Sandruš
02.04.07,12:56
Ahojte
potrebovala by som poradit.trápia ma zrasty ale už vyše 4 rokov.Najprv boli len v malej panve ale teraz sa rozšírili aj do brušnej dutiny.Som po operácii apendixu.Práve z tejto operácie sa mi vytvorili...podstúpila som už 2x laparoskopiu na rozrušenie zrastov no nepomohlo....v dôsledku toho sa rozširujú ďalej.Lekár mi potvrdil , že následnou operáciou sa rozšíria ešte viac, no ja mám neznesiteľné krče.Momentálne sa to rieši infúzne, no dávky sú silné a následne na to sa mi zväčšuje pečeň.
Odporučil mi len tekutú stravu, pretože jedine vtedy krče nemám.Ale to sa vždy predsa nedá.Pomôžte mi prosím.
Zoltán Kovács
02.04.07,15:06
Skúsila si už navštíviť gastroenterológa? V Onkologickom ústave sv. Alžbety na Heydukovej 10 v BA majú vynikajúceho lekára.
Sandruš
03.04.07,05:28
mám už za sebou všetky tieto vyšetrenia podobného typu- kolonoskopia, retroskopia, enteroklýza, endoskopia aj gastrofibroskopia.hmmm co teraz?
najag
03.04.07,06:41
Treba riesit problem zrastov, pretoze ide tiez o problem vajecnikov, zrasty mozu sposobit neplodnost. Po operacii apendixu si mala absolvovat ako zena liecenie v kupeloch, ktore je zamerane na to, aby nevznikli zrasty /Nimnice/. Ak si nedostala pobyt v kupeloch, tak to bola vazna chyba.