážky - ja tiež nie som výnimkou), tak nech sa ozve. Verím tomu, že medzi jeho príspevkami by som našiel minimálne jeden taký - "na odstrel".

Zopár príkladov:

Bol mi nahlásený tento užívateľ:

http://www.porada.sk/1091324-post36.html

že si robí reklamu (v iných príspevkoch mal svoj e-mail, ale tu nie). Čím sa previnil v tomto príspevku? Tým ,že odpovedal pýtajúcemu sa, že u neho si môže kúpiť biolampu? Navyše aj pripojil pár informácii navyše. Prečo by som mal ten príspevok zmazať? Veď si len pozrite tému o domácich zvieratkách, koľkí tiež ponúkajú svoje zvieratká na predaj.:rolleyes::rolleyes: Že by nebola ponuka ako ponuka? Nemáme rovnaký meter?

ALebo tento príspevok bol nahlásený ako nevhodný, lebo ako napísal nahlasovateľ : " podľa etikety nemá čo pokazovať kto bodoval".

http://www.porada.sk/1091480-post85.html

Pritom v etikete nikde nie je napísané, že by sa nesmelo uvádzať, kto ktorý príspevok obodoval. V ostatnom texte sa prispievateľ vyjadruje v rámci slušnosti, nikoho neosočuje. Ničím etiketu neporušil, tak prečo by som mal príspevok vymazať? Lebo sa nepášil tomu, kto ho nahlásil? ALebo že inde mali prispievateľ a nahlasovateľ slovnú potýčku?

ALebo niekedy sa vzájomné narážky rozšíria do množstva príspevkov na niekoľkých stranách, vtedy to dá dobrú práce prejsť si ich všetky a vyselektovať tie, ktoré len priamo súvisia s témou. Mal som takú tému, kde z nejakých 30 príspevkov zostalo po vymazaní len nejakých 10, ktoré sa priamo týkali otázky, ostatné boli diskusia mimo témy.

Na druhej strane sa musím pochváliť, že na podnet, resp. požiadavku jedného užívateľa som uspriadal a popresúval príspevky v téme http://www.porada.sk/t108881-tupperware-recepty.html. Tiež to zabralo nejakú tú pol hodinku.:cool:

Takže komu sa zdá, že moderátori si nerobia svoju prácu, je to možno preto, že je nás málo, máme málo času a venujeme sa skutočne len ozajstným problémom, ktoré zjavne porušujú etiketu. Žabo - myšie vojny nechávam na diskutujúcich, nech si to vyriešia medzi sebou. Nebudem sa pliesť do každej hádky a robiť arbitra, to nie je povinosťou moderátora. Raz som uzatvoril tému, kde sa už schyľovalo k hádke a zaslúžil som si len kritiku, že som znemožnil ľuďom vyjadriť sa k téme (hoci to už bolo mimo témy).

Kto má chuť robiť tiež moderátora, nech sa prihlási, môže to robiť ktokoľvek, kto má záujem.

Ešte pre záujemcov odkazujem na jednu tému, kde Bastain trochu tvrdšie, ale v podstate pravdivo napísal, ako je to s toleranciou. A aj Richardov posledný príspevok len porvrdzuje moje slová.

http://www.porada.sk/t67478-krasne-vylestene-cervene-jablko-ale-zvnutra-hnile.html
Chobot
06.07.09,10:52
evina podpis: "Vypnime nevhodné príspevky a nebudú sa zobrazovať".

Vôbec to nefunguje: Koľko červených palcov musí mať príspevok, aby ho nebolo vidieť???
Ja vidím aj 5 palcové. Nevidím len príspevky neželaných osôb... Nejako to nahlasovanie a spolumoderovanie vypínaním a palcovaním nefunguje...

Funguje, len s tým treba vedieť pracovať. Mne to funguje.

V téme na začiatku, hore na lište témy, máš také okienko "Zobraziť všetky príspevky". Tam keď si klikneš, môžeš si vybrať z viacerých možností zobrazenia, od -5 po +10 palcov. Podľa toho sa ti budú zobrazovať.

Takže skrývanie príspevkov nezáleží automaticky od toho, koľko má červených palcov, ale od toho, koľko palcov si ty nastavíš.
cactus
06.07.09,11:05
Funguje, len s tým treba vedieť pracovať. Mne to funguje.

V téme na začiatku, hore na lište témy, máš také okienko "Zobraziť všetky príspevky". Tam keď si klikneš, môžeš si vybrať z viacerých možností zobrazenia, od -5 po +10 palcov. Podľa toho sa ti budú zobrazovať.

Takže skrývanie príspevkov nezáleží automaticky od toho, koľko má červených palcov, ale od toho, koľko palcov si ty nastavíš.
tak toto som ani ja nevedela. Je to pre mňa novinka. Ďakujem.
Aj by ma zaujímalo, koľko vecí ešte neobjavených na PORADE je...???
azla
06.07.09,11:09
Určite veľa.:rolleyes:
Barbara
06.07.09,11:28
Ešte pre záujemcov odkazujem na jednu tému, kde Bastain trochu tvrdšie, ale v podstate pravdivo napísal, ako je to s toleranciou. A aj Richardov posledný príspevok len porvrdzuje moje slová.

http://www.porada.sk/t67478-krasne-vylestene-cervene-jablko-ale-zvnutra-hnile.html



Tento príspevok je môj posledný príspevok, nedá mi to, tak napíšem.

Chobot, presne tento príspevok som čítala predtým, než som si prečítala tento Tvoj príspevok , a to hádam nemyslíš vážne, že pravdivo napísal ten príspevok, vlastne áno, pravdivo napísal, lebo to , čo napísal na druhých presne sekne na neho.
On sa vyjadruje slušne? a toleruje druhých? o tom silno pochybujem, keď budeš mať čas, tak prelistuj tie jeho príspevky a uvidíš, že je aký slušný a tolerantný.
Mám Ti tu vymenovať tých ľudí, ktorých urazil s tou jeho slušnosťou a s tou jeho toleranciou? včetne mnou, dokonca jedného člena nazval SS-ákom a ani vtedy nikto nezakročil

ale škoda rečí, ako by som č...la proti vetru, takže už radšej zmizim.
Petra Nová
06.07.09,12:06
Duch Porady z rokov 2004-6 nebude duchom Porady z roku 2009. Je nás totiž o 100 000 viac. A každý nick je iný svojím založením, spôsobom vyjadrenia, aj tým, čo očakáva od Porady. Nickov, ktorí sa približujú ideálu (ľudskému a odbornému), o ktorom sa tu hovorí, možno podľa mňa pohodlne spočítať na prstoch jednej ruky. Takže realitu beriem na vedomie, to, čo sa mi páči, tým sa teším, to, čo mi nie je po chuti, k tomu sa buď vyjadrím alebo to jednoducho prehliadnem. Ale vždy hovorím len za seba a nesiem aj dôsledky za obsah a spôsob týchto vyjadrení.

Zvykla som si, že na Porade stále intenzívne pôsobí päťstovkový nick-kamil, ktorý si udržuje permanentne okolo desiatky živých nickov, pričom radí a radí spôsobom - načo sviniam perly hádzať. Tiež som si zvykla, na dvojnick bastian , ktorý v reakcii na príspevky používa spravidla argumeny - to je kravina..., to je hlúposť...., choď k podstate veci. Aspoň jedna ukážka:
http://www.porada.sk/1071714-post416.html

To je realita. A asi s tým nikto nič neurobí. Lebo nie je chuť. A nemyslím si, žeby na to bolo treba podstatne viac moderátorov a zavádzať nejakú "moderátorkraciu". Podľa mňa, nie každý príspevok v ktorom trochu zahrmí alebo sú rozdielne názory, tak treba mazať. Ale prehliadať dlhodobé vyjadrovanie nicka spôsobom použitým v pripojenom príspevku , je súhlasom autorít s takýmto spôsobom komunikácie na Porade, a aj jej vizitkou. Potom sa niet čomu čudovať, že duch Porady je takým, akým je.
Chobot
06.07.09,12:19
Duch Porady z rokov 2004-6 nebude duchom Porady z roku 2009. Je nás totiž o 100 000 viac. A každý nick je iný svojím založením, spôsobom vyjadrenia, aj tým, čo očakáva od Porady. Nickov, ktorí sa približujú ideálu (ľudskému a odbornému), o ktorom sa tu hovorí, možno podľa mňa pohodlne spočítať na prstoch jednej ruky. Takže realitu beriem na vedomie, to čo sa mi páči, tým sa teším, to, čo mi nie je po chuti, k tomu sa buď vyjadrím (ak uznám za vhodné) alebo to jednoducho prehliadnem. Ale vždy hovorím len za seba a nesiem aj dôsledky za obsah a spôsob týchto vyjadrení.

Zvykla som si, že na Porade stále intenzívne pôsobí päťstovkový nick-kamil, ktorý si udržuje permanentne okolo desiatky živých nickov, radí a radí spôsobom - načo sviniam perly hádzať. Tiež som si zvykla, že dvojnick bastian , ktorý v reakcii na príspevky používa spravidla argumeny - to je kravina..., to je hlúposť...., choď k podstate veci. Aspoň jedna ukážka:
http://www.porada.sk/1071714-post416.html

Také argumenty sem tam použije skoro každý na porade. Ale len preto, že sa vyjadruje trochu expresívnejšie, netreba člena vylučovať. Alebo chceš založiť hnutie "Die Welle (http://www.imdb.com/title/tt1063669/)"? :rolleyes:

Pokiaľ sa príliš rozšupne, treba ho upozorniť, prípadne ten ktorý príspevok vymazať. U multinicka to bolo jednoduché - u neho každý príspevok porušil etiketu, preto ho bolo lepšie vymazať celkovo.


To je realita. A asi s tým nikto nič neurobí. Lebo nie je chuť. A nemyslím si, žeby na to bolo treba podstatne viac moderátorov a zavádzať nejakú "moderátorkraciu". Podľa mňa, nie každý príspevok v ktorom trochu zahrmí alebo sú rozdielne názory, tak treba mazať. Ale prehliadať dlhodobé vyjadrovanie nicka spôsobom použitým v pripojenom príspevku , je súhlasom autorít s takýmto spôsobom komunikácie na Porade, a aj jej vizitkou. Potom sa niet čomu čudovať, že duch Porady je takým, akým je.

So zvýrazneným plne súhlasím. Len s tým dlhodobým vyjadrovaním je to diskutabilné. Kde je hranica, kedy už treba užívateľa vylúčiť a kde ho ešte budeme tolerovať?
Petra Nová
06.07.09,12:42
Keby išlo o sem, tam, tak sa to dá prehliadnúť. Len tie expresívne výrazy, ale aj spôsob vyjadrovania, je u Bastiána vo vzťahu k istým témam a nickom dlhodobo expresívny.
Ja som síce súhlasila s príspevkom Barbarky, ale nepísala som o vylučovaní. Ale myslím si, že poslaním moderátorov by malo byť - buď mazanie týchto príspevkov alebo aspoň upozornenie, že výrazy typu kraviny....., môže nick adresovať svojim blízkym, ak si to dovolia. Neviem, či by Teba takéto titulovanie Tvojich názorov tešilo, a či by si ich dlhodobo prehliadal. Asi nie. Takže aspoň zdanie rovnoprávnosti na Porade by sa mohlo zachovávať.
Chobot
06.07.09,12:49
Keby išlo o sem, tam, tak sa to dá prehliadnúť. Len tie expresívne výrazy, ale aj spôsob vyjadrovania, je u Bastiána vo vzťahu k istým témam a nickom dlhodobo expresívny.
Ja som síce súhlasila s príspevkom Barbarky, ale nepísala som o vylučovaní. Ale myslím si, že poslaním moderátorov by malo byť - buď mazanie týchto príspevkov alebo aspoň upozornenie, že výrazy typu kraviny....., môže nick adresovať svojim blízkym, ak si to dovolia. Neviem, či by Teba takéto titulovanie Tvojich názorov tešilo, a či by si ich dlhodobo prehliadal. Asi nie. Takže aspoň zdanie rovnoprávnosti na Porade by sa mohlo zachovávať.

Vieš koľko upozornení na nevhodnosť vyjadrovania posielam niektorým užívateľom cez SS? :rolleyes: Niektorí si to zoberú k srdcu, niektorí, keď ich upozorním na porušenie pravidiel porady, tak ma ešte pekne počastujú (napr. takto : "pocuvaj ti nevimazavaj nikomu spravi a nestaraj do sukromnich sprav a starajsa do tvojho.moc tu vistrkujes rozki.") Ale aj to patrí k riziku moderovania. :cool::D

Potom ich len poprosím, aby so mnou takto nejednali a väčšinou bol pokoj.
Petra Nová
06.07.09,13:04
Vieš koľko upozornení na nevhodnosť vyjadrovania posielam niektorým užívateľom cez SS? :rolleyes: Niektorí si to zoberú k srdcu, niektorí, keď ich upozorním na porušenie pravidiel porady, tak ma ešte pekne počastujú (napr. takto : "pocuvaj ti nevimazavaj nikomu spravi a nestaraj do sukromnich sprav a starajsa do tvojho.moc tu vistrkujes rozki.") Ale aj to patrí k riziku moderovania. :cool::D

Potom ich len poprosím, aby so mnou takto nejednali a väčšinou bol pokoj.
No, dobre, vzdávam sa. Ale predsa. Niekedy by nezaškodilo aj verejné upozornenie v téme - voči nespratníkom (seba z toho nevynímam:);)). Možno by bolo účinnejšie.:)

Veď už dáko bude:cool:.
alla66
06.07.09,13:09
http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=40401&stc=1&d=1246888922
pamätá si niekto na dátum 17.12.07 ...fungovala záložka?

http://www.porada.sk/1086125-post92.html

Chobot, môžeš mi urobiť službičku u admina.... spýtať sa, ako funguje záložka neželané osoby?... Ďakujem
tetrisss
06.07.09,13:21
Som jednou z tych, na ktorych sa sem-tam zosype v kontroverznych temach nejaky ten hrosi vyraz, ale ja to beriem, kto sa zapoji do takejto vasne vyvolavajucej teme, pravdepodobne predpoklada aj taketo horuce nazory, snazim sa sice nikoho neurazit, ale ani nikoho nenahlasujem, ani nekoncim temy, nakoniec povedzme si otvorene, ktore temy su najviac navstevovane, prave tieto. ja som za nazor, ze sice s tebou hlboko nesuhlasim, ale urobim vsetko pre to, aby si svoj nazor mohol vyslovit /zial nepamatam si autora tohto vyroku/.
Chobot
06.07.09,13:28
http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=40401&stc=1&d=1246888922
pamätá si niekto na dátum 17.12.07 ...fungovala záložka?

http://www.porada.sk/1086125-post92.html

Chobot, môžeš mi urobiť službičku u admina.... spýtať sa, ako funguje záložka neželané osoby?... Ďakujem

Vyzerá, že funkcionalita Neželané osoby bola zrušená, neviem prečo. Ani mne to nefunguje. Možno je to len chyba programu/stránky.
alla66
06.07.09,13:45
:mee: ďakujem ...
Katija
06.07.09,13:53
pamätá si niekto na dátum 17.12.07 ...fungovala záložka?

http://www.porada.sk/1086125-post92.html

Chobot, môžeš mi urobiť službičku u admina.... spýtať sa, ako funguje záložka neželané osoby?... Ďakujem
Fungovala. Príspevky od osôb, ktoré tam zaradíš sa ti nikdy v žiadnej téme nezobrazia.

Vyzerá, že funkcionalita Neželané osoby bola zrušená, neviem prečo. Možno je to len chyba programu/stránky.
:cool:
Nebola celkom zrušená. Funguje stále, ale momentálne dosť zatajene.
Totiž link na zoznam neželaných cez Ďalšie nastavenia - Priatelia/Neželané os. nie je správny.
Asi na to Richard zabudol pri ostatných zmenách. Treba v linku prepísať "editlist" na "ignorelist". A zobrazí sa ten zoznam sa a dá sa zaraďovať, vyraďovať.
__________________
Katija:):cool:
Keď to nejde takto, pôjde to inakšie.
alla66
06.07.09,14:17
Fungovala. Príspevky od osôb, ktoré tam zaradíš sa ti nikdy v žiadnej téme nezobrazia.

:cool:
Nebola celkom zrušená. Funguje stále, ale momentálne dosť zatajene.
Totiž link na zoznam neželaných cez Ďalšie nastavenia - Priatelia/Neželané os. nie je správny.
Asi na to Richard zabudol pri ostatných zmenách. Treba v linku prepísať "editlist" na "ignorelist". A zobrazí sa ten zoznam sa a dá sa zaraďovať, vyraďovať.
__________________
Katija:):cool:
Keď to nejde takto, pôjde to inakšie.
Katija si šikulka, ďakujemhttp://smajlici-1.ic.cz//laska/001-050/laska034.gif
Klára2
06.07.09,14:19
Som prekvapená, čo všetko sa na Porade rieši. Aj v reálnom živote sa nestretávam, nerozprávam a ani inak nekontaktujem s ľuďmi, ktorí mi nerežú ( z dôvodov všelijakých, napr. že sú vulgárni, hlúpi, bohorovní, majstri sveta a galaxie). Vo virtuálnom svete je to ešte jednoduchšie. Neodpoviem, ignorujem, vypnem. Nič jednoduchšie....
Monika Kováčová
06.07.09,14:41
Duch Porady z rokov 2004-6 nebude duchom Porady z roku 2009. Je nás totiž o 100 000 viac.

ja mám práve preto dojem, že sa toleruje kvantita na úkor kvality... :cool:
Monika Kováčová
06.07.09,14:45
Neodpoviem, ignorujem, vypnem. Nič jednoduchšie....
aj ignorácia je dôsledkom aký momentálne duch porady je...
alla66
06.07.09,15:09
Som prekvapená, čo všetko sa na Porade rieši. Aj v reálnom živote sa nestretávam, nerozprávam a ani inak nekontaktujem s ľuďmi, ktorí mi nerežú ( z dôvodov všelijakých, napr. že sú vulgárni, hlúpi, bohorovní, majstri sveta a galaxie). Vo virtuálnom svete je to ešte jednoduchšie. Neodpoviem, ignorujem, vypnem. Nič jednoduchšie....

V reálnom živote nekomunikuješ, vyhýbaš sa spoločnosti neželaných osôb...virtuál je iný..:confused:
...mne vadí, ak čítam konkrétnu tému...určitý člen drzo reaguje a okamžite sa spustí príval príspevkov, ktoré nemajú nič spoločné s danou témou...ak je možnosť a vytvorená záložka "Neželané osoby", chcem, aby fungovala a môžem si odkliknúť konkrétne osoby z dohľadu...ja nedokážem ignorovať nespravodlivosť, osočovanie, nadávky...
Viacerí strčíte hlavy do piesku a čakáte, čo sa stane:mee:....prepáč, ja to nedokážem... som, aká som:rolleyes:
evina
06.07.09,15:24
V reálnom živote nekomunikuješ, vyhýbaš sa spoločnosti neželaných osôb...virtuál je iný..:confused:
...mne vadí, ak čítam konkrétnu tému...určitý člen drzo reaguje a okamžite sa spustí príval príspevkov, ktoré nemajú nič spoločné s danou témou...ak je možnosť a vytvorená záložka "Neželané osoby", chcem, aby fungovala a môžem si odkliknúť konkrétne osoby z dohľadu...ja nedokážem ignorovať nespravodlivosť, osočovanie, nadávky...
Viacerí strčíte hlavy do piesku a čakáte, čo sa stane:mee:....prepáč, ja to nedokážem... som, aká som:rolleyes:

To, že nekomunikujeme s ľuďmi na Porade /najmä v oddychových témach/, ktorých príspevky nepovažujeme adekvátne dospelému človeku neznamená, že strkáme hlavu do piesku. Nie sme tu v takom veku, aby sme sa už sústavne prevychovávali...veď ten človek, ktorý napríklad sústavne uráža nenájde partnera k diskusii tak nebude mať koho...Ja stále hovorím, že pri takom obrovskom počte ľudí, ktorí sem chodíme sa nedá vyhnúť /často sa nevieme dohodnúť ani dvaja doma/ stretom. Myslím si však, že každý, kto sa do takejto problematickej diskusie zapojí si musí byť vedomý čo riskuje. Nie sme sudcovia a naozaj môžeme mať každý aj tú spravodlivosť alebo nespravodlivosť posunutú niektorí viac doľava , niektorí viac doprava a na rovnaký problém máme rôzne pohľady.
Každopádne viem jedno, že som tu našla veľa skvelých ľudí a priateľov, veľa odborných rád a pomoci a veľa zábavy, a nevyhla som sa ani ja "útokom", ale to tu nie je pre mňa to najdôležitejšie, ...to je je môj názor
Barbara
06.07.09,17:19
V reálnom živote nekomunikuješ, vyhýbaš sa spoločnosti neželaných osôb...virtuál je iný..:confused:
...mne vadí, ak čítam konkrétnu tému...určitý člen drzo reaguje a okamžite sa spustí príval príspevkov, ktoré nemajú nič spoločné s danou témou...ak je možnosť a vytvorená záložka "Neželané osoby", chcem, aby fungovala a môžem si odkliknúť konkrétne osoby z dohľadu...ja nedokážem ignorovať nespravodlivosť, osočovanie, nadávky...
Viacerí strčíte hlavy do piesku a čakáte, čo sa stane:mee:....prepáč, ja to nedokážem... som, aká som:rolleyes:


Alli si moja krvná skupina a som rada, že Ty tiež nestrčíš hlavu do piesku;).
Lenže čo máme z toho, videla si už niekde spravodlivosť? nebolo a ani nebude nikdy a nikde, ani tu na Porade nebude. Veď sama vidíš, že ako to tu funguje.
Niekto môže urážať, osočovať druhých , podľa niekoho to nie sú urážky, ale argumenty/ kto ako ich nazve/ a neporušuje tieto body Etikety,
16. A. Neurážam sa, ak iný člen Porady vyjadrí iný názor, ako je môj. Neurážam člena Porady, ktorý so mnou nesúhlasí.

16. B. Neurážam žiadneho člena Porady, bez ohľadu na to, či s ním súhlasím alebo nesúhlasím. V diskusii používam argumenty, nie urážky, narážky či iróniu na cudzí účet. To platí v odborných i oddychových témach.

navrhla by som tieto body tiež vymazať z Etikety, keď sa tie body nemusia dodržiavať /ako bol vymazaný bod podľa ktorého sa nemali zakladať politické témy/

a kde je hranica, kedy sa má niekto vylúčiť?:rolleyes:hmmm no to je veľmi ťažká otázka, časy sa menia
bolo to už dávnejšie, keď jednu osobu vylúčili, a do dnešného dňa mi to nie je jasné, že prečo vlastne bola vylúčená, čo také spáchala, že musela byť vylúčená. V jej príspevkoch som vôbec nezaregistrovala žiadne hrubé urážky, ako v tom mojom konkrétnom prípade, keď ten dotyčný pán z ničoho nič ma napadol vo viacerích témách, a pritom som s ním vôbec neviedla žiadny rozhovor.
Zámerne nenapíšem meno tej osoby, ktorú vylúčili, lebo nechcem ju dotknúť, však starší členovia vedia o kom hovorím. Musím sa Vám priznať, že sa mi to vôbec nepáčilo, že bola vylúčená, mi to pripadalo ako v škôlke, neposlucháš? šup do kúta.
no vtedy tá hranica bola známa, že kedy sa má niekto vylúčiť a teraz tá hranica nie je známa.
Takže smelo do toho: urážajme sa, osočujme sa , veselo nadávajme jeden na druhého - budú to len argumenty a nie urážky

tento môj príspevok berte nadhľadom, prosím

že by som teraz bola na tej hranici??:rolleyes: Nechápte ma zle, neprovokujem.
je to môj názor
buchač
06.07.09,17:30
To, že nekomunikujeme s ľuďmi na Porade /najmä v oddychových témach/, ktorých príspevky nepovažujeme adekvátne dospelému človeku neznamená, že strkáme hlavu do piesku. Nie sme tu v takom veku, aby sme sa už sústavne prevychovávali...veď ten človek, ktorý napríklad sústavne uráža nenájde partnera k diskusii tak nebude mať koho...Ja stále hovorím, že pri takom obrovskom počte ľudí, ktorí sem chodíme sa nedá vyhnúť /často sa nevieme dohodnúť ani dvaja doma/ stretom. Myslím si však, že každý, kto sa do takejto problematickej diskusie zapojí si musí byť vedomý čo riskuje. Nie sme sudcovia a naozaj môžeme mať každý aj tú spravodlivosť alebo nespravodlivosť posunutú niektorí viac doľava , niektorí viac doprava a na rovnaký problém máme rôzne pohľady.
Každopádne viem jedno, že som tu našla veľa skvelých ľudí a priateľov, veľa odborných rád a pomoci a veľa zábavy, a nevyhla som sa ani ja "útokom", ale to tu nie je pre mňa to najdôležitejšie, ...to je je môj názor

Je síce pravda , že táto stránka spája HLAVNE sféru zo skupín účtovníkov , finančníkov ...a podobne , pre ktorých bola vlastne založená , ale aj tak by ma zaujímalo , kto je dosť adekvátne dospelý človek pre túto sféru poradcov ???

Toto nie je útok , skôr požiadavka na vysvetlenie . :cool:
Petra Nová
06.07.09,17:33
Práve som zistila, že zmizlo z Porady niekoľko mojich príspevkov. Žeby zaduli nové vetry? Ak áno, tak ma to teší.
Som veľmi rada, že z témy “Ešte raz zavkladovanie vstavby a súhlas 2/3 vs 100% “ zmizli tie podivuhodné príspevky od farebnej odborníčky na všetko, spolu s mojou reakciou na ne. Pretože zakladateľ témy si nezaslúži, aby mu ktokoľvek tému mrníkoval. Naopak, zaslúži si absolutórium za to, že zadal problém a sám si ho aj vyrieši - vlastnou skúsenosťou, s ktorou je ochotný sa podeliť.

A chcem veriť, že takéto promptné mazanie nevhodných príspevkov sa bude uplatňovať celoplošne a nielen u vybraných nickov. A len “kedy - tedy“.
Petra Nová
06.07.09,17:40
ja mám práve preto dojem, že sa toleruje kvantita na úkor kvality... :cool:
Len toto je jediné, čo nemôže nikto z nickov ovplyvniť.
Monika Kováčová
06.07.09,17:44
Len toto je jediné, čo nemôže nikto z nickov ovplyvniť.
Z nickov nikto, admin áno.... ak chce.
evina
06.07.09,17:51
Je síce pravda , že táto stránka spája HLAVNE sféru zo skupín účtovníkov , finančníkov ...a podobne , pre ktorých bola vlastne založená , ale aj tak by ma zaujímalo , kto je dosť adekvátne dospelý človek pre túto sféru poradcov ???

Toto nie je útok , skôr požiadavka na vysvetlenie . :cool:

Slovko "adekvátne" patrilo príspevkom čiže adekvátne príspevky píše dospelý človek:) /a nielen človek zo sféry Poradcov..:) ale človek ako taký/
Aký je to v mojich očiach? Môže mať vek od 18 do 100 a vie diskutovať s toleranciou, bez osobných invektív, atď. atď....To už vieme všetci. Predpokladám, že Teba to zaujímalo hlavne s tým slovíčkom adekvátne, ktoré som napísala tak ako napísala:) ale myslela som adekvátne príspevky....bez invektív a pod.
alla66
06.07.09,17:51
Spravodlivosť nikdy nebola, nie je a ani nebude....vidím to na každom kroku...nič sa nezmení, preto sa prispôsobím väčšine;)

Barborka, vytvor si zoznam neželané osoby....ja som klikla, je to fajn...ale na druhej strane ma zožiera ženská zvedavosť:eek:, ako dotyčný člen reaguje v príspevkoch....
mám pocit, že patrím do kategórie žien, ktoré nevedia čo chcú a neprestanú domŕzať, pokiaľ to nedostanú:mee:
Petra Nová
06.07.09,17:52
Som prekvapená, čo všetko sa na Porade rieši. Aj v reálnom živote sa nestretávam, nerozprávam a ani inak nekontaktujem s ľuďmi, ktorí mi nerežú ( z dôvodov všelijakých, napr. že sú vulgárni, hlúpi, bohorovní, majstri sveta a galaxie). Vo virtuálnom svete je to ešte jednoduchšie. Neodpoviem, ignorujem, vypnem. Nič jednoduchšie....
Zrejme to niekto pociťuje ako problém, preto ho rieši. Nie každý je nad vecou tak, že za každých okolností si dokáže prikázať - neodpoviem, ignorujem, vypnem !
Petra Nová
06.07.09,18:06
...ale na druhej strane ma zožiera ženská zvedavosť:eek:, ako dotyčný člen reaguje v príspevkoch....
mám pocit, že patrím do kategórie žien, ktoré nevedia čo chcú a neprestanú domŕzať, pokiaľ to nedostanú:mee:
:):):):):)

Veď to je ten problém ! Ako by sme potom vedeli, čo píšu tí, ktorých veľmi nemilujeme?:D
buchač
06.07.09,18:28
Slovko "adekvátne" patrilo príspevkom čiže adekvátne príspevky píše dospelý človek:) /a nielen človek zo sféry Poradcov..:) ale človek ako taký/
Aký je to v mojich očiach? Môže mať vek od 18 do 100 a vie diskutovať s toleranciou, bez osobných invektív, atď. atď....To už vieme všetci. Predpokladám, že Teba to zaujímalo hlavne s tým slovíčkom adekvátne, ktoré som napísala tak ako napísala:) ale myslela som adekvátne príspevky....bez invektív a pod.

Až mi odľahlo ....:rolleyes:

Čistý JA ....;):---:D
tutiola
10.07.09,09:35
Rešpektujem moderatora týchto tém a keďže napísal, aby sme neprikladali ďalšie príspevky, tak som to ďalej ani nečítala. Zarazila má však iná a podľa mňa veľmi podstatná vec. Zaregistrovala som sa a snažím sa dodržiavať Etiketu porady a aj tak nechápem ako je možné, že niekto si dovolí rozhodovať o tom, čo je v mojej schránke Súkromných správ, ako si niekto dovolí vymazať správu z tejto schránky. Potom zrušme SS a vytvorme novú tému správ,kde si budeme písať verejne, keď to môže čítať každý. Prečo si niekto myslí že to čo sa nepáči jednému, nemôže sa páčiť nikomu, alebo že nerozoznám dobro od zla.
alla66
10.07.09,14:00
Citát:

Pôvodca textu príspevku: veronikasad Pozri príspevok
Kto potom tie dnešné SS zmazal ? Ja som ju tiež na PORADe nenašla a v notifikáciach ano.


Nikto osobne ich nezmazal, systém to urobí automaticky, pokiaľ niektorý užívateľ dostane "banned", teda ak sa vylúči. Všetky príspevky, súkromné správy takéhoto vylúčeného užívateľa sa odstránia, dokonca tuším, že kvôli nemu to Richard tak nastavil. A vylúčiť ho môže tuším aj moderátor, ja som to ešte neskúšal.

Nemusíš mať strach, jediný človek, ktorý môže vidieť súkromné správy je Richard (je to logické, keďže je tvorca programu), ani moderátori na to nemajú oprávnenie.
__________________
Chobot



Určite? Ako mohol "systém" zabudnúť na V.I.P.člena Milana Karasa?

Náhodou som objavila jeho príspevok http://www.porada.sk/822141-post98.html

Prečo u horúcej témy Re: A to je čo?! - divoká "chrípka"? chýba funkcia citovať. ?


Citát:

Pôvodca textu príspevku: lenkak Pozri príspevok
moderátor nemá prístup do ss.
A škoda, že sa kurčitým veciam nechce Richard vyjadriť, ale Porada sa stáva pre mnohých nie práve spoľahlivou stránkou.


V čom nie je spoľahlivá?

A myslíš si, že Richard má skutočne toľko času, aby odpovedal na každý dotaz, ktorý sa objaví niekde v téme? Pochybujem, že má čas prezerať všetky témy, či ho niekto niekde náhodou neosloví alebo sa niekto niečo nepýta.
Ak sa dotaz týka funkčnosti stránky, mal by si nájsť čas...

Mne napr. vždy reaguje, pokiaľ mu napíšem súkromnú správu. AK niekto niečo dôležité chce, nech mu napíše SS. Ale pokiaľ bude dostávať 100 SS denne, pochybujem, že každému odpovie,. nie preto, že by nechcel, ale že to nie je v jeho silách.

Ak chceš o tom diskutovať, napíš mi SS, nech nerozvíjame túto tému. Alebo založ novú tému v sekcii Ohlasy.
__________________
Chobot



V minulosti som upozorňovala na chyby a prosila o odpovede :

neprihlásený - "okoloidúci" člen má väčšie výhody (vidí, ktorú tému číta akýkoľvek prihlásený člen, zatiaľ, čo prihlásený Senior Member nemá túto možnosť), ako zaregistrovaný člen Porady, ktorý nie je VIP...pomôcť mi chceli poraďáčky, ale nepochopili moju otázku...

Katija našla spôsob, opraviť link....
http://www.porada.sk/1092428-post65.html

http://www.porada.sk/1069550-post14.html

http://www.porada.sk/1093229-post20.html


Upozornila som Richarda na chybu v ss...
Jednotlivých príjemcov (užívateľské mená) oddeľte bodkočiarkov ';'


Mrzí ma skutočnosť, nikto nemá záujem o nápravu chýb...a pri čítaní dnešných príspevkoch v téme http://www.porada.sk/t115593-a-to-je-co-divoka-chripka.html som mala pocit, že pravda nesmie výjsť na povrch a na zmazané ss musí každý člen zabudnúť :mee: Duch Porady dnes ukázal svoju moc:)
wagner
10.07.09,14:21
Chcela by som vedieť, prečo si nemôžem pozrieť profil nového člena. Keď naň ťuknem, tak dostanem odpoveď, že nemám právo prístupu. Na niektorých členoch mi to robí tiež, na niektorých nie. V čom je problém? Prečo si nemôžem pozrieť profil hociktorého člena porady?
Melnick
10.07.09,14:32
Citát:



Mrzí ma skutočnosť, nikto nemá záujem o nápravu chýb...a pri čítaní dnešných príspevkoch v téme http://www.porada.sk/t115593-a-to-je-co-divoka-chripka.html som mala pocit, že pravda nesmie výjsť na povrch a na zmazané ss musí každý člen zabudnúť :mee: Duch Porady dnes ukázal svoju moc:)

alla66 - je veľmi ťažké z Tvojho príspevku poznať čo je citácia a čo sú Tvoje slová.:)
PS: prepáč, nechcem rýpať, iba mám taký pocit.
Stanislav 1975
10.07.09,14:52
:):):):):)

Veď to je ten problém ! Ako by sme potom vedeli, čo píšu tí, ktorých veľmi nemilujeme?:D

Niekedy sa dá niečo dobré do života naučiť aj od nepriateľa...:)
Keď je niekto moj nepriateľ, to ešte nemusí znamenať, že je zlý človek a naopak nie všetci naši priatelia musia byť zákonite dobrými ľuďmi- všetko je relatívne...
Stanislav 1975
10.07.09,14:53
Niekedy sa dá niečo dobré do života naučiť aj od nepriateľa...:)
Keď je niekto moj nepriateľ, to ešte nemusí znamenať, že je zlý človek a naopak nie všetci naši priatelia musia byť zákonite dobrými ľuďmi- všetko je relatívne...

To čo som vypustil za perlu ducha? Ale je to pravda...:o
Petra Nová
10.07.09,14:59
Niekedy sa dá niečo dobré do života naučiť aj od nepriateľa...:)
Keď je niekto moj nepriateľ, to ešte nemusí znamenať, že je zlý človek a naopak nie všetci naši priatelia musia byť zákonite dobrými ľuďmi- všetko je relatívne...


To čo som vypustil za perlu ducha? Ale je to pravda...:o
Stanko, pri tej mojej citácii si si trochu poplietol slová. Nepísala som o nepriateľoch, ale o tých, čo nemilujeme:).
Nemusím milovať každého, a ten, koho nemilujem, nemusí mi byť nepriateľom. ;)
Stanislav 1975
10.07.09,15:03
Stanko, pri tej mojej citácii si si trochu poplietol slová. Nepísala som o nepriateľoch, ale o tých, čo nemilujeme:).
Nemusím milovať každého, a ten, koho nemilujem, nemusí mi byť nepriateľom. ;)

Samozrejme Peti, máš pravdu a ja si dokonca myslím, že sa dá aj tzv. duopack
zažiť v živote a to že určitú osobu nenávidíme a milujeme zároveň...
Petra Nová
10.07.09,15:08
Samozrejme Peti, máš pravdu a ja si dokonca myslím, že sa dá aj tzv. duopack
zažiť v živote a to že určitú osobu nenávidíme a milujeme zároveň...
Počúvaj, Stanko, stále lepšie:---. Od nie veľmi milovaných si prešiel k nepriateľom, od nepriateľov k láske a nenávisti, no už len čakám, kde to skončí:confused:;):).
Paula
10.07.09,15:14
... a naopak nie všetci naši priatelia musia byť zákonite dobrými ľuďmi- ...


To nemusia, ja však zlých za priateľov nemusím ;)
Stanislav 1975
10.07.09,16:16
To nemusia, ja však zlých za priateľov nemusím ;)

No dobre Pauli,ale kto je to zly clovek?to sa neda posudit,napisem ti priklad-je chlapik , mozem sa nanho vo vsetkom spolahnut,aj vsetci ostani sa nanho mozu spolahnut,ale zaroven vo velkom podvadza svoju manzelku a teraz akoze ako?Je to dobry clovek,alebo zly?Toto vsetko je relativne...
Melnick
10.07.09,16:45
Počúvaj, Stanko, stále lepšie:---. Od nie veľmi milovaných si prešiel k nepriateľom, od nepriateľov k láske a nenávisti, no už len čakám, kde to skončí:confused:;):).

Bestsellerom od Stanislava 1975:D:D:D:D:D Takto nejak začínajú perliť slávni.:)
Melnick
10.07.09,16:48
No dobre Pauli,ale kto je to zly clovek?to sa neda posudit,napisem ti priklad-je chlapik , mozem sa nanho vo vsetkom spolahnut,aj vsetci ostani sa nanho mozu spolahnut,ale zaroven vo velkom podvadza svoju manzelku a teraz akoze ako?Je to dobry clovek,alebo zly?Toto vsetko je relativne...

STANO !!!! dúfam, že nepíšeš o sebe, lebo dorazím robiť poriadky.:mad:
PS : :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D ja viem, že nie.:):):)
buchač
10.07.09,16:51
Toto vsetko je relativne...

Teória relativity po slovensky :

Ja kopnem XY do riti .

On má nohu v riti , ja mám tiež nohu v riti !

Ale ja som na tom relatívne lepšie .....;)
Stanislav 1975
10.07.09,17:18
STANO !!!! dúfam, že nepíšeš o sebe, lebo dorazím robiť poriadky.:mad:
PS : :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D ja viem, že nie.:):):)

Ja?? Ja som nevinnost sama o sebe...ja som najslusnejsi,najrozumnejsi a najskromnejsi clovek v tomto state...P.S.-tu schizofreniu v mojom prispevku si nevsimaj...
Stanislav 1975
10.07.09,17:23
Počúvaj, Stanko, stále lepšie:---. Od nie veľmi milovaných si prešiel k nepriateľom, od nepriateľov k láske a nenávisti, no už len čakám, kde to skončí:confused:;):).

Peti,skonci to ako vzdy a vsade-telo na telo...Sorry,ale dnes mam nejaku moc dobru naladu,vysli mi nejake obchody a tak som rozjareny moc...
jozka56
10.07.09,17:33
Peti,skonci to ako vzdy a vsade-telo na telo...Sorry,ale dnes mam nejaku moc dobru naladu,vysli mi nejake obchody a tak som rozjareny moc...
:D:D:D
Petra Nová
10.07.09,17:40
Stanko, kuk do "Najobľúbenejšieho speváka,- čky". Máš tam niečo špeciálne pre Teba, keď už máš dnes pekný deň. Aj keď sa Ti páčiť nemusí, je to darček. Od srdca:D
wagner
10.07.09,17:41
mimotemy nezdá sa Vám, že tu robíte mrnníkhttp://213.215.107.120/o/email/pictures2/vesele/58.gifhttp://213.215.107.120/o/email/pictures2/vesele/6.gifhttp://213.215.107.120/o/email/pictures2/vesele/8.gif Toto je seriozna témahttp://213.215.107.120/o/email/pictures2/vesele/2.gifhttp://213.215.107.120/o/email/pictures2/vesele/29.gif
Dav
10.07.09,17:46
mimotemy nezdá sa Vám, že tu robíte mrnníkhttp://213.215.107.120/o/email/pictures2/vesele/58.gifhttp://213.215.107.120/o/email/pictures2/vesele/6.gifhttp://213.215.107.120/o/email/pictures2/vesele/8.gif Toto je seriozna témahttp://213.215.107.120/o/email/pictures2/vesele/2.gifhttp://213.215.107.120/o/email/pictures2/vesele/29.gif
Duch Porady zaúradoval:D:---:---
Melnick
10.07.09,18:20
tetrisss
10.07.09,18:23
Najlepsi prispevok v tejto teme...:D
Stanislav 1975
10.07.09,18:23
Stanko, kuk do "Najobľúbenejšieho speváka,- čky". Máš tam niečo špeciálne pre Teba, keď už máš dnes pekný deň. Aj keď sa Ti páčiť nemusí, je to darček. Od srdca:D
Peti,dík za darček, potešil ma-:), keď pojdem cez Nr tak dáme kávu niekedy...:rolleyes:
Stanislav 1975
10.07.09,18:26
mimotemy nezdá sa Vám, že tu robíte mrnníkhttp://213.215.107.120/o/email/pictures2/vesele/58.gifhttp://213.215.107.120/o/email/pictures2/vesele/6.gifhttp://213.215.107.120/o/email/pictures2/vesele/8.gif Toto je seriozna témahttp://213.215.107.120/o/email/pictures2/vesele/2.gifhttp://213.215.107.120/o/email/pictures2/vesele/29.gif
Ale my tu žiadny mrník predsa nerobíme- toto je duch Porady, medziľudské vzťahy, láska, nenávisť atď- to je pravý duch Porady a treba o tom debatovať...Ja nevím Karle, ja som vždy na vine...:mee::)
jozka56
10.07.09,18:41
Ale my tu žiadny mrník predsa nerobíme- toto je duch Porady, medziľudské vzťahy, láska, nenávisť atď- to je pravý duch Porady a treba o tom debatovať...Ja nevím Karle, ja som vždy na vine...:mee::)
Na víne????:---:D:D:D
Stanislav 1975
10.07.09,18:44
Na víne????:---:D:D:D
Ale iba na červenom...:)
jozka56
10.07.09,18:45
Na kabernete j:---http://www.celysvet.cz/skin/smile/s12329.gif..ja dobrá víla:D
Petra Nová
10.07.09,18:46
Peti,dík za darček, potešil ma-:), keď pojdem cez Nr tak dáme kávu niekedy...:rolleyes:
Si Ty ale Stanko beťár. Čo ten sarcastic robí pri káve?;) Ja náhodou pijem aj kávu.:D

Doplnenie:
Zaujímalo by ma, či tú lásku, nenávisť, atď. si myslel medzi nickmi alebo ľudmi.:confused:
Melnick
10.07.09,19:03
Najlepsi prispevok v tejto teme...:D

Vďaka tetrisss.:):):)
Stanislav 1975
10.07.09,19:08
Si Ty ale Stanko beťár. Čo ten sarcastic robí pri káve?;) Ja náhodou pijem aj kávu.:D

Doplnenie:
Zaujímalo by ma, či tú lásku, nenávisť, atď. si myslel medzi nickmi alebo ľudmi.:confused:

No Peti vieš,tak celkovo...aj...aj...,hmhm
Stanislav 1975
10.07.09,19:09
Najlepsi prispevok v tejto teme...:D

Ale však my vieme, že Majka-Melnick je megahviezda Porady...:rolleyes:;)
kukučka
10.07.09,19:09
Rešpektujem moderatora týchto tém a keďže napísal, aby sme neprikladali ďalšie príspevky, tak som to ďalej ani nečítala. Zarazila má však iná a podľa mňa veľmi podstatná vec. Zaregistrovala som sa a snažím sa dodržiavať Etiketu porady a aj tak nechápem ako je možné, že niekto si dovolí rozhodovať o tom, čo je v mojej schránke Súkromných správ, ako si niekto dovolí vymazať správu z tejto schránky. Potom zrušme SS a vytvorme novú tému správ,kde si budeme písať verejne, keď to môže čítať každý. Prečo si niekto myslí že to čo sa nepáči jednému, nemôže sa páčiť nikomu, alebo že nerozoznám dobro od zla.
tento príspevok kopírujem len preto, aby som mohla nadviazať na podľa mňa dôležitú debatu, lebo v pôvodnej téme sa už nedá písať.
Pôvodná téma bola o Kamilovi a bolo by žiadúce, aby Richard konečne s ním uzavrel aspoň dohodu o neútočení, či dočasné prímerie, či ako to nazývajú politici. To je však Richardova vec a mňa do toho nič.
A teraz k spoľahlivosti Porady.
Kamil si tu svojho času robil srandu s lampičkami, tuším aby dokázal, že aj ako vylúčený sa na Poradu dostane.
Tvrdíte, že moderátor nemá prístup k ss. A čo lampičky? Ako tu môže niekto opakovane napísať, že vie, kto sa s nimi "hrajká"? Veľmi ma zaujíma odpoveď.
/A samozrejme, že to nepísal Kamil/
Stanislav 1975
10.07.09,19:18
tento príspevok kopírujem len preto, aby som mohla nadviazať na podľa mňa dôležitú debatu, lebo v pôvodnej téme sa už nedá písať.
Pôvodná téma bola o Kamilovi a bolo by žiadúce, aby Richard konečne s ním uzavrel aspoň dohodu o neútočení, či dočasné prímerie, či ako to nazývajú politici. To je však Richardova vec a mňa do toho nič.
A teraz k spoľahlivosti Porady.
Kamil si tu svojho času robil srandu s lampičkami, tuším aby dokázal, že aj ako vylúčený sa na Poradu dostane.
Tvrdíte, že moderátor nemá prístup k ss. A čo lampičky? Ako tu môže niekto opakovane napísať, že vie, kto sa s nimi "hrajká"? Veľmi ma zaujíma odpoveď.
/A samozrejme, že to nepísal Kamil/

Ja poviem svoj názor, čo si myslím- ja si myslím, že Richard vie kto je Kamil-a myslím si, že sa nerozišli v dobrom ( neviem či obchodne alebo súkromne) a Kamil sa teraz mstí-inak si neviem predstaviť,že prečo by niekto len tak zo srandy robil zle Richardovi-Richard vie kto je Kamil...
Inak, Kamil rozhodne nieje hlúpy, niečo má v hlave a ovláda It na vysokej úrovni- ja tiež si myslím,že Richard by mal Kamila zavolať na debatu a tam si to vysvetliť...
Petra Nová
10.07.09,19:24
Ja poviem svoj názor, čo si myslím- ja si myslím, že Richard vie kto je Kamil-a myslím si, že sa nerozišli v dobrom ( neviem či obchodne alebo súkromne) a Kamil sa teraz mstí-inak si neviem predstaviť,že prečo by niekto len tak zo srandy robil zle Richardovi-Richard vie kto je Kamil...
Inak, Kamil rozhodne nieje hlúpy, niečo má v hlave a ovláda It na vysokej úrovni- ja tiež si myslím,že Richard by mal Kamila zavola´t na debatu a tam si to vysvetliť...
No, teraz si myslím, že nevieš, o čom hovoríš. V tedy je lepšie nepovedať nič. Aspoň sa potom nedá nič pokaziť. Stanko, predpokladám, že si šéfom, aspoň sám sebe. Ako by Ti padlo, keby Ti niekto tisol niečo, čo nechceš a rozvracal Tvoj biznis? A to admin by si mal každého zavolať na pohovor, kto nie je spokojný s Poradou. A čímže je kamil výnimočný? Svojou nekonečnou chuťou poúčať a urážať všetkých, čo mu nemastia brucho? Svojimi farebnými príspevkami, ktoré sa podobajú ako vajce vajcu, takže každý jeho nick je na prvý pohľad jasný. To preto si zaslúži výnimku? Že sa nezastaví ani pred tým, aby sa nabúral do cudzích SS a mailov, a snoril po veciach, do ktorých ho nič?
Stanislav 1975
10.07.09,19:38
No, teraz si myslím, že nevieš, o čom hovoríš. V tedy je lepšie nepovedať nič. Aspoň sa potom nedá nič pokaziť. Stanko, predpokladám, že si šéfom, aspoň sám sebe. Ako by Ti padlo, keby Ti niekto tisol niečo, čo nechceš a rozvracal Tvoj biznis? A to admin by si mal každého zavolať na pohovor, kto nie je spokojný s Poradou. A čímže je kamil výnimočný? Svojou nekonečnou chuťou poúčať a urážať všetkých, čo mu nemastia brucho? Svojimi farebnými príspevkami, ktoré sa podobajú ako vajce vajcu, takže každý jeho nick je na prvý pohľad jasný. To preto si zaslúži výnimku? Že sa nezastaví ani pred tým, aby sa nabúral do cudzích SS a mailov, a snoril po veciach, do ktorých ho nič?

Peti, kde som napísal,že Kamil je výnimočný???
Petra Nová
10.07.09,19:42
Peti, kde som napísal,že Kamil je výnimočný???
Tá výnimočnosť vyplýva z Tvojho doporučenia, aby si s ním admin podebatoval.
Stanislav 1975
10.07.09,19:44
Tá výnimočnosť vyplýva z Tvojho doporučenia, aby si s ním podebatovať.

Ja si ho nezastávam, ale vieš aká je iná možnosť ho zastaviť? Ak áno, tak moj prípevok je bezpredmetný, ak nie, tak čo-ako sa ho zbaviť???:mee:
Petra Nová
10.07.09,19:52
Ja si ho nezastávam, ale vieš aká je iná možnosť ho zastaviť? Ak áno, tak moj prípevok je bezpredmetný, ak nie, tak čo-ako sa ho zbaviť???:mee:
Stanko, nie je mojou vecou riešiť kamila a myslím, že nikoho z nás, aj keď mne osobne dosť otrávil život na Porade, aj mimo nej. A končím s kamilom v tejto téme. Lepšie sa mi páčil ten mrník.
bv_alexandra
10.07.09,19:59
No, teraz si myslím, že nevieš, o čom hovoríš. V tedy je lepšie nepovedať nič. Aspoň sa potom nedá nič pokaziť. Stanko, predpokladám, že si šéfom, aspoň sám sebe. Ako by Ti padlo, keby Ti niekto tisol niečo, čo nechceš a rozvracal Tvoj biznis? A to admin by si mal každého zavolať na pohovor, kto nie je spokojný s Poradou. A čímže je kamil výnimočný? Svojou nekonečnou chuťou poúčať a urážať všetkých, čo mu nemastia brucho? Svojimi farebnými príspevkami, ktoré sa podobajú ako vajce vajcu, takže každý jeho nick je na prvý pohľad jasný. To preto si zaslúži výnimku? Že sa nezastaví ani pred tým, aby sa nabúral do cudzích SS a mailov, a snoril po veciach, do ktorých ho nič?
Je pravda že od uplnych začiatkov neviem ako začal problém - KaMil.
Myslím si však že by skutočne mal Richard s tým niečo urobť.Neverím tomu, že nie je proti tomu riešenie.Veď tento človek v podstate znechucuje nás členov, a tiež určte aj niektorých moderátorov.
Čo je však horšie a považujem to za nehorázne a priam pre mna neprístupne, že sa niekto môže nabúrať do mojich ss. Tak to už je podľa mňa silná káva a myslím si že by sa to malo riešiť.
:);)
Stanislav 1975
10.07.09,20:03
Stanko, nie je mojou vecou riešiť kamila a myslím, že nikoho z nás, aj keď mne osobne dosť otrávil život na Porade, aj mimo nej. A končím s kamilom v tejto téme. Lepšie sa mi páčil ten mrník.

OK Peti, nechajme to tak...Ale aj tak som presvedčený o tom, že Richard vie kto je Kamil-ale OK-už som ticho...;)
Petra Nová
10.07.09,20:12
OK Peti, nechajme to tak...Ale aj tak som presvedčený o tom, že Richard vie kto je Kamil-ale OK-už som ticho...;)
Kamil sa svojou identitou nikdy netajil. On na Poradu vycapil svoje meno a priezvisko, svoju adresu, mail,aj mobilne číslo. Dokonca aj svoje fotky a fotky rodiny. On to považuje za znak svojej čestnosti. Ja za druh exhibicionizmu. A teraz už ozaj končím.
tutiola
11.07.09,03:03
Čo keby ste jednoducho si prestali všímať toho, ktorý Vám znepríjemňuje život. Nič s tým neurobite, lebo ako som si všimla je tu znova, s jedným príspevkom dokáže posielať SS, písať odkazy do profilov. Kto z nás to dokázal s jedným príspevkom? Je celkom jasné, že má niekoho za sebou, kto mu to môže umožniť. Prestaňme reagovať na jeho príspevky a nevytvárajme témy podľa toho, ako si to on práve želá. V každej rodine sa nájde "čierna ovca" či "biela vrana" tak prečo by to nemalo byť aj v poraďackej.

Buchač- ten jeho príspevok bol vulgarnejší než tvoj? Ak si ho odchytil ako píšeš, prečo naň reaguješ? Radšej ho nechaj nech si prečítame všetci čo píše, aby sme vedeli o čom ta reakcia je.

Iné riešme:
bv_alexandraČo je však horšie a považujem to za nehorázne a priam pre mna neprístupne, že sa niekto môže nabúrať do mojich ss. Tak to už je podľa mňa silná káva a myslím si že by sa to malo riešiť.

tutiola (http://www.porada.sk/member.php?u=119681) ako je možné, že niekto si dovolí rozhodovať o tom, čo je v mojej schránke Súkromných správ, ako si niekto dovolí vymazať správu z tejto schránky.

Mala som za to, že vymazať a upraviť môžem len vlastné príspevky a správy. Myslím si, že ak sa budú takéto veci robiť aj naďalej, že nebudú tu platiť základné pravidla etiky bežného života, nielen Etiky Porady možno viaceri nielen ja prehodnotím svoje členstvo.

Ak sa niečo takéto vyskytne v skutočnej rodine, tak sa to musí vyriešiť. Vo virtuálnej rodine sa to musí riešiť tiež. Ak členovia cítia, že rodina (akákoľvek) sa o nich nezaujíma, skôr podrazí ako podrží, takáto rodina sa skôr či neskôr rozpadne.
Barbara
11.07.09,08:12
mimotemyPrepáčte mi to, ale ja naozaj neviem prečo rozoberáte práve Kamila:rolleyes: ako viete, že on je ten, kto nabúra do SS iek :rolleyes:
v žiadnom prípade toto nepíšem preto, že by som ho chránila, to nie, ale ako môžete byť o tom až tak presvedčení, že on stojí za tým?:rolleyes:
ja napríklad do toho nevidím, a ani sa v tom nevyznám, že ako treba nabúrať do SS-ky, takže podľa mňa, kto nabúra do SSiek môže byť iba taký človek, ktorý má ku všetkému prístup. A Kamil má??? :rolleyes:

naozaj to myslím seriozne , takže neberte môj príspevok ako útok na nikoho konkrétneho.

p.s.podľa mňa predsa prístup ku všetkému má jedine admin, teda by mal mať iba on.

veď Chobot v jednom príspevku jasne napísal, že tie veci do poriadku môže dať jedine Richard. myslím tým, že on jediný má prístup ku všetkému.
Barbara
11.07.09,08:20
Chcela by som vedieť, prečo si nemôžem pozrieť profil nového člena. Keď naň ťuknem, tak dostanem odpoveď, že nemám právo prístupu. Na niektorých členoch mi to robí tiež, na niektorých nie. V čom je problém? Prečo si nemôžem pozrieť profil hociktorého člena porady?

asi preto, lebo na koho sa chceš pozrieť, tak je tu zaregistrovaný len krátko:rolleyes:

aj ja som si to všimla;)
Petra Nová
11.07.09,08:29
Čo keby ste jednoducho si prestali všímať toho, ktorý Vám znepríjemňuje život. Nič s tým neurobite, lebo ako som si všimla je tu znova, s jedným príspevkom dokáže posielať SS, písať odkazy do profilov. Kto z nás to dokázal s jedným príspevkom? Je celkom jasné, že má niekoho za sebou, kto mu to môže umožniť. Prestaňme reagovať na jeho príspevky a nevytvárajme témy podľa toho, ako si to on práve želá. V každej rodine sa nájde "čierna ovca" či "biela vrana" tak prečo by to nemalo byť aj v poraďackej.

Buchač- ten jeho príspevok bol vulgarnejší než tvoj? Ak si ho odchytil ako píšeš, prečo naň reaguješ? Radšej ho nechaj nech si prečítame všetci čo píše, aby sme vedeli o čom ta reakcia je.

Iné riešme:
bv_alexandraČo je však horšie a považujem to za nehorázne a priam pre mna neprístupne, že sa niekto môže nabúrať do mojich ss. Tak to už je podľa mňa silná káva a myslím si že by sa to malo riešiť.

tutiola (http://www.porada.sk/member.php?u=119681) ako je možné, že niekto si dovolí rozhodovať o tom, čo je v mojej schránke Súkromných správ, ako si niekto dovolí vymazať správu z tejto schránky.

Mala som za to, že vymazať a upraviť môžem len vlastné príspevky a správy. Myslím si, že ak sa budú takéto veci robiť aj naďalej, že nebudú tu platiť základné pravidla etiky bežného života, nielen Etiky Porady možno viaceri nielen ja prehodnotím svoje členstvo.

Ak sa niečo takéto vyskytne v skutočnej rodine, tak sa to musí vyriešiť. Vo virtuálnej rodine sa to musí riešiť tiež. Ak členovia cítia, že rodina (akákoľvek) sa o nich nezaujíma, skôr podrazí ako podrží, takáto rodina sa skôr či neskôr rozpadne.
Prepáč mi, tutiola, ale tiež píšeš o niečom, čomu nerozumieš a ani si nemala osobnú skúsenosť. Veľmi ľahko sa dávajú druhým návody , čo majú robiť, alebo čo robiť nemajú. Ak si Ťa tá, ako píšeš "čierna ovca" ktorú radíš nevšimať si, uzná za vhodnú svojej pozornosti, a budeš dostávať temer denne debilné maily, dostávať ešte debilnejšie obrázky a bude číhať na každý Tvoj príspevok na Porade , aby našla na ňom väčšiu alebo menšiu chybu s patričným komentárom, ak bude vykrádať Tvoj mail s citlivými informáciami , ak bude snoriť po Tvojom súkromí, potom ak napíšeš, že si ho jednoducho netreba všímať, tak sa Ti ospravedlním za tento príspevok.
Mne takto otravoval život viac ako polroka, a možem Ti prezradiť, že mi to úplne stačilo, aby u mňa vypestoval totálnu alergiu ešte aj na kamilky a kamilkový čaj. Takže nesmierne milujem rady typu ...... "nevšímať si" . A pritom Tebe nesmierne vadí, aj len taká maličkosť, že Ti systém vymazal SS, práve ako ochranu pred kamilkami.
JarkaL
11.07.09,08:36
mimotemyPrepáčte mi to, ale ja naozaj neviem prečo rozoberáte práve Kamila:rolleyes: ako viete, že on je ten, kto nabúra do SS iek :rolleyes:
v žiadnom prípade toto nepíšem preto, že by som ho chránila, to nie, ale ako môžete byť o tom až tak presvedčení, že on stojí za tým?:rolleyes:
ja napríklad do toho nevidím, a ani sa v tom nevyznám, že ako treba nabúrať do SS-ky, takže podľa mňa, kto nabúra do SSiek môže byť iba taký človek, ktorý má ku všetkému prístup. A Kamil má??? :rolleyes:

naozaj to myslím seriozne , takže neberte môj príspevok ako útok na nikoho konkrétneho.

p.s.podľa mňa predsa prístup ku všetkému má jedine admin, teda by mal mať iba on.

veď Chobot v jednom príspevku jasne napísal, že tie veci do poriadku môže dať jedine Richard. myslím tým, že on jediný má prístup ku všetkému.
Keď sa niekto vie nabúrať napr. do systému banky, tak nabúrať sa do ss je preňho hračka. Vôbec nemusí mať možnosť prístupu akú má Richard.
Petra Nová
11.07.09,08:37
mimotemyPrepáčte mi to, ale ja naozaj neviem prečo rozoberáte práve Kamila:rolleyes: ako viete, že on je ten, kto nabúra do SS iek :rolleyes:
v žiadnom prípade toto nepíšem preto, že by som ho chránila, to nie, ale ako môžete byť o tom až tak presvedčení, že on stojí za tým?:rolleyes:
ja napríklad do toho nevidím, a ani sa v tom nevyznám, že ako treba nabúrať do SS-ky, takže podľa mňa, kto nabúra do SSiek môže byť iba taký človek, ktorý má ku všetkému prístup. A Kamil má??? :rolleyes:

naozaj to myslím seriozne , takže neberte môj príspevok ako útok na nikoho konkrétneho.

p.s.podľa mňa predsa prístup ku všetkému má jedine admin, teda by mal mať iba on.

veď Chobot v jednom príspevku jasne napísal, že tie veci do poriadku môže dať jedine Richard. myslím tým, že on jediný má prístup ku všetkému.
Áno Barbarka, je jasné, že tých 50 alebo koľko SS nezmazal, že to zrejme urobil systém . Ale ja tvrdím, že komu chce, tomu sa do SS dostane , a on sa tým ani netají. A dúfam , že raz na to doplatí.
mona091
11.07.09,12:33
Áno Barbarka, je jasné, že tých 50 alebo koľko SS nezmazal, že to zrejme urobil systém . Ale ja tvrdím, že komu chce, tomu sa do SS dostane , a on sa tým ani netají. A dúfam , že raz na to doplatí.




V Trestnom zákone je táto forma trestnej činnosti vyjadrená napr. v ustanovení:

§ 247
Poškodenie a zneužitie záznamu na nosiči informácií

(1) Kto v úmysle spôsobiť inému škodu alebo inú ujmu alebo zadovážiť sebe alebo inému neoprávnený prospech získa neoprávnený prístup do počítačového systému, k inému nosiču informácií alebo jeho časti a

a) jeho informácie neoprávnene použije,

b) také informácie neoprávnene zničí, poškodí, vymaže, pozmení alebo zníži ich kvalitu,

c) urobí zásah do technického alebo programového vybavenia počítača, alebo

d) vkladaním, prenášaním, poškodením, vymazaním, znížením kvality, pozmenením alebo potlačením počítačových dát marí funkčnosť počítačového systému alebo vytvára neautentické dáta s úmyslom, aby sa považovali za autentické alebo aby sa s nimi takto na právne účely nakladalo, potrestá sa odňatím slobody na šesť mesiacov až tri roky.

(2) Rovnako ako v odseku 1 sa potrestá, kto na účel spáchania činu uvedeného v odseku 1

a) neoprávnene sleduje prostredníctvom technických prostriedkov neverejný prenos počítačových dát do počítačového systému, z neho alebo v rámci počítačového systému, alebo

b) zaobstará alebo sprístupní počítačový program a iné zariadenia alebo počítačové heslo, prístupový kód alebo podobné údaje umožňujúce prístup do celého počítačového systému alebo do jeho časti.

(3) Odňatím slobody na jeden rok až päť rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1 alebo 2 a spôsobí ním značnú škodu.

(4) Odňatím slobody na tri roky až osem rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1 alebo 2

a) a spôsobí ním škodu veľkého rozsahu, alebo

b) ako člen nebezpečného zoskupenia.



Počítače a internetové služby sú však využívané pri páchaní rôznej trestnej činnosti, súvisiacej napr. s vydieraním, vyhrážaním, rozširovaním detskej pornografie, drogovej kriminality, podvodov a podobne.





moja skusenost bola taka, ze nase organy sa tym zaoberali, kedze vsak naburatel bol pokrokovo ovela dalej ako nase zlozky, pripad sa nevyriesil
tutiola
11.07.09,13:22
Prepáč mi, tutiola, ale tiež píšeš o niečom, čomu nerozumieš a ani si nemala osobnú skúsenosť. Veľmi ľahko sa dávajú druhým návody , čo majú robiť, alebo čo robiť nemajú. Ak si Ťa tá, ako píšeš "čierna ovca" ktorú radíš nevšimať si, uzná za vhodnú svojej pozornosti, a budeš dostávať temer denne debilné maily, dostávať ešte debilnejšie obrázky a bude číhať na každý Tvoj príspevok na Porade , aby našla na ňom väčšiu alebo menšiu chybu s patričným komentárom, ak bude vykrádať Tvoj mail s citlivými informáciami , ak bude snoriť po Tvojom súkromí, potom ak napíšeš, že si ho jednoducho netreba všímať, tak sa Ti ospravedlním za tento príspevok.
Mne takto otravoval život viac ako polroka, a možem Ti prezradiť, že mi to úplne stačilo, aby u mňa vypestoval totálnu alergiu ešte aj na kamilky a kamilkový čaj. Takže nesmierne milujem rady typu ...... "nevšímať si" . A pritom Tebe nesmierne vadí, aj len taká maličkosť, že Ti systém vymazal SS, práve ako ochranu pred kamilkami.
Určite máš pravdu, že píšem o niečom čomu nerozumiem. Ani tomu nemôžem rozumieť, pretože som tu len pár mesiacov. Za tu dobu sa už viackrát spomínal nejaký nic, ktorý robí neporiadok na Porade, ale tí, ktorých sa táto aféra nedotkla nevieme o čo ide a tak vaše reakcie (zainteresovaných) nám pripadajú ako nejake "ohováranie". Aj naďalej sa nemienim v tejto veci angažovať. V mojom príspevku som to spomenula len okrajovo. Pre mňa je dôležitejšie to, že už viem že niektorí členovia Porady majú možnosť rozhodovania v súkromných správach a odkazoch či dostanem alebo nedostanem správu či odkaz. To je vec, ktorú som mala na mysli. Je to o dôvere, rešpekte a rešpektovaní súkromia. Zarazila má totiž poznámka jednej poraďačky, že ona vymazala odkazy svojím priateľom skôr ako si to stihli prečítať....je to normálne?
lenkak
11.07.09,13:49
Zarazila má totiž poznámka jednej poraďačky, že ona vymazala odkazy svojím priateľom skôr ako si to stihli prečítať....je to normálne?

Odkazy sú verejné, ktoré každý vidí. Moderátor má možnosť vymazať príspevok v odkaze. To je ako keby som vymazala určitú tému. Túto právomoc mám od Richarda. Ak sa Ti nepáči, že moderátor má túto možnosť, tak sa ohlás Richardovi, nech posúdi, či moderátorovi odobere túto možnosť.
Ja som vymazala pár odkazov, ktoré napísal KaMil mojim priateľom. Ako moderátor som to mohla urobiť.

V srandičkách neviem príspevok zrušiť.
mekelek
11.07.09,19:26
mimotemy Nechcete zmeniť názov na "Mátoha Porady"?

P.S. Prepáčte, napadlo ma to na základe posledných pár príspevkov.:D
Petra Nová
11.07.09,19:39
mimotemy Nechcete zmeniť názov na "Mátoha Porady"?

P.S. Prepáčte, napadlo ma to na základe posledných pár príspevkov.:D
:):):):):)
alla66
11.07.09,19:51
mimotemy Nechcete zmeniť názov na "Mátoha Porady"?

P.S. Prepáčte, napadlo ma to na základe posledných pár príspevkov.:D

mimotemyDuch má väčšie čaro... ľudia sa boja duchov...
nebyť pár zmrníkovaných príspevkov, je to zaujímavé čítanie:)
Petra Nová
11.07.09,19:55
mimotemyDuch má väčšie čaro... ľudia sa boja duchov...
nebyť pár zmrníkovaných príspevkov, je to zaujímavé čítanie:)
A v čom je zaujímavé, ja si myslím, že skôr smutné. A chvála ..., za mrník.
alla66
11.07.09,20:05
Pre teba smutné, pre mňa zaujímavé...vidím, že nie som sama, koho trápia "isté" veci na porade...
Xanti
11.07.09,21:06
Neviem, či ste zaregistrovali...
Duch Porady pôsobí na poraďákov negatívnym správaním...

1- Skoro v každej téme sa nájde člen, ktorý začne mrníkovať...
2- Ak niektorý člen napíše "nepravdu" a iný poraďák ho upozorní na chybu, neťaží ho svedomie, zavádza ďalej, nemá záujem chybu napraviť a ospravedlniť sa...
3- Množia sa príspevky, ktoré útočia na nováčikov...
4- Vôbec sa nedodržuje Etiketa Porady....
5- Moderátori nemažú nevhodné príspevky...

Neviem ako vám, mne to vadí a mám nepríjemný pocit, ako "určití" členovia útočia ....
Tiež nie som bez viny, už som si "capla" po prstoch a "kúšem" sa do jazyka.
Buďme k sebe lepší, začnime si vážiť jeden druhého a snažme sa pomáhať...Píšeme príspevky, lebo máme problém a chceme správnu odpoveď....
Budem rada, ak napíšete svoj názor, ako to vidíte z vášho pohľadu...nebojte sa písať pravdu....ďakujem
Skúsim naviazať na tento príspevok, ja viem že pár dní po funuse. Ale rada by som napísala další bod, ktorý mňa rozčuluje na porade, kedže so spomínanými bodmi 1 až 5 súhlasím.

6-mám pocit, že poniektorí vypisujú príspevky len tak aby sa im počet zvyšoval. Rozčuluje ma ked vidím v téme jednovetové resp. jednoslovné odpovede, a hned tri pod sebou od toho istého pisateľa, ako keby nemohol použiť funkciu upraviť. :eek:
arizona
12.07.09,05:31
Skúsim naviazať na tento príspevok, ja viem že pár dní po funuse. Ale rada by som napísala další bod, ktorý mňa rozčuluje na porade, kedže so spomínanými bodmi 1 až 5 súhlasím.

6-mám pocit, že poniektorí vypisujú príspevky len tak aby sa im počet zvyšoval. Rozčuluje ma ked vidím v téme jednovetové resp. jednoslovné odpovede, a hned tri pod sebou od toho istého pisateľa, ako keby nemohol použiť funkciu upraviť. :eek:
:rolleyes: http://www.porada.sk/1074163-post1049.html :eek:
Marína
12.07.09,07:02
:rolleyes: http://www.porada.sk/1074163-post1049.html :eek:
Dovolím si reagovať. Vybraté námatkovo, možno sa tam toho nájde viac.

Ahojte dievčence :)!
Musela som na poradňu s drobcom, tak som na chvíľu vypadla.
S tými príspevkami 1x za 30 min, fotkami a súhlasmi treba vydržať, ako som písala, ide to pridať po určitom počte napísaných príspevkov od vás. Chce to len trpezlivosť. Treba prispievať aj "hovadinami" a potom to pôjde. Ako som písala, mne sa zdá, že mi to všetko išlo až po 15tich napísaných príspevkoch.
Hore nad tmavomodrou lištou sú súkromné správy a cez to sa dá písať. Ak vám niekto napíše, tak vám to oznámi v strede obrazovky PC.
dominica, stretla som sa tu už s kadečím, priznávam, s týmto ešte nie. Prepáč, ale osobne na tejto stránke nemám chuť, čas a ani záujem čítať nejaké "hovadiny". Tiež si myslím, že pár poraďákov sa ešte nájde, ktorí o to tiež nebudú javiť záujem a namiesto "hovadín" si prečítajú príspevok, ktorý im niečo prinesie.

snazim sa pomoct kazdemu, kto to potrebuje, nemam rada ak niekto napise, ze uz sa tu o tom pisalo, tak si to najdi...ja to radsej napisem este raz a ak treba tak znovu:---...ja ked som sa tu registrovala, tiez som potrebovala pomoc a bola som vdacna kazdemu, kto mi poradil;)
sayly, opakovanie je matkou múdrosti, súhlasím, lenže opakovať sa dá aj tak, že si to isté prečítam ešte raz. Prepáč, ale ak si ja dám námahu sa dobrovoľne niektorému príspevku venovať aj pol hodiny, je minimálne slušné dať si tú námahu, ak je o môj príspevok záujem, si ho vyhľadať.

Najprv som si myslela, že pridám "mimotémy", ale nie, veď aj takéto postoje súvisia s duchom Porady.
Dav
12.07.09,08:10
Neviem, či ste zaregistrovali...
Duch Porady pôsobí na poraďákov negatívnym správaním...

1- Skoro v každej téme sa nájde člen, ktorý začne mrníkovať...
2- Ak niektorý člen napíše "nepravdu" a iný poraďák ho upozorní na chybu, neťaží ho svedomie, zavádza ďalej, nemá záujem chybu napraviť a ospravedlniť sa...
3- Množia sa príspevky, ktoré útočia na nováčikov...
4- Vôbec sa nedodržuje Etiketa Porady....
5- Moderátori nemažú nevhodné príspevky...

Neviem ako vám, mne to vadí a mám nepríjemný pocit, ako "určití" členovia útočia ....
Tiež nie som bez viny, už som si "capla" po prstoch a "kúšem" sa do jazyka.
Buďme k sebe lepší, začnime si vážiť jeden druhého a snažme sa pomáhať...Píšeme príspevky, lebo máme problém a chceme správnu odpoveď....
Budem rada, ak napíšete svoj názor, ako to vidíte z vášho pohľadu...nebojte sa písať pravdu....ďakujem
Už zase idú vášne nahor. Súhlasím s Petrou - je to smutné čítanie a vďaka za mrník.
Zbytočne si vypustila ducha Zloducha, ktorý to tu len rozháda a znechutí, a hlavne, nič nevyrieši. Prečítaj si archív Porady ,tam uvidíš, koľko takýchto zbytočných emócií tu už bolo.
Každý, kto má niečo proti konkrétnemu príspevku, môže reagovať tromi spôsobmi - tlačidlom nahlás, úplnou ignoráciou príspevku, v krajnom prípade súkromnou správou takémuto nováčikovi.
Keď má aj tak ešte niečo proti Porade,môže kontaktovať jej majiteľa.
Keď aj tak neuspeje podľa svojich predstáv, ...Porada je dobrovoľná...len ju, žiaľ, opúšťajú odborníci, a nie nespratníci.
Stanislav 1975
12.07.09,08:20
Skúsim naviazať na tento príspevok, ja viem že pár dní po funuse. Ale rada by som napísala další bod, ktorý mňa rozčuluje na porade, kedže so spomínanými bodmi 1 až 5 súhlasím.

6-mám pocit, že poniektorí vypisujú príspevky len tak aby sa im počet zvyšoval. Rozčuluje ma ked vidím v téme jednovetové resp. jednoslovné odpovede, a hned tri pod sebou od toho istého pisateľa, ako keby nemohol použiť funkciu upraviť. :eek:

Neviem,prečo by sme niekomu mali prikazovať ako má štylizovať svoje príspevky a koľko je takých príspevkov, že tam nieje ani jedno slovo, ale iba "smajlík"- aj to chceš zakázať?Náhodou, len taký -:), mi vie niekedy pozdvihnúť náladu viac ako 25 viet " o ničom".Keď chce niekto niečo napísať a je to slušné a a k téme, tak mi je jedno koľko tam dá príspevkov...-to už možme zakazovať všetko...
Stanislav 1975
12.07.09,08:21
Neviem,prečo by sme niekomu mali prikazovať ako má štylizovať svoje príspevky a koľko je takých príspevkov, že tam nieje ani jedno slovo, ale iba "smajlík"- aj to chceš zakázať?Náhodou, len taký -:), mi vie niekedy pozdvihnúť náladu viac ako 25 viet " o ničom".Keď chce niekto niečo napísať a je to slušné a a k téme, tak mi je jedno koľko tam dá príspevkov...-to už možme zakazovať všetko...

Peknú nedeľu všetkým-:):):)



Je zlé na tomto príspevku niečo? Je krátky, ale niečo vystihuje, chcem tým niečo povedať a keby som ho spojil s predchádzajúcim mojím príspevkom jeho výpovedná hodnota by bola moc ovplyvnená...
Dav
12.07.09,08:33
Skúsim naviazať na tento príspevok, ja viem že pár dní po funuse. Ale rada by som napísala další bod, ktorý mňa rozčuluje na porade, kedže so spomínanými bodmi 1 až 5 súhlasím.

6-mám pocit, že poniektorí vypisujú príspevky len tak aby sa im počet zvyšoval. Rozčuluje ma ked vidím v téme jednovetové resp. jednoslovné odpovede, a hned tri pod sebou od toho istého pisateľa, ako keby nemohol použiť funkciu upraviť. :eek:
Xanti, vitaj v slovenskej realite. Nováčikovia majú určité práva až po istom počte príspevkov, a slovenský spôsob, ako ich obísť, je pridať nie normálny príspevok, ale čo najmenej písmenok. Pôvodná ochrana pred spamom a na rozpozeranie nováčikov po Porade v praxi.:cool::mee:
Stanislav 1975
12.07.09,08:35
Xanti, vitaj v slovenskej realite. Nováčikovia majú určité práva až po istom počte príspevkov, a slovenský spôsob, ako ich obísť, je pridať nie normálny príspevok, ale čo najmenej písmenok. Pôvodná ochrana pred spamom a na rozpozeranie nováčikov po Porade v praxi.:cool::mee:

Olinka, ale Xanti tam nespomína nováčikov, ale všeobecne...
Petra Nová
12.07.09,08:39
Porada je dobrovoľná...len ju, žiaľ, opúšťajú odborníci, a nie nespratníci.
To zvýraznené si dobre vystihla.:) A preto: ja ju neopustím nikdy. Porada, tras sa!:D To bol pokus o malý mrník.
Dav
12.07.09,08:42
Olinka, ale Xanti tam nespomína nováčikov, ale všeobecne...
Všimla som si to hlavne u nováčikov:mad:. U tých dlhšie registrovaných - no, buď nie sú experti na PC;), alebo neradi po sebe upratujú:D.
A peknú nedeľu.:)
alla66
12.07.09,08:43
Už zase idú vášne nahor. Súhlasím s Petrou - je to smutné čítanie a vďaka za mrník.
Zbytočne si vypustila ducha Zloducha, ktorý to tu len rozháda a znechutí, a hlavne, nič nevyrieši. Prečítaj si archív Porady ,tam uvidíš, koľko takýchto zbytočných emócií tu už bolo.
Každý, kto má niečo proti konkrétnemu príspevku, môže reagovať tromi spôsobmi - tlačidlom nahlás, úplnou ignoráciou príspevku, v krajnom prípade súkromnou správou takémuto nováčikovi.
Keď má aj tak ešte niečo proti Porade,môže kontaktovať jej majiteľa.
Keď aj tak neuspeje podľa svojich predstáv, ...Porada je dobrovoľná...len ju, žiaľ, opúšťajú odborníci, a nie nespratníci.

Nie je správne, ak sa povie resp.napíše pravda? Ak niekomu nevadí mrník v témach, klamanie v príspevkoch, vzájomné napádanie, nedodržovanie Etikety....potom je zbytočné chodiť na Poradu.Na internete je vulgárnych fór veľa, stačí sa zaregistrovať. Nespratných poraďákov mal upozorniť admin a moderátor,i ako sa majú správať a prípadne mazať nevhodné príspevky.
Už ľutujem, že som mala snahu o nápravu...ak budem v príspevkoch drzá, falošná,písať bludy, aby som bola dôležitá a mala zasa o jeden príspevok naviac , budem mimotemy....bude to OK?...nie je lepšie chyby naprávať na začiatku, ako ich priebežne a jednotlivo odstraňovať?
Ak deti neposlúchajú, ignorujete ich? Ako rodič - autorita zasiahnete a máte záujem o ich prevýchovu...tak isto na Porade, moderátori môžu využiť svoje postavenie a usmerniť jedincov. ďakujem, už mlčím:mee:
Stanislav 1975
12.07.09,08:45
Všimla som si to hlavne u nováčikov:mad:. U tých dlhšie registrovaných - no, buď nie sú experti na PC;), alebo neradi po sebe upratujú:D.
A peknú nedeľu.:)

Oli , ty ako žena by si mala vedieť, že nieje rozhodujúca kvantita, ale kvalita...:D:D:D
A keď chce niekto prispieť len smajlíkom, alebo čo ja viem slovkom OK-prečo by sme ho za to mali kritizovať:mee::confused:
Dav
12.07.09,08:53
Nie je správne, ak sa povie resp.napíše pravda? Ak niekomu nevadí mrník v témach, klamanie v príspevkoch, vzájomné napádanie, nedodržovanie Etikety....potom je zbytočné chodiť na Poradu.Na internete je vulgárnych fór veľa, stačí sa zaregistrovať. Nespratných poraďákov mal upozorniť admin a moderátor,i ako sa majú správať a prípadne mazať nevhodné príspevky.
Už ľutujem, že som mala snahu o nápravu...ak budem v príspevkoch drzá, falošná,písať bludy, aby som bola dôležitá a mala zasa o jeden príspevok naviac , budem mimotemy....bude to OK?...nie je lepšie chyby naprávať na začiatku, ako ich priebežne a jednotlivo odstraňovať?
Ak deti neposlúchajú, ignorujete ich? Ako rodič - autorita zasiahnete a máte záujem o ich prevýchovu...tak isto na Porade, moderátori môžu využiť svoje postavenie a usmerniť jedincov. ďakujem, už mlčím:mee:
Tvoja snaha o nápravu priniesla viac znechutenia, ako nápravy.
Mrník v témach mi absolútne nevadí, aspoň tí, ktorí radia, majú malú odmenu v podobe trošky humoru.
A čo sa týka admina a moderátorov - keď ich nikto na chyby neupozorní,napr. nahlásením príspevku, to majú deň/noc sedieť pri PC a hľadať, čo je proti zákonu, Etikete, slušnosti???
Dav
12.07.09,08:59
Oli , ty ako žena by si mala vedieť, že nieje rozhodujúca kvantita, ale kvalita...:D:D:D
A keď chce niekto prispieť len smajlíkom, alebo čo ja viem slovkom OK-prečo by sme ho za to mali kritizovať:mee::confused:

V tých témach, kde sa pohybujem ja, sú to hlavne príspevky začiatočníkov, aby mohli zverejniť fotky, @ adresy, a tak. Tieto príspevky som mala na mysli. :---
Dav
12.07.09,09:01
To zvýraznené si dobre vystihla.:) A preto: ja ju neopustím nikdy. Porada, tras sa!:D To bol pokus o malý mrník.
Petráááá, potom by bolo treba označenia v nickoch minimálne takto upraviť:
spamer
junior member
senior member
poraďák
vyrývač
nespratník
harmanček
:---:---:---:---:---:---:---:---:---
Petra Nová
12.07.09,09:08
Petráááá, potom by bolo treba označenia v nickoch minimálne takto upraviť:
spamer
junior member
senior member
poraďák
vyrývač
nespratník
harmanček
:---:---:---:---:---:---:---:---:---
Skvelé! Určite by som sa tam našla. Čím väčšia variabilita, hneď by každý lepšie vedel, s kým má tú česť :):):):):D
evina
12.07.09,09:08
Nie je správne, ak sa povie resp.napíše pravda? Ak niekomu nevadí mrník v témach, klamanie v príspevkoch, vzájomné napádanie, nedodržovanie Etikety....potom je zbytočné chodiť na Poradu.Na internete je vulgárnych fór veľa, stačí sa zaregistrovať. Nespratných poraďákov mal upozorniť admin a moderátor,i ako sa majú správať a prípadne mazať nevhodné príspevky.
Už ľutujem, že som mala snahu o nápravu...ak budem v príspevkoch drzá, falošná,písať bludy, aby som bola dôležitá a mala zasa o jeden príspevok naviac , budem mimotemy....bude to OK?...nie je lepšie chyby naprávať na začiatku, ako ich priebežne a jednotlivo odstraňovať?
Ak deti neposlúchajú, ignorujete ich? Ako rodič - autorita zasiahnete a máte záujem o ich prevýchovu...tak isto na Porade, moderátori môžu využiť svoje postavenie a usmerniť jedincov. ďakujem, už mlčím:mee:

Osobne takéto /hrubo vytlačené/ na Porade takmer "nenachádzam" /úvodzovky preto-nevyhľadávam/. Nevyskytuje sa v odborných témach , a ak, tak sú väčšinou nespratníci taktne spacifikovaní... Iste "duch" aj odborných tém je iný ako napr. v roku 2005, ale vieme si to nahradiť osobnými stretkami, kontaktami, čo je však dôležité pomoc nájdeme takmer vždy stále...

Väčšina uvedených problémov nastala zavedením oddychových tém...Tie sú však tu z takého či oného dôvodu, veľa Poraďákov ich chce, ale kto sa venuje a diskutuje v oddychových témach, ako som už niekoľkokrát napísala, musí si byť vedomý rizika, ak reaguje na takýchto "nespratníkov" a debatu ďalej rozvíja...

Myslím si, že pravda, objektivita, slušnosť sú stále bohužiaľ relatívne pojmy. Práve preto, že sme každý iný a každý máme svoje názory, svoje spôsoby. Napísala som tiež, že veľa Poraďákov vie už predsa čítať a posúdiť, kto je naozaj ten "nespratníK....Veľakrát som si napríklad ja osobne prečítala v príspevkoch niektorých práve to, čo vytýkali iným a u tých som zas nenašla to čo im vytýkali....
Elena Navrátilová
12.07.09,09:13
Tvoja snaha o nápravu priniesla viac znechutenia, ako nápravy.
Mrník v témach mi absolútne nevadí, aspoň tí, ktorí radia, majú malú odmenu v podobe trošky humoru.
A čo sa týka admina a moderátorov - keď ich nikto na chyby neupozorní,napr. nahlásením príspevku, to majú deň/noc sedieť pri PC a hľadať, čo je proti zákonu, Etikete, slušnosti???

Oli, je rozdiel moderátor a moderátor... mne sa veľmi páčila práca endrjua. Ale ak nahlásiš niečo čo je v rozpore s Etiketou napr. a potom čítaš že moderátor uznal že to nie je v rozpore napr. s Etiketou tak je horší ten čo nahlási ako ten čo napíše hoc aj červeným alebo obrovským písmenom. No, škoda slov. Keď dvaja robia to isté nie je to vždy to isté. Staré známe pravidlo sa potvrdzuje. A ešte nech ma niekto presvedčí že nie je v Etikete napísané že "kričať" sa nemá. ;)mimotemy
Dav
12.07.09,09:21
Oli, je rozdiel moderátor a moderátor... mne sa veľmi páčila práca endrjua. Ale ak nahlásiš niečo čo je v rozpore s Etiketou napr. a potom čítaš že moderátor uznal že to nie je v rozpore napr. s Etiketou tak je horší ten čo nahlási ako ten čo napíše hoc aj červeným alebo obrovským písmenom. No, škoda slov. Keď dvaja robia to isté nie je to vždy to isté. Staré známe pravidlo sa potvrdzuje. A ešte nech ma niekto presvedčí že nie je v Etikete napísané že "kričať" sa nemá. ;)mimotemy
Elenka, Endrju chýba aj mne. Hlavne jeho odborné rady. Priznám sa, že nesledujem, ako ktorý moderátor pracuje. Vo všeobecnosti ich hodnotím tak, dobrovoľne udržujú poriadok na Porade.
Jozef Mihál
12.07.09,09:21
Ľudia, prečo sa stresujete, je leto, krásne počasie, šup šup von k vode, na záhradu, na túru, na návštevu rodiny, k moru...

Neriešte to, čo nestojí zato. Žite.
evina
12.07.09,09:24
Ľudia, prečo sa stresujete, je leto, krásne počasie, šup šup von k vode, na záhradu, na túru, na návštevu rodiny, k moru...

Neriešte to, čo nestojí zato. Žite.

Súhlasím....žijeme s tromi zlatými písmenkami DPH...:D
evina
12.07.09,09:29
Skvelé! Určite by som sa tam našla. Čím väčšia variabilita, hneď by každý lepšie vedel, s kým má tú česť :):):):):D

Len, aby sme potom zas neriešili správne a objektívne zaradenie :D:D:D
Dav
12.07.09,09:31
Súhlasím....žijeme s tromi zlatými písmenkami DPH...:D
A štvrťročným hlásením o dani zo ZČ:---:D
Petra Nová
12.07.09,09:36
Len, aby sme potom zas neriešili správne a objektívne zaradenie :D:D:D
V rámci Petrokracie by som nechala každému voľnú ruku, aby sa zaradil sám. A do Etikety by som pridala bod, že ostatní sú povinní toto zaradenie akceptovať. Bez diskusie.:)
arizona
12.07.09,09:42
Nie je správne, ak sa povie resp.napíše pravda? Ak niekomu nevadí mrník v témach, klamanie v príspevkoch, vzájomné napádanie, nedodržovanie Etikety....potom je zbytočné chodiť na Poradu.Na internete je vulgárnych fór veľa, stačí sa zaregistrovať. Nespratných poraďákov mal upozorniť admin a moderátor,i ako sa majú správať a prípadne mazať nevhodné príspevky.
Už ľutujem, že som mala snahu o nápravu...ak budem v príspevkoch drzá, falošná,písať bludy, aby som bola dôležitá a mala zasa o jeden príspevok naviac , budem mimotemy....bude to OK?...nie je lepšie chyby naprávať na začiatku, ako ich priebežne a jednotlivo odstraňovať?
Ak deti neposlúchajú, ignorujete ich? Ako rodič - autorita zasiahnete a máte záujem o ich prevýchovu...tak isto na Porade, moderátori môžu využiť svoje postavenie a usmerniť jedincov. ďakujem, už mlčím:mee:
Nemala som potrebu doteraz sa zapájať do tejto témy, lebo v začiatku témy Chobot napísal príspevok za stranu moderátorov, nechcela som sa opakovať...
Ale rozhodla som sa reagovať, lebo sa tu často kritizuje admin, alebo moderátori, za "nevymazávanie" nevhodných príspevkov, alebo za neusmerňovanie nováčikov.
Sčasti súhlasím, ale...admin, či moderátor je tiež len človek so svojim názorom. Môže mať na príspevok svoj názor,že je nevhodný, ale pod príspevkom je niekoľko súhlasov. Takže čo by ste robili vy?
Podľa vášho názoru zmazať, alebo sa prikloniť k tomu, že príspevok sa niekoľkým ľuďom páči a nezmazať?

Aj dvaja moderátori majú občas rozdielny názor. Jeden príspevok nechá, druhý ho zmaže,ako nevhodný. Kto má pravdu?
Verte, že často je naozaj ťažké posúdiť vhodnosť ,alebo nevhodnosť príspevku. Neraz nahlásený príspevok čítam aj viac krát, aby som našla niečo, čo je na ňom nevhodné. By ste sa čudovali, čo všetko ľudia ohlásia ako nevhodný príspevok.:rolleyes: Do osobných sporov sa nemienim miešať...

Poradu čítajú tisíce ľudí. Ak má téma napr. vysokú sledovanosť a jeden člen nahlási príspevok ako nevhodný. Riadiť sa podľa jedného názoru?
Len výnimočne nahlásia nevhodný príspevok viac ako dvaja ľudia.

Takže je to opäť na moderátorovi. Či rozhodne tak, alebo naopak, vždy je niekto nespokojný.
Iba raz sa mi stalo, že mi zadávateľka témy poďakovala, že som jej zrušila hlúpe príspevky mimo témy.
Oveľa častejšie sa moderátorom stáva, že im po zmazaní,alebo upravení príspevku niekto nespokojný vynadá : " čo si zjedol všetku múdrosť sveta?" , "kto Ti dal právo rozhodnúť?" , "si suchár, lebo Ti vadí, že niekto zo srandy napíše blbosť" ? a podobne...

Ruku na srdce. Koľkokrát ste vy napísali nejakému moderátorovi : " dík, že si zmazal tie nevhodné príspevky?"
Nie, nejde o to poďakovanie ako také.Ide o to, že ho niekto podporí v tom, že robí dobre, že s ním súhlasíte...

Ja napr. často nováčikom dávam link na etiketu,alebo na prácu s poradou. Namiesto opakovania odpovedí im radšej vyhľadávam a prikladám linky na už rozoberaný problém. Alebo ich upozorním na zle zaradený príspevok.
Neberiem to ako "mudrovanie" , ale ako pomoc. Chápem, že nováčik nemusí vedieť, čo kde je,ani čo sa tu už veľakrát rozoberalo. Ale tým linkom ho chcem "nenápadne" upozorniť na vyhľadávač, alebo na podobné témy, ktoré mu môžu pomôcť.
Ale ako som už písala. Nikto napíše "dík,pomohlo", niekto napíše " čo mudruješ, ja som tu nový,ako som to mal vedieť" ?

Takže tisíc ľudí, tisíc chutí...
Ani pri najväčšej snahe sa nedá vyhovieť každému. Preto Vás prosím, aby ste aj vy podporili moderátorov svojim názorom a nespoliehali sa na niekoho iného, alebo jednoducho ignorovali.
Nielen pochvaľa, ale aj kritika nás posúva ďalej.:)
arizona
12.07.09,09:52
Oli, je rozdiel moderátor a moderátor... mne sa veľmi páčila práca endrjua. Ale ak nahlásiš niečo čo je v rozpore s Etiketou napr. a potom čítaš že moderátor uznal že to nie je v rozpore napr. s Etiketou t[B]ak je horší ten čo nahlási ako ten čo napíše hoc aj červeným alebo obrovským písmenom. No, škoda slov. Keď dvaja robia to isté nie je to vždy to isté. Staré známe pravidlo sa potvrdzuje. A ešte nech ma niekto presvedčí že nie je v Etikete napísané že "kričať" sa nemá. ;)mimotemy
Elenka, ešte sa mi nestalo, aby " ostrieľaný poraďák" zle odhadol a nahlásil príspevok ako nevhodný.
Ale oveľa častejšie nahlasujú príspevky členovia, ktorých meno sme si ani nestihli uložiť do pamäti...
alla66
12.07.09,10:01
Nechcela som kritizovať, iba upozorniť....vážim si každého moderátora a mám pred každým rešpekt. Hlavne pred chobotom a Tebou... Moderátorovi nemá právo ani jeden člen , dokonca ani V.I.P. člen vytýkať, prečo zmazal konkrétny príspevok...Boli Vám udelené právomoci, tak ich plníte podľa svojho uváženia... Nemusíte tu sedieť 24 hodín...stačí, ak prídete, urobíte prievan medzi nevhodnými príspevkami a môžete ísť relaxovať do prírody:)
tetrisss
12.07.09,10:10
Lenze, Alla, to je ten problem, co je nevhodny prispevok? Ja napr. sa rada zapojim aj do kontroverznej temy, ratam aj s ostrejsimi vyjadreniami a ked pridu, snazim sa slusnym sposobom vysvetlit svoj nazor, ale aj skakanie ako pajac je postoj... ja si myslim, ze kto neznesie ostrejsi ton, tak nemusi v tychto temach diskutovat, naozaj sa jedna napospol o temy oddychove. Treba si ale vsimnut navstevnost prave tychto tem, je vysoka a velmi, cize ludia si ich radi pozru.
Paula
12.07.09,10:19
...stačí, ak prídete, urobíte prievan medzi nevhodnými príspevkami a môžete ísť relaxovať do prírody:)


Ehm, obávam sa, že tú prírodu možno už dnes videli naposledy, na prievan je aj 24 hodín málo:cool:.
No, idem ja.....
alla66
12.07.09,10:23
Lenze, Alla, to je ten problem, co je nevhodny prispevok? Ja napr. sa rada zapojim aj do kontroverznej temy, ratam aj s ostrejsimi vyjadreniami a ked pridu, snazim sa slusnym sposobom vysvetlit svoj nazor, ale aj skakanie ako pajac je postoj... ja si myslim, ze kto neznesie ostrejsi ton, tak nemusi v tychto temach diskutovat, naozaj sa jedna napospol o temy oddychove. Treba si ale vsimnut navstevnost prave tychto tem, je vysoka a velmi, cize ludia si ich radi pozru.

momentálne ma napadla táto téma - http://www.porada.sk/t114733-potenie-sa.html ...na Porade je ich nespočetne veľa...

Tak isto mám ťažké srdce na XYZ, ktorý napísal klamstvo v http://www.porada.sk/t110441-p19-t-mobile-o2.html a vôbec nemal snahu sa o opravu... zadávajúca členka mala dotaz a XYZ reagoval , tak ako reagoval...:mee:
tetrisss
12.07.09,10:45
tak som si prezrela potenie sa a aj mne vysiel pot na celo:---, to by som kludne tam oznacila par prispevkov, ako nevhodne, to mas pravdu, hoci toto nie je ani tak o kontroverznosti, ako o malej empatii.
Xanti
12.07.09,11:56
Neviem,prečo by sme niekomu mali prikazovať ako má štylizovať svoje príspevky a koľko je takých príspevkov, že tam nieje ani jedno slovo, ale iba "smajlík"- aj to chceš zakázať?Náhodou, len taký -:), mi vie niekedy pozdvihnúť náladu viac ako 25 viet " o ničom".Keď chce niekto niečo napísať a je to slušné a a k téme, tak mi je jedno koľko tam dá príspevkov...-to už možme zakazovať všetko... Mal si pocit, že niekomu niečo zakazujem alebo prikazujem? Ja som len napísala svoj názor na poradu, na to čo si myslím.
Ako fakt ma rozčulujú jednovetové, jednoslovné nič nehovoriace príspevky od ludí, u ktorých mám pocit, že sa silou mocou snažia dostať na vyššiu métu v počte uverejnených príspevkov. A nie sú to nováčikovia, sú to ludia ktorý majú cez tisíc príspevkov. Samozrejme nebudem menovať aby som nikoho "neosočila" a neporušila etiketu.
Stanislav 1975
12.07.09,12:03
Mal si pocit, že niekomu niečo zakazujem alebo prikazujem? Ja som len napísala svoj názor na poradu, na to čo si myslím.
Ako fakt ma rozčulujú jednovetové, jednoslovné nič nehovoriace príspevky od ludí, u ktorých mám pocit, že sa silou mocou snažia dostať na vyššiu métu v počte uverejnených príspevkov. A nie sú to nováčikovia, sú to ludia ktorý majú cez tisíc príspevkov. Samozrejme nebudem menovať aby som nikoho "neosočila" a neporušila etiketu.

A čo by mali z toho že majú 1000 príspevkov alebo 4000 príspevkov?-aký je v tom rozdiel?, však na to nikto nepozerá, nič za to nieje- a predsa ked už na niekoho niekto pozerá,tak nie koĺko má príspevkov ale súhlasov, nie? Počet príspevkov je o ničom nehovoriaci faktor...
Xanti
12.07.09,12:11
A čo by mali z toho že majú 1000 príspevkov alebo 4000 príspevkov?-aký je v tom rozdiel?, však na to nikto nepozerá, nič za to nieje- a predsa ked už na niekoho niekto pozerá,tak nie koĺko má príspevkov ale súhlasov, nie? Počet príspevkov je o ničom nehovoriaci faktor...Netuším prečo tak spamujú témy. Ja to neviem ja nepíšem jednovetové príspevky tri pod sebou . Ja neviem čo si tí ludia myslia. Či je v tom rozdiel či majú 1000 alebo 4000 príspevkov.

Ale pokiaľ niečo hladám na porade a natrafím na tému, kde je 500 príspevkov a kým sa cez to prelúskam, tak na konci som rozčúlená, lebo som nenašla čo som hladala alebo som sa musela prv prebrodiť kvantom nič nehovoriacich príspevkov, aby som našla to čo hladám.

O nič nejde, nemyslíš? tiež by som tento príspevok mohla napísať do 5 príspevkov, lebo by ma vždy ešte čosi napadlo čo Ti na tvoj príspevok napísať.

Ale radšej použijem možnosť úpravy a dopíšem to tu, ked ma niekto nechce čítať tak nebude. Ale nezaspamujem kopu stránok svojimi nič nehovoriacimi jednovetovými príspevkami. Samozrejme máš pravdu v tom, že niekedy jedna veta vystihne viac ako 25 viet. S tým súhlasím. Ale tá veta musí byť k "veci".

Samozrejme
Stanislav 1975
12.07.09,12:12
Lenze, Alla, to je ten problem, co je nevhodny prispevok? Ja napr. sa rada zapojim aj do kontroverznej temy, ratam aj s ostrejsimi vyjadreniami a ked pridu, snazim sa slusnym sposobom vysvetlit svoj nazor, ale aj skakanie ako pajac je postoj... ja si myslim, ze kto neznesie ostrejsi ton, tak nemusi v tychto temach diskutovat, naozaj sa jedna napospol o temy oddychove. Treba si ale vsimnut navstevnost prave tychto tem, je vysoka a velmi, cize ludia si ich radi pozru.

Tetrisska, ja mám tiež rád, keď je tu troška kontroverznejšia tema,dokonca si myslím, že som na Porade založil najkontroveznejšiu temu aká tu kedy bola a splnila svoj účel-presviedčal som ľudí o mojom názore, niektorí súhlasili so mnou a naopak niektorí mňa o názore ktorí mali oni- a bolo všetko v pohode...

Len ma trápi, že tu debatujeme o tom, či niekto niekedy použil expresívnejšie slová,aké dlhé má príspevky a pod., ale faloš,ohováranie a neznášanlivosť nám absolutne nevadí-to by malo byť predmetom diskusie a nie to, či niekomu niekedy vyklzne expresívnejšie slovo alebo dá do príspevku len smajlíka,ale tú faloš od niektorých ľudí tu nevidíme, resp. nechceme vidieť...
wagner
12.07.09,12:17
A čo by mali z toho že majú 1000 príspevkov alebo 4000 príspevkov?-aký je v tom rozdiel?, však na to nikto nepozerá, nič za to nieje- a predsa ked už na niekoho niekto pozerá,tak nie koĺko má príspevkov ale súhlasov, nie? Počet príspevkov je o ničom nehovoriaci faktor...
Stanko, lenže to by bolo potrebné písomne dať nováčikom, pretože tekéto príspevky pridávajú väčšinou nováčikovia.
Stanislav 1975
12.07.09,12:19
Stanko, lenže to by bolo potrebné písomne dať nováčikom, pretože tekéto príspevky pridávajú väčšinou nováčikovia.

Ale keby bolo za každý príspevok 1 euro- to by sa len potom rozbehlo...:D:D:D
Xanti
12.07.09,12:19
Stanko, lenže to by bolo potrebné písomne dať nováčikom, pretože tekéto príspevky pridávajú väčšinou nováčikovia. Dovolím si nesúhlasiť. Lebo ked má niekto 4 príspevky tak nemôže pod sebou napísať tri príspevky. Nepustí ho.
Samozrejme, ked nováčikovi nikto neodpovedá tak posunutie témy je tri krát za sebou to beriem.
To na čo narážam robia dlhoročný členovia porady. :mee:
Stanislav 1975
12.07.09,12:21
Dovolím si nesúhlasiť. Lebo ked má niekto 4 príspevky tak nemôže pod sebou napísať tri príspevky. Nepustí ho.
Samozrejme, ked nováčikovi nikto neodpovedá tak posunutie témy je tri krát za sebou to beriem.
To na čo narážam robia dlhoročný členovia porady. :mee:

Xanti, ale ja nepochopím jednu vec, prečo ti to tak strašne vadí-čo je na tom, že dá 2 príspevky namiesto jedného? Však tu je ešte demokracia, nie...
Však hlava ti z toho neodpadne,hmhm
Xanti
12.07.09,12:26
Xanti, ale ja nepochopím jednu vec, prečo ti to tak strašne vadí-čo je na tom, že dá 2 príspevky namiesto jedného? Však tu je ešte demokracia, nie...
Však hlava ti z toho neodpadne,hmhm
Stanko a tebe nevadí ked ludia spamujú témy? Ktoré sa potom odchýlia od pôvodnej témy? Ako jasne srandička sem srandička tam, občas nezaškodí.
Ale všetkého priveľa škodí. A fakt sa potom divíme, že ludia zadávajú rovnaké témy na rovnaké problémy. Lebo možno aj ked nájdu tému kde by našli riešenie svojho problému, tak tie sú tak zaspamované nič nehovoriacimi príspevkami, že nemajú chuť sa s tým popasovať. Takže je jednoduchšie vytvoriť novú tému. Kde sa nájde nejaký dobrák a poradí im. :eek:
Nie je tak???? :mee:
Fakt sa nechcem dotknúť osôb na ktoré narážam, ale poviem to tak ... trafená hus zagága ... :cool:
Stanislav 1975
12.07.09,12:27
Stanko a tebe nevadí ked ludia spamujú témy? Ktoré sa potom odchýlia od pôvodnej témy? Ako jasne srandička sem srandička tam, občas nezaškodí.
Ale všetkého priveľa škodí. A fakt sa potom divíme, že ludia zadávajú rovnaké témy na rovnaké problémy. Lebo možno aj ked nájdu tému kde by našli riešenie svojho problému, tak tie sú tak zaspamované nič nehovoriacimi príspevkami, že nemajú chuť sa s tým popasovať. Takže je jednoduchšie vytvoriť novú tému. Kde sa nájde nejaký dobrák a poradí im. :eek:
Nie je tak???? :mee:
Fakt sa nechcem dotknúť osôb na ktoré narážam, ale poviem to tak ... trafená hus zagága ... :cool:

Nemám slov...
ondrejvla
12.07.09,12:28
mimotemy
Viem, moja otázka je mimo témy, ale prosím vás, kde sa stratil Endrju ? Niečo som zameškala?
lenkak
12.07.09,12:31
Endrju neprispieva, nechodí na šuťák ale pokiaľ viem, moderuje príspevky.
Stanislav 1975
12.07.09,12:33
Stanko a tebe nevadí ked ludia spamujú témy? Ktoré sa potom odchýlia od pôvodnej témy? Ako jasne srandička sem srandička tam, občas nezaškodí.
Ale všetkého priveľa škodí. A fakt sa potom divíme, že ludia zadávajú rovnaké témy na rovnaké problémy. Lebo možno aj ked nájdu tému kde by našli riešenie svojho problému, tak tie sú tak zaspamované nič nehovoriacimi príspevkami, že nemajú chuť sa s tým popasovať. Takže je jednoduchšie vytvoriť novú tému. Kde sa nájde nejaký dobrák a poradí im. :eek:
Nie je tak???? :mee:
Fakt sa nechcem dotknúť osôb na ktoré narážam, ale poviem to tak ... trafená hus zagága ... :cool:

Inak ešte jedna vec- čo je pre teba nič nehovoriaci príspevok, tak pre iného to može byť dobrá rada, takže tvoje kategorizovanie je subjektívne a nikde nieje napísané, že ty jediná si tu najmúdrejšia, aby si určovala aký príspevok má a aký nema zmysel- na to sú tu tie súhlasy a body aby ľudia dali najavo, či to bol OK príspevok a nie to, že nejaká Xanti rozhodne, že to bol od veci príspevok
Keby mi to napísal Chobot,tak beriem ale ja osobne by som si nedovolil niekoho súdiť a určovať, či dal príspevok ktorý pomohol alebo nie...
Marína
12.07.09,12:50
Prepáč Olinka, odcitujem len časť tvojho príspevku, ktorý je k veci

........... ...Porada je dobrovoľná...len ju, žiaľ, opúšťajú odborníci, a nie nespratníci.

mimotemy
Viem, moja otázka je mimo témy, ale prosím vás, kde sa stratil Endrju ? Niečo som zameškala?

Endrju neprispieva, nechodí na šuťák ale pokiaľ viem, moderuje príspevky.
A nielen Andrej.
lenkak
12.07.09,12:55
A nie len Andrej.

Aj Tebe chýbajú?
Xanti
12.07.09,13:00
Inak ešte jedna vec- čo je pre teba nič nehovoriaci príspevok, tak pre iného to može byť dobrá rada, takže tvoje kategorizovanie je subjektívne a nikde nieje napísané, že ty jediná si tu najmúdrejšia, aby si určovala aký príspevok má a aký nema zmysel- na to sú tu tie súhlasy a body aby ľudia dali najavo, či to bol OK príspevok a nie to, že nejaká Xanti rozhodne, že to bol od veci príspevok
Keby mi to napísal Chobot,tak beriem ale ja osobne by som si nedovolil niekoho súdiť a určovať, či dal príspevok ktorý pomohol alebo nie... Za prvé nie som nejaká Xanti,
za druhé ja nerozhodujem o ničom, len píšem svoj názor na poradu a opätovne ho opakujem,
za tretie nepovažujem sa za najmúdrejšiu, a ani neposudzujem jednotlivé príspevky a ani jednotlivých členov, lebo na to nemám právo.

Mám pocit, že si to vzal osobne. Lebo jedine tebe prekáža to, že som napísala, že sa mi nepáči spamovanie tém. Alebo ťa urazilo vari
... trafená hus zagága ... :cool:
No ja končím diskusiu na túto tému. Lebo ja budem tá najhoršia, lebo som si dovolila vysloviť názor na poradu, na to jej spamovanie niektorými členmi. Ale potom naozaj sa nedivme, ked
... ludia zadávajú rovnaké témy na rovnaké problémy. Lebo možno aj ked nájdu tému kde by našli riešenie svojho problému, tak tie sú tak zaspamované nič nehovoriacimi príspevkami, že nemajú chuť sa s tým popasovať. Takže je jednoduchšie vytvoriť novú tému. Kde sa nájde nejaký dobrák a poradí im. :eek:
naozaj by bolo fajn, keby ked niečo hladám sa nemusím brodiť v téme s kopou "vtipných" príspevkov.

Add.
Tak isto mám ťažké srdce na XYZ, ktorý napísal klamstvo v http://www.porada.sk/t110441-p19-t-mobile-o2.html a vôbec nemal snahu sa o opravu... zadávajúca členka mala dotaz a XYZ reagoval , tak ako reagoval...:mee: mám pocit, že toto sa týka teba Stanislav 1975, kedže sa mi podarilo byť súčasťou spamovania časti tejto témy, nakoľko si si nepriznal svoju chybu a snažili sme sa ťa dve presvedčiť o opaku, a žiadali ťa aby si nezavádzal dotyčnú. :mee:
Elena Navrátilová
12.07.09,13:18
Elenka, Endrju chýba aj mne. Hlavne jeho odborné rady. Priznám sa, že nesledujem, ako ktorý moderátor pracuje. Vo všeobecnosti ich hodnotím tak, dobrovoľne udržujú poriadok na Porade.

Oli, ja nesledujem dobrovoľnú prácu moderátorov. Tú vidno. Tak ako vidno dobrovoľnú prácu členov porady.
Dav
12.07.09,13:29
Oli, ja nesledujem dobrovoľnú prácu moderátorov. Tú vidno. Tak ako vidno dobrovoľnú prácu členov porady.
Elenka, už vidím, že sa nechápeme. Ty si napísala, že nie je moderátor ako moderátor a ja som Ti odpovedala, že ja ich prácu neviem rozlíšiť. Ani to pre mňa nie je podstatné. Robia dačo navyše, stojí ich to čas a námahu - tak ja mám pre nich len "Ďakujem".
Marína
12.07.09,13:38
Aj Tebe chýbajú?
Aj mne Lenka, veľmi.
alla66
12.07.09,13:45
Tuším sa mi to vyjasnieva. Ak problém vznikol tak, že Xanti a alla66 sa nezhodli zo Stanislavom 1975, tak stačilo príspevky nahlásiť moderátorovi, alebo adminovi a poposielať si medzi sebou súkromné správy. A nechať tému zapadnúť....

Súkromné správy sa poposielali, odozva žiadna...ak Ty budeš reagovať na príspevok z účtovníctva, povieš ÁNO a ja napíšem NIE, a budem vyskakovať, že si zle poradila...nebudeš chcieť dať veci do poriadku??? Necháš zavádzajúcu odpoveď a budeš ju ignorovať?
Ako má zadávateľka otázky vedieť, ktorá máme pravdu? Ktorú odpoveď si má vybrať? ÁNO alebo NIE?
Petra Nová
12.07.09,14:48
Našťastie, na Porade nejde o život. A ani pýtajúci nemôže mať nikdy istotu, že rada je absolútne správna. Najmä nie preto, že ani v účtovníctve nie je vždy jasné, či sa pýtajúci a odpovedajúci správne pochopili, odpovedajúci nemá nikdy istotu, či informácie, ktoré dostal ku svojej rade sú presné a úlné, a konečne, tie rady nie sú platené. Ak pýtajúci dostane rady protichodné, tak je na ňom, aby si vybral, ktorej viac verí. A za nesprávny výber ponesie len on svoju zodpovednosť, pretože za radu nezaplatil, a možno ani nepoďakoval.
A čo by už len medzi dvomi rozhádanými riešil moderátor? Spor dvoch radiacich?
alla66
12.07.09,14:59
Našťastie, na Porade nejde o život. A ani pýtajúci nemôže mať nikdy istotu, že rada je absolútne správna. Najmä nie preto, že ani v účtovníctve nie je vždy jasné, či sa pýtajúci a odpovedajúci správne pochopili, odpovedajúci nemá nikdy istotu, či informácie, ktoré dostal ku svojej rade sú presné a úlné, a konečne, tie rady nie sú platené. Ak pýtajúci dostane rady protichodné, tak je na ňom, aby si vybral, ktorej viac verí. A za nesprávny výber ponesie len on svoju zodpovednosť, pretože za radu nezaplatil, a možno ani nepoďakoval.
A čo by už len medzi dvomi rozhádanými riešil moderátor? Spor dvoch radiacich?

Etiketa spomína, ak nevieš správnu odpoveď - nereaguj!!!...ak ju budeme dodržovať, nebudeme písať hlúposti.
Ja sa nemiešam do účtovníctva, nemám tam ani jeden príspevok...ak sa budeme dodržiavať určité zákony, nebudeme zavádzať :rolleyes:
Xanti
12.07.09,15:19
Našťastie, na Porade nejde o život.
pravda, ale občas je to demotivujúce, také žabomyšie vojny

A ani pýtajúci nemôže mať nikdy istotu, že rada je absolútne správna. Najmä nie preto, že ani v účtovníctve nie je vždy jasné, či sa pýtajúci a odpovedajúci správne pochopili, odpovedajúci nemá nikdy istotu, s tým účtovníctvom to bol iste len príklad, ale aj ked pýtajúci nemá istotu, tak ho vedia rady usmerniť. Ak sa tá rada opiera o zákon ( veľa sú tu citácie zo zákonov ) tak hádam to beriem, že mi radia správne ale ak niekto napíše opak a nepodloží to ničím je to tiež správne? že zavádza poraďákov?
Hádam porada je tu od toho aby nám pomáhala, na kecy je tuším pokec, skype, icq a čo ja viem aké ešte iné chaty.

A čo by už len medzi dvomi rozhádanými riešil moderátor? Spor dvoch radiacich? Rozhádaných môže moderátor usmerniť, neni to problém si myslím. Ked neni sebareflexia lebo sa človek do témy zažere ( aj mne sa stalo nie tak dávno , vďaka Chobot ).

Myslím, že nikto si neprečítal čo sa v tej téme

http://www.porada.sk/t110441-p19-t-mobile-o2.html stalo. :(
evina
12.07.09,15:28
Súkromné správy sa poposielali, odozva žiadna...ak Ty budeš reagovať na príspevok z účtovníctva, povieš ÁNO a ja napíšem NIE, a budem vyskakovať, že si zle poradila...nebudeš chcieť dať veci do poriadku??? Necháš zavádzajúcu odpoveď a budeš ju ignorovať?
Ako má zadávateľka otázky vedieť, ktorá máme pravdu? Ktorú odpoveď si má vybrať? ÁNO alebo NIE?

V odborných témach /dovolím si povedať/ sa toto nestalo. Čo ja viem vždy sme sa zapojili k náprave nesprávnej otázky /a myslím, že sme to ani nebrali za zavádzanie, lebo každý má dobrý úmysel poradiť/ a často vieme svoje tvrdenia doložiť paragrafmi. Aj o tom som písala vyššie, že v týchto témach sa vieme taktne "spacifikovať". To nemôžeme v témach oddychových ...tu nastáva v mnohých prípadoch práve stret názorov...

P.s. ja keď som niečo hľadala, našla som a keďže som to potrebovala, tak som trpezlivo rýchlejším preskakovaním prešla i tie mrníkové....bez zadania novej témy.
Stanislav 1975
12.07.09,15:29
Alla a Xanti, vy ste tak falošné, až to nieje pekné- nenávisť z vás len tak vyžaruje- faloš nad faloš...
Stanislav 1975
12.07.09,15:30
Alla a Xanti, vy ste tak falošné, až to nieje pekné- nenávisť z vás len tak vyžaruje- faloš nad faloš...

Prečo s tými ss-kami tak zavádzate a klamete?
Xanti
12.07.09,15:30
Alla a Xanti, vy ste tak falošné, až to nieje pekné- nenávisť z vás len tak vyžaruje- faloš nad faloš... Teraz si sa ukázal myslím všetkým, kto je falošný a kto nenávidí. Si super. :mee:


Prečo s tými ss-kami tak zavádzate a klamete?
to chceš poprieť, že si od nás nedostal žiadnu ss?
Stanislav 1975
12.07.09,15:32
Teraz si sa ukázal myslím všetkým, kto je falošný a kto nenávidí. Si super. :mee:

a čím akože? Nedaj sa vysmiať-:D:D:D
Petra Nová
12.07.09,15:40
pravda, ale občas je to demotivujúce, také žabomyšie vojny
s tým účtovníctvom to bol iste len príklad, ale aj ked pýtajúci nemá istotu, tak ho vedia rady usmerniť. Ak sa tá rada opiera o zákon ( veľa sú tu citácie zo zákonov ) tak hádam to beriem, že mi radia správne ale ak niekto napíše opak a nepodloží to ničím je to tiež správne? že zavádza poraďákov?
Hádam porada je tu od toho aby nám pomáhala, na kecy je tuším pokec, skype, icq a čo ja viem aké ešte iné chaty.
Rozhádaných môže moderátor usmerniť, neni to problém si myslím. Ked neni sebareflexia lebo sa človek do témy zažere ( aj mne sa stalo nie tak dávno , vďaka Chobot ).

Myslím, že nikto si neprečítal čo sa v tej téme stalo. :(
Máš pravdu v tom, že som tú temu o Pote... a T-mobile nečítala. Ale to moje vyjadrenie som myslela vo všeobecnosti. Aj mne sa viac ráz stalo v debate, že som si myslela, že mám pravdu. A ono mi tú moju pravdu vyvrátili. No, a keď sa tak stalo, priznala som si. Ale som presvedčená, že aj keď by som sa bola bila za svoju hlúposť aj naďalej, tí, čo ma na ňu upozornili, by sa určite nedovolávali moderátora. Objektívne to bola moja ostuda, nie ich.
Stanislav 1975
12.07.09,15:41
O toto tu ide. Ja si tiež priznám ak sa mýlim, ale dotyčný pán, ktorý mňa a alla66 hrubo osočuje si svoju chybu nepriznal. :mee:

Ako ťa osočujem??? Tým, že som napísal,že si falošná? Však to je pravda...-osočovanie je, keď niekto o tebe rozširuje nepravdy, ale ty falošná si-tak to nieje osočovanie ale fakt...
Xanti
12.07.09,15:41
..... Aj mne sa viac ráz stalo debate, že som si myslela, že mám pravdu. A ono mi tú moju pravdu vyvrátili. No, a keď sa tak stalo, priznala som si. ...O toto tu ide. Ja si tiež priznám ak sa mýlim, ale dotyčný pán, ktorý mňa a alla66 hrubo osočuje si svoju chybu nepriznal. :mee:
alla66
12.07.09,15:44
Prečo s tými ss-kami tak zavádzate a klamete?

máš chrbtovú kosť?:)

nedá sa mi to zväčšiť...ss poslaná Prijímateľ: Stanislav 1975
http://www.porada.sk/images/statusicon/post_old.gif 21-06-09, 04:54 PM

ahoj
ahoj provokatér....prosím ťa, daj do poriadku prechod z easy na o2...nemýľ ľudí....:)ahoj Alena
http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=40700&stc=1&d=1247417874
evina
12.07.09,15:50
Nezvyknem sa zapájať týmto smerom, čo teraz, ale teda len tak pre zábavu napíšem...
Alla, Xanti a Stanislav - podľa mňa ste sa dostali do diskusie, ktorú by som napríklad ja nikdy neviedla takto, nepoužívala takéto výrazy navzájom a hlavne neviedla by som ju tak dlho bezvýsledne... a teraz čo?? Máme Vás nahlásiť, zadať moderátorovi prácu /v tomto konkrétnom prípade/, máme sa s Vami baviť o tom kto je viac falošný alebo čo? Takto máme robiť poriadok?.... veď to naozaj je len problém Vás troch a tak sa nezapojíme, nevšímame a hotovo a Vy sa môžete hádať koľko chcete, ak myslíte, že je to správne...Dokazovať svoju pravdu nikdy nemusíme až do skonania...

Tento príspevok berte ako na pobavenie ako môžeme každý vnímať niečo ináč.....nikoho sa nechcem dotknúť a už vôbec nie vychovávať:rolleyes:
Xanti
12.07.09,15:50
Ako ťa osočujem??? Tým, že som napísal,že si falošná? Však to je pravda...-osočovanie je, keď niekto o tebe rozširuje nepravdy, ale ty falošná si-tak to nieje osočovanie ale fakt... Dávaj pozor čo píšeš...

Skutková podstata trestného činu ohovárania je upravená v zákone č. 140/1961 Zb. Trestnom zákone, v znení neskorších predpisov. Podľa paragrafu 206 ods. 1 Trestného zákona sa dopustí trestného činu ohovárania ten, kto o inom oznámi nepravdivý údaj, ktorý môže značnou mierou ohroziť jeho vážnosť u spoluobčanov, najmä poškodiť ho v zamestnaní, narušiť jeho rodinné vzťahy, alebo spôsobiť mu inú vážnu ujmu. Potrestá sa odňatím slobody až na dva roky alebo peňažným trestom. Podľa paragrafu 206 ods. 2 Trestného zákona sa odňatím slobody na jeden rok až päť rokov alebo peňažným trestom alebo zákazom činnosti páchateľ potrestá, ak spácha takýto čin tlačou, filmom, rozhlasom, televíziou alebo iným podobne účinným spôsobom.rozširuješ o mne verejne nepravdy.
kukučka
12.07.09,16:09
Nezvyknem sa zapájať týmto smerom, čo teraz, ale teda len tak pre zábavu napíšem...
Alla, Xanti a Stanislav - podľa mňa ste sa dostali do diskusie, ktorú by som napríklad ja nikdy neviedla takto, nepoužívala takéto výrazy navzájom a hlavne neviedla by som ju tak dlho bezvýsledne... a teraz čo?? Máme Vás nahlásiť, zadať moderátorovi prácu /v tomto konkrétnom prípade/, máme sa s Vami baviť o tom kto je viac falošný alebo čo? Takto máme robiť poriadok?.... veď to naozaj je len problém Vás troch a tak sa nezapojíme, nevšímame a hotovo a Vy sa môžete hádať koľko chcete, ak myslíte, že je to správne...Dokazovať svoju pravdu nikdy nemusíme až do skonania...

Tento príspevok berte ako na pobavenie ako môžeme každý vnímať niečo ináč.....nikoho sa nechcem dotknúť a už vôbec nie vychovávať:rolleyes:

ak je cieľom Porady radiť, niekto, /hmm kto?! :confused:/ mal ten spor uzavrieť vtedy, keď vznikol...

ja som si záver témy o O2 prečítala a veru správnu odpoveď neviem, hoci tuším....
evina
12.07.09,16:15
ak je cieľom Porady radiť, niekto, /hmm kto?! :confused:/ mal ten spor uzavrieť vtedy, keď vznikol...

ja som si záver témy o O2 prečítala a veru správnu odpoveď neviem, hoci tuším....

Príspevok, ktorý si citovala som mierila trom menovaným tu v tejto téme.

Téma 02 som si len prebehla... No práve kto ju mal uzatvoriť? Porada je dobrovoľná - nemá nikto povinnosť robiť auditora. Možno si v danej chvíli nebol nikto istý a nemal čas alebo sa mu nechcelo overovať si to...
. Ja keby som chcela prispieť do tej témy v danom prípade zavolám mobilnému operátorovi, overím si a napíšem....resp. možno nájdem odpoveď na ich stránke....a jednoducho sa do ich sporu nikto nezapojil a čo a prečo vlastne mal ? To ako dospelí ľudia sa máme stále usmerňovať?...:D
Xanti
12.07.09,16:20
. Ja keby som chcela prispieť do tej témy v danom prípade zavolám mobilnému operátorovi, overím si a napíšem....resp. možno nájdem odpoveď na ich stránke.... Toto urobila Alla66, zavolala opovi, overila info, op potvrdil že prechod z Easy na O2 fér je možný. Dotyčný pán celý čas tvrdil opak, a namiesto toho aby to uviedol na správnu mieru odignoroval ss, ktorým sme ho s alla66 žiadali o nápravu.
Bohužial moju správu, kt. som mu posielala som zmazala pred pár dňami ked som robila poriadok v schránke. :(
alla66
12.07.09,16:21
Alla a Xanti, vy ste tak falošné, až to nieje pekné- nenávisť z vás len tak vyžaruje- faloš nad faloš...
Stanko,:) som si istá na 100% , že mi už veríš a napíšeš , že nie som falošná...:mee::mee::mee:...nemám rada klamstvo:rolleyes:
Inteligentný muž si má vedieť priznať chybu a nehádzať špinu na krehké stvorenie...:) prajem peknú nedeľu
evina
12.07.09,16:26
Toto urobila Alla66, zavolala opovi, overila info, op potvrdil že prechod z Easy na O2 fér je možný. Dotyčný pán celý čas tvrdil opak, a namiesto toho aby to uviedol na správnu mieru odignoroval ss, ktorým sme ho s alla66 žiadali o nápravu.
Bohužial moju správu, kt. som mu posielala som zmazala pred pár dňami ked som robila poriadok v schránke. :(

V poriadku....dotyčný dostal správnu odpoveď, a to je hlavné. nemusíme nasilu nikoho nikam dotlačiť. Tí, ktorí sa téme venovali - videli ako čo bolo, prečo.... Hlavne diskutujme bez emócií a vzájomných invektív a nebudeme si kaziť dobrý deň
Želám Vám príjemný zvyšok dňa a ja idem arbeiten :):)

P.s. platí k tomu i príspevok 202 :)
Dav
12.07.09,16:47
Pri tej vode, kam nás poslal pán Mihál, bolo výborne.:)zlezaradilmimotemy:---:---
Stanislav 1975
12.07.09,16:51
Dávaj pozor čo píšeš...
rozširuješ o mne verejne nepravdy.

Tak na tento sudny spor sa mimoriadne tesim...Uz vidim ako to dokazujes...
alla66
12.07.09,17:03
Pri tej vode, kam nás poslal pán Mihál, bolo výborne.:)zlezaradilmimotemy:---:---
Aj na Porade bolo teplo, vonku fúkal studený vietor...neprechladla si?:):---
PS: už si sa stala moderátorkou? Dostala si štempeľ na žiadosť? :D:D:D
Xanti
12.07.09,17:10
Tak na tento sudny spor sa mimoriadne tesim...Uz vidim ako to dokazujes...
Stále si presvedčený , že len ty hovoríš pravdu? Prečo potom nereaguješ na toto...
Prečo s tými ss-kami tak zavádzate a klamete?

máš chrbtovú kosť?:)

nedá sa mi to zväčšiť...ss poslaná Prijímateľ: Stanislav 1975
http://www.porada.sk/images/statusicon/post_old.gif 21-06-09, 04:54 PM

ahoj
ahoj provokatér....prosím ťa, daj do poriadku prechod z easy na o2...nemýľ ľudí....:)ahoj Alena
http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=40700&stc=1&d=1247417874 Jediný kto tu klame si ty. Tu máš dôkaz. Myslím, že by som uspela, ale nestojíš mi za to aby som ešte na teba niekedy v budúcnosti reagovala a na tvoje provokácie. Zbohom Stanko :D
willma
12.07.09,17:12
nechceli by ste už toho nechať?
Kazu
12.07.09,17:15
Ja som myslela, že duch Porady stmeľuje ale vidím, že on tu akurát tak straší :rolleyes:
Xanti
12.07.09,17:16
nechceli by ste už toho nechať?
Ja osobne áno, ale niekto len provokuje vyrýva a klame poviem to natvrdo. Je to smutné ale klame. Kedysi som mala o dotyčnom veľmi vysokú mienku ale teraz som sklamaná z jeho správania. :mee:
willma
12.07.09,17:23
kedy sa naučíte že kým nejde o život ide o ........... nič. V poslednom čase dostávam od života riadne kopačky o jednej som písala cca pred mesiacom a aby som sa nebodaj z toho riadne nespamätala, tak sa mi objavili pravdepodobne vážne zdravotné problémy, ale tie budem riešiť, až sa potvrdia. A keď sa potvrdia bude srandy kopec, Tak načo si ešte pridávať vecami typu klamal a nechce uznať, a inými žabomyšími vojnami????
Stanislav 1975
12.07.09,17:35
Dávaj pozor čo píšeš...
rozširuješ o mne verejne nepravdy.

Ja v tejto teme koncim,lebo tazko je bojovat proti nenavisti a odkaz posledny pre xanti-toto nieje ohovaranie,toto ti ziadny sud nezoberie a dalsia vec-ohovarana osoba musi byt identifikovatelna a nie ze xanti je ohovarana...Ale je to skoda,lebo ja by som svoju pravdu pred sudom dokazal.tak nepis take hluposti,ze ja o tebe rozsirujem nepravdy...keby si podala takuto zalobu,tak by si sa iba zosmiesnila a poslali by ta zo sudu aj s tvojim navrhom kade lahsie...
Dav
12.07.09,17:38
Aj na Porade bolo teplo, vonku fúkal studený vietor...neprechladla si?:):---
PS: už si sa stala moderátorkou? Dostala si štempeľ na žiadosť? :D:D:D
Ešte nie som moderátorka, a hapčíííí, pri vode som neprechladla, sadla som si do závetria:D:---
Xanti
12.07.09,17:47
Hm... pozitívne? Je pozitívne, že som červená ako rak lebo som sa zabudla cez obed vonka a Oskar prihrieval o dušu. :D
alla66
12.07.09,17:48
Hm... pozitívne? Je pozitívne, že som červená ako rak lebo som sa zabudla cez obed vonka a Oskar prihrieval o dušu. :D
Vidím, že ťa Oskar hreje zvonka a Stanko zvnútra....bacha na úpal:D:D:D
Xanti
12.07.09,17:52
Vidím, že ťa Oskar hreje zvonka a Stanko zvnútra....bacha na úpal:D:D:DRob si srandy, ale ja trpííííííííím ako kôň, a nechcem sa namazať smotanou kyslou, aby som nesmrdela ako pokazené mlieko.
Ale premýšlam o kom píšeš? Oskara poznám druhú osobu nie :D:D:D
Stanislav 1975
12.07.09,17:56
Rob si srandy, ale ja trpííííííííím ako kôň, a nechcem sa namazať smotanou kyslou, aby som nesmrdela ako pokazené mlieko.
Ale premýšlam o kom píšeš? Oskara poznám druhú osobu nie :D:D:D

Tak zbohom xanti,skoda,ze to nakoniec tak dopadlo,lebo volakedy som ta mal svojim sposobom rad...takze skoda a zbohom,papa
Dav
12.07.09,17:58
Rob si srandy, ale ja trpííííííííím ako kôň, a nechcem sa namazať smotanou kyslou, aby som nesmrdela ako pokazené mlieko.
Ale premýšlam o kom píšeš? Oskara poznám druhú osobu nie :D:D:D
Urob si redšiu kašičku zo sódy bicarbóny a vody, natri sa tým,opatrne, a počkaj, kým ti to uschne. Jemne sa osprchuj a vodu zo seba skôr odsaj, ako utri.
Alebo Calcium panthotenicum z najbližšej lekárne, ktorá má pohotovosť.
Xanti
12.07.09,18:00
Urob si redšiu kašičku zo sódy bicarbóny a vody, natri sa tým,opatrne, a počkaj, kým ti to uschne. Jemne sa osprchuj a vodu zo seba skôr odsaj, ako utri.
Alebo Calcium panthotenicum z najbližšej lekárne, ktorá má pohotovosť. Dakujem za radu, o tomto som ešte nepočula. Vyzerá to voňavejšie resp. bez vône ;) ako to čo som predtým používala tú smotanu alebo mlieko.
Idem skúsiť, ďakujem ešte raz. :D
Xanti
12.07.09,18:02
Duch Ťa vidíhttp://www.celysvet.cz/skin/smile/s8759.gif...klameš aj Ty...:):DStriga :D:D:D:D neklamem. Oskara poznám, lebo ho vidím skoro každý deň pokiaľ neni zalezený za oblakmi. Stana nepoznám, lebo nevidím :D:D:D
buchač
12.07.09,19:47
Krásne, konečne niečo pozitívne:D:D:D....sú tí chlapi mrchy:D:D:D


Keď myslíš ......


Keď som si prečítal príspevky , pekná balada o ničom / o hovne / .....
Barbara
13.07.09,04:36
mimotemypoviem Vám, že mne tiež niekedy svrbia prsty až mi klávesnica naskakuje , aby som používala tie expresívne výrazy, ale si uvedomujem, že som na serioznej stránke, Porada.sk, a sem tie expresívne výrazy nepatria. Kto nevie sa skrotiť, nech ide na inú stránku, napr. na Pokec a nech sa tam v tom vyžíva a nech nekazí vzduch,serioznosť tu na tejto stránke, lebo keď sa to tu dlho bude tolerovať, potom aj z tejto stránky sa stane obyčajná pokečská stránka a to bude veľká škoda:mee:, lebo stratí svoje čaro, čo mala doteraz.:mee:

p.s. neverím, že s tým sa nedá nič urobiť. Sú aj také stránky, kde príspevky sa objavia až vtedy, ak ich admin prezrel.

viem, že to tu nie je možné, to som spomenula iba na okraj.
ALDA
13.07.09,11:44
Pri prečítaní názvu témy som vedela, že sa budem báť a kukla som a bojím sa.
willma
13.07.09,12:31
Pri prečítaní názvu témy som vedela, že sa budem báť a kukla som a bojím sa. Asi už nie je čoho, predpokladám, že si vstúpili do svedomia, každý do toho svojho.;)
alla66
13.07.09,19:56
Keď myslíš ......


Keď som si prečítal príspevky , pekná balada o ničom / o hovne / .....

Juraj, máš pravdu. Včera som bola nahnevaná na tvoj príspevok, dnes s tebou súhlasím...maj sa pekne:)
kukučka
14.07.09,23:27
Keď myslíš ......


Keď som si prečítal príspevky , pekná balada o ničom / o hovne / .....

Len o čiom, či o kom? Lebo smrdí riadne :D:D:D
Stanislav 1975
15.07.09,05:37
Re: Duch Porady
Citát:
Pôvodca textu príspevku: alla66
Krásne, konečne niečo pozitívne....sú tí chlapi mrchy

Keď myslíš ......


Keď som si prečítal príspevky , pekná balada o ničom / o hovne / ....



Juraj, máš pravdu. Včera som bola nahnevaná na tvoj príspevok, dnes s tebou súhlasím...maj sa pekne- :eek::eek::eek:







Re: Duch Porady
Citát:
Pôvodca textu príspevku: buchač
Keď myslíš ......


Keď som si prečítal príspevky , pekná balada o ničom / o hovne / ..... :eek::eek::eek:



Len o čiom, či o kom? Lebo smrdí riadne - :eek::eek::eek:

:mad::mad::mad:
NO TEDA NEVIEM, ALE nezdá sa mi, či takéto príspevky na Poradu patria!!!Nemožeme sa predsa vyjadrovať, ako násť roční puberťáci- Nakoľko sa táto téma( duch porady) mimoriadne zvulgárnila navrhujem ju moderátorovi UZAVRIEŤ,prípadne aspoň VYMAZAŤ všetky neslušné, vulgárne príspevky !!! Ja tiež rád zamrníkujem a posrandujem, ale toto už presiahlo všetky medze slušnej komunikácie medzi ľuďmi- tieto príspevky sú o ničom a mimoriadne neslušné...
Ja sa v rámci zachovania mojho duševného zdravia od témy, resp. od posledných vulgárnych príspevkov dištancujem...
Je to smutné...:mad::mad::mad:
buchač
15.07.09,06:00
Predpokladám , že sa Ti , Stanislav 1975 , jedná o môj slovník ...

Ak považuješ za vulgárne slovo h...o , tak prepáč , toto pozná aj pravopis slovenského jazyka ...
http://www.slex.sk/search.asp?fslovo=hovno®f=Vyh%BEadaj&op=AND&vz=8

Citujem Ťa

Ja tiež rád zamrníkujem a posrandujem, ale toto už presiahlo všetky medze slušnej komunikácie medzi ľuďmi- tieto príspevky sú o ničom a mimoriadne neslušné...

Môj príspevok s neslušným slovom bol práve o tom , že PREDCHÁDZAJÚCE PRÍSPEVKY sú o ničom , necitoval som , aby som zasa nebol obvinený zo spamovania / aj keď tento výraz bol v inej súvislosti použitý nesprávne .../ :---:D
Príspevky , na ktoré narážam , v tejto téme majú ďaleko od mrníkovania , teda aspoň podľa môjho názoru ...

P.S.:
Neviem , prečo si nedal príspevky do citácií , kto sa nevyzná , má potom z toho hokej / chaos / ...
kukučka
15.07.09,15:00
Tetrisska, ja mám tiež rád, keď je tu troška kontroverznejšia tema,dokonca si myslím, že som na Porade založil najkontroveznejšiu temu aká tu kedy bola a splnila svoj účel-presviedčal som ľudí o mojom názore, niektorí súhlasili so mnou a naopak niektorí mňa o názore ktorí mali oni- a bolo všetko v pohode...

Len ma trápi, že tu debatujeme o tom, či niekto niekedy použil expresívnejšie slová,aké dlhé má príspevky a pod., ale faloš,ohováranie a neznášanlivosť nám absolutne nevadí-to by malo byť predmetom diskusie a nie to, či niekomu niekedy vyklzne expresívnejšie slovo alebo dá do príspevku len smajlíka,ale tú faloš od niektorých ľudí tu nevidíme, resp. nechceme vidieť...


daj link


Alla a Xanti, vy ste tak falošné, až to nieje pekné- nenávisť z vás len tak vyžaruje- faloš nad faloš...


Ako ťa osočujem??? Tým, že som napísal,že si falošná? Však to je pravda...-osočovanie je, keď niekto o tebe rozširuje nepravdy, ale ty falošná si-tak to nieje osočovanie ale fakt...


Ja v tejto teme koncim,lebo tazko je bojovat proti nenavisti a odkaz posledny pre xanti-toto nieje ohovaranie,toto ti ziadny sud nezoberie a dalsia vec-ohovarana osoba musi byt identifikovatelna a nie ze xanti je ohovarana...Ale je to skoda,lebo ja by som svoju pravdu pred sudom dokazal.tak nepis take hluposti,ze ja o tebe rozsirujem nepravdy...keby si podala takuto zalobu,tak by si sa iba zosmiesnila a poslali by ta zo sudu aj s tvojim navrhom kade lahsie...

tak už mi jasné, prečo strieľaš od buka, do buka :D:D:D
a už si zistil, ako je s tým O2? Alebo budeš strieľať po babách naďalej? Lebo to už je :mee: a :eek::eek::eek:

bez komentára, snád len zopakujem: na hrubú dieru hrubá záplata!


A moderátorov by som sa rada opýtala, aký význam malo zmazať podstatu sporu v tejto téme /http://www.porada.sk/t110441-p22-t-mobile-o2.html/ a nechať tu toto všetko?
Marína
15.07.09,15:10
časť citátu:

A moderátorov by som sa rada opýtala, aký význam malo zmazať podstatu sporu v tejto téme /http://www.porada.sk/t110441-p22-t-mobile-o2.html/ a nechať tu toto všetko?
Betka, sme v sekcii Ohlasy, zoznam moderátorov a im pridelené porady nájdeš tu http://www.porada.sk/showgroups.php
Richard
17.07.09,13:19
Keby sa dala táto téma vyvetrať, tak ju vyvetrám, ale viem ju len zavrieť.
Všetky veľkotémové molochy skončia väčšinou úplne zle a úplne mimo, takže až taká veľká škoda sa pri uzatvorení tejto témy nestane.

Každopádne, duch Porady závisí od ducha každého člena. Netreba čakať viac ako sme dali :)