zuzanask
03.04.07,10:15
prosim Vas neviem na koho by som sa mohla obratit, kto by mi vedel poradit v takejto veci.
Chcela som vstupit do II. piliera ale vraj nemozem, lebo som mala prerusene studium. To bolo od 1.9.2003 do 1.9.2004. A v odbobi od 5.9.2004 do 5.6.2006 som bola riadnou studentkou denneho studia na vysokej skole. A v tomto obdobi som nebola platitelom dochodkoveho poistenia ani jeden den.
Je to dovod, ktory mi brani pri vstupe do II. piliera.
Chobot
03.04.07,08:55
prosim Vas neviem na koho by som sa mohla obratit, kto by mi vedel poradit v takejto veci.
Chcela som vstupit do II. piliera ale vraj nemozem, lebo som mala prerusene studium. To bolo od 1.9.2003 do 1.9.2004. A v odbobi od 5.9.2004 do 5.6.2006 som bola riadnou studentkou denneho studia na vysokej skole. A v tomto obdobi som nebola platitelom dochodkoveho poistenia ani jeden den.
Je to dovod, ktory mi brani pri vstupe do II. piliera.


A čo si robila v období od 1.9.2003 do 1.9.2004? Nepracovala si niekde, hoci aj na kratší prac. úväzok?

A kto Ti povedal, že nemôžeš vstúpiť? Ak to bola soc. poisťovňa, tak si zisti, kedy Ťa evidovali ako poistenca, resp. kto Ťa nahlásil a kedy (v ktorom období). Ak si predsa len niekedy pracovala, už to nebude možné.

Bol tu prípad, kedy brigádnika nahlásili omylom na SP ako zamestnanca. V tom prípade to bolo tuším možné spätne opraviť a taký poistenec sa mohol zaregistrovať do II. piliera.
zuzanask
03.04.07,09:10
no v tom obdobi som bola nezamestnana a dobrovolne nezamestnana, ale odvody som si neplatila. dnes som bola na socialnej a mi povedali, ze z ich strany to je ok. Spravcovska spolocnost mi neakceptovala zmluvu. No a v roku 2005 som mala podpisanu dohodu s jednou firmou, ale nepracovala som pre nich a tak isto som neplatila ziadne odvody. A dnes mi povedali na socialnej, ze z ich pohladu, mam narok.
Z Alianzu mi prislo vyjadrenie ze som mala prerusene studium, tak nemozem vstupit.
Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR mi odporucilo obratit sa na NBS, ktora ma dohlad nad spravc. spolocnostami.
endrju
03.04.07,09:56
Z Alianzu mi prislo vyjadrenie ze som mala prerusene studium, tak nemozem vstupit.

Čosi mi tu nesedí :rolleyes:

Alianz nie je jediná DSS pôsobiaca na slovenskom trhu. Musíš uzavrieť zmluvu práve s touto DSS?
Asi by som zvažoval, či chcem mať uzatvorenú zmluvu s DSSkou, ktorá takýmto spôsobom odmietne potenciálneho zákazníka.
Najmä by som tak uvažoval vtedy, ak sociálna poisťovňa tvrdí, že z jej pohľadu je všetko v proriadku a nič nebráni zaregistrovaniu Tvojej zmluvy s DSSkou.
Podľa zákona predsa o akceptovaní (zaregistrovaní) uzatvorenej zmluvy rozhoduje sociálna poisťovňa a nie DSSka.
zuzanask
13.04.07,09:36
no teraz si asi nevyberiem a budem musiet s Allianz uzatvorit tu zmluvu. Situacia bola taka, ze som sa v decembri zaregistrovala, aby som si otvorila 2. pilier. Prislo mi rozhodnutie ze ma neakceptovali, lebo ze som mala prerusene studium....to mi povedala moja sprostredkovatelka. Tak som to vsetko skumala a preverovala, aj cem ministerstvo. Mala som este aj pracu na dohodu v roku 2005, no ta vraj tiez neovplyvnuje to ci som mala vstupit do 2. piliera do 30.6.2006.
Kedze moja sprostredkovatelka mi tvrdila ze to prerusenie studia je dovod, tak som to nechala na chvilu tak. Medzi tym mi prisla odpoved z ministerstva, ze vlastne splnam podmienky pre vstup do 2. piliera. Tak som volala do Allianzu, kde mi najprv teta, ako som jej nadiktovala cislo zmluvy zrusila, potom ma prepojili na inu, ta ma zase odbila ze moju zmluvu vobec neregistruju, ze mam poslat zmluvu. No a skoncilo to tak, ze allianz so mnou vobec nekomunikuje, iba so sprostredkovatelkou, ktora ked tam volala tak zmluvu zrazu nasli v systeme. A zistili ze urobili chybu a teraz ci chcem ci nechcem musim sa u nich zaregistrovat, lebo mi vyprsala lehota na prihlasenie.
kalamita.
Ministerstvo SVPaR mi odporucilo kontaktovat NBS, ktora ma dohlad nad DSS. Len neviem ci by mi dali nejaku vynimku ze mozem u ineho sa zaevidovat.
ako to cele dopadne dam vediet, kto bude mat zaujem.
Janka6685
13.04.07,10:47
Tiež som rozhorčená z toho, že istá skupina obyvateľstva musí vstúpiť do II. piliera, istá skupina zas nemôže:mad: ....a kde je demokracia? Ale počula som niečo o tom, že to chcú zmeniť, aby to bolo dobrovoľné....tak uvidíme:rolleyes:
Gabi03
13.04.07,10:56
Tiež som rozhorčená z toho, že istá skupina obyvateľstva musí vstúpiť do II. piliera, istá skupina zas nemôže:mad: ....a kde je demokracia? Ale počula som niečo o tom, že to chcú zmeniť, aby to bolo dobrovoľné....tak uvidíme:rolleyes:

Keď si rozhorčená, tak zrejme nemáš všetky info. Niektorí musia vstúpiť do 2. piliera, pretože to je štátna sociálna politika (zatiaľ :D ). A istá zas nemôže z prostého dôvodu a to, že bohužiaľ spadajú do tej kategórie, ktorú ovplivnila táto politika práve prechodným obdobím. Bola to reforma, ktorá musela niekde začať a prejsť všetci naraz k dátumu určite nebolo logické ani ekonomické.
Tvoje pochodové myšlienky sú zrejme zvyknuté na sporenie skôr v 3. piliery, tak preto ťa to možno metie. Ale uvedome si všetci, že toto je iná politika a preto sú tu aj iné pravidlá. :rolleyes:
petulo3
13.04.07,10:59
pre upresnenie: po 30.06.2006 môžu do II. piliera ( starobné dôchodkové sporenie ) vstúpiť aj fyzické osoby, ktoré boli pred 01.01.2005 zúčastnené na dôchodkovom poistení ak v období od 01.01.2005 do 30.06.2006 aspoň určitý čas študovali alebo boli evidovaní na úrade práce. Uzavrieť zmluvu s DSS však musia do 30 dní od vzniku účasti na dôchodkovom poistení.
Janka6685
13.04.07,11:01
Keď si rozhorčená, tak zrejme nemáš všetky info. Niektorí musia vstúpiť do 2. piliera, pretože to je štátna sociálna politika (zatiaľ :D ). A istá zas nemôže z prostého dôvodu a to, že bohužiaľ spadajú do tej kategórie, ktorú ovplivnila táto politika práve prechodným obdobím. Bola to reforma, ktorá musela niekde začať a prejsť všetci naraz k dátumu určite nebolo logické ani ekonomické.
Tvoje pochodové myšlienky sú zrejme zvyknuté na sporenie skôr v 3. piliery, tak preto ťa to možno metie. Ale uvedome si všetci, že toto je iná politika a preto sú tu aj iné pravidlá. :rolleyes:

Mne vadí to, že si nemôžeme vybrať.
Gabi03
13.04.07,11:27
Možnosť výberu máš v 3. pilieri.
Chobot
13.04.07,12:48
Mne vadí to, že si nemôžeme vybrať.

Ani v prom pilieri si nemôžeš vybrať. Raz keď začneš pracovať, tak musíš byť poistená. Odteraz bude rozdiel len ten, že nebudeš (teda tí mladí, ktorí už budú povinne poistení) musieť vstúpiť len do prvého, ale do I+II. Na výber máš tretí pilier. O čom by si ešte chcela sama rozhodovať? O výške dane z príjmu?
Gabi03
13.04.07,12:52
To som chcela tým povedať, len som sa zrejme nedostatočne výstižne vyjadrila. :rolleyes:
Janka6685
13.04.07,13:18
Za III. pilier sa považuje to, keď si platím dôchodkovú poistku zvlášť a dobrovoľne mimo povinných odvodov?
Janka6685
13.04.07,13:26
Takže mne to tak vychádza, že najrozumnejšie je platiť čo najviac sa dá do III. piliera a čo najmenej sa dá štátu.
Lion Topoľčany
13.04.07,15:18
Takže mne to tak vychádza, že najrozumnejšie je platiť čo najviac sa dá do III. piliera a čo najmenej sa dá štátu.

Dievčence a chlapci, nezaťažujme si hlavičky niečím, čo tu na Slovensku
bude alebo nebude o 20-30 rokov. Však to poznáte...naša vláda to zmení ešte aspoň 5 krát. A či sa toho slávneho dôchodku aj dožijeme, hovorí sa,
že do dôchodku pôjdeme ako 65 roční-hrôza len pomyslieť, som z malého mesta a behom 2 dní u nás zomreli 2 chlapi vo veku 44 a 47 rokov. To je sila...
Ja som to s manželom poriešila demokraticky: on do II. piliera vstúpil a ja nie...a v starobe uvidíme, kto bude na tom lepšie. Ale vážne, osobne si myslím, že vstupovať do II.oiliera sa oplatí ľuďom, čo takmer celý život
pracujú a ešte k tomu musia aj slušne zarábať. Nikto Vám v tomto štáte zadarmo nič nedá. Vidím to podľa manžela: istý čas bol nezamestnaný, potom sa stal živnostníkom /či skôr živorníkom/ a jeho osobný dôchodk.účet je už rok a pol prakticky mŕtvy. Asi mu niekto odporúči, tak nech si d o b r o v o l n e platí dôch.pripoistenie. A zase sme pri tej istej úvahe-čo ja viem, čo bude o 20 rokov ?
Janka6685
16.04.07,05:56
Dievčence a chlapci, nezaťažujme si hlavičky niečím, čo tu na Slovensku
bude alebo nebude o 20-30 rokov. Však to poznáte...naša vláda to zmení ešte aspoň 5 krát. A či sa toho slávneho dôchodku aj dožijeme, hovorí sa,
že do dôchodku pôjdeme ako 65 roční-hrôza len pomyslieť, som z malého mesta a behom 2 dní u nás zomreli 2 chlapi vo veku 44 a 47 rokov. To je sila...
Ja som to s manželom poriešila demokraticky: on do II. piliera vstúpil a ja nie...a v starobe uvidíme, kto bude na tom lepšie. Ale vážne, osobne si myslím, že vstupovať do II.oiliera sa oplatí ľuďom, čo takmer celý život
pracujú a ešte k tomu musia aj slušne zarábať. Nikto Vám v tomto štáte zadarmo nič nedá. Vidím to podľa manžela: istý čas bol nezamestnaný, potom sa stal živnostníkom /či skôr živorníkom/ a jeho osobný dôchodk.účet je už rok a pol prakticky mŕtvy. Asi mu niekto odporúči, tak nech si d o b r o v o l n e platí dôch.pripoistenie. A zase sme pri tej istej úvahe-čo ja viem, čo bude o 20 rokov ?

Tiež stále hovorím, že čo sa trápime (mladí) nad dôchodkom, keď sa to bude ešte nespočetne veľa krát meniť a dôchodkový vek zvyšovať. Preto vravím, že si peniažky budem šetriť iným spôsobom, ako tlačiť ich štátu. Btw, tiež budeme na tom rovnako (po svadbe;)), že manžel v II. pilieri a ja nie:rolleyes:. On si už roky dobrovoľne platí poistku a ja sa chystám...

:)