chelle
02.04.07,10:58
Chcem sa spýtať, teda ak by ste mi mohli poradiť. Založili sme s.r.o. dve spoločničky, ale teraz jedna odchádza zo spoločnosti uplne. V príspevkoch som sa dočítala že potrebujem
Zápisnicu z VZ - neoverené podpisy
Prezenčnú listinu - neoverené podpisy /mohli by ste mi poslat vzor/
a Návrh na zápis zmien - overený podpis ale už len ostávajúceho konateľa

ale nepiše sa tam o Prevode o obchodného podielu, to nejde na ORSR?
a potrebujem este dodatok k spoločenskej zmluve kedze ostávam jediny konatel? alebo zakladatelskú listinu?
josh
02.04.07,10:01
Je treba spravit rozhodnutie VZ, prezencnu listinu, zmluvu o prevode obchodneho podielu, uplne znenie spolocenskej zmluvy a navrh na zapis zmien.
chelle
02.04.07,10:41
to Uplne znenie spolocenskej zmluvy, treba prepisat tu staru zmluvu alebo sa to riesi dodatkom, nerozumiem tomu nakolko ostavam sama v spolocnosti cize mi vychadza ze by to mala byt Zakladatelska listina ale aj to je nezmyselne nakolko firma uz existuje?????????????????
KEJKA
02.04.07,10:50
mala som to isté....
treba napísať úplné znenie Zakladateľskej listiny... ako jediný spoločník.
už nie spoločenskú zmluvu.
chelle
02.04.07,12:26
takze potrebujem
1, zapisnica z VZ + preyencna listina - neoverené podpisy
2, zakladatelská listina - overená
3, Návrh na zmeny do OR - overená
4, Zmluva o prevode podielu - overene alebo nie?
chelle
02.04.07,15:28
mala som to isté....
treba napísať úplné znenie Zakladateľskej listiny... ako jediný spoločník.
už nie spoločenskú zmluvu.

Mohla by si mi poslat nejaky vzor takejto ZL, nakolko v klasickej zakladatelskej listine zakladas firmu a vkladas imanie. Neviem ako to specifikovat tu, kedze firma uz ma ICO a polovicu ZI som ziskala odkupenim podielu ZI.

Poradte prosim:confused:
Zoltán Kovács
02.04.07,15:29
Mohla by si mi poslat nejaky vzor takejto ZL, nakolko v klasickej zakladatelskej listine zakladas firmu a vkladas imanie. Neviem ako to specifikovat tu, kedze firma uz ma ICO a polovicu ZI som ziskala odkupenim podielu ZI.

Poradte prosim:confused:

Ak dobre viem zakladateľská listina musí byť vo forme notárskej zápisnice.
chelle
02.04.07,15:47
už tomu vôbec nerozumiem, keď som čítala predošlé rady s obdobnej témy, došla som k tomu že sa má spraviť dodatok k SZ a potom úplne znenie SZ.
k.i.n.o.
02.04.07,16:01
Ak dobre viem zakladateľská listina musí byť vo forme notárskej zápisnice.

V minulosti to platilo, v súčasnosti stačí overiť podpis.
k.i.n.o.
02.04.07,16:07
už tomu vôbec nerozumiem, keď som čítala predošlé rady s obdobnej témy, došla som k tomu že sa má spraviť dodatok k SZ a potom úplne znenie SZ.
No, zmluvu môžu uzatvoriť 2 alebo viac zmluvných strán. Sama zmluvu neuzatvoríš, preto sa to volá zakladateľská listina. Ale náležitosti sú prakticky také isté ako u spoločenskej zmluvy.
josh
03.04.07,08:31
V poprade mi raz odmietli vykonat zapis, lebo som zmenil Spolocensku zmluvu na Zakladatelsku listinu.
Odvtedy do nerobim a OR v Nitre mi to bez problemov zapisuje vzdy.
Dodatky nie je nutne robit, nahradzaju ich rozhodnutia spolocnikov.