veronikasad
02.04.07,17:30
Ja čakám tiež na pána konateľa(majiteľa), ale asi mu DP vôbec nechýba. Je mi totiž dlžný min. za pol roka peniaze a asi tuší, že bez nich mu DP nevydám. volať mu nebudem, lebo keď mi nezdvíhal telefón, tak som mala infarktové stavy. a nakoniec mi dokonca odmietol - zrušil hovor a tak som si povedala dosť! Nie som žiadna chudera a nervy mám len jedny...
Som zvedavá ako to chce doriešiť, lebo mám všetky jeho doklady z r. 2005 aj 2006.

Ma niekto skusenosti s tym, ako by to obstalo po pravnej stranke, ked mam s niekym zmluvu, dotycny mi za odvedenu pracu nezaplati - ja som z toho dovodu zmluvu nezrusila a nevydam mu danove priznanie ? Moze si voci uctovnicke uplatnit nahradu skody na sude /pokutu za nepodane DP, prip. penale za vcas nezaplatenu dan/? Mam viacero zivnostnikov, ktori na svoje povinnosti voci uctovnickam po 31.3.akosi zabudaju. Zatial som k nevydaniu DP nepristupila.

-------
Veronika
liba2
02.04.07,16:11
Myslím, že je to v takýchto prípadoch otázka na mieste. Poradu.sk číta viacero právnikov, ktorí by možno vedeli domyslieť, čo v takom prípade čaká účtovníčku - SZČO, aký postih ak ju klient zažaluje za jemu vzniknutú škodu.
Aljok
03.04.07,09:30
veronikasad použila si môj príspevok z inej témy a je vytrhnutý z kontextu. Čakala som konateľa preto, lebo mi chýbajú doklady, ktoré potrebujem k ukončeniu DP za rok 2006. Nakoľko mi je dlžný kopec peňazí, tak mi už tretí mesiac nezdvíha telefón. Takže jeho DP nemám vôbec hotové a nemám mu vlastne aké odovzdať. Najskôr by sa musel unúvať a priniesť chýbajúce doklady. Preto som ho "vrúcne" očakávala. Toľko na upresnenie.

Ale odpoveď na Tvoju otázku by zaujímala aj mňa.
adv
03.04.07,10:30
uctovne doklady nemoze uctovnicka zadrziavat, nakolko nie su jej vlastnictvom. zadrzanie DP je krajne riesenie. ak uctovnicka nema pisomne dohodnutu splatnost jej odmeny, ma problem. je povinna DP vydat a nasledne si svoje peniaze vymahat. ak DP nevyda, jednoznacne zodpoveda za skodu tym sposobenu. doporucujem preto brat preddavky a vsetky uct. doklady prevziavat a odovzdavat na protipodpis a datumom.
veronikasad
03.04.07,18:40
veronikasad použila si môj príspevok z inej témy a je vytrhnutý z kontextu. Čakala som konateľa preto, lebo mi chýbajú doklady, ktoré potrebujem k ukončeniu DP za rok 2006. Nakoľko mi je dlžný kopec peňazí, tak mi už tretí mesiac nezdvíha telefón. Takže jeho DP nemám vôbec hotové a nemám mu vlastne aké odovzdať. Najskôr by sa musel unúvať a priniesť chýbajúce doklady. Preto som ho "vrúcne" očakávala. Toľko na upresnenie.

Ale odpoveď na Tvoju otázku by zaujímala aj mňa.

Ospravedlnujem sa za to, ze som pouzila tvoj prispevok. Vobec som tym nemyslela nic zle, len ma pri jeho citani napadol dotaz, ktory som napisala.
Este raz prepac, inak sa tam moj prispevok do tejto temy nehodil, tak som poprosila Richarda o presun do inej temy.

------------
Veronika
Aljok
04.04.07,06:25
veronikasad nič sa nestalo, len som to chcela upresniť.:)