zsazsula
02.04.07,21:40
Chcela by som Vás poprosiť o radu ako by mohla SZČO previesť peniaze na S.R.Očku tak aby sa mu znižil ZD ,alebo neaký majetok .........
Richard
02.04.07,20:22
prosím o výstižné zadávanie názvu témy, bude tým porada prehľadnejšia...
zsazsula
03.04.07,05:50
Ďakujem za upozornenie nabudúce sa to nestane
zsazsula
10.04.07,11:24
Chcela by som Vás poprosiť o radu ako by mohla SZČO previesť peniaze na S.R.Očku tak aby sa mu znižil ZD ,alebo neaký majetok .........
Nechcem zakladať novú tému a tú predošlu som zle sformovala dúfam ,že tú mojú novú tému pochopite . SZČO chce kupiť auto ktoré nevie či má zaradiť do podnikania alebo brať ako sukromné vozidlo ,lebo od júla tohto roku si chce založiť s.r.o v ktorom bude aj konateľom a to auto by chcel neako preniesť do s.r.o tak aby to bolo vyhodne aj ako pre FO ale aj ako pre s.r.o . Ďakujem..........................
adv
11.04.07,08:43
normalnou kupnou zmluvou.
evina
11.04.07,09:22
Nechcem zakladať novú tému a tú predošlu som zle sformovala dúfam ,že tú mojú novú tému pochopite . SZČO chce kupiť auto ktoré nevie či má zaradiť do podnikania alebo brať ako sukromné vozidlo ,lebo od júla tohto roku si chce založiť s.r.o v ktorom bude aj konateľom a to auto by chcel neako preniesť do s.r.o tak aby to bolo vyhodne aj ako pre FO ale aj ako pre s.r.o . Ďakujem..........................

FO aj s.r.o. musí brať ako dva úplne samostatné subjekty a musí tak presne aj postupovať podľa platných predpisov akokeby išlo o cudzie osoby.
Ak chce mať auto od júla v s.r.o. osobne by som ho nezaraďovala do podnikania, nemá z toho žiadny prospech, nemôže si za ten rok uplatniť ani odpisy, len výdavky za toho pol roka..plus problémy s event. následným zdaňovaním pri jeho odpredaji s.r.o. a pod/. Uplatňovala by som si paušálne náhrady na auto u SZČO a od 1.6. by som ho zaradila do s.r.o. na základe kúpno-predajnej zmluvy...
zsazsula
11.04.07,09:39
Aj ja som tak uvažovala ako vy ,ale nebola som si istá iba teraz začinam a popritom aj váham viete ako to ide u začiatočníkov ;) A ešte niečo do učtovnictva to auto dám nasledovne????
JU kúpa auta-VNZD , predaj - POZD
evina
11.04.07,09:43
Aj ja som tak uvažovala ako vy ,ale nebola som si istá iba teraz začinam a popritom aj váham viete ako to ide u začiatočníkov ;) A ešte niečo do učtovnictva to auto dám nasledovne????
JU kúpa auta-VNZD , predaj - POZD

Ak to nezaradíš do podnikania a uplatníš mu paušálne náhrady o tom aute v JU neúčtuješ.
Účtuješ o tom v s.r.o. ako kúpa /od FO-občana na základe kúpnopredajnej zmluvy/ - cez 042 a následne na 022 a odpisuješ..

Takýmto spôsobom nič v JÚ u FO nezdaňuješ...
zsazsula
11.04.07,09:50
Ďakujem za odpoveď