1janka
02.04.07,14:37
ahojte milé poradáčky, hlavne poradáčky...lebo poradáci mi asi v tomto nepomôžu...:-), prosím o recept banánového chlebíčka..aspon tak nejako sa mi zdá že sa to volá, raz som to niekedy dávno jedla a bolo to super, také neplnkové...mňam...dopredu velmi pekne dakujeeem
:)
EPk
04.04.07,16:07
Banánový chlebík

Čo k tomu potrebujeme?
2 – 3 zrelé banány
2 vajíčka
3,5 dcl hladkej muky
2 dcl práškového cukru
½ čajovej lyžičky sódy bikarbóny
1 vanilkový cukor
1 dcl oleja
0,5 dcl acidofilného mlieka
alebo kyslej smotany
posekané orechy, hrozienka

Ako na to?
Banány roztlačíme vidličkou, pridáme vajíčka, múku, cukor, sódu bikarbónu, vanilkový cukor, kyslé mlieko, olej a všetko dobre jemne premiešame. Pridáme orechy, v rume napučané hrozienka (môžu byť napučané aj vo vode) a všetko spolu znova premiešame.
Formu srnčieho chrbta vymažeme maslom a vysypeme múkou. Cesto nalejeme do formy a pečieme jeden a pol hodiny (vo vopred vyhriatej rúre – 160 °C).
rada
04.04.07,16:17
Banánový chlebík

Čo k tomu potrebujeme?
2 – 3 zrelé banány
2 vajíčka
3,5 dcl práškového cukru
½ čajovej lyžičky sódy bikarbóny
1 vanilkový cukor
1 dcl oleja
0,5 dcl acidofilného mlieka
alebo kyslej smotany
posekané orechy, hrozienka

Ako na to?
Banány roztlačíme vidličkou, pridáme vajíčka, múku, cukor, sódu bikarbónu, vanilkový cukor, kyslé mlieko, olej a všetko dobre jemne premiešame. Pridáme orechy, v rume napučané hrozienka (môžu byť napučané aj vo vode) a všetko spolu znova premiešame.
Formu srnčieho chrbta vymažeme maslom a vysypeme múkou. Cesto nalejeme do formy a pečieme jeden a pol hodiny (vo vopred vyhriatej rúre – 160 °C).

Mňam, mňam. Zdá sa mi, že medzi surovinami chýba koľko múky sa má pridať. :confused:
EPk
05.04.07,05:34
Naozaj, ale recept mám len doma, tak až večer doplnim
EPk
05.04.07,05:43
Našla som na Nete niečo podobné
Banánový chlebíček s čokoládovo-cukrovou polevou
Ingredience: 100 g změklého másla + trocha na vymazani formy, 140 g krupicoveho cukru, 2 vejce, 3 velké zralé banany, ořechy, rozinky, kandované ovoce (dle chuti), 150 ml podmáslí, 280 g hladké mouky, 1 lžička jedlé sody
Na cukrovou polevu: 50 g moučkového cukru
Na čokoládovou polevu: 3 lžíce kakaa, trocha másla a moučkového cukru

Postup přípravy: Utřeme máslo, cukr, vejce, připravíme směs z rozmačkaných banánů, podmáslí, ořechů a rozinek, smícháme dohromady. Hladkou mouku smícháme s jedlou sodou a prosejeme do směsi. Pečeme v troubě (horkovzdušná 160 °C) a to 1:15 minut, ve formě biskupského chlebíčku. Formu vymažeme máslem, naspod dáme papír na pečení. Po vyndání necháme vychladnout.
Připravíme čokoládovou směs: v horké lázni smícháme kakao, máslo a cukr.
Cukrová směs: smícháme 50 g moučkového cukru se 2 lžícemi studené vody.
Chlebíček vyklopíme (jde to výborně) a pocákáme. Chlebíček je vláčný ještě za dva dny, i když tak dlouho vám ani nevydrží.