maria87
03.04.07,09:46
dobrý den, mám takýto problém, zaplatili sme už dph za minulý mesiac, no dnes som zistila že je v tom chyba, mám teraz podať opravné či dodatočné priznanie? a kde sa potom uvádza ten rozdiel medzi normálny a opravným priznaním? teda myslím aký riadok je to v prizananí? dakujem
Tweety
03.04.07,07:48
dobrý den, mám takýto problém, zaplatili sme už dph za minulý mesiac, no dnes som zistila že je v tom chyba, mám teraz podať opravné či dodatočné priznanie? a kde sa potom uvádza ten rozdiel medzi normálny a opravným priznaním? teda myslím aký riadok je to v prizananí? dakujem
Podáš dodatočné DP, rozdiel bude v r.35.
ALBO
04.04.07,05:41
dobrý den, mám takýto problém, zaplatili sme už dph za minulý mesiac, no dnes som zistila že je v tom chyba, mám teraz podať opravné či dodatočné priznanie? a kde sa potom uvádza ten rozdiel medzi normálny a opravným priznaním? teda myslím aký riadok je to v prizananí? dakujem

keďže ste otázku zadali v apríli, predpokladám, že ste podali riadne za marec a v ňom máte chybu. Potom by išlo o opravné. (ak máte na mysli DP za február, potom robíte dodatočné).
Dodatočné aj opravné DP sú vlastne akoby riadne DP a vlasne sa vám pomenia hodnoty na všetkých riadkoch DP, ktorého sa chyba dotkla. Ak sa vám mení DPov, tak sa to prejaví na r. 35