of23
03.04.07,08:55
Aké konzekvencie má využitie firemného (s.r.o.) automobilu konateľom spoločnosti na súkromné účely?

Treba takéto jazdy evidovať v knihe jázd?
Ako sa uhrádzajú spotrebované pohonné hmoty?

Ďakujem

o.f.
Chobot
03.04.07,07:03
Aké konzekvencie má využitie firemného (s.r.o.) automobilu konateľom spoločnosti na súkromné účely?

Treba takéto jazdy evidovať v knihe jázd?
Ako sa uhrádzajú spotrebované pohonné hmoty?

Ďakujem

o.f.

AK nemáš konkrétnu, špecifickú otázku, daj si vyhľadať v starších témach podľa nejakých kľúčových slov (napr. auto súkromné využitie a pod.), bolo to tu veľakrát popísané.
of23
03.04.07,07:11
konkrétna otázka:

existuje spôsob, akým sa možno vyhnúť vedeniu evidencie jázd? nejakým paušálom a pod.. kľudne zaplatím viac odvodov, ale evidovať každých 5km najazdených po mesta sa mi nechce.
Ľuba
03.04.07,07:16
Aké konzekvencie má využitie firemného (s.r.o.) automobilu konateľom spoločnosti na súkromné účely?

Treba takéto jazdy evidovať v knihe jázd?
Ako sa uhrádzajú spotrebované pohonné hmoty?

Ďakujem

o.f.
Neviem, ako je to u konateľov, ale u zamestnanca by som mesačne zdaňovala 1% OC vozidla ako nepeňažný príjem, jazdy samozrejme evidovať, spoplatniť náhrady PHM a krátiť DPH na vstupe.
of23
04.04.07,08:22
Práve evidencii jázd by som sa rád vyhol. V Rakúsku som paušálne 30% nákladov na PHM nedával do daní a mohol som jazdit súkromne bez písania jázd. Je to neproduktívna robota.
Laura1
23.04.07,10:15
Naúčtovala som správne pohľadávku voči zamestnancovi za súkromné jazdy- zníženie nákladov na PHL a zníženie DPH na vstupe:
501.../335...
343.../335.... každá položka mínusom!
Ďakujem za odpoveď.
Laura1
23.04.07,10:50
Posúvam........