indiana862
03.04.07,14:05
Ahojte. Myslim, ze porada je otvorena roznym temam, takze si dovolujem narovinu sa opytat kolko by ste si vypytali honorar za nasledovnu vec:

29.3.2007 vecer sa mi ozvali isti prijemni mladi ludia s tym, ze potrebuju spracovat DP k FO-obcerstvenie-prevadzka otvorena iba 3 mesiace.
A tiez potrebuju spracovat DP pre PO-sro od 11/2006-12/2006.

FO mala tolko vydavkovych blockov + registracna pokladna, ze som to musela nahodit iba kumulovane po mesiacoch, inak by sa to stihnut nedalo.

PO nemala zatial ziadne prijmy, len vydavky. 2 bankove vypisy-na kazdom asi 20 pohybov, vydavkove blocky asi tak 20 +/- kazdy mesiac.Nehovorim ani kolko 261 som musela pouzit.

Vsetky tieto doklady som obdrzala az vo stvrtok vecer.
Kazdy tu iste vie, ze podvojne uctovnictvo, nie je hracka. Tie tri dni, ktore som na to mala, som na tom makala nepretrzite a dohromady som spala asi 6 hod.
DP som dokoncila 02.04. o 5.hod rano, na dve hod som si este lahla a o 8.hod som ho odovzdavala podnikatelom.

Ja som svoje vydrete peniaze nakoniec obdrzala bez vacsich problemov, ale aj tak by ma zaujimalo, kolko by ste si vy, drahi pani a pani uctovnicky, vypytali za takuto expresnu robotu. Pripominam, ze tobola FO+PO. Danove priznania+prilohy+poznamky som vyplnala dvojmo a rucne.
Dakujem za odpovede.
katarina.j
03.04.07,12:32
tak len tak od oka 20sk pohyb, plus daňové priznanie 1500 sk a ešte ktomu 100% prirážka za expresnosť, lebo to fak bolo expresne.Ale to je len moj súkromný odhad, takže kolegovci, vy ako?
evina
03.04.07,13:03
Ahojte. Myslim, ze porada je otvorena roznym temam, takze si dovolujem narovinu sa opytat kolko by ste si vypytali honorar za nasledovnu vec:

29.3.2007 vecer sa mi ozvali isti prijemni mladi ludia s tym, ze potrebuju spracovat DP k FO-obcerstvenie-prevadzka otvorena iba 3 mesiace.
A tiez potrebuju spracovat DP pre PO-sro od 11/2006-12/2006.

FO mala tolko vydavkovych blockov + registracna pokladna, ze som to musela nahodit iba kumulovane po mesiacoch, inak by sa to stihnut nedalo.

PO nemala zatial ziadne prijmy, len vydavky. 2 bankove vypisy-na kazdom asi 20 pohybov, vydavkove blocky asi tak 20 +/- kazdy mesiac.Nehovorim ani kolko 261 som musela pouzit.

Vsetky tieto doklady som obdrzala az vo stvrtok vecer.
Kazdy tu iste vie, ze podvojne uctovnictvo, nie je hracka. Tie tri dni, ktore som na to mala, som na tom makala nepretrzite a dohromady som spala asi 6 hod.
DP som dokoncila 02.04. o 5.hod rano, na dve hod som si este lahla a o 8.hod som ho odovzdavala podnikatelom.

Ja som svoje vydrete peniaze nakoniec obdrzala bez vacsich problemov, ale aj tak by ma zaujimalo, kolko by ste si vy, drahi pani a pani uctovnicky, vypytali za takuto expresnu robotu. Pripominam, ze tobola FO+PO. Danove priznania+prilohy+poznamky som vyplnala dvojmo a rucne.
Dakujem za odpovede.

myslím, že ťažko sa Ti presne odpovie, lebo kvantifikuješ rozsah dokladov veľmi všeobecne.
P.s. To, že si všetky potrebné náležitosti závierky vyplňovala ručne a dvojmo z môjho pohľadu Ti nezakladá právo na vyššiu cenu, lebo to, akými "pracovnými prostriedkami" pracujeme je naša starosť a nie starosť klienta...
ekovm
03.04.07,13:34
... a vlastne prečo si to robila ručne keď máš stránku www.drsr.sk na vypĺňanie súvahy, výkazu a DP a koniec koncov aj PORADU na ktorej nájdeš poznámky, ktoré rýchlo vyplníš a to všetko si vytlačíš v x exemplároch
Paula
03.04.07,13:41
Ja vypisujem tlačivá tiež ručne a bez bolesti už 14 rokov a ani kúštik sa to nehanbím priznať :rolleyes:...napokon, tam to tiež musím vypísať ručne...nemám taký počítač, do ktorého stačí nadiktovať a cifry do tlačiva na drsr naskáču.:D
atka4
03.04.07,14:19
Ahojte. Myslim, ze porada je otvorena roznym temam, takze si dovolujem narovinu sa opytat kolko by ste si vypytali honorar za nasledovnu vec:

29.3.2007 vecer sa mi ozvali isti prijemni mladi ludia s tym, ze potrebuju spracovat DP k FO-obcerstvenie-prevadzka otvorena iba 3 mesiace.
A tiez potrebuju spracovat DP pre PO-sro od 11/2006-12/2006.

FO mala tolko vydavkovych blockov + registracna pokladna, ze som to musela nahodit iba kumulovane po mesiacoch, inak by sa to stihnut nedalo.

PO nemala zatial ziadne prijmy, len vydavky. 2 bankove vypisy-na kazdom asi 20 pohybov, vydavkove blocky asi tak 20 +/- kazdy mesiac.Nehovorim ani kolko 261 som musela pouzit.

Vsetky tieto doklady som obdrzala az vo stvrtok vecer.
Kazdy tu iste vie, ze podvojne uctovnictvo, nie je hracka. Tie tri dni, ktore som na to mala, som na tom makala nepretrzite a dohromady som spala asi 6 hod.
DP som dokoncila 02.04. o 5.hod rano, na dve hod som si este lahla a o 8.hod som ho odovzdavala podnikatelom.

Ja som svoje vydrete peniaze nakoniec obdrzala bez vacsich problemov, ale aj tak by ma zaujimalo, kolko by ste si vy, drahi pani a pani uctovnicky, vypytali za takuto expresnu robotu. Pripominam, ze tobola FO+PO. Danove priznania+prilohy+poznamky som vyplnala dvojmo a rucne.
Dakujem za odpovede.


Asi by som spočítala, koľko účt. zápisov som urobila a násobila svojou taxou za účt. zápis, aký máš v iných firmách + minimálne 50% príplatok za expres služby. Ak sa to robí v nejakom SW, tiež tam predsa človek nezačne hneď naostro súkať údaje, najptrv treba premyslieť, čo od toho chcem dostať von, akú analytiku používať a prečo...., členenie dokladov podľa nejakého kľúča, je tam toho veľa. To že sa účto robí ručne, tiež si myslím, že nezaváži v dnešnej dobe, ale ak to klient akceptuje ako službu na zaplatenie navyše, je to všetko vec dohody.
Každopádne ten expres príplatok áno a treba dopredu informovať podľa mňa o :technike výpočtu" ceny, aby sa potom "neštorcovali"
(Mala:) som jedného mudrlanta. Už keď som sa pustila do práce na jeho dokladoch, dozvedela som sa, čo je zač. (Čo vysvetľovalo, prečo "ZAS" nemal účtovníčku.) Nechal si bežne urobiť DP a potom sa s peniažkami neunúval. Takže, keď prišiel deň D, prišiel pre DP, povedala som mu, čo mi je dlžný a on.........joj, teraz nemám peniaze so sebou, donesiem Ti, však vieš, že sa ozvem. A ja na to.........nie -nie, z ruky do ruky. Prišli prázdne sľuby, ubezpečovanie..., že zajtra na milión %..........A ja OK, tak aj ja Ti dám DP zajtra (po termíne na podanie). Zrazu všetka jeho prívetivosť bola preč, celý červený od zlosti odchádzal, častujúc ma kadejakými vybranými slovami........večer došiel pred 19,00, dal mi peniaze - nie bez rečí a invektív a vraj ak nestihne poslať DP - ak mu zavrú poštu, tak pokutu zaplatím ja.......... Neviem už, či stihol, viac sa neozval a keď ma vidí, zďaleka ma obchádza).
Takže zásadne vždy dopredu informujem o svojich cenách a čo všetko pripočítam, k sa vyskytne navyše.........nech je jasno. Vždy im dám hodinu na to, aby si to rozmysleli a ak nechcú, nech zavolajú a ja so do práce nepúšťam a doklady vrátim.
indiana862
03.04.07,19:04
jasne, to, ze som to vyplnala rucne bol len moj dodatok tu na porade. Im som to na nos nevesala, to je jasne, ze to je uz moj problem. Nemohla som to vyplnat na drsr, lebo mi blbne pracovanie s dokumentami cez internet. Neslo mi to vytlacit.
Je to ubohe, ze si niektori podnikatelia nevedia cenit pracu uctovnika, ktory je podla mna jeden zo zakladov firmy. Nuz netreba sa nechat podcenit.
Prajem dobru noc.
atka4
04.04.07,21:27
jasne, to, ze som to vyplnala rucne bol len moj dodatok tu na porade. Im som to na nos nevesala, to je jasne, ze to je uz moj problem. Nemohla som to vyplnat na drsr, lebo mi blbne pracovanie s dokumentami cez internet. Neslo mi to vytlacit.
Je to ubohe, ze si niektori podnikatelia nevedia cenit pracu uctovnika, ktory je podla mna jeden zo zakladov firmy. Nuz netreba sa nechat podcenit.
Prajem dobru noc.
Súhlas.Veď asi preto potrebujú ekonóma, lebo je toho fúra, čo si treba naštudovať, zistiť, skompletizovať......... Ideálne je, ak to majitelia vedia, ak sú v obraze a môže s nimi človek jednak polemizovať, ale hlavne docenia, čo všetko robíš...
Prajem pekný a kľudný "nový rok 2007".