Janka2
26.01.05,19:15
Prosím o pomoc!

Potrebujem vytlačiť potvrdenie zamestnávateľa na uplatnenie nároku na nemocenskú dávku. Hoc ako sa snažím, stále mi tlačí prázdny formulár. Robím niečo zle? Zamestnanec je PN od 18.1.2005. Treba k tomu najprv urobiť mzdy za január, alebo nemusím. Už teraz viem, že do práce v januári nenastúpi.

Mám program Olymp

Ďakujem
macko
26.01.05,19:18
Zdravím, nastav sa do roku 2004 a tam vytlačíš potvrdenie o príjme. Nemocenské dávky sa počítajúm zo mzdy predošlého roka.
slnko
26.01.05,20:10
Zdravím, nastav sa do roku 2004 a tam vytlačíš potvrdenie o príjme. Nemocenské dávky sa počítajúm zo mzdy predošlého roka.
Zdravim, mozem sa aj ja pripojit s otazkou? Ak nastupil zamestnanec do PP 15.12.2004 a onemocnel 21.12.2004, z coho som mala vypocitat nemocenske davky? z predpokladaneho zarobku? a ako? dajme tomu, ze predpokladany zarobok bol 6500 Sk. Moc dakujem.
Janka2
26.01.05,20:14
Ďakujem. Už som to skúšala, ale idem zas. Možno som niečo robila zle. Treba sa niekde preprnúť do minulého roka? V tomto programe som začala robiť začiatkom roku 2004, tak neviem, čo všetko treba urobiť na konci roka. Treba nejak ukončiť starý rok a začať nový, ako v Alfe, alebo len uzavrieť december a pokračovať januárom?
slnko
26.01.05,20:21
iba uzavriet december a pokracovat januarom.
macko
26.01.05,20:45
Zamestnancovi vzniká nárok na nem. dávky ak odpracoval aspoň 42 dní.
Janka2
26.01.05,21:00
Všetky podmienky spĺňa. Pracovala celý rok 2004 bez PN. A do formulára mi nevyplní vôbec nič, ani jej meno. Iba moje ako osoby, ktorá formulár vyplnila. Asi ráno zavolám do Krosu. A teraz idem tlačivo vyplniť ručne.

Ďakujem za odpovede.
macko
26.01.05,21:00
Zdravim, mozem sa aj ja pripojit s otazkou? Ak nastupil zamestnanec do PP 15.12.2004 a onemocnel 21.12.2004, z coho som mala vypocitat nemocenske davky? z predpokladaneho zarobku? a ako? dajme tomu, ze predpokladany zarobok bol 6500 Sk. Moc dakujem.
Zamestnancovi vzniká nárok na nemoc. dávky ak odpracoval 42 dní.
vladan
27.01.05,06:25
Všetky podmienky spĺňa. Pracovala celý rok 2004 bez PN. A do formulára mi nevyplní vôbec nič, ani jej meno. Iba moje ako osoby, ktorá formulár vyplnila. Asi ráno zavolám do Krosu. A teraz idem tlačivo vyplniť ručne.

Ďakujem za odpovede.
Jani, vypočítaj mzdu zamestnancovi, ktorý je PN. Keďže bol chorý, tak tam budeš mať položky N01 a N02. A keďže chceš posielať na sociálku aj potvrdenie PN, to znamená, že tvoj zamestnanec bol chorý viac ako 10 dní. Vtedy do mzdy musíš zadať položku N03 - a vtedy ti už vytlačí vyplnené potvrdenie :D
... aj ja som pri tom maturovala, neboj :D
Janka2
27.01.05,08:39
Všetko som skúšala. Aj mzdy za január som urobila tak, ako píšeš, aj som skúšala uzavrieť mesiac, nič nepomohlo. A keď som dala vytlačiť akože do originálu, vytlačilo mi celkom prázdny papier. Zavolala som do Krosu, idem vyskúšať, čo mi poradili potom dám vedieť, čo bolo zle, a na čo treba dávať pozor.
saman
27.01.05,09:13
Veduca posli dotaz na olymp@kros.sk - vzdy mi rychlo odpisali. Alebo na www.kros.sk je forum uzivatelov kde pisu aj servisaci z krosu.
UCET
27.01.05,14:18
Všetko som skúšala. Aj mzdy za január som urobila tak, ako píšeš, aj som skúšala uzavrieť mesiac, nič nepomohlo. A keď som dala vytlačiť akože do originálu, vytlačilo mi celkom prázdny papier. Zavolala som do Krosu, idem vyskúšať, čo mi poradili potom dám vedieť, čo bolo zle, a na čo treba dávať pozor.
UZ vies?:p
vladan
28.01.05,09:38
Jani, no už vieš? :D
Indiana
28.01.05,14:19
Všetko som skúšala. Aj mzdy za január som urobila tak, ako píšeš, aj som skúšala uzavrieť mesiac, nič nepomohlo. A keď som dala vytlačiť akože do originálu, vytlačilo mi celkom prázdny papier. Zavolala som do Krosu, idem vyskúšať, čo mi poradili potom dám vedieť, čo bolo zle, a na čo treba dávať pozor.
Mila Janka. Je potrebné mat zadanu vo vyplate zlozku mzdy N03 (tak ako ti pisala vladan) aby bolo jasné, ktorý je vlastne ten 11 deň. Takže okrem toho, ze mas zadanu N03 musíš mať v kalendáriku zakliknutý aj ten deň, kedy vlastne vychádza 11.deň. Nemusíš tú nemoc vyklikávať celú, stačí ak zaklikneš len ten 11. deň nemoci a vtedy ti vytlačí aj potvrdenie.
Indiana
28.01.05,14:25
Zdravim, mozem sa aj ja pripojit s otazkou? Ak nastupil zamestnanec do PP 15.12.2004 a onemocnel 21.12.2004, z coho som mala vypocitat nemocenske davky? z predpokladaneho zarobku? a ako? dajme tomu, ze predpokladany zarobok bol 6500 Sk. Moc dakujem.
Ahoj slnko.

POZOR ak zamestnanec nastupil 15.12.2004 a onemocnel 21.12.2004, tak ti mu vyplácas za prvých 10 dní nemoci náhradu príjmu počas PN a až od 11. dňa mu začína Sociálka vyplácať nemocenské. Ak si sa chcela spýtať z čoho vypočítavať náhradu príjmu (nie nemocenské dávky) za prvých 10 dni, tak pre tohto zamestnanca je rozhodné obdobie od 15.12.2004 do 20.12.2004 (do dňa predchádzajúceho dňu v ktorom vznikla PN), takže z vymeriavacieho základu za dni 15.12.2004 - 20.12.2004 / počet kalendárnych dní rozhodného obobia

POZOR PRAVDEPODOBNÝ VYMERIAVACI ZAKLAD POUZIJEM JEDINE V PRIPADE AK ZAMESTNANEC NASTUPI NA PN V DEN NÁSTUPU DO ZAMESTNANIA, ALEBO POCAS ROZHODNEHO OBDOBIA Má NULOVY VYMERIAVACI ZAKLAD
Janka2
28.01.05,19:44
Ďakujem za všetku pomoc. Už to mám. Keď už som to celé chcela vzdať (zavolala som do Krosu, povedali mi, že za N1 musí byť zaškrtnuté neukončené, tak isto za N3), všimla som si, že akýsi škriatok mi vliezol do počítača a prepísal začiatok N trojky na 28.12.2004 namiesto 28.12.2005. Ale aj keď celý problém bola moja chyba, je dobré vedieť, že je mnoho ľudí, krorí chcú pomôcť. Som tu pomerne nová - asi 3 týždne, takže som sa trochu obávala, či mi niekto odpíše. Je tu fajn a určite upozorním na túto stránku všetkých mojich účtujúcich a podniketeľských známych.
slnko
28.01.05,20:59
Ahoj slnko.

POZOR ak zamestnanec nastupil 15.12.2004 a onemocnel 21.12.2004, tak ti mu vyplácas za prvých 10 dní nemoci náhradu príjmu počas PN a až od 11. dňa mu začína Sociálka vyplácať nemocenské. Ak si sa chcela spýtať z čoho vypočítavať náhradu príjmu (nie nemocenské dávky) za prvých 10 dni, tak pre tohto zamestnanca je rozhodné obdobie od 15.12.2004 do 20.12.2004 (do dňa predchádzajúceho dňu v ktorom vznikla PN), takže z vymeriavacieho základu za dni 15.12.2004 - 20.12.2004 / počet kalendárnych dní rozhodného obobia

POZOR PRAVDEPODOBNÝ VYMERIAVACI ZAKLAD POUZIJEM JEDINE V PRIPADE AK ZAMESTNANEC NASTUPI NA PN V DEN NÁSTUPU DO ZAMESTNANIA, ALEBO POCAS ROZHODNEHO OBDOBIA Má NULOVY VYMERIAVACI ZAKLAD
Ďakujem Indiana. Už mi je to jasné. Vlastne som to urobila dobre. Robila som PN prvý krát a spoľahla som sa na Olymp. Olymp je super. Pomocou neho to mám dobre.http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
Jara
07.02.05,10:03
Trápim sa, hľadám aký je maximálny a minimálny vymeriavací denný základ pre výpočet nemocenských dávok v roku 2005. Aj keď mi počítač dá podklad pre výpočet základu nem. dávok , potrebujem upraviť maximálnu a min. výšku.


U min. si vypočítam /9x6080/+/3x6500/=74.220,-
74.220 : 365=203,3425 to by bol denný min. VZ

a maximálný? Viem že sa počíta podľa priemernej dosiahnutej mzdy ale neviem tu výšku za rok 2004 a neviem,či ak mám zamestnanca s denným VZ 785,4532 či to môžem nechať, alebo mám upraviť...
Poraďte.... prosím.....
vladan
07.02.05,10:11
Jara, prečo ťa zaujímajú nemocenské dávky? ... tie predsa platí Sociálna poisťovňa... Zamestnávateľ platí náhradu príjmu pri dočasnej pracovnej neschopnosti a tam nie je žiadne maximum, ani minimum ... a niečo sa mi marí, že v roku 2005 už nie je maximum ani pri nemocenských dávkach (to čo vypláca SP), ale ruku do ohňa za to nedám :D
Jara
07.02.05,10:40
Jara, prečo ťa zaujímajú nemocenské dávky? ... tie predsa platí Sociálna poisťovňa... Zamestnávateľ platí náhradu príjmu pri dočasnej pracovnej neschopnosti a tam nie je žiadne maximum, ani minimum ... a niečo sa mi marí, že v roku 2005 už nie je maximum ani pri nemocenských dávkach (to čo vypláca SP), ale ruku do ohňa za to nedám :DZaujíma ma to pre výpočet náhrady príjmu a tam som tiež myslela, že potrebujem minimálny a maximálny VZ ako pri výpočte nemocenských dávok. Takže vravíš, že sa nemusím starať a to čo dá počítač nech tam je, bez ohľadu na výšku? Aj keď poviem napr. 2100,- Sk? Ďakujem...
vladan
07.02.05,11:17
presne tak Jara :D
Jara
08.02.05,08:59
presne tak Jara :D
Mala som včera vypadnutý internet, ale doma som to študovala tak som už utvrdená v správnosti, ale dnes dodatočne ďakujem a pekný deň.
Kimáková
14.02.05,14:52
Jara, prečo ťa zaujímajú nemocenské dávky? ... tie predsa platí Sociálna poisťovňa... Zamestnávateľ platí náhradu príjmu pri dočasnej pracovnej neschopnosti a tam nie je žiadne maximum, ani minimum ... a niečo sa mi marí, že v roku 2005 už nie je maximum ani pri nemocenských dávkach (to čo vypláca SP), ale ruku do ohňa za to nedám :D
Vladan. Máš pravdu. Skutočne max priemer na nemoc platil iba v roku 2004. Podľa zákona od 1.1.2005 už neexistuje max ani pre Sociálku.
tonkat
05.03.07,16:40
Prosím, prečo mi na potvrdení na nemocenské dávky vypíše všetko, ale v decembri mi do VZ dá 0. Pritom zamestnanec v dec. robil aj odvod bol do soc.poist. PN bola v 02/2007 a neviem si s tým rady, stále mi tam dáva 0. Neviete prečo?
tonkat
05.03.07,17:50
Prosím, prečo mi na potvrdení na nemocenské dávky vypíše všetko, ale v decembri mi do VZ dá 0. Pritom zamestnanec v dec. robil aj odvod bol do soc.poist. PN bola v 02/2007 a neviem si s tým rady, stále mi tam dáva 0. Neviete prečo?
Neviete nikto? Potrebujem to dnes vyriešiť! Ďakujem piekne.
tonkat
06.03.07,14:37
Neviete nikto? Potrebujem to dnes vyriešiť! Ďakujem piekne.
posúvam .....
Paula
06.03.07,14:46
asi sa treba "nastaviť" do toho správneho mesiaca. (december možno)...ešte som to nerobila (po pravde ani neviem, kde to v SW nájdem :) )
tonkat
06.03.07,14:52
asi sa treba "nastaviť" do toho správneho mesiaca. (december možno)...ešte som to nerobila (po pravde ani neviem, kde to v SW nájdem :) )
Pavla, v tom to asi nieje, lebo musíš byť nastavená v mesiaci, kedy je PN - teda konkrétne u mňa je to za 02/2007.Ale všetko ostatné mi vytlačí, len ten december tam dá 0 a neviem zistiť prečo. Druhý zamestnanec má tiež PN v tom dátume a tomu vytlačí celý rok v poriadku. Prosím pomôžte krosáci, príp. ktorí s tým robíte. Ďakujem.
tonkat
06.03.07,19:12
Prosím, prečo mi na potvrdení na nemocenské dávky vypíše všetko, ale v decembri mi do VZ dá 0. Pritom zamestnanec v dec. robil aj odvod bol do soc.poist. PN bola v 02/2007 a neviem si s tým rady, stále mi tam dáva 0. Neviete prečo?
Prosím vás, môže to súvisieť s tým, že zamestnanec 6.12.2006 dosiahol dôchodkový vek?
tonkat
06.03.07,19:36
Prosím vás, môže to súvisieť s tým, že zamestnanec 6.12.2006 dosiahol dôchodkový vek?
Aj sa pýtam, aj si odpovedám.:) Už sa s tým babrem dva dni, ale teraz som prišla na to, že keď vymažem poznámku v olympe o dovršení dôchodkového veku, tak mi tlačivo vytlačí správne aj s VZ za december. Zamestnanec ale poižadal od 06.01.2007 o starobný dôchodok, ale ešte nemá rozhodnutie. Teraz je Pn už viacej ako 10 dní. Má vôbec nárok na nemocenské zo soc. poisťovne?
KEJKA
05.06.09,20:57
Jani, vypočítaj mzdu zamestnancovi, ktorý je PN. Keďže bol chorý, tak tam budeš mať položky N01 a N02. A keďže chceš posielať na sociálku aj potvrdenie PN, to znamená, že tvoj zamestnanec bol chorý viac ako 10 dní. Vtedy do mzdy musíš zadať položku N03 - a vtedy ti už vytlačí vyplnené potvrdenie :D
... aj ja som pri tom maturovala, neboj :D
nenašla som vhodnejší príspevok.
Potrebujem sa uistiť, či môžem ignorovať červené políčko pri mzde zamestnanca,ktorý je celý máj 2009 chorý.
Obdobie 1-10.5.je náhrada zam-eľa, N01 a N02 je správne - uvedené sú priemery aj hodnoty.
zadané je aj N03 avyznačený 11.5. - tam mi dá hodiny, ale nedá priemer, nepočíta náhradu, čo je správne. Toto je dôvod, že je mzda označená červeno ako problémová?
Doplním, že zamestnanec robil 12-ky. V tabuľke "mzdové údaje" uvádza časový fond 69 + 57,5 hod.....číslo 57,5 je červenou . Netuším čo to znamená.
mzdarka renca
05.06.09,21:53
nenašla som vhodnejší príspevok.
Potrebujem sa uistiť, či môžem ignorovať červené políčko pri mzde zamestnanca,ktorý je celý máj 2009 chorý.
Obdobie 1-10.5.je náhrada zam-eľa, N01 a N02 je správne - uvedené sú priemery aj hodnoty.
zadané je aj N03 avyznačený 11.5. - tam mi dá hodiny, ale nedá priemer, nepočíta náhradu, čo je správne. Toto je dôvod, že je mzda označená červeno ako problémová?
Doplním, že zamestnanec robil 12-ky. V tabuľke "mzdové údaje" uvádza časový fond 69 + 57,5 hod.....číslo 57,5 je červenou . Netuším čo to znamená.
Kejka, vieš čo budú tie hodiny 57,5? To budú hodiny v dňoch, kedy nemal mať zmenu, nakoľko sa PN platí aj v dňoch, kedy nemal pracovať. Pozri si to, či to sedí.
KEJKA
06.06.09,05:40
Kejka, vieš čo budú tie hodiny 57,5? To budú hodiny v dňoch, kedy nemal mať zmenu, nakoľko sa PN platí aj v dňoch, kedy nemal pracovať. Pozri si to, či to sedí.
si super.
predtým som zaklikala PN až do konca mesiaca a vyskakovalo mi tam ovela vyssie číslo.
áno súčet deleno 11,5 dáva 11 kalendárnych dní, lebo mám pri N03 zakliknutý iba dátum 11.5.
a) OLYMP podľa príručky nevyžaduje pri pokračujúcej PN mať označenie všetkých dní do konca mesiaca, takže by to takto sedelo
b) pri N03 nie je vyplnený vym.základ ani priemerka, lebo dávky sú z SP, takže aj toto by malo byť v poriadku.
===========
ak teda a) aj b) je v poriadku a nemám teda chybu pri tejto mzde, tak ma ruší, že pri tejto mzde nie je zelená "fajočka" ale červená.
Mám to chápať len ako upozornenie na dlhodobú PNku, alebo OLYMP signalizuje chybu, ktorú JE NUTNÉ opraviť?
Maruška54
06.06.09,05:57
ja mám tiež ten istý problém s tou červenou fajočkou, zamestnanec je celý mesiac PN, PN je od 18.2. takže platí SC, včera som to nechala tak že nech sa to uleží
Paula
06.06.09,06:18
ja mám tiež ten istý problém s tou červenou fajočkou, zamestnanec je celý mesiac PN, PN je od 18.2. takže platí SC, včera som to nechala tak že nech sa to uleží


V mzde za marec v položke N03 majú byť zafajknuté okienka "neukončené" a "Z min. mesiaca". Pritom v zložkách mzdy má figurovať len táto položka. Ak sa Ti ukazuje aj položka z mesačnou či hodinovou mzdou, tú treba v marci zrušiť. Mne to červené označenie zmizlo, keď som zrušila tú mesačnú mzdu....aj v marci, apríli, atd. Používam iba štandardý kalendár, inak neviem poradiť.
KEJKA
06.06.09,06:40
V mzde za marec v položke N03 majú byť zafajknuté okienka "neukončené" a "Z min. mesiaca". Pritom v zložkách mzdy má figurovať len táto položka. Ak sa Ti ukazuje aj položka z mesačnou či hodinovou mzdou, tú treba v marci zrušiť. Mne to červené označenie zmizlo, keď som zrušila tú mesačnú mzdu....aj v marci, apríli, atd. Používam iba štandardý kalendár, inak neviem poradiť.
v tomto bol zádrhel. Riadok na mzdu bol obsadený, aj ked suma bola nulová. Nenapadlo ma vymazať ho.
A pritom v prípade dovolenky bežne opravím upozornenie tak, že riadok s dovolenkou vymažem.
Huráááááááááááááá, ešte raz vďaka.
KEJKA
06.06.09,10:18
si super.
áno súčet deleno 11,5 dáva 11 kalendárnych dní, lebo mám pri N03 zakliknutý iba dátum 11.5.
a) OLYMP podľa príručky nevyžaduje pri pokračujúcej PN mať označenie všetkých dní do konca mesiaca, takže by to takto sedelo
b) pri N03 nie je vyplnený vym.základ ani priemerka, lebo dávky sú z SP, takže aj toto by malo byť v poriadku.
===========

Ešte som vylepšila marec tým, že pri N03 som vymazala hodiny, nechala len označený ten 1 deň. Takže súčet teraz mám 5x11,5 + 5x11.5 - rozlíšené sú pracovné dni a ostatné kalendárne dnio, za ktoré sa platí PNka.

............. vieš čo budú tie hodiny 57,5? To budú hodiny v dňoch, kedy nemal mať zmenu, nakoľko sa PN platí aj v dňoch, kedy nemal pracovať.
presne tak

V mzde za marec v položke N03 majú byť zafajknuté okienka "neukončené" a "Z min. mesiaca". Pritom v zložkách mzdy má figurovať len táto položka. Ak sa Ti ukazuje aj položka z mesačnou či hodinovou mzdou, tú treba v marci zrušiť.

citované - to je len malá rekapitulácia.
Skúsila som prejsť do dalsieho mesiaca a vygenerovať mzdu s voľbou iba zložky mzdy z pracovného kalendára-kde nemám nič.
Ponúklo mi to korektnú "mzdu" a hodiny: fond 161 plus červenou 30x11,5 hod. Toto ma ruší, lebo neviem ako takto evidované hodiny OLYMP spracuje. Možno je to len evidenčne a nikde sa to neprejaví, neviem. Ak by táto verzia bola správna, musela by som aj v mesiaci, kedy PNka začala, upraviť N03 - označiť dni do konca mesiaca.
Ja som tento problém vyriešila tak, že som riadok N03 opravila - vymazala hodiny. Tým zostal len údaj 30x11,5 hod, tých 161 zmizlo. Takto sa mi to páči viac a OLYMP "neprotestuje"..... zostala zelená fajočka.
Paula
06.06.09,10:32
Neviem naozaj ako sa to robí v "neštandardnom" kalendári, no dni PN-kovité mám "biele" (ako u odpracovaného dňa).
Ak nasledujúci mesiac už nie je PN, nezabudnúť v ňom zrušiť tie dve fajky, ktoré spomínam vyššie. Aj tie urobia červenú šarapatu, ak sa nezrušia ako už nepotrebné.
veronikasad
06.06.09,10:36
Neviem naozaj ako sa to robí v "neštandardnom" kalendári, no dni PN-kovité mám "biele" (ako u odpracovaného dňa).
Ak nasledujúci mesiac už nie je PN, nezabudnúť v ňom zrušiť tie dve fajky, ktoré spomínam vyššie. Aj tie urobia červenú šarapatu, ak sa nezrušia ako už nepotrebné.
Problém bude možno v tom, že PN-ka sa vykazuje za všetky dni - bez ohľadu na to, či v tento deň mal plánovaný výkon práce alebo nie. A preto bude asi ťažké určiť, koľko hodín na tento deň evidovať.
Ak je bežný pracovný kalendár, na páske ti ukáže fond prac. času + počet dní prac.volna x 8

Ak Kejku nesúri spracovanie výplat, nech zavolá do KROSU, ako to vyriešiť.
KEJKA
06.06.09,12:53
výsledok:
Ked som vytlačila skusmo výplatnú pásku, formát som zvolila položkový. Tam sa ukáže osobitne riadok pre 25%. pre 55% a aj prepokračovanie PN od 11.dňa.
A aj ked OLYMPu stačí označiť 11.deň pre pokračovanie PNky, na vyplatnej páske sa to objavilo tiež ako 1 deň
/PN 11.5.,......11,5 hod./, čo nie je správne.
takže som zasa tie štvorčeky poctivo "vybielila" teda pooznačovala PNku až do konca mesiaca. Takto dostanem na vyplatnú pásku relevantné údaje.
Do Krosu teda volať nebudem, myslím, že výplaty sú vyriešené k plnej spokojnosti - teda aspoň čo sa týka tu riešeného problému.
Zúčastneným ďakujem, snažila som sa aj oceniť, naozaj ste mi dievčence pomohli.
veronikasad
06.06.09,12:59
výsledok:
Ked som vytlačila skusmo výplatnú pásku, formát som zvolila položkový. Tam sa ukáže osobitne riadok pre 25%. pre 55% a aj prepokračovanie PN od 11.dňa.
A aj ked OLYMPu stačí označiť 11.deň pre pokračovanie PNky, na vyplatnej páske sa to objavilo tiež ako 1 deň
/PN 11.5.,......11,5 hod./, čo nie je správne.
takže som zasa tie štvorčeky poctivo "vybielila" teda pooznačovala PNku až do konca mesiaca. Takto dostanem na vyplatnú pásku relevantné údaje.
Do Krosu teda volať nebudem, myslím, že výplaty sú vyriešené k plnej spokojnosti - teda aspoň čo sa týka tu riešeného problému.
Zúčastneným ďakujem, snažila som sa aj oceniť, naozaj ste mi dievčence pomohli.
Kejka, nestačí zadať 1 deň PN-ky musíš označiť všetky kal. dni - ako si to urobila. /1 deň ti stačí pre vytlačenie potvrdenia o príjme/. Ako si vyriešila hodiny - kolko hodín ti ukazuje keď vojdeš do vygenerovanej výplaty ?
KEJKA
06.06.09,14:37
výsledok:
Ked som vytlačila skusmo výplatnú pásku, formát som zvolila položkový. Tam sa ukáže osobitne riadok pre 25%. pre 55% a aj prepokračovanie PN od 11.dňa.
A aj ked OLYMPu stačí označiť 11.deň pre pokračovanie PNky, na vyplatnej páske sa to objavilo tiež ako 1 deň
/PN 11.5.,......11,5 hod./, čo nie je správne.
takže som zasa tie štvorčeky poctivo "vybielila" teda pooznačovala PNku až do konca mesiaca. Takto dostanem na vyplatnú pásku relevantné údaje.
Do Krosu teda volať nebudem, myslím, že výplaty sú vyriešené k plnej spokojnosti - teda aspoň čo sa týka tu riešeného problému.
Zúčastneným ďakujem, snažila som sa aj oceniť, naozaj ste mi dievčence pomohli.
ved som napísala, že som to dodatočne doplnila.....všimla som si výplatnú pásku, že je zle a opravila som to.
teraz tomu dokonca aj rozumiem..............:D
čo mi ukazuje?
195,5 čiernou, to je fond pracovnej doby - teda aspon zmeny podla prac.kalendára MAJ
161 červenou, to sú zostávajúce kalendárne dni, ktoré sa tiež preplatia pri PNke.
dobré, nie?:)
veronikasad
06.06.09,15:45
Kejka, tých 195,50 hod. sa mi nezdá - tam by si mala mať smeny len do nástupu na PN-ku
Keď zadávaš druh mzdy /prekážku v práci - v tomto prípade PN alebo náhradu príjmu/cez pridaj, automaticky ti znižuje o neodpracované hod. fond prac. času z mesačnej alebo časovej mzdy
KEJKA
06.06.09,20:36
Kejka, tých 195,50 hod. sa mi nezdá - tam by si mala mať smeny len do nástupu na PN-ku
Keď zadávaš druh mzdy /prekážku v práci - v tomto prípade PN alebo náhradu príjmu/cez pridaj, automaticky ti znižuje o neodpracované hod. fond prac. času z mesačnej alebo časovej mzdy
ale ja nehovorím o riadkoch pri tvorbe mzdy, iba o informácii vpravo hore, kde zvykne byť informatívny údaj o fonde prac.doby za daný mesiac.:)
zuzanask
26.06.09,05:19
Tiez pracujem v olympe. Je sikovny a prehladny. Potrebujem potvrdenie na uplatnenie nemocenskej dávky. Mam zamestnanca, ktorý ma zadané dva pracovne pomery. Najprv u nas pracoval od 1.4.2008 na 1/4 uvazok a potom od 1.6.2008 na cely uvazok. Do potvrdenia mi dotahuje len druhy pracovný pomer a VZ od 1.6.08. Ci ten 1/4 uvazok sa nerata do VZ, ci problem je inde?
brčko
26.06.09,05:58
Tiez pracujem v olympe. Je sikovny a prehladny. Potrebujem potvrdenie na uplatnenie nemocenskej dávky. Mam zamestnanca, ktorý ma zadané dva pracovne pomery. Najprv u nas pracoval od 1.4.2008 na 1/4 uvazok a potom od 1.6.2008 na cely uvazok. Do potvrdenia mi dotahuje len druhy pracovný pomer a VZ od 1.6.08. Ci ten 1/4 uvazok sa nerata do VZ, ci problem je inde?

Ak bol ten prvý PP ukončený (s odhláškou v SP, ZP) a od 1.6.08 vznikol nový, tak je to v poriadku.
KEJKA
10.08.09,20:25
potvrdenie o príjme pre účely ND a MD je rovnaké tlačivo?
ankajanko
15.09.09,13:46
Prosím , nevie mi niekto poradiť, prečo?: PN celý mesiac a Olymp mi vypočítal odvody do fondu/ nemoc od 03.08. do 08.09/
veronikasad
15.09.09,13:48
Prosím , nevie mi niekto poradiť, prečo?: PN celý mesiac a Olymp mi vypočítal odvody do fondu/ nemoc od 03.08. do 08.09/
odkedy trvá nemoc ? Máš správne vygenerovanú výplatu ?
liba2
16.09.09,04:55
Prosím , nevie mi niekto poradiť, prečo?: PN celý mesiac a Olymp mi vypočítal odvody do fondu/ nemoc od 03.08. do 08.09/otázka je zlezaradil

a bola zodpovedaná tu:
http://www.porada.sk/t48545-p22-olymp-zaciatocnik.html

príspevok č.212
zuzanask
27.10.09,11:05
Chcela by som sa spýtať, ako si môžem vytlačiť potvrdenie na uplatnenie ND za zamestnanca, ktorý ide 10/2009 na matersku a pracoval u nas do augusta 2008.
veronikasad
27.10.09,11:09
Chcela by som sa spýtať, ako si môžem vytlačiť potvrdenie na uplatnenie ND za zamestnanca, ktorý ide 10/2009 na matersku a pracoval u nas do augusta 2008.
neviem aký máš mzdový SW - ale mám otázku - od 09/08 bol kde - je stále vašim zamestnancom a ide o opakovaný pôrod ?
zuzanask
27.10.09,11:23
Pracujem s programom Olymp. V auguste 2008 rozviazal s nami pracovný pomer a zamestnal sa u iného zamestnávateľa.
Sante32
28.10.09,06:43
Mne sa podaril úžasný kúsok, keď som nastúpila do tohto zamestnania pred tromi mesiacmi a potrebujem poradiť prosím........na súpisku výplat mi zabudli pridať údržbára, ktorý je evidovaný na sociálke a ešte poberá aj invalidný........nedostal výplatu, a tak som mu o mesiac neskôr, dala výplaty dve (dohodár, a nevedela som že je aj na tej sociálke)..........keď na to SP prišla, vzala mu sociálne dávky a musí vracať peniaze za dva mesiace..............prosím vás, nedá sa s tým niečo urobiť? 400 eur, nie je len tak............ďakujem
veronikasad
28.10.09,06:46
Mne sa podaril úžasný kúsok, keď som nastúpila do tohto zamestnania pred tromi mesiacmi a potrebujem poradiť prosím........na súpisku výplat mi zabudli pridať údržbára, ktorý je evidovaný na sociálke a ešte poberá aj invalidný........nedostal výplatu, a tak som mu o mesiac neskôr, dala výplaty dve (dohodár, a nevedela som že je aj na tej sociálke)..........keď na to SP prišla, vzala mu sociálne dávky a musí vracať peniaze za dva mesiace..............prosím vás, nedá sa s tým niečo urobiť? 400 eur, nie je len tak............ďakujem
je evidovaný aj na úrade práce ako uchádzač o zamestnanie ?
veronikasad
28.10.09,06:48
Pracujem s programom Olymp. V auguste 2008 rozviazal s nami pracovný pomer a zamestnal sa u iného zamestnávateľa.
Dá sa vytlačiť potvrdenie aj spätne, nastav sa na aktuálny mesiac (08/08).
Ale to potvrdenie mu bude nanič, veď materskú mu budú počítať z príjmu u posledného zamestnávatela.
Katy a R
28.10.09,06:57
Pracujem s programom Olymp. V auguste 2008 rozviazal s nami pracovný pomer a zamestnal sa u iného zamestnávateľa.

ale ak u vás ukončila PP v roku 2008 a má už nový PP ... tak s jej nemocenskými dávkami vy už nič nemáte. Či niečo iné si mala na mysli?
Sante32
28.10.09,07:15
áno je evidovaný na úrade práce ako uchádzač, teda vlastne bol, od 1.10. má PZ..........ide vlastne len o to, že oni teraz budú od neho chcieť vrátiť peniaze za tie dva mesiace, čo prešvihol možný zárobok na dohodu ako evidovaný na UP.......a ja mu to budem musieť preplatiť:(