MONCIK
03.04.07,11:21
ZDRAVIM CHCEM SA OPYTAT CI BY STE MI VEDELI PORADIT, NASTALA TAKATO SITUACIA.
IDEME KUPOVAT DOM , VLASTNIKMI JE STARA PANI A JEJ DCERA , KEDZE PANI ZOMREL MANZEL NEDAVNO, MOMENTALNE SA RIESI DEDIČSKE KONANIE , JE MOZNE ZE S PANI SA DOHODNEME TERAZ NA KUPE A VSETKYCH VECIACH OKOLO TOHO A ABY SME SI DO JUNA BOLI ISTY ZE SA TO PREDA NAM SPISEME PREDBEZNU KUPNO PREDAJNU ZMLUVU KTORA BUDE OBSAHOVAT TO ZE 6.MESIACI TOHTO RUKU PREBEHNE KUPNO-PREDAJNY VZTAH MEDZI NAMI, ZE SME DOHODNUTY NA ISTEJ SUME A AK NIEKTORA STRANA ODSTUPI BUDE TAM NEJAKA SANKCIA ZA TO UVEDENA. jE TO DOBRE RIESENIE ALEBO BY STE MI MOHLI S TYM NEJAK PORADIT PO PRIPADE NEJAKU TAKU KUPNOPREDAJNU ZMUVU MI POSKYTNUT .
VOPRED DAKUJEM
sunborn
03.04.07,17:25
To co si napisala dava logiku
1. zmluva o buducej zmluve
2. stanovenie sankcneho poplatku za nedodrzanie podmienok
3. po vysporiadani dedicskeho konania podpis zmluvy o predaji nehnutelnosti

Este by som si v tomto stadiu overil majitelov nehnutelnosti pred umrtim majitela.
Neviem, ci uvadzas ako majitelov domu staru pani a jej dceru ako majitelov vyplyvajucich z normalneho dedicskeho konania alebo obe osoby (zenskeho pohlavia) uz boli ako majitelia zapisani na LV cku pre umrtim (manzela, otca).
Problem by totiz mohol nastat v tom, ze nehnutelnost by mohol majitel odkazat zavetom na niekoho uplne ineho alebo v prospech institucie a potom by vam bola Zmluva o buducej zmluve na dve veci.... A vymozenie sankcneho poplatku by ta mohlo nakoniec stat tolko casu a energie a vyloh ako by si ho sama zaplatila :-(. A tiez by ste si mali poistit fakt, ze dedicske konanie s konecnym rozhodnutim a naslednym zapisom do katastra nemusi byt realizovane z nejakych dovodov do terminu ktery si uviedla. Vsade na uradoch plynu lehoty a lehoty na odvolanie atd.
MONCIK
03.04.07,18:40
manzel odkazal svoju polku dcere a jeho manzelke, to uz mame v podstate zistene to dedicske konanie uz prebieha dlhsi cas neviem presne kolko a s tym terminom viem ze sa to mze pretiahnut to by sa nejak vymyslelo len aby sme mali proste istotu ze to ked sa dohodneme teraz tak aj neskor to predaju nam za dohodnutu sumu
sunborn
04.04.07,06:36
Rozumiem a suhlasim
MONCIK
04.04.07,13:07
a vedel by mi niekto poskytnut taku zmluvu??? budem veelmi vdacna