robik
03.04.07,18:02
Nieviete niekto, ci/ako sa da doma vytvorit domaca WIFI siet ... stolny PC a notebook ... s pripojenim na chello easy?
Charon
04.04.07,04:23
Zdravím,
samozrejme sa dá. Je potrebné kúpiť wifi router (cena od 1500 a viac Sk) a veľmi jednoduchým spôsobom sa dá, do 30 minút, vytvoriť wifi sieť. Žiaden problém. Na vstup sa pripojí modem od chello, jeden PC bude potrebné používať na nastavenie siete a to je všetko.
scorp
04.04.07,07:56
Zdravím,
samozrejme sa dá. Je potrebné kúpiť wifi router (cena od 1500 a viac Sk) a veľmi jednoduchým spôsobom sa dá, do 30 minút, vytvoriť wifi sieť. Žiaden problém. Na vstup sa pripojí modem od chello, jeden PC bude potrebné používať na nastavenie siete a to je všetko.
Len doplnam, nielen Chello. Ale v principe cokolvek od kohokolvek.
robik
04.04.07,20:00
Dakujem za odpovede.
Docital som sa niekde na webe, ze su dva sposoby:
1. Napojit na chello stolne PC (z modemu sietovym kablom); a vytvorit access point z tohto PC a nechat tam zdielat internet.
V tomto pripade by asi nemal byt problem s MAC adresou na sietovej karte stolneho PC, kedze chello easy umoznuje pripojenie len 1 PC.
Avsak tento stolny PC musi byt stale zapnuty.
2. Napojit router priamo na kablovy modem. Potom mozu byt cez wifi pripojene vsetky masiny ... i stolny PC i notebook.
Avsak tu, ze vraj,vznika problem s registraciu MAC adresy/adries.
A, ze vraj, niektore routre umoznuju nastavit MAC adresu podla sietovej karty (v mojom pripade stolneho PC, ktore mam uz v upc zaregistovane).

Dobre som to pochopil? Skutocne to tak funguje? Dakujem :-)
Charon
06.04.07,11:09
Zdravím, všetko závisí od routera...
Môj router, napriek tomu, že sú naň pripojené dva PC sa navonok, teda na sieť a k providerovi správa ako jeden PC ... Má vlastnú MAC adresu a tú "klonuje" ... je možné manuálne nastaviť aj číslo MAC adresy ... ktorú bude ponúkať...

Nevidel by som v tom problém. Nahlásite do Chella novú MAC adresu (čo by ste aj tak museli, ak by ste si kúpili nový počítač. A Vy ste si ho predsa kúpili :) )
scorp
12.03.10,14:04
Zdravim vsetkych na porade. Rad by som tuto temu opat vytiahol na riesenie. Mam chello pripojenie na internet cez modem arris a router Zyxel prestige 660hw. Hodlam to prevadzkovat v domacej sieti 1 x desktop PC , 2X NB cez wifi. Prve spojazdnenie chella bolo samozrejme cez PC, overenie prebehlo na chello.sk. bez problemov. Poziadal som o zmenu, kedze MAC adresa routera by mala byt registrovana v chello. O.K. , stalo sa. Resetol som router a modem, pripojil ich k PC, nabehol mi k konfigurator routera. Internet nejde. Na desktope som cez ipconfig /renew znova dostal DNS adresy pre chello. Internet ide, ale nedostanem sa na router ping 192.168.1.1. nejde. Oblbol som ho, router priamo pripojil k PC a nakonfiguroval wifi. Internet chodi, ale stale podla mna to nie je ono. Poradite... ???
pozn. chello povoluje viac pocitacov na jednom pripojeni ...
salvosko
12.03.10,14:19
Nechapem celkom ... ako to je zapojene?
Chello koax -> modem -> router -> PC
Vsetko kable, teraz nechajme WiFi bokom.
Modem -> router mas na router do konektora WAN.
Router -> PC mas na router v konektore LAN.
Aku mas IP adresu na PC?
Alebo daj ipconfig /all
Vlado40
12.03.10,14:30
Prečo má byť MAC adresa routra registrovaná , ak máš ich modem ?Mám router ZyXEL napojený na modem T-Com , ale prečo by som jeho MAC adresu mal registrovať,keď používam ich modem.Keď vymeníš router zase pôjdeš registrovať jeho MAC adresu ?
kergulaan
13.03.10,08:02
Ja len laicky doplnim. Mam tiez pripojenie chello a ked syn dostal NB tak som musel zapojit router na modem. Tiez mi to neslo i ked som robil vsetko podla navodu a tak som nakoniec volal do UPC a tam mi resetli na dialku modem a zmenili konfiguraciu. Ako mi bolo vysvetlene, bolo to pre to, ze im sa dovtedy ukazoval ako koncove zariadenie PC a po zapojeni routera sa im ako koncove zariadenie ukazoval router.
Takze asi ano, ked vymenis router, tak budes musiet znovu registrovat.
Vlado40
13.03.10,08:19
Ak do routra naklonujem MAC adresu PC , tak by to malo byť v poriadku.To má aj Antik.
Fero11
13.03.10,09:42
Alebo im povies, ze si si kupil novy PC a pripojis za modem router. Im sa ukaze nova MAC adresa a potom si za routerom nastavis LAN
salvosko
13.03.10,11:36
Stranku s preregistrovanim ti hned nahodi ako zmenis zariadenie za modemom a chces ist na net.
Da sa to aj klonovat.
Je viacer moznosti lebo treba zvolit spravnu kombinaciu.
scorp
14.03.10,16:07
Stranku s preregistrovanim ti hned nahodi ako zmenis zariadenie za modemom a chces ist na net.
Da sa to aj klonovat.
Je viacer moznosti lebo treba zvolit spravnu kombinaciu.
Ano, tak by to malo byt, ved by som inak nebol na porade...
Moze byt problem v routri ?
Ping 192.168.1.1 nejde ...
vsetko je nejake cudne

A kable su O.K. uz som zopar netov zapajal, len doma ... (suster a bose deti)
Fero11
14.03.10,16:13
Ide o to aky mas router, nema kazdy adresu pre konfuguraciu 192.168.1.1 ale prevazne to tak je.
Ak nemas ping na router, tak ho resetni, ak nepojde ani po resete, tak prekontroluj svoju sietovku, pozri IP adresu, ci mas z rozsahu a ak nic, tak je asi odfajceny router
salvosko
14.03.10,22:04
Predpokladam ze router ti da IP takze staci ak pingnes DG. Ak ani ta nejde tak ti router nedava IP adresu ale to by ti nesiel ani internet ani ta stranke z chello.
Daj si ipconfig /all z cmd a tam uvidis default gateway, mala by to byt adresa routera.
profesional
14.03.10,22:20
Technicky to mozne je. Avsak je to protizakonne. Precitaj si poriadne zmluvu. Pri Chello Easy smies mat napojenu len 1 masinu a je uplne suma fuk akym sposobom. A oni nemaju problem prist na to skor alebo neskor automatickou analyzou logov ze si pouzil za routerom viac ako 1 PC. A potom ta caka trestne stihanie.
Fero11
15.03.10,04:45
ja myslim, ze to tak bolo za komunistoch :D:D zeby aj teraz ?? ale moc sa tomu nedivim, ked nam vladne opat komunizmus
salvosko
15.03.10,05:29
Technicky to mozne je. Avsak je to protizakonne. Precitaj si poriadne zmluvu. Pri Chello Easy smies mat napojenu len 1 masinu a je uplne suma fuk akym sposobom. A oni nemaju problem prist na to skor alebo neskor automatickou analyzou logov ze si pouzil za routerom viac ako 1 PC. A potom ta caka trestne stihanie.
To je blbost, oni na to kaslu, ked ma niekto doma 2-3 kompy tak im je to jedno. Ja som tak mal 3 PC este ked to nebolo povolene pre mj program a nikdy ma neotravovali.
Viem o 1 pripade ked im to vadilo ale to bola internetova kaviaren kde mali 20 pocitacov na linke na ktorej mohli mat iba jeden.
Inak neviem ako pri inych ale myslim ze v ramci domacnosti mozes mat za routerom tolko PC kolko chces.
scorp
15.03.10,13:48
Operatorovi som zdoraznil, ze spojazdnujem domacu siet, absolutne nenamietal. ad dalsie: router by mal bt technicky O.K., este pre 2 tyzdnami bezal cez Slovanet. AK ho priamo pripojim k PC, cez 192.168.1.1 ho normalne konfigurujem, ved mi bezi wifi !!
Za dalsie, resetovane bolo v poradi modem router PC niekolkokrat.
No teraz som v parci a nie som si isty... ale cez ipconfig /all vidim svoju pridelenu (cez DHPCP, konketne 192.168.1.33).
ale!!! ked dam ipconfig /release a nasledne ipconfig /release, nabehnu mi parametere chello a fachcim cca 20 min.
Skor mi islo o nejake skusenosti, ci prave Zyxel nema problem.
salvosko
15.03.10,14:12
cez Slovanet?
Neni to nahodou DSL?
Ci cez Slovanet = byvaly roburnet?

Inak tak ako pises sa to sprava presne vtedy ked nemas zaregistrovany MAC routera v chello, cca 30 minut ta to necha ist a potom odpoji.
Podla mna ti router klonuje IP adresu PC a to treba vypnut, nech si necha svoju MAC a tu preregistrovat v chello.
Tym padom bdue jedno co zapojis za routerom u teba doma.
mecky
15.03.10,14:59
aky to je router? presny typ
scorp
16.03.10,06:22
cez Slovanet?
Neni to nahodou DSL?
Ci cez Slovanet = byvaly roburnet?

Inak tak ako pises sa to sprava presne vtedy ked nemas zaregistrovany MAC routera v chello, cca 30 minut ta to necha ist a potom odpoji.
Podla mna ti router klonuje IP adresu PC a to treba vypnut, nech si necha svoju MAC a tu preregistrovat v chello.
Tym padom bdue jedno co zapojis za routerom u teba doma.

Bingo !!! ano klonuje to mi je jasne.
ale ale ale...
chlapik na tech podpore ma vraj preregistroval a wifi mi bezi ..., ked mi "po 20-30 min" prestane fungovat net, naskoci SSP fail a prihlasim sa do routera, v zalozke system info vodim MAC adresu routera...
Resetovanie a postupne zapinanie bolo .. (3-4 krat)
Niekde som cital-mimo porady, ze niektore routre maju problem.
Inak, diky za debatu.
scorp
16.03.10,06:22
aky to je router? presny typ
Zyxel prestige hw660 (ak sa nemylim)
mecky
16.03.10,06:56
tak to je adsl router, nieje sanca aby si ho spojazdnil ako klasicky router, maximalne ako nejake pseudo AP
od upc je to ako pripojene? priamo kablom alebo je tam este nejake zariadenie?
scorp
16.03.10,07:43
pripojka-koax-modem arris. z neho klasicky vystup na ftp/utp kabel. Inak myslel som si, ze DSL router by mohol mat problem-presnejsie touto temou uz zijem 2 tyzdne a na pc fore o tom velmi zhruba nieco bol.
mecky
16.03.10,09:01
skus sem dat presny typ toho modemu, ale pochybujem ze to bude vediet NAT, co ty potrebujes
mozno, podotykam "mozno", by siel ten zyxel spojazdnit ako AP, ale stale by si mohol mat naraz pripojeny len jeden pc, a je to blbost takto robit

odporucam kupit nejaky normalny wifi router, do 50eur sa daju najst dobre krabicky, zyxel predat
Pidgey
16.03.10,11:20
Technicky to mozne je. Avsak je to protizakonne. Precitaj si poriadne zmluvu. Pri Chello Easy smies mat napojenu len 1 masinu a je uplne suma fuk akym sposobom. A oni nemaju problem prist na to skor alebo neskor automatickou analyzou logov ze si pouzil za routerom viac ako 1 PC. A potom ta caka trestne stihanie.
Myslim ze takto to bolo na zaciatku. Sice aj teraz je to pisane pri FAQ,ale ked som si pred nejakym tym rokom daval predlzit viazanost, tak uz tam nebolo nic pisane o max 1 PC, a myslim ze mi to povedali aj do telefonu.Koniec koncov, teraz som ani nevidel ze maju v ponuke chello easy, iba fibernet 2, co je cca to iste ako easy, a neni tam nic pisane o max 1 pc.
teda chello easy myslim uz ani neexistuje-je premenovane na inu sluzbu, kde uz tato podmienka nie je

narychlo najdeny link:
http://www.parabola.cz/clanky/2927/slovensko-upc-rusi-limity-na-pocet-pc-k-internetu-chello/
scorp
16.03.10,13:39
Dakujem vsetkym. Myslim, ze sa zopar veci vyjasnilo. Mne to pomohlo, ze musim zohnat iny router.
Vlado40
16.03.10,21:30
Takto vyzerá ZyXEL NBG -419N , anténky sú vymenené.
salvosko
17.03.10,05:24
ZyXEL Prestige 660HW-T3 v.2, ADSL 2 / 2+ Rout / Gateway, ... to asi nerozchodis.
Potrebujes klasicky router co nema ADSL modem ale obycajnu WAN cast (interface) kam pripojis kebel z modemu od chello.
Potom si preregistrujes MAC adresu router v chello.
Nastav si vsade DHCP.
Na WiFi si daj WPA2 sifrovanie.
Pokial chces fakt lacne riesenie tak SMC WBR14 G2 54Mbps Wireless Router s AP (http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=8863233) za nejakych 25€ som uz zopar nainstaloval a na doma je to uplne v pohode router pokial nepotrebujes tlacit WiFi medzi poschodiami rodinneho domu.
scorp
17.03.10,06:11
Dakujem. Po tejto debate je to samozrejme jasne.
matko291
20.09.11,10:53
ZyXEL Prestige 660HW-T3 v.2, ADSL 2 / 2+ Rout / Gateway, ... to asi nerozchodis.
Potrebujes klasicky router co nema ADSL modem ale obycajnu WAN cast (interface) kam pripojis kebel z modemu od chello.
Potom si preregistrujes MAC adresu router v chello.
Nastav si vsade DHCP.
Na WiFi si daj WPA2 sifrovanie.
Pokial chces fakt lacne riesenie tak SMC WBR14 G2 54Mbps Wireless Router s AP (http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=8863233) za nejakych 25€ som uz zopar nainstaloval a na doma je to uplne v pohode router pokial nepotrebujes tlacit WiFi medzi poschodiami rodinneho domu.

Dobry den mohli by ste mi poslat SZ s vasim telefonym cislom potreboval by som radu z rozbehanim UPC a WiFi.Dakujem Mato