Dada
03.04.07,16:46
SZČO má jedného zamestnanca, ktorý bol celý mesiac PN (bude dlhodobo PN). Treba podať prázdne výkazy na sociálku a zdravotku, či ich vôbec netreba podávať?
Zoltán Kovács
03.04.07,15:00
SZČO má jedného zamestnanca, ktorý bol celý mesiac PN (bude dlhodobo PN). Treba podať prázdne výkazy na sociálku a zdravotku, či ich vôbec netreba podávať?

Na SP určite áno, inak ťa vyzvú o zaslanie. Do ZP nie som si istý. Doteraz som bol za to, že nie. Ale práve dnes dostal bývalý klient výzvu zo Všeob.ZP aby zaslal prázdny výkaz za 12/2004 nakoľko nemal vtedy zamestnanca.
Anja111
03.04.07,15:03
SZČO má jedného zamestnanca, ktorý bol celý mesiac PN (bude dlhodobo PN). Treba podať prázdne výkazy na sociálku a zdravotku, či ich vôbec netreba podávať?
Mala som taký prípad a na SP mi najprv povedali, že nemáme podávať žiadne výkazy. Po troch mesiacoch nám však poslali list, v ktorom sa už vyhrážali aj penálmi, ak urýchlene nepošleme aj tie nulové výkazy. Takže, vyber si... A na ZP je to podobné, (aspom teda vo VšZP).
Pepa
03.04.07,15:06
Treba tam vypísať nuly a poslať aj do SP aj do ZP. Do ZP vypíšeš počet dní aj VZ nula ale percentá uveď - takto to vyžadujú.
Paula
03.04.07,15:08
Ja som za poslanie...jedno tlačivo navyše je menšia "škoda" ako žiadne, neskôr urgované, či penalizované....môj názor:)...a napr. aj za mamičku na RD vyžadújú ZP s nulami uvádzať.
Pepa
03.04.07,15:18
Vyžadujú to - niet čo riešiť.