fipina
03.04.07,08:00
Ako mám postupovať, keď zamestnanec, ktorý má množstvo exekúcii dal výpoveď? Mám nejakú povinnosť túto skutočnosť oznamovať exekútorovi, prípadne uvádzať aj info o novom zamestnávateľovi?
katka50
03.04.07,06:08
Všetky exekúcie mu zapíšeš na Zápočtový list. Originály exekúcií vrátiš exekútorom, ktorí ich vystavili s prípisom, aká čiastka mu bola zrazená a odposlaná. Kópie si založ.
fipina
03.04.07,06:18
Aký je termín na toto oznámenie ? Mám nejakú povinnosť informovať exekútora aj o novom zamestnávateľovi?
katka50
03.04.07,07:52
Ak máš vedomosť o novom zamestnávateľovi, mala by si ho uviesť-aby sa zjednodušila administratíva.
katka50
03.04.07,08:10
Pozri si Exekučný poriadok § 85
§*85
(1) Ak povinný prestal pracovať u*doterajšieho platiteľa mzdy, musí to oznámiť do jedného týždňa exekútorovi, ktorý vydal príkaz na začatie exekúcie. Do jedného týždňa musí povinný takisto exekútorovi oznámiť, že nastúpil do zamestnania u*iného platiteľa mzdy.
(2) Platiteľ mzdy musí do jedného týždňa oznámiť exekútorovi, ktorý vydal príkaz na začatie exekúcie alebo exekučný príkaz, že povinný u*neho prestal pracovať. Zároveň zašle exekútorovi vyúčtovanie zrážok, ktoré zo mzdy povinného vykonal a*vyplatil oprávneným, a*oznámi exekútorovi, pre ktoré pohľadávky bol vydaný príkaz na začatie exekúcie a*exekučný príkaz a*aké poradie majú tieto pohľadávky.
fipina
03.04.07,09:01
Nerada by som porušila zákon o ochrane osobných údajov, a preto si chcem byť istá, čo môžem a čo nie.
Keďže tých EX má veľa, aké údaje môžem poskytnúť exekútorovi? Bola by som vďačná za príklad. Mám tam vypísať všetky EX alebo tú, ktorá sa týka dotyčného exekútora?
katka50
03.04.07,09:15
Exekúciu aj s potrebnými údajmi zasielaš vždy konkrétnemu exekútorovi, ktorý je na nej uvedený. Ja mám tiež zamestnanca, ktorý má niekoľko exekúcií. Aby nedošlo k prípadným problémom, dala som ich do poradia v akom mi postupne došli a dala na vedomie exekútorom, ktorých sa to týkalo, aby vedeli, že sú v poradí... A nikto ma neurguje. A údaje používaš tie, ktoré sú uvedené v exekúciach. Meno, priezvisko, bydlisko, dátum narodenia.
fipina
03.04.07,09:26
Skôr som myslela údaje o exekúcii : číslo ex, suma, dátum prevzatia a pod. Môžem všetkým exekútorom poslať "zoznam všetkých Exe" ?
1. 123/05 20000,- 1.5.05
2. 124/05 20000,- 10.5.05
- uviesť aj meno exekútora, príp. názov oprávnenej spoločnosti ?
katka50
03.04.07,09:30
Áno, ale ešte Ti skúsim nájsť predpis, ktorý to umožňuje.
fipina
03.04.07,09:35
Si zlatá, ďakkujem.
katka50
03.04.07,10:03
Je to Exekučný poriadok § 34.

Súčinnosť tretích osôb
§*34

(1) Súdy, orgány štátnej správy, obce a*vyššie územné celky, notári, iné fyzické osoby a*právnické osoby, ak rozhodujú o právach, právom chránených záujmoch a povinnostiach fyzických osôb a právnických osôb, sú povinní oznámiť exekútorovi na jeho písomnú žiadosť údaje o*majetku povinného, ktoré sú im známe z ich úradnej činnosti a ktoré sú potrebné na vykonanie exekúcie.
fipina
03.04.07,10:07
Je to Exekučný poriadok § 34.

Súčinnosť tretích osôb
§*34

(1) Súdy, orgány štátnej správy, obce a*vyššie územné celky, notári, iné fyzické osoby a*právnické osoby, ak rozhodujú o právach, právom chránených záujmoch a povinnostiach fyzických osôb a právnických osôb, sú povinní oznámiť exekútorovi na jeho písomnú žiadosť údaje o*majetku povinného, ktoré sú im známe z ich úradnej činnosti a ktoré sú potrebné na vykonanie exekúcie.
Takže až na písomnú žiadosť?
katka50
03.04.07,10:20
Ja by som to uzavrela asi takto:Keďže ukončil PP, § 85 Exekučného poriadku Ti ukladá odposlať každému exekútorovi konkrétnu exekúciu ako aj potrebné údaje. O ďalších exekúciách už nemá zmysle sa zmieňovať.
fipina
03.04.07,10:48
Sľubujem, už posledná otázka. Dátum doručenia sa mu bude počítať v novom zamestnaní odznova alebo sa bude brať dátum doručenia u nás, ako u prvého zamestnávateľa?
katka50
03.04.07,10:53
To Ti neviem povedať, ale myslím si, že Ty to vrátiš kažkému exekútorovi a zaleží asi v akom poradí to každý z nich pošle novému zamestnávateľovi.
fipina
03.04.07,11:16
Ďakujem Ti veľmi pekne. Moc si mi pomohla. Pekný dník.
katka50
03.04.07,11:22
Nemáš za čo. Aj Tebe prajem pekný deň.