kira
02.04.07,13:25
Dobrý deň, prosím vás sme dopravná firma. Vystavujeme faktúry kde dátum zdaniteľného plnenia je rovnaký ako dátum vystavenia. V popise máme že doprava bola ukončená dňa ( napr. 2.3. a vystavujem fa 5.3., dátum zdaniteľného plnenia nemením a nechávam 5.3.) Volali mi dnes z firmy pre ktorú prepravu robíme, že to máme zle. Prosím vás o stanovisko. Ďakujem
Tweety
02.04.07,11:28
Dobrý deň, prosím vás sme dopravná firma. Vystavujeme faktúry kde dátum zdaniteľného plnenia je rovnaký ako dátum vystavenia. V popise máme že doprava bola ukončená dňa ( napr. 2.3. a vystavujem fa 5.3., dátum zdaniteľného plnenia nemením a nechávam 5.3.) Volali mi dnes z firmy pre ktorú prepravu robíme, že to máme zle. Prosím vás o stanovisko. Ďakujem
Správne je: dátum dodania 2.3.-kedy bola skutočne služba uskutočnená, vystavenia 2.3.,alebo aj 5.3.
kira
02.04.07,11:31
musí byť dátum vystavenia 5.3. a prepísať dátum dodania 2.3. Pri kontrole to bude na pokutu?
Jana Acsová
02.04.07,11:31
Dobrý deň, prosím vás sme dopravná firma.
Doprava vlastnou autodopravou ... dátum dodania napr. deň ukončenia prepravy.
Doprava obstaraná u iného dopravcu ... dátum dodania = deň vystavenia fakttúry (komisionársky vzťah).
kira
02.04.07,11:47
Iný dopravca nám prihrá prepravu na základe prepravnej zmluvy. Ja sa z toho už neviem vymotať. Oni sú dopravná firma a keďže nestíhajú objednajú si prepravu u nás.

Doprava vlastnou autodopravou ... dátum dodania napr. deň ukončenia prepravy.
Doprava obstaraná u iného dopravcu ... dátum dodania = deň vystavenia fakttúry (komisionársky vzťah).

Ja som sa držala druhej alternatívy. Takto sme vystavovali faktúry aj v inej doprave a teraz mi volajú že to máme zle.
Lucka F.
02.04.07,11:57
Ahoj...chcela by som Vas poprosit o radu - VEEELMI SUUUURNE. V januari 2007 sme dostali vela dobropisov. Dan na vystupe bola vo vyske cca 85000. Dan na vstupe (nakolko bola z dobropisov) bola vo vyske -32000. Takze sme mali na DU uhradit 117000, od toho sme odratali nadmerny odpocet za 12/06. Sumu -32000 som uviedla na riadky 14,18,22 minusom. Na riadok 29 som dala celu sumu 117000 a na riadok 32 sumu ponizenu o odpocitany nadmerny odpocet. Ibaze danovy urad ma vyzval na opravu. Pomoooooc...ako som to mala vypisat?

Dakujem..
Jana Acsová
02.04.07,12:13
...Doprava vlastnou autodopravou ... dátum dodania napr. deň ukončenia prepravy.
Doprava obstaraná u iného dopravcu ... dátum dodania = deň vystavenia fakttúry (komisionársky vzťah).

Ja som sa držala druhej alternatívy. Takto sme vystavovali faktúry aj v inej doprave a teraz mi volajú že to máme zle.
Druhá alternatíva by platila pre prípad, keby Vám fakturoval dopravu podnikateľ (firma), u ktorého ste si ju objednali a Vy na ďalšiu firmu ... vtedy je správny deň dodania totožný s dátumom vystavenia faktúry. Vtedy ste "medzičlánkom" - sprostredkovateľom, obstarávateľom prepravy.
kira
02.04.07,12:31
Ďakujem vám za usmernenie a poprosím vás ktorého § sa mám držať? A z praxe neviete mi povedať, či to je na pokutu?
Lucka F.
02.04.07,12:32
Prosim...neporadi nikto?
Jana Acsová
02.04.07,12:40
Ďakujem vám za usmernenie a poprosím vás ktorého § sa mám držať? § 9 ods. 4 a následne § 19 ods. 6 ZDPH.


A z praxe neviete mi povedať, či to je na pokutu?Ak došlo k posunom pri posúdení dňa vzniku daňovej povinnosti, možno tak predpokladať. Možnosť však nie je nevyhnutnosť ... Záleží od okolností, rozsahu ... atď. ... a aj na subjektívnom posúdení veci.
kira
02.04.07,12:42
Veľmi pekne ďakujem