pitres
02.04.07,13:11
Priatelia,som v minuse a nechcem byť. Kto potrebuje fakturky nejake za minuli rok v ramci JU neplatic DPH, nech sa rychlo ozve. DAvam na to 30 min. Podnikam v oblasti PC, Reklamy,kulturnych cinnosti..
Muška
02.04.07,11:13
Asi si nečítal, Etiketu porady.
14. Nezadávam otázky, ktoré by sa dali kvalifikovať ako porušenie zákona. Na takéto otázky neodpovedám. Neodpovedám spôsobom, ktorý navádza k porušeniu, či obchádzaniu zákona.
pitres
02.04.07,11:17
ospravedlňujem sa...
GABAZ
02.04.07,11:19
Priatelia,som v minuse a nechcem byť. Kto potrebuje fakturky nejake za minuli rok v ramci JU neplatic DPH, nech sa rychlo ozve. DAvam na to 30 min. Podnikam v oblasti PC, Reklamy,kulturnych cinnosti..

Keď už silou mocou nechceš byť v strate, vyhoď niečo z daňovo uznateľných nákladov a presuň to nedaňových. Ak je strata oprávnená a nemáš tam nejaké spochybniteľné náklady, môžeš ju využiť v ďalších rokoch a odpočítať si ju. Je to na tebe. Inak dosť skoro si sa spamätal.
betka
02.04.07,11:20
Prečo sa bojíte straty, ak máte všetko v účte v poriadku, nemáte tam nejaké presu......, tak prečo nie aj strata????
pitres
02.04.07,11:23
v piatok moju uctovnicku odviezla sanitka a tak teraz rychlo robim co mozem.mala totiz nahodeny len 01/06
skaspa
02.04.07,11:26
skôr sa mi natíska otázka akú províziu berieš za vystavené faktúry?;)
Určite keď niekomu vystavíš faktúru za napr. 10 000 Sk nebudeš chcieť,aby ti tých 10 000 Sk aj uhradil, to sa mu predsa neoplatí:cool:, to už si rovno môžu kúpiť (zoabstarať) niečo "skutočné":D v takej hodnote a nielen nejakú faktúru na zníženie základu dane a to už sa dostávame k trestnému zákonu...
Keď si v oprávnenej strate v podstate okrádaš sám seba, lebo o rok môžeš vykázať základ dane, a tam si budeš môcť uplatniť stratu a nebudeš platiť zbytočne dane